Starý pes a varená strava

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Starý pes a varená strava

Poslaťod dia76 » Sob 03.01.2009 10:18

ďakujem za všetky rady - to o tom pomere vlakniny:bielkoviny je poučná informácia, to som nevedela..
Dnes sme začali s prísnou diétou, rozhodla som si zapisovať, čo všetko som mu cez deň dala jesť, aby som mala prehľad. Dostane tri menšie dávky jedla a budem sa snažiť dávať nízkokalorické, ale objemové krmivo, ako je zelenina. K tomu trošku mäsa a tmavú ryžu. Ešte pozriem nejaké recepty tu na fóre.
Zároveň popoludní pôjdeme s bicyklom na hrádzu trošku ho vybehať. Plávať sa teraz nedá, je chladno. Loptičky ho nezaujímajú, kamošky od susedov tiež len na 5 minút. tak ostáva ten bicykel. Verím, že napriek jeho lenivosti sa nám podarí znížiť jeho hmotnosť.
:ahoj:
Radšej život pod psa ako život bez psa...
dia76
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Starý pes a varená strava

Poslaťod Leila Tobrok » Sob 03.01.2009 11:13

keď som si brala môjho psa, mal dosť nadváhu. ale mal dobrý základ - kŕmený mäsom, takže bol zdravý a plný života. takže ako prvé som mu znížila dennú dávku, dostával 2 krát denne, ráno dostal len niečo malé, na obhrýzanie, potom na večeru dostal kuracie trupy, max.700g. nedostával prílohy, len čisté mäso. jeden deň v týždni mal hladovku. to má vlastne do dnes.
začali sme aktívnejšie venčiť a behať. teraz je už akurát, osvalnený, tak dostáva toho viac, ale má dávku 7-800g - nevážim, len podľa oka, mäsa, plus vývar, nejaké cestoviny - ale to menej. pohybu má rovnako. snažím sa ho dostať do výstavnej formy, tak znova má trochu znížené dávky.
váha sa mu pekne upravila. pri chudnutí ho ale váž a sleduj, aby nechudol veľmi rýchlo, to ani u ľudí nie je zdravé. skús mu dávať nie tučné mäso, teda skôr kurence, morky,...
to so zapisovanímje fajn, lebo do denného príjmu sa ráta všetko -aj odmeny pri cvičení, aj nejaká maškrta "pod stolom", keď to budeš mať na papieri, tak rýchlo uvidíš, či je to veľa alebo málo.
ak je to senior opatrne na kĺby, ale ak je zdravý a pohyb mu nerobí problém, tak behanie je dobrý šport. :jop: skús menej a často zo začiatku.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Starý pes a varená strava

Poslaťod Ema 012 » Sob 03.01.2009 15:00

Dia76 Stým behaním pri bicykli opatrne, uvedom si že psík má osem rokov, nadváhu a doteraz nemal prakticky žiadnu aktivitu, Ak to preženieš možeš mu skor ublížiť ako pomocť. Skor by som na začiatok volila dlhšie prechádzky prípadne behanie typu nahánanie kde si psík sám volí tempo a ked nevládza spomalí. Podla mna bicykel nieje to pravé :nie:
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: Starý pes a varená strava

Poslaťod dia76 » Sob 03.01.2009 20:29

Ahojte, už sme doma po dlhej vychádzke. Zobrala som bicykel, ale samozrejme šli sme na to opatrne. Najprv vychádzka na zohriatie svalstva, potom asi dve minútky behal popri bicykli, ale šla som úplne pomaly, skoro krokom. A bola som prekvapená, ale celkom sa mu to páčilo.Bol to super nápad, ešte raz ďakujem, objavila som jeho novú záľubu :smile:

Ema, samozrejme, pôjdeme na to pomaly, žiadne rýchle behanie..to až potom, keď naberie kondičku, nechcem, aby dostal infarkt. takže, dve minúty sme behali popri bicykli, potom desať minút pomalšia chôdza na vydýchanie, menšia prestávka, potom zase dve minútky behu. Prešli sme pár kilometrov, ale neustále som ho sledovala, či nie je príliš udýchaný.
Ináč, zdravotne by mal byť ok, aj keď je starší. Pred dvoma mesiacmi som mu dávala robiť kompletné testy, vrátane EKG a krvi, či náhodou tučnota nie je dôsledok nejakej choroby. A vet povedal, že srdiečko má úplne super. Len je lenivý a potrebuje nabrať kondíciu..

Čo sa týka jedla - dostal asi 2/3 jeho bežnej dávky (budem znižovať postupne) rozdelené na dve porcie - jednu ráno, druhú večer.
Len mám jeden problém - on neuveriteľne zbožňuje syr..zvykla som mu ho občas dávať, ale teraz nechcem, keďže obsahuje veľmi veľa kalórií..alebo trošku môžem? nejaký tuk by predsa len mal zjesť, aby absorboval vitamíny rozpustné v tukoch..alebo mám syr vylúčiť úplne? stačí tvaroh? aby mal aspoň aké také mliečne výrobky. jogurt jesť nechce.

Leiluska, tá jednodenná hladovka je vynikajúci nápad, budem to praktizovať. A zapísala som si nielen váhu, ale aj rozmery.. obvod krku, brucha,... :smile:
musím sa snažiť. viem, že neúspech pri chudnutí bude moje zlyhanie, nie jeho.
Prajem všetkým krásny večer a ďakujem za rady. :ahoj:
Radšej život pod psa ako život bez psa...
dia76
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Starý pes a varená strava

Poslaťod Leila Tobrok » Sob 03.01.2009 21:27

super, gratulujem, ak vás to baví oboch, tak nie je o čom :jop:
čo sa týka syru. určite niečo také potrebuje, a ako odmena je syr super. ak ho použiješ len pri výcviku, na malé kocky, ako odmenu, nie je to až také strašné. zase nemusíš tak zhurta, rozhádzať komplet jedálniček. mliečne výrobky sú fajn, len nie všetky psy ich majú radi (môj okrem syru nič). ak ľúbi tvaroh, môžeš ho dať ako súčasť dennej dávky. nevidím v tom problém. existuje aj taký s nižším obsahom tuku, ale aj tuk je pri chudnutí dôležitý.
hladovka je fajn vec. niekedy si ju peso ordinuje aj sám. nemusí byť úplne drastická, niekto to robí aj tak, že v deň hladovky dostane pes len mliečko - taký peso, čo po nej nemá hnačku alebo len kurací vývar. uvidíš ako na to bude reagovať tvoj peso, že jeden deň nedostane papať a rozhodneš sa.
myslím, že je super, že s ním niečo robíš a tiež myslím, že uvidíš aj výsledky :jop:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Starý pes a varená strava

Poslaťod dia76 » Sob 03.01.2009 22:39

ďakujem za podporu. Dúfam, že dosiahneme žiadúce výsledky.
s tým syrom - ok, budem mu ho dávať v miernom množstve..ako pamlsok, namiesto piškotiek :lol: syr zbožňuje, urobí kvôli nemu čokoľvek..tak keď už má rôzne obmedzenia, nech má aspoň nejakú radosť zo života :smile:
mlieko nemôže, dôsledky sú katastrofálne..ale budem mu teda dávať kurací vývar v deň hladovky. aspoň bude mať niečo teplé v žalúdku. Tiež super nápad. dík :ahoj:
Radšej život pod psa ako život bez psa...
dia76
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Starý pes a varená strava

Poslaťod Baarbora » Sob 03.01.2009 23:34

jogurt nechce vobec, alebo len cisty biely? ja dochucujem, bud glukopurom, alebo medom zlahka, pre lepsiu chut, vacsinou primiesavam nejake ovocie a vlocky, alebo piskoty. Aj ked, vo vasom pripade radsej len tie vlocky, piskoty su zbytocny cukor navyse :smile: z mliecnych vyrobkov okrem toho syra mozte skusit este acidko, alebo cottage cheese.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Starý pes a varená strava

Poslaťod dia76 » Pon 05.01.2009 12:20

tie farebné nejem ani ja. A čo nie je dobré pre mňa, nedávam ani psovi. Skôr by som povedala, že on má lepšie a kvalitnejšie jedlo ako ja :smile:
Radšej život pod psa ako život bez psa...
dia76
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Starý pes a varená strava

Poslaťod dia76 » Str 21.01.2009 13:25

už sme schudli!!! :aaa:
zatiaľ iba pol kila, ale pre začiatok super.
A tento týždeň sme ani veľmi nechodili na dlhé túry, keďže bolo také otrasné počasie..
Radšej život pod psa ako život bez psa...
dia76
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Starý pes a varená strava

Poslaťod Tina » Ned 20.12.2009 18:30

Prihlasila som sa sem, pretoze potrebujem poradit, mam uz takmer 14 rocneho psika (pudla), zubov uz vela nema, granule nepohryzie, a vlastne ich vobec ani nechce, ani tie najdrahsie, z kuracieho masa uvareneho bez akehokolvek korenia a soli zvracia, a tie psie konzervy mu tak isto nerobia dobre, mava z nich casto hnacky...takze som zufala a neviem co mu mam vobec davaj jest...zvracia takmer zo vsetkeho. Jeden cas som mu kupovala telacie parky, zmiesala s granulami, to bolo jedine co za posledny cas zjedol, no dnes nechce ani to...skusila by som mu cosi uvarit, co by mu chutilo, len vobec neviem co by to malo byt...tak ak mate nejake skusenosti privitam akykolvek napad. dakujem
Tina
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1

Re: Starý pes a varená strava

Poslaťod Baarbora » Ned 20.12.2009 21:07

4 strany na temu stary pes a strava :nwm:
a ku koncu druhej strany krasny prispevok od Amaguk ohladom nejakych tych zasad v stravovani :nwm:
citala si to vobec?
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Starý pes a varená strava

Poslaťod bela2001 » Pon 24.12.2012 12:26

co by ste poradili pre 9 rocneho boxera-kastrovana,problemy s klbami,malo chodi a je obezna
dostava rysu,trochu mäsa,jablko+ canvit chondro,lieky na srdce
dakujem
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Starý pes a varená strava

Poslaťod Agiviki » Štv 27.12.2012 20:13

Odporučila by som ti Eukanubu pre Staršie psy 9plus :
Obsah:
[i]Sušené kura a morka (> 30%, prírodný zdroj glukozamínu a chondroitín sulfátu), kukurica, pšenica, živočíšny tuk, ryža, sušená repná dužina (> 2,5%), kuracie vnútornosti, sušené celé vajcia, sušené pivovarské kvasnice, chlorid draselný , rybí tuk, chlorid sodný, hexametafosfát, fruktooligosacharidy (0,40%), ľanové semienko, mannanoligosaccharidy, olej z boráku lekárskeho, výťažok z nechtíka lekárskeho.[/i]
Life is a dog, but me love my life with my dog... =)
http://www.youtube.com/watch?v=9tKdLvkM20o
Agiviki
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30

Predchádzajúci

Späť na Varená Strava