davkovanie

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

davkovanie

Poslaťod chico.beno » Str 30.01.2008 14:01

viete odporucit nejaky pomer medzi davkovanim (mnozstva) varenej stravy (srdcia, pecen) ku granulam? Ako viem kolko mu na gramaz dat masa, ked granul davam cca 150g denne?
chico.beno
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48
Bydlisko: Trencin

Re: davkovanie

Poslaťod Silwuska » Str 30.01.2008 14:27

Ked to dam v pomere k mojmu tak asi o 100 g viac... :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: davkovanie

Poslaťod chico.beno » Str 30.01.2008 15:16

kolgo je to gramov na kilogram zivej vahy?
chico.beno
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48
Bydlisko: Trencin

Re: davkovanie

Poslaťod Amaguk » Str 30.01.2008 15:18

u dospeleho psa v beznom rezime (nie v zatazi, rekonvalescencii a pod.) sa udava mnozstvo domacej stravy orientacne 2% z telesnej vahy
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: davkovanie

Poslaťod Silwuska » Str 30.01.2008 15:22

Asi tak...ja davam medvedovi pol kilovky krkov...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: davkovanie

Poslaťod unicorn » Pia 14.03.2008 21:56

Amaguk píše:u dospeleho psa v beznom rezime (nie v zatazi, rekonvalescencii a pod.) sa udava mnozstvo domacej stravy orientacne 2% z telesnej vahy

chcem sa pytat ci tych 2% su denna davka, alebo jedno jedlo...taktiez je asi rozdiel v davkovani u steniat ze?
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: davkovanie

Poslaťod Amaguk » Pia 14.03.2008 22:11

denna davka
ano u steniat je rozdiel, u malych sa moze davat az 10% z telesnej hmotnosti, neskor sa davky znizuju
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: davkovanie

Poslaťod energitc » Str 13.08.2008 11:00

ahojte,
je tu niekto kto mi vie poradit s upravenim stravy pre moje 9 mesacne stena?kolko percent zo stravy moze byt varene maso,kolko percent granule a kolko ostatne(vlocky,zelenina...)?a teda kolko v gramazi moze dostat celkovu dennu davku celeho zradla ked ma 2.5kg a je dost aktivna aj na prechadzkach a zaciname aj s agility?
nechcem ju prekrmovat ani jej davat nevhodne zlozenie stravy.a od akeho veku je mozne zacat so surovou stravou,hlavne maso myslim..?
kludne hodte aj sukromnu spravu .
dakujem
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: davkovanie

Poslaťod Sunny » Str 13.08.2008 11:14

No tak ja skúsim :smile:
Podľa BARFu môžeš kŕmiť od malička, ja mám šteňa na mäse od kedy som ju priniesla. Denná dávka (nie len mäso, ale všetko aj s prílohami), by mala byť 2-4% hmotnosti psa, šteniatka vo vývoji až okolo 10%. To len tak orientačne, dávku si upravíš podľa toho, či priberie/schudne/je to OK, to uvidíš.
Zelenina a ovocie by mali tvoriť okolo 20%, prílohy tiež tak nejako a mäsko, vnútornosti a mäsové kosti ten zbytok (60-70%). Netreba každú dávku presne odvažovať, dôležitý je taký dlhodobejší priemer, aby dostala všetko, čo potrebuje.
Ak chceš kombinovať s granulami, napr. 50 na 50, tak jej daj ráno polovičnú dávku granúl a večer polovičnú dávku podľa BARFu. Miešať dokopy granule s mäsom moc neodporúčam.
P.S. Do detailov to klidne môžeme rozobrať na cvičáku :no:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: davkovanie

Poslaťod Nykkyta » Pia 15.08.2008 20:18

V kazdom pripade si myslim, že je to u hafanov individualne. Aj co sa tyka cistych granul. Moji dvaja rocny hafani toho vela nepojedia. Maju odporucanu davku (podla tabuliek) mylsim 350 - 400g a nezjedia ani 300g hoci su stale vonku a v pohybe. Nie su ani vychudnuty. Buldocka ma dietne granule a aj to ju musim kontrolovat (asi podla rocneho obdobia, alebo neviem), lebo ma tendenciu priberat.
Vacsinou krmime granulami. Raz za tyzden maju krky, alebo nieco podobne.
Najhorsie je, ked kazdy chce nieco ine, co ma v myske :smile:
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Re: davkovanie

Poslaťod Baarbora » Sob 16.08.2008 19:06

ja krmim tak 50/50 ranajky maso+priloha, vecera granule. pes ma cca. 26-28kg, dostava masa tak od 300 do 500g, podla toho ake. na veceru dostava trainera, prisposobujem davke masa, ak boli bohate ranajky(alebo sa napchaval pocas dna niecim), ma chudobnejsiu veceru, ale dostava tych granuli tak do 170g, skor menej.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: davkovanie

Poslaťod Rauke » Pia 05.09.2008 8:25

ja myslim ze tie 2% su len velmi priblizne a orientacne... moja 30kg hava by teda mala denne zozrat 600g vareneho. to by bolo velmi malo. ok teraz v lete sa to mozno pohubyje okolo tych 600-700g, ale na jesen a v zime to daleko prevysuje 1 kg. :ahoj:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: davkovanie

Poslaťod lusy » Pia 05.09.2008 8:55

ja myslim ze tie 2% su len velmi priblizne a orientacne


jo myslis spravne, hlavne ked to tu uz bolo pisane a nik tu zatial netvrdil nic ine. :no:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: davkovanie

Poslaťod Rauke » Pia 05.09.2008 8:59

no vies ja len ze moj pes bezne zozerie na den aj 1200g vareneho co su 4% z jej vahy, a to uz je dvojnasobok uvedeneho...
ja len ze odkial to info ze vraj 2% ???
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: davkovanie

Poslaťod Silwuska » Pia 05.09.2008 9:11

Mam otazku...co za sport robis zo psom ze ti bezne zozerie vyse kila stravy???
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Ďalší

Späť na Varená Strava