Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod rouba » Ned 14.09.2008 17:10

daval som mu jacmenne krupy, ktore som varil vo vode od masa a nechcel to :ua:
ale maso zbastil
Každý z nás je pro svého psa Napoleonem. Proto jsou psi tak oblíbení.

Aldous Huxley
rouba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 205
Bydlisko: Humenné, Bratislava a niekde medzi tým

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod rouba » Pia 19.09.2008 11:27

v poslednom case zacal mat riedku stolicu a vcera aj pred vcerom som v obývačke našiel hnedé mláky :blee: keďže do neho musim davať lieky proti hnačke, pretože čierny čaj, čierne uhlie, banán, čučoriedky nič nezaberá, musím dávať endiaron (opat len chemiu) + hladovku. Vraciame sa opat ku granulkám... nemôžem si dovoliť, aby mi pes hnačkoval, je to aj pre neho obmadzovanie, pretože s ním nemôžem potom chodiť všade kam sme chodili, lebo sa bojím, že kamkoľvek príde nechá po sebe :kak: napríklad s ním chodím aj do práce a na prednášky, nechávam ho občas s tetuškami na vrátnici u nás v škole... Veru veru mláky sa nedajú tak ľahko upratovať, vrecko vám na to nestačí... Vcera mi zato jedna pani vynadala, lebo hneď ako vybehol von nechal na choníku poriadnu kaluž a priznám sa nevedel som ako sa toho zbaviť, či ísť domov po vedro a lopatku, alebo to vyžmíkať nejakou handrou... :ua:
Takže bohužiaľ sa musím vrátiť ku granulkám RC. vcera som mu kúpil aj vemeno, že mu ho obvarím, aby mal fešák aspon trochu zmenu, ale neriskujem už nič... :ua:
opat to dopadlo ako prikaždom experimente, on je asi stavaný len na tie granule, lebo má po nich naozaj ukážkovú stolicu, stve ma akurát to, že to obsahuje konzervanty, ale o chvilku prejdeme na adultky a z tých budeme hľadať niečo lepšie...
Každý z nás je pro svého psa Napoleonem. Proto jsou psi tak oblíbení.

Aldous Huxley
rouba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 205
Bydlisko: Humenné, Bratislava a niekde medzi tým

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Tina29 » Str 12.11.2008 11:29

My máme s našim hafanom ten istý problém hoci varená mu strašne chutí. Ak mu dám niečo varené tak hnačkuje. Môžem mu pridať trochu kuracinky ku granulkám a to je všetko. Ak mu toho dám viac a granule vynechám tak je hnačka ako hrom. Už len keď mu pridám trošku ku granulkám, má takú redšiu stolicu ale hnačka to nie je. U nás je problém ešte väčší, lebo granulky mu nechutia. No ale neviem odkiaľ berie toľko energie, prcko malý.
My budeme skúšať varenú aj naďalej ale len veľmi opatrne.
Tina29
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Silwuska » Str 12.11.2008 11:31

Mozno davas nespravne...co mu spravi varena ryza?? ochutena kuracim vyvarom??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Tina29 » Str 12.11.2008 11:47

Máme toho odskúšané len málo, lebo ho máme iba dva mesiace, ale po varenej to vždy takto dopadne. Napríklad: raz som mu vynechala granule a dala som ryžu s kuracím mäskom. No neviem či to je z toho, že sa nahltal ale v noci vracal a potom celý deň prehnačkoval. Potom sme mu skúšali dať vývar do granúl, ale to tiež hnačkoval. Trošku varenej z ruky mu nevadí, ale fakt len trošku. No keď chcem dať viac tak je to pohroma. Trošku jogurtu do granúl tiež nevadí. Skrátka ak mu pridáme niečo do granúl tak na druhý deň už má redšiu stolicu aj keď hnačka to nie je, ale keď mu dám niečo namiesto granúl tak hnačka zaručená. Ale opakujem, ešte sme toho veľa neskúšali, aby sme mu nepokazili trávenie. Chceme skúšať ďalej, lebo všetko mu chutí oveľa viac ako granule.
Tina29
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Tobin » Str 12.11.2008 14:12

Skuste surove... na barf je prechod bez problemov...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod livia333 » Str 12.11.2008 14:19

my sme presli na barf zo dna na den a bolo to v pohode. Ziadne hnacky, dokonca ma plasili ze pri podavani peceni bude hnackovat, ale nikdy sme s tym problem nemali :no: Nas hnacky akosi obchadzaju a to ma povacsinou ranajky mliecne...ako kedy a veceru masovo-zeleninovu
livia333
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 341
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Mackie » Str 12.11.2008 15:18

Tina29 píše:Ale opakujem, ešte sme toho veľa neskúšali, aby sme mu nepokazili trávenie.

tak podla mna mu kazite travenie prave tym, ze "nieco" pridate do granul
a tiez ze nieco skusite jeden krat - ocividne pri zmene stravy nereaguje dobre a aby sa to upravilo, treba to vyskusat viac dni po sebe, traviaci system sa musi prisposobit, cize na tyzden-dva uplne vysadit granule a dat len varene, resp. maso, ryza.. a potom mozes povedat, ci mu to robi dobre alebo nie
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Bona » Str 12.11.2008 17:08

Náš jačmenné krupy vôbec nestrávi.Našla som všteky po kope v :kak: Ani nabopnane ani varené
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Bona » Str 12.11.2008 17:14

Presne ako radí Tobin.Čo keby ste prešli na BARF?
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Tobin » Str 12.11.2008 18:00

Krupy su len obrusene obilne zrna. Pes by nemal take dostavat vobec, a ak ma granule, tam je otrub aj tak habadej :hmm: .
Ziadne obilie nie je dobre kvoli vapniku, ani kvoli obsahu skrobovin a lepku.
Je uplne normalne, ze axa experimentuje s granulami (roznymi druhmi a kombinaciami) a s varenym, sracka proste u vacsiny psov byva. To poradi kazdy predavac granuli, ze pri zmene druhu treba do starych postupne pridavat nove, cele prisposobovanie sa trva asi tak dva tyzdne. Podobne s varenym, len kombinacia s granulami je na prt....
Barf je najprirodzenejsia strava pre psa. Dat vecer este granule a od rana krmit barfom neprinasa ziadne gastrointestinalne problemy. A u plemien, nachylnych na torziu zaludka, sa nebezpecentsvo torzie vyrazne znizuje, casom uplne eliminuje.
Ked granule, je to rozhodnutie majitela psa, ale ak "domacu", tak varit nie je ziadny dovod. Ak aj pes spociatku odmieta, tak preto, lebo nepozna. Ziaden strach, neschudne, za dva-tri dni bude papat, az mu bude lupat za usami :lol:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Tina29 » Štv 13.11.2008 9:55

Mackie, ale keď on po tej varenej normálne cikal (ale z tej druhej strany) celý deň. Do granúl pridávame len zriedka a v malom množstve. Mám experimentovať a dávať mu tú čistú varenú stále a granule úplne vysadiť? Netreba to nejako postupne? Aj keď bude mať takéto problémy? Je ešte malý a bojím sa z neho robiť pokusného králika. Ale dík za radu, vyskúšam. O strave pre psov zatiaľ len čítam a nie som v tom doma. Varená by mi vyhovovala najviac. Varím každý deň pre nás, takže nebol by problém aj preňho. Možno naštudujem aj ten BARF.
Tina29
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Tobin » Štv 13.11.2008 12:44

Tina, varit budes musiet extra vam a extra psovi, vasa varena strava je pre psa absolutne nevyhovujuca, hlavne kvoli soli a koreninam, skodia aj v minimalnom mnozstve, ak su previdelne podavane :nie:
A netreba zabudat, ze varenim sa nici, alebo znehodnocuje 75-80% uzitocneho obsahu surovin, takze podavane mnozstva musia byt 2 az 3 nasobne vacsie, pes moze stlstnut, vo varenom je vela balastu a malo zivin, vitaminov, stopovych prvkov... (axa nechces uchylit k syntetike... ale aj to je furt lepsie, ako granule. Treba vsak ratat s tym, ze resorbcia umelych zivin je podstatne mensia, asi iba 30-50% z deklarovaneho obsahu!).
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Baarbora » Štv 13.11.2008 17:29

Tina29 a co kosti, davate aj tie? A ake ine maso ako kuracie ste skusali, mozno je to iba reakcia na to kura a hovadzia bude v pohode :smile: Ja by som asi riskla vysadit granule uplne a prve dni bez nich by som podavala skor "zapchovitejsiu stravu", takze nejake kosti a k tomu peknu svalovinu, zelensie banany, ryzu, mrkvu...
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Tina29 » Pia 14.11.2008 10:44

Tobin, samozrejme, že mu to nekorením a nesolím. Som to asi zabudla napísať, alebo sa mi to zdalo nepodstatné. Ja dochucujem nakoniec, takže odoberiem a až potom ochutím. Ale dík za info o varenom. Zas som o niečo múdrejšia. Z tým priberaním to u ňho zatiaľ nehrozí, pretože varené má len po trošku a energie má toľko, že máme problém mu ju vybiť. :haha: Keď sa nejde von vybehať tak normálne lieta po byte ako splašený až kým sa neunaví :aaa: :aaa:

Baarbora, kosti nedávame, lebo nám vetoš povedal, že náš ratlíček má také tenké črievka, žeby mu ho tie kosti potrhali. Myslím kuracie. Tak neviem, radšej som ani neskúšala. A už sme zistili, že to kuracie mu taký problém nerobí, aj keď stolicu má redšiu ale nie hnačku. To skôr tá ryža. Predvčerom dostal dusenú pečeň a zemiačky a včera hovädzí vývar s hovädzinkou. A čudujsasvete žiadne hnačka. No ale dostal toho málo tak neviem či sa poriadne najedol. Aj keď granúl sa potom ani nedotkol. Ale to on vždy, aj keby sme mu niečo do granúl pridali, tak granule ostanú. Takže miešania sa vôbec nemusím obávať, myslím. :heh:

No a k tomu surovému. No zatiaľ mi to nereže. Ale hádam ma za to neukrižujete. Ja by som radšej tie granule a varené. No samozrejme uvažujem aj nad surovým tak uvidíme.
Tina29
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava