Čo všetko môžem pridať do granúl?

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod *Bady* » Str 29.07.2009 13:48

Ayisi píše:Kravské mlieko dokáže spôsobiť šteňaťu:
chronickú únavu
nepozornosť
zlú schopnosť učiť sa
ekzémy a svrbivosť
srdečné choroby
rakovinu
ochorenia kĺbov
disfunkciu slinivky brušnej
infekcie uší
časté nachladnutia
nespavosť
ochorenia dýchacích ciest

takže negatívne pôsobí kravské mlieko len na štenatá?
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod Amaguk » Str 29.07.2009 13:54

aj na dospele psy. Ale je to individualne - niektore psy su v pohode a niektore sa hned po :kak:
ja som to poskusenosti, ked nam Robino z mlieka poob :kak: al celu kuchynu u Tesaka radsej ani neskusala :ha:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod *Bady* » Str 29.07.2009 14:02

aha, takže to negatívne vplývanie znamená vlastne to, keď sa pes po ňom pos....? Čiže keď srač... nemá, vplýva to naňho pozitívne? :lol: Lebo takto to od teba, amaguk, vyznelo :no:
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod Amaguk » Str 29.07.2009 14:04

tak som to nemyslela - riedke :kak: je len vonkajsi priznak intolerancie :no:
neprekysnute kravske mlieko je zbytcna zataz na metabolizmus dokonca aj u clovek
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod *Bady* » Str 29.07.2009 14:07

ja som zase pocula, ze kravske mlieko je pre cloveka velmi zdrave, viac ako kozie :smile:
a my už dlho pijeme kravské mlieko a nič sa nám zatiaľ nestalo
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod Amaguk » Str 29.07.2009 14:08

ja som zase pocula aj citala opak :no:
ale to uz do tejto temy nepatri
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod Klaudia a Ťapka » Str 29.07.2009 15:04

Ťapka jedla uz od steniatka granule Eukanuba ale nam poradili zeby sme mali zmenit krmivo (mala trochu problemy so srstou) a tak sme presli na royal canin... Ona bola doteraz strasne pazrava vsetko pohltala a v jedle si nevyberala. Ale teraz ako sme zmenili granule, zjedla z nich uz cca 1,5 kila a uz jej nechutia... Vazne neviem co jej mam do nich pridat, skusala som pridat konzervu pre psy, maso s ryzou (varene bez soli), masovy vyvar, aj jogurt... Ale nic nepomohlo :nwm: vsetko vylizala, vyjedla zostali len granule povypluvane okolo misky, tych sa ani nedotkla.... :nie:

rozmyslala som teda ze prejdeme na purinu, ale uz som objednala dva baliky krmiva, purina a royal canin (to jej vtedy este chutili)... tak snad jej ta purina bude chutit, ale s tymi RC vazne netusim co spravim ked to nechce, a neviem uz co jej tam mam primiesat ked vzdy granule povypluva a zje to co k nim dostala... :pac: :ua:
Pes ťa dokáže nahovoriť na čokolvek - bez slov. Pam Brown
pražská krysaříčka Ťapka,
http://www.tapkajka.estranky.sk
Klaudia a Ťapka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod Sinuhet » Str 29.07.2009 15:33

Amaguk píše:niektore psy su v pohode a niektore sa hned po :kak:

Tak u nas z mieka komplet cela rodina :kak: :haha:
Sinuhet
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod daggi » Štv 30.07.2009 11:09

Klaudia a Ťapka píše:Ťapka jedla uz od steniatka granule Eukanuba ale nam poradili zeby sme mali zmenit krmivo (mala trochu problemy so srstou) a tak sme presli na royal canin... Ona bola doteraz strasne pazrava vsetko pohltala a v jedle si nevyberala. Ale teraz ako sme zmenili granule, zjedla z nich uz cca 1,5 kila a uz jej nechutia... Vazne neviem co jej mam do nich pridat, skusala som pridat konzervu pre psy, maso s ryzou (varene bez soli), masovy vyvar, aj jogurt... Ale nic nepomohlo :nwm: vsetko vylizala, vyjedla zostali len granule povypluvane okolo misky, tych sa ani nedotkla.... :nie:

rozmyslala som teda ze prejdeme na purinu, ale uz som objednala dva baliky krmiva, purina a royal canin (to jej vtedy este chutili)... tak snad jej ta purina bude chutit, ale s tymi RC vazne netusim co spravim ked to nechce, a neviem uz co jej tam mam primiesat ked vzdy granule povypluva a zje to co k nim dostala... :pac: :ua:

Klaudia my mame tento isty problem, aj nam sa stane, ze poblizuje vsetko co je nagranuliach a granulu vypluje, zacina jej preskakovat a to zrala normalne, ked sme prisi od chovatelky, ale ked jej dam surovu kost, tak ju zhltne len taky fukot, len tie granule su u nas nocna mora :ach: :hmm: , uz som jej minule dala udusenu pecienku aj tu zacala vylizovat a granulu vypluvat, tak som povedala, ze jej nedam cely den nic a vsak ona sa naje potom, ale zda sa mi, ze asi najviac zabera ta udusena pecienka zmiesana s granulami lebo ta pecianka je uplne akoby pomleta. Doteraz mala aj v noci nasypane granule, ale uz jej v noci granule zoberem, a dam jej az rano, a zda sa mi ako vravim, ze ta pecienka s tymi granulami zabera a zatial aj :kak: je v poraidku tak to asi menit nebudem, lebo same granule mi ozaj nezie, uz som rozmyslala ze prejdem z trainera na eukanubu, ako bola u chovateky, tie jedla :ach: :ach:
Lebo u nas je to tak, ja keby jej neurobim jest moj muz by sa s nou netoto on by jej nasypla granule a nechal by ju hladovat aj tyzden kym by si to nerozmyslela a ja jej radsej dam aj z ruky len aby som nieco do nej dostala :nwm:
daggi
Junior
 
Príspevky: 300

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod monika040 » Pia 02.10.2009 11:13

bullmastiff píše:
Ayisi píše:
RoyalCanin píše:mlieko nie je vhodne, psy maju z toho srajdu :ach: . ak uz, tak mliecne vyrobky.


Kravské mlieko nepodávajte!
Prináša psom /ako aj nám/ veľa zdravotných problémov. Väčšina cicavcov totiž stratí niekoľko mesiacov po odstavení schopnosť tráviť mliečny cukor /laktózu/. U psov je to vek 8 týždňov. Mliečna bielkovina kaseín /základná látka pre lepidlo, ktoré sa používa pri spracovaní dreva/ sa v žalúdku pôsobením žalúdočných štiav zrazí a vytvorí hustú hmotu, s ktorou sa dokáže vysporiadať len štvoržalúdočný tráviaci trakt teľaťa. Kaseín polepí povrch stien žalúdku a čriev hlienom, ktorý zabráni príjmu výživných látok. Kravské mlieko dokáže spôsobiť šteňaťu:
chronickú únavu
nepozornosť
zlú schopnosť učiť sa
ekzémy a svrbivosť
srdečné choroby
rakovinu
ochorenia kĺbov
disfunkciu slinivky brušnej
infekcie uší
časté nachladnutia
nespavosť
ochorenia dýchacích ciest

Ja mlieko nedávam, no občas mu zdáme domáci tvaroh z kravského mlieka, myslíte, že mu to môže uškodiť ako to kravské mlieko?
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod nika.b. » Pia 02.10.2009 11:57

Klaudia a Ťapka píše:Ťapka jedla uz od steniatka granule Eukanuba ale nam poradili zeby sme mali zmenit krmivo (mala trochu problemy so srstou) a tak sme presli na royal canin... Ona bola doteraz strasne pazrava vsetko pohltala a v jedle si nevyberala. Ale teraz ako sme zmenili granule, zjedla z nich uz cca 1,5 kila a uz jej nechutia... Vazne neviem co jej mam do nich pridat, skusala som pridat konzervu pre psy, maso s ryzou (varene bez soli), masovy vyvar, aj jogurt... Ale nic nepomohlo :nwm: vsetko vylizala, vyjedla zostali len granule povypluvane okolo misky, tych sa ani nedotkla.... :nie:

rozmyslala som teda ze prejdeme na purinu, ale uz som objednala dva baliky krmiva, purina a royal canin (to jej vtedy este chutili)... tak snad jej ta purina bude chutit, ale s tymi RC vazne netusim co spravim ked to nechce, a neviem uz co jej tam mam primiesat ked vzdy granule povypluva a zje to co k nim dostala... :pac: :ua:

to ze mala problemi so srstou moze znacit aj to ze je alergická na nejaku zlozku v krmive je dost pravdepodobne ze to moze byt aj na pouzite maso. v takom pripade nepomoze zmenit znacku ale pouzite maso. moj pes tiez jedol eukanubu ale maval z nej problemi tak sme presli na pro plan ale rybaci a odvtedy chodime k veterinarovi len na ockovanie :smile: mi sme zo zaciatku tiez varili ale to nebolo moc vyhodne tak sme presli na granule nechcel ich tak tri dni nejedol ale potom zjedol :lol: a teraz ich pouzivam aj ako odmenu pri vycviku ide sa za nimi zabit :yes: a este pes je selma a ta ma mat pravidelny rezim jest raz denne maximalne 2x ale to rozdelit davku na polovicu rano a polovicu vecer nechat ho s nou 10min. ked nechce tak mu to vziat a dostane to az o 24 hod.
nika.b.
Okoloidúci
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod janibambulka » Sob 21.11.2009 16:17

My už dlhšie máme problém s granulkami...dávame jej teraz hypoalergénne proplan jahňačie s ryžou...nedávno sa u nej prejavila potravinová alergia, tak teraz sme nastolili nový stravovací režim.....plánujeme kúpiť nabudúce tie lososové....kika samotné granule nezje,ale keď jej ich s niečim zmiešame,tak bez problémov....dávam jej tam tvaroh, žĺtko a novinka, čo jej veľmi chutí je, keď jej tam pridám trošku domáceho masielka...to jej strašne chutí..chrúme ako o život...
Obrázok
janibambulka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 362
Bydlisko: Stříbro - ČR

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod bobamima » Štv 03.12.2009 15:47

Mne sa moc neosvedčilo miešať granule s niečím max. s rybacou konzervou - to im chutí. A tak v poslednej dobe zvyknem dávať ráno niečo varené... a večer samotné granule. A z tých čo sme zatiaľ poskúšali im najviac šmakajú zdá sa Pedigree.
bobamima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod sisinka » Štv 03.12.2009 16:56

a vies preco prave pedigree ? mne sa zda ze maju to ochucovadlo,ked sa mylim opravte ma.
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)
Psi nepotrebujú Vaše peniaze, slávu a moc, chcú iba Vašu lásku. (Jacqueline Francis)
sisinka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 427

Re: Čo všetko môžem pridať do granúl?

Poslaťod srdiecko » Štv 03.12.2009 19:30

No moja tiež začala štrajkovať čo sa týka granúl. Začala som pridávať acidko, maslo, olej, žĺtko, poprípade vlažnú vodu, proste všetky vaše rady.... Najviac zabralo acidko a maslo, ale môžem jej to maslo dávať do každej dávky? Asi nie, bojím sa aby som jej tým nejak neuškodila. Aby nezačala veľmi priberať, alebo tak. Či sa mýlim? Už fakt neviem čo jej tam mám pridať. Dnes ešte nezjedla ani jednu granulu a to len preto, že som jej dala suché a nič na ne :ua: . Hrozné.
Niet na svete lepsieho psychiatra nez steniatko, ktore vam oblizuje tvar...
Kupit si psa je jediny sposob ako za peniaze ziskat lasku.
Obrázok
srdiecko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 50
Bydlisko: Puchov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy