Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Silwuska » Pia 14.11.2008 11:06

Nikto ta krizovat nebude :no: je super ze sa snazis, aj keby malo ist len o varene masko, aj ked tam uz je treba zase pridavat inak doplnky...

Btw. k tym kostiam a veterinarovi...uprimne, neverim tomu, toto som uz pocula aj od osoby co vlastni labradora, ze ma pes (akoze vo vseobecnosti) ma tenke creva a kost mu ich potrha :ach: :ach: niektory vetosi uz nevedia co si vymysliet len aby predali svoje granule :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Amaguk » Pia 14.11.2008 11:10

jo, toto som pocula aj ja z viacerych stran. ono, nebezpecenstvo moze vzniknut, ked sa davaju len cisto varene, ci pecene kosti, najma hydinove
u surovych tento problem nevznika, hlavne ak sa davaju prirodzene spolu s masom (vid debata kosti)
idealne na krmenie aj malych psov su surove kuracie kridla - kosti su makke, obalene masom a kozou, pesko sa zabavi obhryzkanim nehovoriac o tom, ze psi kridelka vacsinou miluju :jop:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Tina29 » Pia 14.11.2008 11:34

No a ako to s tým surovým riešite? My nemáme veľmi veľký byt a neviem si predstaviť ako bude on s tým krídelkom všade chodiť, keďže jeho je aj gauč aj posteľ. :ha: No skúsim vymyslieť nejakú starú deku, kde by si to v pohode hryzkal, dúfam, že to manžel prežije. On si tak obhryzkáva sušené bravčové uši a chodí s tým po celom byte, pretože musí byť tam kde som ja, takže ma stále prenasleduje, no a potom musím celý byt povysávať a poumývať, lebo to je všade. No ale čo pre krpca nespravíme, no nie? Takže tie kosti mu dúfam neublížia. Dnes vyskúšame, hlavne nech mu to chutí. :jupi:
Tina29
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Amaguk » Pia 14.11.2008 11:39

No skúsim vymyslieť nejakú starú deku, kde by si to v pohode hryzkal,

:yes: tak tak aj u nas to riesi deka, dokonca niekolko - povela "na dekynu" a peso cupka aj s kostickou pekne ne miesto :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Tobin » Pia 14.11.2008 11:47

Tina29 píše:No a ako to s tým surovým riešite? My nemáme veľmi veľký byt a neviem si predstaviť ako bude on s tým krídelkom všade chodiť, keďže jeho je aj gauč aj posteľ. :ha: No skúsim vymyslieť nejakú starú deku, kde by si to v pohode hryzkal, dúfam, že to manžel prežije. On si tak obhryzkáva sušené bravčové uši a chodí s tým po celom byte, pretože musí byť tam kde som ja, takže ma stále prenasleduje, no a potom musím celý byt povysávať a poumývať, lebo to je všade. No ale čo pre krpca nespravíme, no nie? Takže tie kosti mu dúfam neublížia. Dnes vyskúšame, hlavne nech mu to chutí. :jupi:

No myslim, ze pes ma papat JEDINE z misky, ktora ma byt na jednom stabilnom mieste, ci su to kridla, usi, alebo hocico ine a nema sa s jedlom potlkat po celom byte. Nerobis "pre krpca dobre", ked mu to dovolujes. Jedlo je pre psa vazny ritual a takto sa moze stat, ze vysavat odpadky bude on... aj vonku :joint:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Tina29 » Pia 14.11.2008 11:58

Ale on pri tom leži a drží si to tými svojimi paprčkami, no newem ako by to žral z tej misky, to ucho sa mu do nej ani nezmestí :heh: A to myslíš aj všelijaké žuvacie kosti a tak? Keď sme doma, tak ho s ničím na gauč nepustíme, môže iba na zemi ale keď nie sme doma tak newem ale určite si to na gauči užíva. :jupi:

No a s tým vysávaním po vonku. To máme problém od prvého dňa, keď sme si ho doniesli. Či je najedený, či nie, či dostal pochúťku, či nie, vonku furt dačo vysáva. Fuj naňho zaberá asi tak, že začne vysávať ešte viac, narokom. No ale v poslednej dobe sa to zlepšilo aj keď predtým sme mu žiadne uši ani nič také nedávali a vysával oveľa viac, teraz sa s ním normálne dá aj poprechádzať, tak neviem či to má s tým súvis. Ostatné žrádlo má samozrejme v miske.
Tina29
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Amaguk » Pia 14.11.2008 12:04

Tobin, teraz ti nerozumiem. nevidim ziadny logicky dovod pre taketo kategoricke vyhlasenie
Jedine z misky? preco??? sak nie sme na vojne ani v pionierskom tabore :nie: :joint:
u nas sa napr. na chalupe papa aj prostred dvora a mozem ti povedat, ze ma z toho ovela vacsiu pasiu, ked si ten trup moze pohodlne pohryzkat na travicke na dvore :jop:
btw, tvoj pes vie z misky pohodlne v stoji bez chvatu pohryzt napr. polku kurata??? lebo moj nie, je to ovela prirodzenejsie v lahu, aj pohodlnejsie, pes si v klude kost v lahu pridrzi, poobhryza... Mne sa deka velmi dobre na velke kusy a kosti osvedcila a v tomo to bode s tebou teda absolutne nesuhlasim, nevidim dovodo, preco by som ho mala nutit jest z misky "nemiskovy" typ zradla
ine je, ked dostane nakrajane kusky a lebo gebuzinkovu davku, vtedy sa samozrejme zerie z misky

a to, ze kosti zerie na deke nie je roznasanie jedla po byte, ma ju 2 kroky od misky pod kuchynskym stolom, tam si pekne stehinka, kridela, trupiky etc. odnesie a spapa...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Tina29 » Pia 14.11.2008 12:29

No ja som to tiež s tým roznášaním po byte asi prehnala. Lebo on obhryzkáva iba na dvoch miestach, a to v obývačke na koberčeku a keď idem do kúpeľne, tak tam má položenú takú dečku a tam tiež hryzie. My máme v celom byte iba plávajúce podlahy a on si na nich nikdy neľahne, iba na koberec, a ten máme iba v obývačke. To len ja som taký pedant, že musím každý deň umývať a vysávať, stačí pár zrniečok na zemi. :aaa: Manžel aj moje dieťa len niekedy krútia hlavou ale už si po tých rokoch zvykli.
TOBIN, NO ALE JA NETUŠÍM PREČO MA CHYTÁŠ ZA KAŽDÉ SLOVÍČKO. NORMÁLNE SI MUSÍM DÁVAŤ POZOR NA TO ČO POWEM. NEMÁM 15 ANI 20, NO CÍTIM SA JAK MALÉ DECKO NIEKEDY. VEĎ JA ASI PODĽA TEBA ROBÍM VŠETKO ZLE? ASI SI MYSLÍŠ "NO ZAS TU PRIŠLA JEDNA ČO NEMÁ ANI ŠAJNU O NIČOM" ALE VEĎ PRÁVE PRETO SOM TU, ABY SOM SA DOZVEDELA.
Naposledy upravil Tina29 dňa Sob 15.11.2008 12:02, celkovo upravené 1
Tina29
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod lucik » Pia 14.11.2008 12:44

:yes: aj moja potvorka papa z misky iba granule alebo nieco rozmixovane, pokial ma nieco ine - kusove, odnasa si to na svoj matrac a tam to zuje, alebo v lete ked byval balkon otvoreny, tak na balkone :smile:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Tobin » Pia 14.11.2008 12:47

Ach jaj, tie obmedzene vyrazove prostriedky pisomneho kontaktu... Pri citani zrejme nie je zrejme :ach: , co mam na mysli a co pisatel (v tomto pripade ja) poklada za samozrejme :joint: A tiez sa neda rozobrat kazda mozna situacia. Tak doplnim a upresnim:
Pes si ma kazde jedlo zobrat len a len zo svojej misky (alebo z ruky). Aj "nemiskove", to vsak moze spapat na inom, ale k tomu urcenom mieste. Aj mojmu dovolim, aby si ucho schrumal vo svojom pelechu, az potom moze prist za mnou do obyvacky.
A nie, ze to nema logiku, ma! A aku! Pes sa musi naucit, ze k zozraniu je IBA to, co je v miske (alebo co dostatne z maminej/tatovej ruky) a zrat smie iba na tomto jedinom mieste (miska, pelech, extra deka....), a nie to, co najde hocikde vonku (ale ani doma) na zemi, ze nesmie somrovat zradlo od cudzich ludi, skratka, ze na vysavanie je vysavac a nie jeho morda :aaa:
Je to to iste, preco pes sa nema slintajuc nekontrolovane rutit k predlozenemu zradlu, ale predtym si ma sadnut a pockat, kym sa mu papat dovoli.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Amaguk » Pia 14.11.2008 12:52

Pes si ma kazde jedlo zobrat len a len zo svojej misky (alebo z ruky).

ano, po tomto vysvetleni to uz logiku ma :yes: :no: :no: :no: vyznelo to totiz tak, ze vravis, ze pes moze zradlo zozrat jedine z misky :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Tina29 » Pia 14.11.2008 13:36

No ale v príspevku si to jasne takto napísal "JEDINE Z MISKY ...."
No ale nechajme tak, veď aj ja som sa rozliala, keby ne internet, tak také dačo nevypustím.
Tina29
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Mackie » Pia 14.11.2008 14:18

ja sa priklanam k tomu, ze mi nema co krvave trupy roznasat po byte.. staci, ked musim po veceri umyvat gumu na chodbe "v okoli" misky.. a sice tiez tie zvysky povysava, ale stalo sa mi, ze si jednu kost tak sikovne schovala, ze to po tyzdni veeelmi pekne vonalo :ua:
takze ja si odsledujem, kam rozvlaci to jedlo a hned posielam naspat k miske, alebo ked to tam necha, tak to dam do misky (a ked si to zase niekam odnesie a nedoje, tak holt smola, uz jej to nevratim)
co sa tyka zuvacich kosti, tie sa valaju kade tade (pravidelne sa nam zapichuju do noh), ale na postel tiez s tym nemoze
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Amaguk » Pia 14.11.2008 14:22

prave preto sa u nas nikde nic nerozvlaca, ale odnasa rovno na dekynu za ucelom pokojnej a pohodlnej konzumacie, tym padom ani pohyb jedla nemusim nijako odsledovavat, lebo pravidla su urcene :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Nesina » Pon 24.11.2008 12:19

precitala som si o krmeni Barf-om ale kosti a surove maso odmietam... aj ked samozrejme pre psa by to malo byt prirodzene, vzhladom na vyvoj... ale keby som sa na to mala pozerat takto, tak tiez musim zacat lovit mamutov...

o kostiach viem svoje, nikto ma nepresvedci o opaku... ja ich psovi davat nebudem... maso ano, ale jedine varene a malo by byt z biofarmy, inak je plne hormonov a ATB atd...
ovocie a zelenina... malo by byt z mojej zahrady... kupovane je zase plne dusicnanov a inej chutnej chemie...
okrem hrozna a orechov (kt jej nikdy nestravilo, vykadila ich cele...) jej budem nadalej davat to co som jej davala, pretoze doteraz nemala absolutne ziaden zdravotny problem, srst ma krasnu, lesklu a jemnu na dotyk, stolicu ma tiez dobru... kravske mlieko je len pre teliatka, a dlhorocne skusenosti hovoria o inom, vacsina z nas bola odchovana prave na kravskom mlieku... Nesi nema z mlieka absolutne ziaden problem... my nemame problem ani s naduvanim, ani s zvracanim, ani s hnackou...

a ohl cokolady... babkinho psa sme ako deti pravidelne krmili cokoladou, a ostatnymi maskrtami, aj zuvacky dostaval pravidelne, zuby mu nikto nikdy necistil, jedaval zvysky, nikto mu nestrihal pazure, nikto mu zvlast nevyvaral dokonca ani nemal misku s vzdy cerstvou vodou... pil z potoka... nikdy! nebol chory a zomrel vo veku 21 rokov na starobu... svoje "psie" povinnosti si plnil az do uplneho konca... zil pekne na dvore, nikdy nebol na retazi, ked mal chut pobehat dedinu tak si ju obehal, deti nerobil, bol kastrovany, ked na dvor zavitala liska, odohnal ju na daleko... bezne si vybehol na luku a odtial pozoroval okolie... a napriek starobe, ked uz mal len par zubov, oci uz nevideli, cuch mu sluzil dokonca... nebolo to ziadne trapenie... a nikto neuvazoval nad "uspanim"... ked prisiel jeho cas, vybehol na tu luku a tam... zaspal... tisko... takze asi aj toto bude individualne... alebo rozmarnost dnesnej doby?

Offtopic: Nesininym problemom je, ze je rozmaznana a nechce jest psie zradlo, resp. nic co jej dame do misiek,... ked my jeme, je schopna vyskocit na stol a vyjest nam taniere... to svoje zje len po dlhom proseni a podavani z ruky... niekedy mam pocit, ze o chvilu jej to budem musiet davat priborom... ale toto je uz ina tema
Nesina
Okoloidúci
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Bratislava - vidiek

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava