Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Royal Canin

Poslaťod Baarbora » Str 03.09.2008 9:51

Rouba, ked davas to kura, skus najskor uplne ciste biele suche maso, idealne prsia, bez koze. Koza je mastnejsia, na tych chrbtoch toho masa az tak vela nie je, ale su tam kopy koze a ten najhrubsej, s vrstvou tuku. Tak skus tie prsiska, k tomu nejaku kost, primerane k velkosti psa( moj 30kg zere takmer kazdy den, bud paprcu, alebo spikovu, alebo bravcovu klbikovu, ta ma kludne aj 30 cm)
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod rouba » Sob 13.09.2008 9:24

kuracinu zhnačkoval,ale dal som mu telací jazyk a pohoda, potom som mu dal hovadzie srdce a pohodaa, surove to ale zozrat nechcel musel som to poriadne prevariť, pretože ked do toho zahryzol a bolo to zvnutra surove hned to vyplul.
takze hovadzie srdiecko varene ja mu to varim s cesnakom a paradicka spapal to nakonci na to dam este trosilinku medu... :jop: davam mu to rano a vecer papka granule :jazyk:
Každý z nás je pro svého psa Napoleonem. Proto jsou psi tak oblíbení.

Aldous Huxley
rouba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 205
Bydlisko: Humenné, Bratislava a niekde medzi tým

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Rauke » Sob 13.09.2008 9:48

no vidis tak sa nakoniec podarilo...
ked ti mozem poradit,tak granule by som dala skor ako prve jedlo a to varene radsej vecer... :no:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod rouba » Sob 13.09.2008 10:41

ano je to určite aj pre mna praktickejsie, pretože nemusim mu rano varit ale až ked pridem zo skoly aj mu to prehodím, ale este mam prazdniny tak nech si užíva... okrem toho rozmýšľam nad tým, žeby som krmil iba varenou stravou, ale mam trochu problem s vyvazovaním pretože zeleninu mi žrať nechce, tak napr. dnes som mu do toho srdca hodil, paradajku, papriku ale nezožral tu zeleninu a davam mu aj roboran, ale stale spapká iba to maso. ovsene vlocky mi nechce tak neviem ale musime stale hladat... dokonca som mu dal rano asi deco acidka tak dufam, že nebude mat hnačku, ale schlípal ho teda do sucha :lol:
Aké teplé by to zhruba malo byť? ja mu to nechávam také letné, ani teplé ani studené...
Každý z nás je pro svého psa Napoleonem. Proto jsou psi tak oblíbení.

Aldous Huxley
rouba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 205
Bydlisko: Humenné, Bratislava a niekde medzi tým

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Rauke » Sob 13.09.2008 11:51

ako pises take letne, zhruba pri izbovej teplote, niekto dava aj priamo z chladnicky, ja mam v chladnicke odlozene len maso, ale to zvycajne supnem aspon na 10-15 sekund do mikrovnky. no a ked je prave dovarene tak ho necham stat v kychyni, kym nedosiahne tu izbovu teplotu-tak isto to robim aj s ryzou. u cestovin je to jednoduchsie, tie 2x prelejem studenou vodou.ked sa velmi ponahlam tak prelievam aj ryzu-co uz je teda riadna blbost.ale ryzu varim len ked mam viac casu sa s tym piplat a tiez cakat kym to vychladne. pocas tuhej zimy jej niekedy doprajem aj trosku teplejsie zradlo ale fakt len o trosku,ale kym to cele zozerie za tie cca 2minutky, tak to aj tak v studenej miske uplne vychladne...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod rouba » Sob 13.09.2008 14:08

moj ryžu nezožerie a z cestovin ma hnacku, takže iba masko. a davam mu roboran a caalcium. to masko mu aspon mozem nejako vyvažovať aj bylinkami a akou takou zeleninou (cesnak, karfiol) a musime doplnkovo ostat aj pri granuliach. zatial hnačka neni z toho acidka tak aj to mu dam na jedalnicek a papame denne medik
Každý z nás je pro svého psa Napoleonem. Proto jsou psi tak oblíbení.

Aldous Huxley
rouba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 205
Bydlisko: Humenné, Bratislava a niekde medzi tým

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Mackie » Sob 13.09.2008 15:11

v inej teme som nasla, ze pre niektorych psov moze byt aj ryza hnackovacia, takze to mohol mat z ryze a nie z toho masa, s ktorym si miesal
co sa tyka acidka, z toho by nemal nikto hnackovat, lebo to ma prave opacne ucinky (aj ked sa nezda)
ak je ta zelenina problem, ostan pri roborane, ale napr. ked ja som sa pytala veterinara, ci mam davat psovi vitaminy, ked krmim masom a podobne, tak povedal, ze to nie je potrebne, iba fakt raz za cas preventivne, takze skor nejake tie bylinkove zmesi
a gratulujem, ze sa ti ho podarilo "rozjest" :no: my co mame vsezravcov si take nieco ani nevieme predstavit

edit: a ak ti hnackuje z cestovin, nedavaj ani vlocky ani ine obilniny radsej
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod rouba » Sob 13.09.2008 16:03

daval som mu aj samu kuracinu aj surovu aj varenu bez ryže a hnačkoval, a hovadzie mu davam iba jazyk a srdce z ineho mal totiž hnačku.
ale je strašne vychcany ked mu to nenakrajam na kusky ani sa toho nedotkne a musi to byt poriadne uvarené nie len rozvarené. ten roboran tak raz za týžden.
z toho acidka hnačku nemal. teraz este mame asi 10kg granul RC tak mu to dam ako doplnok a RC by som chcel vysadit uplne, skusal som vela iných znaciek a nechcel mi skoro nič žrat. myslíš že to bude stacit ked mu budem davat iba hovadzie srdce, roboran, davam aj pangamin, cesnak, med a bylinky. on nechce ani jablcko ani inu zeleninu sem tam si da karfiol a kyslu kapustu ale tej vela nesmie. neskusal som ale rybacinu davas mu aj rybky? ak ano ake? mal lososove granule pro plan a nechcel ich ani za svet. ak mozes daj nejake rady pls.
A myslím že mu dosť pomohli aj probiotiká kupil som mu lacto seven.
Každý z nás je pro svého psa Napoleonem. Proto jsou psi tak oblíbení.

Aldous Huxley
rouba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 205
Bydlisko: Humenné, Bratislava a niekde medzi tým

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod max » Sob 13.09.2008 16:45

Skus ryzu nahradit hnedou ryzou alebo jacmennymi krupami su zdrave a maju vysoky podiel vapnika, tiez mu mozes varit pohanku moj havo to miluje, krasne vonia ako nieco pecene. Vari sa to presne ako ryza.
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod rouba » Sob 13.09.2008 17:06

pohanku? hmm skúsime. atie jacmenne krupy sa ako varia?
Každý z nás je pro svého psa Napoleonem. Proto jsou psi tak oblíbení.

Aldous Huxley
rouba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 205
Bydlisko: Humenné, Bratislava a niekde medzi tým

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod max » Sob 13.09.2008 17:20

Tak isto ako ryza. Ja ich kupujem v Reme maju tam aj pohanku, kuskus, pohankove vlocky, tie staci len sparit alebo zaliat acidkom alebo vyvarom.
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Baarbora » Sob 13.09.2008 18:23

tak, tak, ked nezere vlocky a z ryze hnackuje, skus ine ako napriklad pohanku, krupy, kuskus.. Alebo tmave cestoviny.Ja davam maso a k tomu prilohu s vyvarom, ten vzdy zabere. Mozno by som skusila zeleninu rozmixovat a preliat nou maso. NIekde som stretla aj nejaku zeleninovu zmes specialne pre psov, ale uz neviem kde, skus baron.cz, tam maju snad vsetko.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Amaguk » Sob 13.09.2008 18:33

alebo nedavaj obilninovu prilohu vobec, psy ju v podstate ani nepotrebuju :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Lucifer » Sob 13.09.2008 19:07

...alebo skus ako prilohu surove ovsene vlocky...bez preliatia horucou vodou :ahoj: Izaak ma z ryze hnacku tiez... :no:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Mackie » Sob 13.09.2008 20:07

ajvyvar moze sposobit hnacky
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava