Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne granúl.
Odoslať odpoveď

Granule u chovateľa a následný prechod

Str 15.08.2007 13:45

Akymi granulami(varenym) bolo vase steniatko krmene u chovatela? Na ake granule stepotom presli? Neboli hnacky?

Str 15.08.2007 14:43

moj mal u chovatela eukanubu a presla som najprv prvy tyzdn dva mal arion lebo som kupovala na rychl a teraz ma uz asi mesiac FM a hnacky boli tak jeden dnik potom to bolo OK

Ned 19.08.2007 11:19

Lulča píše:moj mal u chovatela eukanubu a presla som najprv prvy tyzdn dva mal arion lebo som kupovala na rychl a teraz ma uz asi mesiac FM a hnacky boli tak jeden dnik potom to bolo OK


Akym FM krmis prosim ta? Chuti tvojmu psikovi? Si s nim uplne spokojna?
Lebo mojej velmi granule nechutia, tak neviem uz co jej davat, v kuse vymysla :bum:

Ned 19.08.2007 12:15

NO NAS AKIM BOL KRMENY IBA MLIEKOM OD MAMY :D MY SME SI HO ZOBRALI KED MAL 6 TYZDNOV... ALEBO GRANULKY ROYAL CANIN MU DAVALI.... (TIE PRE STEATA)

Pon 20.08.2007 7:39

Mne chovateľka radila buď Royal alebo Eukanubu.... Skúsila som oboje, ale RC vyhovuje viac :lol: Ale aj tak, keď som ho brala, kúsok z granúl mi nenechala a keďže boli chovateľské obchody zatvorené, museli sme mu kúpiť v Tescu Friskies...kukal na to síce jak na "hovno"(sorry za výraz :lol: ), ale malo to jedno plus..dostali sme k tomu celkom fajn hračku, ktorá sa mu páčila:-D :jupi:

Re: U chovatela

Str 29.08.2007 11:09

Meggy píše: Neboli hnacky?


Meggy, neboj sa...tie hnačky sú spôsobené tým, že si prešla s jednej značky na druhú, zmenila si teda krmivo, to spôsobilo, že tvoj westík hnačkoval, vlastne westíca :smile: ak chceš zmeniť krmivo, musíš ho postupne pridávať, z malých množstiev do väčších, do prvého krmiva, ktorým ho kŕmiš, až postupne pridávať krmivo, za ktoré ho chceš zameniť...až potom predošlé krmivo úplne vylúčiš...odporúča to aj tak veterinár :no:

Str 29.08.2007 14:21

náš ridgeback bol u chovateľa kŕmený RC,tým sme ho kŕmili asi do jedného roka,potom sme prešli na iné

Uto 13.11.2007 13:31

Kamos si ide kupovat od chovatela dobermana (nasli sme specialne s nekupirovanymi uskami :smile: ) a chcel by vediet, ze ci by bolo v pohode krmit ho hned inou znackou?? Stenata krmia Eukanubou a on chce Trainer baby maxi...bute mu s toho psik hnackovat??

Re: U chovatela

Uto 13.11.2007 15:05

MisheliQ píše:
Meggy píše: Neboli hnacky?


Meggy, neboj sa...tie hnačky sú spôsobené tým, že si prešla s jednej značky na druhú, zmenila si teda krmivo, to spôsobilo, že tvoj westík hnačkoval, vlastne westíca :smile: ak chceš zmeniť krmivo, musíš ho postupne pridávať, z malých množstiev do väčších, do prvého krmiva, ktorým ho kŕmiš, až postupne pridávať krmivo, za ktoré ho chceš zameniť...až potom predošlé krmivo úplne vylúčiš...odporúča to aj tak veterinár :no:



JJ tak som to robila. hnackovala z ontaria aj tak, ale z trainera vobec

Uto 13.11.2007 16:36

Silwuska píše:Kamos si ide kupovat od chovatela dobermana (nasli sme specialne s nekupirovanymi uskami :smile: ) a chcel by vediet, ze ci by bolo v pohode krmit ho hned inou znackou?? Stenata krmia Eukanubou a on chce Trainer baby maxi...bute mu s toho psik hnackovat??


podla mna to zavisi aj od psa. ja teda ani neviem cim bol krmeny u chovatela a ja som mu hned dala royal. a to potom co som si o nom viac precitala, tak som zo dna na den menila na trainer. a nehnackoval ani raz.

Uto 13.11.2007 17:42

Na to sa ani nepytaj:
Predpokladam, že:
Očko: Zvyšky s obeda, materske mlieko
Aris:materske mlieko, Tecso a pod. granule

Uto 13.11.2007 19:23

Silwuska píše:Kamos si ide kupovat od chovatela dobermana (nasli sme specialne s nekupirovanymi uskami :smile: ) a chcel by vediet, ze ci by bolo v pohode krmit ho hned inou znackou?? Stenata krmia Eukanubou a on chce Trainer baby maxi...bute mu s toho psik hnackovat??


Kazdy dobry chovatel ti da trochu krmiva na prve dni v novom prostredi.Pre steniatko je odchod od matky a zmena prostredia dost stresujuca aj bez dalsieho stresu-zmeny krmiva.Kazdy prechod z krmiva na ine by mal byt pozvolny v priebehu aspon 4-5 dni.Pozor dajte aj na to,od kedy sa steniatku dava stenacie krmiva pre velke a giganticke plemena.Kazda znacka to ma ine.Aj giganticke plemena zacinate krmit v 4 tyzdnoch puppy SMALLkou,prejdete na MEDIUM a niekedy az v 3 mesiacoch na LARGE BREEDalebo GIGANT. :ahoj: .

krmivo

Uto 13.11.2007 22:18

Ano je pravdou ze mnohe firmy vyrobili stenacie krmivo pre velke plemena len pod nazvom puppy large breed co je velkou chybou prave pri krmeni a odchove steniat velkych a gigantskych plemien.

Niektore spolocnosti vsak vyrabaju pre tieto plemena tri druhy stenacich krmiv pre velke plemena, ktore sa nasadzuju postupne az do 24 mesiaca. Vychadza sa z troch zakladnych kriviek rastu a vyvoja steniatka velkeho plemena. Je vsak zahadou preco tzv. spickove krmiva casto v reklame v kazdom odbornom casopise su univerzalne a nezohladnuju jednotlive fazy vyvoja. Potom je mozna alternativa ktoru Bassetka i ked by som to trochu posunul min. este o 6 mesiacov a nasadzoval large breed az v 8-9mesiaci.

Postupny prechod pri zmene je tzv poistka lebo nepoznate niekolko dolezitych informacii o krmive. Tie nenajdete na obale, skoda.

Str 14.11.2007 6:39

Ja to nechapem...takze aj ked ma velke plemeno, tak by mal zacat granulami pre male plemena?? Ten trainer ma dva druhy, a to baby max 1-8 mesiacov, a 9-24 ....

krmivo

Str 14.11.2007 8:15

Silwuska presne tak. I ked samozrejme je to nespravny postup, ale v tomto pripade ked vyrobca vyraba jedno krmivo na cele obdobie je to jedna z alternativ ako dodrzat spravny prijem a pomer od proteinov az po mineralne latky. V podstate ide o to, ze steniatko na zaciatku potrebuje vacsi podiel proteinov, tukov a vyssie mnozstvo mineralov teda tych zakladnych ako je Ca a P v obvyklom pomere 1,2:1 ako neskor ked to musi klesat dole. Trainer ma tri druhy krmiv podla veku pre velke plemena. Uz to bolo niekde na fore rozoberane. Aj ine znacky maju rozdelene krmenie podla veku. Takze zhrniem postup uvedeny Bassetkou je v pripade, ze mate v ponuke len jedno krmivo pre large breed ak ich je viacero dodrziavajte casovy postup, ktory uvadza vyrobca.
Odoslať odpoveď