Šteňa a varená strava

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Šteniatko ND krmenie prosím pomoc!

Poslaťod sili » Ned 06.07.2008 10:05

Dobré ránko :smile:
Naša malá šelma dostala dnes hov.kost na ktorej bolo ešte trošku mäska a už dobré 2hodky mám pokoj.
Amaguk viem že aj s prílohou,ale teraz dostáva 130g na 1dávku a varenej to vychádza na viac jak 600...nooo doga by určo nebola proti.
Dnes ideme 2krát na cvičák,to aby nebola hlúpa doga,čo sa za mladi naučíš :smile: ....
Môj Afghán má 25kg tú v poho udržím,dogu musím naučit vždy chodit pri nohe lebo ked sa tá rozbehne tak letím s nou.
Gwen jakú majú povahu tvoje?Káždý vraví,že doga je v dospelosti vegeták...tá moja zatial ide na pohon 4krát4
sili
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Šteniatko ND krmenie prosím pomoc!

Poslaťod Jack » Ned 06.07.2008 10:13

Offtopic: Má 11 týždnov a už idete na cvičák ?? Nieje to skoro ?
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Šteniatko ND krmenie prosím pomoc!

Poslaťod sili » Ned 06.07.2008 10:32

Ahoj Jukel,
skôr sa na ten cvičák ide hrat a socializovat má tam kamaráta 4mes.malamut a zatial ho učím,len privolanie a sadni.Normálne začinajú cvičit až od 5-6mesiacov,ale to ten môj drobček už bude mat asi aj 40kg.Sme tam,len dovtedy kým ho to baví.
sili
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Šteniatko ND krmenie prosím pomoc!

Poslaťod gwen66 » Ned 06.07.2008 11:42

Sili,pravda pravduca,doga je pohodak,ale zalezi na psovi,Sall je kludaska ozik ze kralovsky pes,t.j taka gaucana,ale Dann ten je hyperaktivny,neobsedi,neoblezi 2 min...musim s nim chodit aj 6* denne von(niekedy aj viac) este,ze mam hradzu 20 krokov od domu...na dvor ho nemozem pustat,lebo este nemame oplotenie,takze tak...ten je az prilis zivy,ale aj Sall bola taka kym nemala 2 roky :smile:
gwen66
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 214
Bydlisko: Bratislava-Nebojsa

Re: Šteniatko ND krmenie prosím pomoc!

Poslaťod tana » Ned 06.07.2008 19:29

Ahoj Silly.
Ja mám 7,5 mes štena, tiež obrieho plemena :no: a od začiatku krmim Trainer-baby maxi 1-8. Sme velmi spokojní po každej stránke.. Momentálne chcem prejst na trainer- natural, čo je novinka.
Čo sa týka varenej stravy, ja pripravujem mojim psom cez víkend (viac času) hovädzie + ryža alebo cestoviny, šupnem do chladničky a maju to asi tak na 3 krát = 3 večerné krmenia. Tým chcem povedat, kombinujem v pohode granule s vareným mäsom, ale nie dokopy (ráno, obed granule a večer varené). A začala som dávat aj kuracinu v surovom (krky, chrbty), idu sa za tým zabit.. :smile:
Asi tak do pol roka je doležité pre tieto gigant puppy podávat tzv. mliečne jedlo 1x za den (tvaroh,neslad.jogurty,acidko..) A samozrejmostou su aj nejaké chondropr., Alavis dávam aj ja, zložením sa mi zdal vhodný..
V skoršom veku (2-3 mes.) može byt z varenej stravy redšia stolica, ale tiež je to otázka zvyku. So surovým mäsom by som radšej trochu počkala, tak do 4-5 mes., mne z toho hafan dost hnačkoval, takže som to stopla.. :ahoj:
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Re: Šteniatko ND krmenie prosím pomoc!

Poslaťod Mackie » Ned 06.07.2008 21:20

trosku mimo temy.. 11 tyzdnove na cvicak.. je kompletne zaockovane? (okrem besnoty) je to myslim dost rizikove prostredie
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Šteniatko ND krmenie prosím pomoc!

Poslaťod sili » Pon 07.07.2008 17:21

Gwen si ma potešila :smile: ....takže kludného psa budem mat až o 2roky.Odpísal mi Dr.Štourač a pošle mi knižku poštou.Gwen ešte mám otázočku jak to riešite ked sa Sall hára?
Mackie dnes dostal posledné očkovanie,o mesiac ešte dostane besnotu.Na cvičáku bol,len on a malamut a zajtra bude sám.Samozrejme, že ho zatial k iným psom nepúštam.
sili
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Šteniatko ND krmenie prosím pomoc!

Poslaťod gwen66 » Pon 07.07.2008 17:48

Sili som ti napisala maila tak neviem ci ti to doslo,lebo toto je uz mimo temy :ach:
gwen66
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 214
Bydlisko: Bratislava-Nebojsa

Re: Šteniatko ND krmenie prosím pomoc!

Poslaťod sili » Pon 07.07.2008 18:05

Gwen mne došla aj som odpísala,len neviem či tebe dojde som absolútny tech.antitalent :lol:
sili
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Aris » Štv 10.07.2008 19:43

Už má 12 týždnov dostáva 4 krát denne a kedy to mám zmeniť na 3 krát?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Tatiana » Štv 10.07.2008 19:58

po troch mesiacoch uz mozes,ale davku mu neznizuj iba to jedno jedlo vynechaj a pridaj k ostatnym chodom davku,potom v polroku mozes prejst na dve jedla :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod starr » Pia 11.07.2008 9:32

Ja tiež prosím o radu, že čo mám robiť, teda lepšie povedané ako mám kŕmiť šteniatko cane corso, ktoré v neďalekej budúcnosti budeme mať?

1.) Chovateľka mi káže, aby som ho aspoň do jedného roka kŕmila granulami Hill´s pre šteniatka veľkých plemien (puppy large breed). Ona im dáva tiež tieto granule a vmiešava im do nich nejaké varené aj surové mäso. Okrem toho jedia na striedačku aj varenú stravu, napr. psie rizoto a tak. A pridáva do tej stravy ten kĺbový doplnok Chassoton. Čiže ona mi radí kŕmiť tou Hill´s-kou a striedať to aj s normálnou stravou.

2.) Veterinár (zrejme ziskuchtivý parchant :no: ) mi povedal že psa je najlepšie kŕmiť granulami (Však ako ináč, že? :hi: ), a to tými pre šteňatá veľkých plemien až do 2 rokov života, lebo vraj obrie plemená (cane corso nie je obrie plemeno, ale nevadí :ach: ) sa vyvíjajú až do 2 rokov. Podľa neho nemám dávať Chassoton ani žiadnu inú kĺbovú výživu, lebo v granuliach je všetko, nemám ich striedať s varenou/surovou stravou, lebo to psovi ničí zažívanie a nemám do nich vmiešavať mäso, lebo to má veľa fosforu, no a keďže granule ich majú tak akurát, tak by ho mal pes priveľa a redli by mu z neho kosti.

3.) Môj rozum mi velí nedať na rady veterinára, lebo mu ide len o kšeft, ale ani kŕmenie chovateľky sa mi nezdá byť moc dobré, lebo zmiešavať granule s normálnou stravou sa vraj nesmie, vraj to robí psovi v tele šarapatu. Mne by sa zdalo byť asi najlepšie dávať mu žrať tak, že jeden deň normálnu stravu, potom granule, potom dva dni normálnu, potom zas granule, lenže vet povedal, že to tak nesmie byť, lebo mu to zaťaží trakt (furt si zvykať na iný typ stravy), a že je to najhoršie, čo môžem urobiť.

Ako mám teda prosím kŕmiť? Mám sa rozhodnúť, že buď len a len granule (čo nechcem) alebo len a len normálna strava a v tom prípade na granule zabudnúť? Môže sa to teda podávať na striedačku či nie? Miešať naraz v jednej kŕmnej dávke sa to teda nemá?

Prosím, napíšte mi, ako to je a čomu mám vlastne veriť. Keby to bol obyčajný psíček ako Dino, u ktorého nemám dôvod sa báť displázie, osteoporózy alebo zlého vývoja kostry a čo ja viem čoho, tak neváham a smelo mu kuchtím alebo krájam :smile: a budem vedieť, že je štastný a spokojný. Lenže je to moloss, rýchlorastúce šteňa a ja nechem spraviť niekde chybu.

Ja by som ho najradšej kŕmila týmto: surové kuracie mäso a vnútornosti, varené mäso, ryža, cestoviny, cottege cheese, varené vajíčka, jogurty s probiotickou kultúrou, pečivo, ovsené vločky, müsli, ovocie, zelenina, na čistenie zubov veľké špikové, resp. duté kosti a ako pamlsok občas piškótku, kúsok palacinky, niekedy napríklad sardinky vo vlastnej šťave zmiešané s pečivom a podobne. Do toho by som dávala ten Chassoton ako kĺbovú výživu a nikdy by som granule najradšej ani nevidela. Lenže furt mi vet aj chovateľka pília uši s granulami a ja strácam istotu, či je moja cesta správna.

Help me, please! :sos: :sos: :sos:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Silwuska » Pia 11.07.2008 9:59

Dalsi ujo veterinar co sa prdlicu rozumie do stravy :pac:
Takze spolu by sa nemalu aj maso aj granule, niekto to tak robi, ale zevraj je to zbytocnost...ja niekedy spravim aj to, ked mam uz napr. rozmrazene maso a nemam ziadnu prilohu tak to sprcnem s granulami...tam ide cisto o to aby sa pes najedol...

Dalej ze sa nesmie striedat granule a varena...to je najvecsia hlupost...jasne ze ked ma niekto psa ktoreho 9 rokov krmi len granulami a zrazu mu prcne maso tak sa mu pes zosere az za usami...ale ak od steniatka budes zvykat jeho brusinko aj na masko, tak to nieje ziadny problem...ja byt tebou tak od takeho druheho az tretieho dna jednu dennu davku robim cisto domacu stravu (ci uz varenu, alebo surovu)..tym nic nepokazis, mas istotu ze psik ma secko a este mu to aj chuti...ked bude mat stolicu v pohode tak daj dve davyk denne, atd. proste ako sa ti bude zdat ze psik na to reaguje... :yes: ale nejaky ten colafit alebo nieco podobne by som davala tak ci tak, len to neviem od akeho veku sa dava...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod starr » Pia 11.07.2008 10:04

Rozumiem, čiže ho tak pomaly zvykať postupnými dávkami na prechod z granúl na normálnu stravu, pričom to budem môcť aj striedať. Budem to robiť tak a ten Chassoton že mám dávať aspoň do 1 roka.

Strašné pomery, keď sa veterinári nevyznajú do výživy psov a človek potom nevie, čo je vlastne správne a čo nie :ach: .
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Šteňa a varená strava

Poslaťod Silwuska » Pia 11.07.2008 10:11

Ja mam veterinara na liecenie bobeniek, nikdy som sa ho nepytala na stravu a nikdy ani nebudem, aj ked vlastne doteraz neviem jeho nazor :lol: mozno ho uz vopred odsudzujem a mozno by prekvapil :smile:

JJ starr...ak budes od malicka zvykat na zmeny tak to potom nebude psikovi robit ziadne problemy, ak budes napr. dlhsie mat cisto domacu stravu a das na dva tri dni granule ak niekam pojdete...bude to v pohode a bez hnaciek...nasi napr teraz hnackovali, lebo mali tyzden granule...prve dni v pohode potom srajda :pac:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava