Keksíky slečny Winninky

Podeľte sa snami o Vaše recepty.

Keksíky slečny Winninky

Poslaťod Angie » Štv 27.03.2008 18:20

Recept,ktorý chutí psíkom(teda aspoň tomu môjmu)

3hrnčeky celozrnnej múky
2polievkove lyžice tuku
2vajcia
1/4hrnčeka melasy (ja nedávam)
2polievkove lyžice medu
1lyžica karobu (namiesto tohto môže byť mleté orechy,slnečnicové semienka)
trocha vody
Všetko zmiešam dokopy,tvarujem malé guličky alebo nejaké tvary(malé) a dám upiecť.
Keď to pes zbadá :oo:
Dobrú chuť
Angie
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57
Bydlisko: Horná Poruba (okres Ilava)

Re: Keksíky slečny Winninky

Poslaťod monty » Štv 27.03.2008 19:01

mozem tam dat sezam?...lebo orechy ani semiacka nemame
monty
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: Keksíky slečny Winninky

Poslaťod Angie » Štv 27.03.2008 19:09

Jasne ze mozes.Psikovi to urcite neublizi
Angie
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57
Bydlisko: Horná Poruba (okres Ilava)

Re: Keksíky slečny Winninky

Poslaťod Amaguk » Štv 27.03.2008 22:57

tak ty si dala na sladko, ja pridavam mlsky na "slano" resp. masito, ktore som zacala vyrabat najma kvoli tomu, ze peso nesce poriadne zrat.
Ide vlastne o modifikaciu tohoto receptu:
http://barney.glenalbyn.org/view.php?ci ... 2007020201
davam tam ovsenne vlocky, 1-2 vajcia, niekedy majoranku, struhanu mrkvu, cviklu, tvaroh, susenu srvatku...proste podla toho co mam doma a aku mam inspiraciu, :smile: teraz som sa prave inspirovala, ze pridam do dalsich sezam

minule som pecienku nahradila mletym masom od Bordy, lebo peso mi ho nechcel v surovom stave jest, obluda :ha:
Naposledy upravil Amaguk dňa Štv 27.03.2008 23:12, celkovo upravené 2
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Keksíky slečny Winninky

Poslaťod yetti » Štv 27.03.2008 23:08

1,5-1,75 kg maso + 0,75 kg granule + 3 ks vajcia to vsetko 2x denne.... a to pre jedneho psa... :joint: :joint: :joint:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Keksíky slečny Winninky

Poslaťod Amaguk » Štv 27.03.2008 23:09

to je co? recept na tvoje keksiky? :no:
lebo inac nehapem...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Keksíky slečny Winninky

Poslaťod Angie » Pia 28.03.2008 7:11

Mojej fenke radsej chuti sladke ako slane.Ale viskusam aj tie ostatne recepty :no:
Angie
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57
Bydlisko: Horná Poruba (okres Ilava)

Re: Keksíky slečny Winninky

Poslaťod Amaguk » Pia 28.03.2008 8:51

oni nie su naozaj slane, lebo tam nedavam sol, su len masove :no:
ako vies, ze jej viac chutia sladke? skusala si uz aj taketo?
nas pes tiez lubi sladke veci, ale za tymito sa ide potrhat a tiez som to prvy krat robila vyslovene experimentalne, ze ved uvidime, co to spravi... :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Keksíky slečny Winninky

Poslaťod Angie » Pia 28.03.2008 13:18

Ked jej spravim nieco sladke a ktomu slane urcite si vyberie sladke.Ale ona popapa vsetko co jej dam :smile:
Angie
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57
Bydlisko: Horná Poruba (okres Ilava)

Re: Keksíky slečny Winninky

Poslaťod Baarbora » Sob 07.06.2008 20:23

Zrovna dnes som piekla keksy inspirovane z vacsej casti receptom od Amaguk. Takze:
srdce(z lubovolneho zvierata, ja som mala konretne bravcove)
ovsenne vlocky(podla potreby)
vajce
oriesky(vlaske,lieskove, ja som pouzila kesu, taka mala hrst, rozdrvila som ich na male kusky nozom)
petrzlenova vnat
cesnak
Srdiecko uvarime a rozmixujeme, pridame vsetky ostatne prisady, zmiesame a pripadne zvlhcime pre lepsie formovanie vyvarom zo srdca. Ja som nasla v chladnicke nacate kokosove mlieko, tak som pridala aj to. Vyformujeme do pozadovaneho tvaru a dame piect. Pouzila som papier na pecenie, keksy sa nelepili, piekla som pomaly a dlho(ale to uz zalezi od truby). Mala som k dispozicii dve srdiecka, jedno okolo 250g, druhe mensie, vlociek som tiez neminula vela a vyslo to na jeden plech(okolo 30ks). Zvysok by sa dal zamrazit a pouzit inokedy, ale dala som ho mackam. Keksy chutia :no:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Keksíky slečny Winninky

Poslaťod mimi » Pia 08.08.2008 9:48

Amaguk píše:tak ty si dala na sladko, ja pridavam mlsky na "slano" resp. masito, ktore som zacala vyrabat najma kvoli tomu, ze peso nesce poriadne zrat.
Ide vlastne o modifikaciu tohoto receptu:
http://barney.glenalbyn.org/view.php?ci ... 2007020201
davam tam ovsenne vlocky, 1-2 vajcia, niekedy majoranku, struhanu mrkvu, cviklu, tvaroh, susenu srvatku...proste podla toho co mam doma a aku mam inspiraciu, :smile: teraz som sa prave inspirovala, ze pridam do dalsich sezam

minule som pecienku nahradila mletym masom od Bordy, lebo peso mi ho nechcel v surovom stave jest, obluda :ha:

ja uz teraz pavidelen robievam ten orgina recept na tie oecenova a moji psi aj kocur sa za tym idu zabit ine mlsky uz ani nepotrebujem.
Gina mi uz nic ine ani nechce ako pamlsok ( to je dobre vybrala si najlacnejsiu formu) a pomaly zasobujem aj sidlisko ked vencime hihi
mimi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 457

Re: Keksíky slečny Winninky

Poslaťod Barborka » Str 05.11.2008 21:33

Amaguk píše:tak ty si dala na sladko, ja pridavam mlsky na "slano" resp. masito, ktore som zacala vyrabat najma kvoli tomu, ze peso nesce poriadne zrat.
Ide vlastne o modifikaciu tohoto receptu:
http://barney.glenalbyn.org/view.php?ci ... 2007020201
davam tam ovsenne vlocky, 1-2 vajcia, niekedy majoranku, struhanu mrkvu, cviklu, tvaroh, susenu srvatku...proste podla toho co mam doma a aku mam inspiraciu, :smile: teraz som sa prave inspirovala, ze pridam do dalsich sezam

minule som pecienku nahradila mletym masom od Bordy, lebo peso mi ho nechcel v surovom stave jest, obluda :ha:


ja sa chystám zajtra urobiť krpcovi pamlsky inšpirované týmto receptom (kuracia pečeň je už v chladničke :smile: ), tak by som mala pár otázok:
- osvedčila sa skôr múka, alebo vločky?
- stačí plech iba vymastiť, resp. potrieť olejom, alebo aj niečim vysypať (múkou, resp. strúhankou - ako pri pečení koláčov) aby sa to neprilepilo na plech?
- aký plech si mám pripraviť ak mám asi 650 g pečene - veľký, čo je cez celú rúru, alebo nejaký menší? aby som to nenaliala do malého a zistím, že je to vysoké, resp. naopak?
za odpovede ďakujem :ahoj:
dúfam, že krpcovi budú chutiť :jupi:
Barborka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: Keksíky slečny Winninky

Poslaťod Bona » Pia 07.11.2008 18:43

Urobila som mu tie keksíky a super sa podarili.Obom strašne chutilo :yes:
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: Keksíky slečny Winninky

Poslaťod KlAuDiA:-) » Pon 20.04.2009 11:54

a co je ta melasa?? :ua:
PES JE TO NAJKRAJŠIE STVORENIE A ZÁROVEŇ NAJLEPŠÍ PRIATEĽ ČLOVEKA!
KlAuDiA:-)
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28

Re: Keksíky slečny Winninky

Poslaťod Amaguk » Pon 20.04.2009 12:14

"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Ďalší

Späť na Recepty