Čo všetko môžem pridať do granúl?

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod krista » Pon 29.09.2008 10:11

Ja do granul nepridávam nič,myslím si že tym zbytočne popletiem žalúdok :nwm: Keď tak,radšej máme zvlášť odlahčený deň,vtedy dávam mäsko so zeleninkou,alebo ovsené vločky z tvarohom,syrom atď.... :ahoj:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod bullmastiff » Pon 29.09.2008 16:03

krista píše:Ja do granul nepridávam nič,myslím si že tym zbytočne popletiem žalúdok :nwm: Keď tak,radšej máme zvlášť odlahčený deň,vtedy dávam mäsko so zeleninkou,alebo ovsené vločky z tvarohom,syrom atď.... :ahoj:


aj ja si myslím, že to nieje veľmi dobre miesat :ua:
radsej asi rozdelit do 2 davok :yes:
bullmastiff
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 269

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod Aris » Pia 17.10.2008 20:03

krista lenže ked ideš na týždeň preč a pes ti nechce granule. možno vy nemáte také skúsenosti, že pes vyhladnutí na smrt prejde ku granuliam a opat odíde. Lenže mne je ho potom už luto a dám mu mäso
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod quinty » Str 22.10.2008 11:34

Žiaden druh granúl mu nechutí???
http://bielysvajciarskyovciak-quinty.wbl.sk

Najväčším sťastím človeka je, keď môže žiť preto, začo by bol ochotný zomrieť.
quinty
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bajč

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod Lena » Str 22.10.2008 12:25

Aris píše:krista lenže ked ideš na týždeň preč a pes ti nechce granule. možno vy nemáte také skúsenosti, že pes vyhladnutí na smrt prejde ku granuliam a opat odíde. Lenže mne je ho potom už luto a dám mu mäso
To poznám. Aj keby umieral od hladu tak ich nebude žrať toľko koľko by mal. A navyše je pre mňa nepochopiteľné že odmieta žrať a piť keď nie sme pri ňom......
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod Aris » Pia 24.10.2008 20:02

quinty píše:Žiaden druh granúl mu nechutí???

Ne. Pokúpila som toho už dosť po 1kg vo väčšinou len privoňal. Teraz mu začali jedni chutiť a to- Aport :plac: . Takže radšej nedávam, ale stále mi vrta hlavou čo mu dám ked pôjdeme niekam na tábor???
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod AlicaGGG » Sob 25.10.2008 10:55

nam niekedy vobec nechce granule a niekedy ked jej ich dam normalne na veceru (namiesto konzervy) tak sa len cudujem ako rychlo zmiznu :lol:
ale ked sme jej do tych granul vselico pridavali, napr. ryzu, cestoviny, maso, tak vzdy vyjedla len to pridane a granule nechala, alebo ked sme ich namocili do vyvaru tak ich pooblizovala a granule zasa nechala :no:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod Aris » Uto 28.10.2008 19:48

Mám dalšiu otázku. Rozhodla som sa, že budem pridávať konzervu a to ma vedie k jednej otázke. Dajme tomu, že krmna dávka je 100g/10kg. Chcem to pol na pol, takže 50g granul a 50g konzervy, ale nemôže toho zjesť viac ako má??? Konzerva sa asi nedá prirovnať k váhe granúl, tak kolko tej konzervy??? Dá sa to vôbec zistiť či treba "od oka"?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod Lolo » Uto 28.10.2008 23:54

aris: ja neviem...ved nemoze ho niekto chodit krmit ked budes prec?, resp. ked ides do tabora, nie su Vasi doma?...lebo neviem si predstavit ako to planujes....ze aj keby tie granule jedol...nasypes mu ich do kybla a odides na tyzden?....
neviem ale predstavujem si mojho psa....ten by kludne tyzdenu davku zjedol za den a potom by sme ho nasli ako velku snehovu gulu...ak by to ovsem prezil....je zase opak ten 200 gramovu davku zozerie za 5 sekund a to neprehanam...on proste vsetko je jak keby 3 tyzdne nejedol...ked mu dam masko alebo jablko to len vcucne ...neviem naco mu tie zuby narastli... :ha: :ha:
Lolo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod lusy » Str 29.10.2008 0:06

aris: ja neviem...ved nemoze ho niekto chodit krmit ked budes prec?, resp. ked ides do tabora, nie su Vasi doma?...lebo neviem si predstavit ako to planujes....ze aj keby tie granule jedol...nasypes mu ich do kybla a odides na tyzden?....


:heh: mi nedalo nezasmiat sa. aris pise o tabore aj so psom, kedze nosenie masa nie je prave najpraktickejsie.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod Lolo » Str 29.10.2008 14:50

lusy: :lol: :lol: :lol: ja som pripad a este k tomu aj slepa... :hi:
Lolo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod leni » Štv 29.01.2009 21:34

My do gra nul nedavame nic davali sme se mtam cestoviny, ale aj to u nedavame, davame zvlast. Bud granule alebo nieco ine. My nemixujeme, nas zvykkol mat aj hnacku ked sme dali mieko nerobilo mu dobre nikdy od mala.
Dať psovi kosť neni láskavosť. Láskavosť je podeliť sa so psom o kosť, ked máš hlad ako pes
leni
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 256

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod Fraga » Pia 30.01.2009 12:36

RoyalCanin píše:mlieko nie je vhodne, psy maju z toho srajdu :ach: . ak uz, tak mliecne vyrobky.

Royal toto nie je pravda. Pes ma sračku len z toho na čo nie je zvyknutý. Moji možu vyslopať mlieka za cisternu a kakíno bude ukážkové! Moji tlačia kosti kakíno ukážové. Kamoškyn dáš kosť a ogrcá a o :kak: všetko kam sa dostane... Takže na každého psa niečo iné. :ahoj:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod labra » Pon 02.02.2009 15:40

tak my sme skusali dat do granul aj vajce... pesana ich pekne vzala do papulky, pooblizovala a vyplula spat :lol: takze vyhrala, my sme to vzdali a dostane ich len obcas
labra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: blizko NR

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod Tobin » Pon 02.02.2009 21:56

Fraga píše:
RoyalCanin píše:mlieko nie je vhodne, psy maju z toho srajdu :ach: . ak uz, tak mliecne vyrobky.

Royal toto nie je pravda. Pes ma sračku len z toho na čo nie je zvyknutý. Moji možu vyslopať mlieka za cisternu a kakíno bude ukážkové! .............

Ani jedno, ani druhe nie je celkom tak presne (ak hovorime o mlieku, lebo pes sa moze pojajat pri kazdej zmene stravy, dokonca aj po zmene druhu granuli, a to je normalny jav). :ach:
Ide o to, ze niektore dospele jedince nemaju laktazu, enzym, spracuvajuci laktozu v surovom mlieku, taxa z toho poserkaju, pac nestravene mlieko cez nich prehuci (to iste ludia). Ale staci mliecko prevarit a u mliecnych vyrobkov by nemal byt ziadny problem.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy