Recepty pre šteniatko

Podeľte sa snami o Vaše recepty.

Poslaťod kikula22 » Sob 05.01.2008 7:57

to by bolo super :lol:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

recept

Poslaťod Tatiana » Ned 06.01.2008 12:49

tu su dva recepty na 5kg potrebujes uz uvareneho 70g masa hovadzieho,uvarenej ryze60g,30g zeleniny,1 vajicko,mozes doplnit cez den piskotami,alebo platkom tvrdeho syra,druhy recept smazene oblicky 90g,75g drobnych cestovin,25g mrazenej zeleniny,trochu tuku na smazenie,oriesok masti vmiesat do uvarenych cestovin,kedze mas steniatko pridavaj aj Roboran podla navodu,toto su take najmenej narocne receptiky a psom to chuti
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Recepty pre šteniatko

Poslaťod kikula22 » Pon 07.01.2008 6:59

jeeee diky si super jop urcite to vyskúšam
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Recepty pre šteniatko

Poslaťod Tatiana » Pon 07.01.2008 19:03

rado sa stalo,niekedy som vyvarala,teraz nestiham
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Recepty pre šteniatko

Poslaťod lubkka » Ned 13.01.2008 18:44

Mojj nazor na tu stenatovsku stravu.. Takze Davat havosom 3 az 4 krat denne a tolko kolko zvlkadnu.. pretoze stenatka maju byt baculatucke a potrebuju dostatok stravy, bo su vo vyvine.... A co davat.... no fakt, nemiesaj to s tymi granulami casto...a uz mas aj receptik..Ako doplnok mozes dat steniatku mlieko, to ti urcite neodmietne... Aj ja som za tu varenu ryzu s tym pomletym maskom... skus aj oc´vsene vlocky s maskom.. steniatka strasne chuti aj tvaroh, co ho aj dost zasyti...a vlastne mozes skusat hoci co.. aj nejaku varenu mrkvu... tie vitaminky... steniatko zje to, co aj dospely pes...
lubkka
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Recepty pre šteniatko

Poslaťod lusy » Ned 13.01.2008 20:12

lubkka píše:Mojj nazor na tu stenatovsku stravu.. Takze Davat havosom 3 az 4 krat denne a tolko kolko zvlkadnu.. pretoze stenatka maju byt baculatucke a potrebuju dostatok stravy, bo su vo vyvine.... A co davat.... no fakt, nemiesaj to s tymi granulami casto...a uz mas aj receptik..Ako doplnok mozes dat steniatku mlieko, to ti urcite neodmietne... Aj ja som za tu varenu ryzu s tym pomletym maskom... skus aj oc´vsene vlocky s maskom.. steniatka strasne chuti aj tvaroh, co ho aj dost zasyti...a vlastne mozes skusat hoci co.. aj nejaku varenu mrkvu... tie vitaminky... steniatko zje to, co aj dospely pes...


tak rozhodne by som nechcela mat gulatucke steniatko. :nie: radsej nech vyzera, ze je "podvyziveny" hlavne ak sa jedna o vacsieho psa. a uz vobec by som ho nenechala jest do prasknutia. :pac: prave preto, aby nebol obezny. co sa tyka mlieka som zastancom toho, aby sa psom nedavalo. ale je to osobna vec kazdeho.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Recepty pre šteniatko

Poslaťod Amaguk » Ned 13.01.2008 20:13

lubkka píše:pretoze stenatka maju byt baculatucke


steniatka baculacke byt nemaju - je to zataz pri vyvine klbov. Vsade sa doporucuje neprekrmovat :vykricnik:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Recepty pre šteniatko

Poslaťod Tatiana » Ned 13.01.2008 22:51

primerane k veku a plemenu,kazdy vidi ci ma pes dost stravy alebo nema,syty pes spi ,hladny stale robi oci
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Recepty pre šteniatko

Poslaťod Amaguk » Ned 13.01.2008 23:04

Tatiana píše:primerane k veku a plemenu,kazdy vidi ci ma pes dost stravy alebo nema,syty pes spi ,hladny stale robi oci

no, tak toto celkom nesedi - mnohi ludia to praveze absolutne nevedia odhadnut, a ked maju doma vecne "hladneho" vyzieraca, tak to dopada katastrofalne v podobe chodiacich sudkov s odidenymi klbami, cukrovkou a co ja viem cim. Ved to denne vidime okolo seba. A este ti budu tvrdit, ako robia sovojmu psovi dobre - ved on je chudacik stale taky hladny. :ua: :hmm:
Mne minule jedna pani dokonca vnadala, ze mojmu psovi nedevam jest - je sice stihly a mohol by nejake zo 2 kg nabrat, ale nie tuku, potrebuje sa hlavne osvalit. A pani do mna, ze aky je chudy a ze ci mu nedavam poriadne jest. Este ze bola taka starostliva :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Recepty pre šteniatko

Poslaťod lusy » Ned 13.01.2008 23:22

Amaguk píše:
Tatiana píše:primerane k veku a plemenu,kazdy vidi ci ma pes dost stravy alebo nema,syty pes spi ,hladny stale robi oci

no, tak toto celkom nesedi - mnohi ludia to praveze absolutne nevedia odhadnut, a ked maju doma vecne "hladneho" vyzieraca, tak to dopada katastrofalne v podobe chodiacich sudkov s odidenymi klbami, cukrovkou a co ja viem cim. Ved to denne vidime okolo seba. A este ti budu tvrdit, ako robia sovojmu psovi dobre - ved on je chudacik stale taky hladny. :ua: :hmm:
Mne minule jedna pani dokonca vnadala, ze mojmu psovi nedevam jest - je sice stihly a mohol by nejake zo 2 kg nabrat, ale nie tuku, potrebuje sa hlavne osvalit. A pani do mna, ze aky je chudy a ze ci mu nedavam poriadne jest. Este ze bola taka starostliva :no:


no teda amaguk, ty takto trapis psa hladom. :oo: :heh: a je to tak, ze vela ludi nevie odhadnut kolko by ich pes mal dostat jest. pri nas byva fenka, ktora je ako sudok. sa aj cudujem, ze tie malinke labky dokazu uniest tu vahu. krmia ju 3-krat denne. a rozhodne vo velkych porciach. som sa snazila hovorit s nimi o tom, ale asi nepomohlo.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Recepty pre šteniatko

Poslaťod lusy » Ned 13.01.2008 23:23

Amaguk píše:
Tatiana píše:primerane k veku a plemenu,kazdy vidi ci ma pes dost stravy alebo nema,syty pes spi ,hladny stale robi oci

no, tak toto celkom nesedi - mnohi ludia to praveze absolutne nevedia odhadnut, a ked maju doma vecne "hladneho" vyzieraca, tak to dopada katastrofalne v podobe chodiacich sudkov s odidenymi klbami, cukrovkou a co ja viem cim. Ved to denne vidime okolo seba. A este ti budu tvrdit, ako robia sovojmu psovi dobre - ved on je chudacik stale taky hladny. :ua: :hmm:
Mne minule jedna pani dokonca vnadala, ze mojmu psovi nedevam jest - je sice stihly a mohol by nejake zo 2 kg nabrat, ale nie tuku, potrebuje sa hlavne osvalit. A pani do mna, ze aky je chudy a ze ci mu nedavam poriadne jest. Este ze bola taka starostliva :no:


no teda amaguk, ty takto trapis psa hladom. :oo: :heh: a je to tak, ze vela ludi nevie odhadnut kolko by ich pes mal dostat jest. pri nas byva fenka, ktora je ako sudok. sa aj cudujem, ze tie malinke labky dokazu uniest tu vahu. krmia ju 3-krat denne. a rozhodne vo velkych porciach. som sa snazila hovorit s nimi o tom, ale asi nepomohlo.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Recepty pre šteniatko

Poslaťod Amaguk » Pon 14.01.2008 12:22

no, ja som taka tyranka, psovi jest nedam, vsetko sama pozeriem :heh:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Recepty pre šteniatko

Poslaťod katka » Pon 14.01.2008 12:48

tak to sme asi viacerí, čo trápime psov hladom :heh: ....môj bak je tiež podľa niektorých chrdý...podľa mňa a poradcu chovu má super váhu.....naším poznávacím znakom dobrej váhy je, ak mu prejdem po chrbte a trošku cítim chrbticu....je fakt, že šteniatka majú papať, ale určite nie až príliš a hlavne pri veľkých plemenách...potom sa človek sťažuje, že má v dospelosti hafík problémy s kĺbami.
Inak k tým receptom....šteniatku dávať to isté, čo aj dospelým....toto napríklad dávam ja môjmu 9 mesačnému pažrošovi...... mleté kuracie alebo hovädzie zmiešané s varenou ryžou, alebo sparenými vločkami, alebo varenými cestovinami ( v poslednej dobe pridávam kukuričné vločky od firmy Perro), povarená strúhaná zeleninka, trošku oleja ( olivového), lyžičku Roboranu.....toto obmieňam podľa toho, čo mám akurát doma. Niekedy je na miesto mäsa konzerva, tuniak vo vlastnej šťave, povarené rybacie filety....raz do týždňa zmes vnútorností ( môj miluje hovädzie srdce)......potom ešte dávam kosti....raz za čas tvaroh alebo cottage syr so strúhanou zeleninou ( ide sa mi za tým zabiť).....pridávam inak aj bylinky a petržlenovú a zelerovú vňaťku, na jar veľa žihlavy...niekedy aj púpavu
mňaaaaam :jop:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Recepty pre šteniatko

Poslaťod P-E-T-O » Uto 15.01.2008 17:03

urcite mozu vsetko...mi sme edymu davali aj kosti...zjedol to...a niekedy ked som mus chcel dat nieco ine tak som do misku mu dal mlieko a do toho natrhal kusky rohlika... :no:
aj ja vas podporim...:D
Obrázok
P-E-T-O
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 53

Re: Recepty pre šteniatko

Poslaťod P-E-T-O » Uto 15.01.2008 17:05

Amaguk píše:no, ja som taka tyranka, psovi jest nedam, vsetko sama pozeriem :heh:

chuda hafo...ja byt nim tak zjem setko a tebe nic nenecham.... :haha: :heh: :jupi: :D:D
aj ja vas podporim...:D
Obrázok
P-E-T-O
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 53

PredchádzajúciĎalší

Späť na Recepty