Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Aku značku kupujete ??

Royal Canin
374
19%
Eukanuba
124
6%
Trainer (natural, fitness)
176
9%
Eagle Pack
7
0%
Puffins
17
1%
Nutra Gold
9
0%
Frist Mate
57
3%
Purina Pro Plan
269
14%
Acana
154
8%
Darling,Pedigree,Chappi
101
5%
Tesco,Hypernova,Jednota,Bila,Bala a pod.
36
2%
Iné
641
33%
 
Celkom hlasov : 1965

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 20.08.2007 16:23

Jefi: ta davka moze byt v pohode. moze sa ti zdat ze momentalne po krmenie nestaci, ale ked si niekedy hodis granulu do vody a pockas, tak granula starsidelne naboptna, a to sa deje aj v zaludku. takze po krmeni sa moze citit akoze "nedotlaceny" :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Amaguk » Pon 20.08.2007 16:50

Úlfheidr píše:Jefi: ta davka moze byt v pohode. moze sa ti zdat ze momentalne po krmenie nestaci, ale ked si niekedy hodis granulu do vody a pockas, tak granula starsidelne naboptna, a to sa deje aj v zaludku. takze po krmeni sa moze citit akoze "nedotlaceny" :smile:


ono, kvalitne granule by az tak strasidelne nabotnat nemali. to sa deje najma u tych, co obsahuju hlavne obilniny, t.j. v prevaznej miere srot
:smile:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 20.08.2007 16:51

no, tie moje napucia tak o polovicu, tak neviem ci to je moc, ale mna to v kazdom pripade prekvapilo :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Amaguk » Pon 20.08.2007 16:54

semy píše:mozem sa opytat kde je ten "BARF" ? :)


BARF je skratka of Biologically Appropriate Raw Food, alebo aj Bones And Raw Food, cize krmenie surovou stravou.
pozri si clanky o vyzive na http://www.holistika.sk
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Amaguk » Pon 20.08.2007 16:57

Úlfheidr píše:no, tie moje napucia tak o polovicu, tak neviem ci to je moc, ale mna to v kazdom pripade prekvapilo :smile:


podla mne o polovicu je dost, ale Acana je sama mucka, tak ma to az tak moc neprekvapuje :smile:
ale tiez asi zavisi aj, akym mnozstvom tekutiny zalievas. lebo ja ak zalievam, (nie vzdy), tak mu tam sprcnem len taku trochu
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 20.08.2007 17:04

ja to nezalievam. ja som granulu cvicne hodila do pohara s vodou :smile:
inak tusim ty si pisala ze obcas krmis trainer. Myslis ze beyzze to davam tak ako teraz Acanu, cize tak 1/3 krmiva, ze to bude ok?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Amaguk » Pon 20.08.2007 17:11

uhm, Trainer, ale nemiesam dokopy normalnu stravu a granule. bud davam to alebo to.
imho, Trainer mas kvalitnejsie krmivo ako Acanu, treba vyskusa :smile:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Amaguk » Pon 20.08.2007 17:15

Úlfheidr píše:ja to nezalievam. ja som granulu cvicne hodila do pohara s vodou :smile:

tak to mi nenapadlo. musim vyskusat :no:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 20.08.2007 17:17

Hm. ja totiz o tych granuliach moc neviem, ako vidiet :smile: Ja by som najradsej ich nedavala, len neviem. Stale s ami zda, ze ked mu v strave volaco chyba, tak to ma aspon v tych granuliach. Plus teda davam vitaminy a mineraly. Neviem, mozno je to smiesny nazor, ale stale tak tapam, ze ako mam vlastne krmit. Mozno by bolo idealne maso, ryza, krumple, zelenina a spikova kost na zuby a kako a vit/min doplmky? Fakt neviem, v krmeni som trochu stratena :no:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Mima » Pon 20.08.2007 17:22

Myslíte, že Friskies sú dobré granule???
Mima
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 20.08.2007 17:25

Mima117 píše:Myslíte, že Friskies sú dobré granule???


prosimta nie. jukni tu na diskusiu o friskies. naozaj nie su dobre. staci ked juknes na prispevok od Amaguk v teme royal canin, tusim je to posledny prispevok. zabudni na friskies :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Amaguk » Pon 20.08.2007 17:26

Úlfheidr píše:Hm. ja totiz o tych granuliach moc neviem, ako vidiet :smile: Ja by som najradsej ich nedavala, len neviem. Stale s ami zda, ze ked mu v strave volaco chyba, tak to ma aspon v tych granuliach. Plus teda davam vitaminy a mineraly. Neviem, mozno je to smiesny nazor, ale stale tak tapam, ze ako mam vlastne krmit. Mozno by bolo idealne maso, ryza, krumple, zelenina a spikova kost na zuby a kako a vit/min doplmky? Fakt neviem, v krmeni som trochu stratena :no:


ja teda hlavne neverim tym reklamnym bachorkam o kompletnej a vyvazenej granulovej strave

dovody mojej nedovery ku granuliam:
po a) nepaci sa mi predstava, ze mam svojho psa krmit odpadom zivocisnej a potravinarskej vyroby (ked si precitas nieco o tom z coho sa vacsina granuli vyraba, napr. aj v tom clanku co som sem skopirovala, pochopis)
po b) granule vznikli nie pre psov, ale zl udskej pohodlnosti. pes je masozravec nie granulozravec a ani tie najlepsie granule nemozu obsahovat viac ako 49% masa (casto krat navyse neznamej kvality v podobe roznych zahadnych mucok), mnohe ho maju ovela menej, co ich vlastn stavia na uroven prevazujucej obilninovej zlozky, ktoru psi v podstate vobec nepotrebuju (napr. moje plemeno ma len minimalnu poziadavku na prijem uhlohydratov)
po c) tak ako pre cloveka aj pre psa je najprospesnejsia prirodzena, pestre cerstva strava - granule tu su len poslednych 50 rokov (a u nas ani tolko nie), a vdaka za rozumnych vetochov, ktori aj napriek tlakom vyrobcov a propagande este od tohoto principu neustupili. Ani ja by som nechcela byt cely zivot na priemyselnych potravinach a umelych vitaminoch
po d) v koliske granul USA sa zacina objavovat coraz viac studii o zdravotnych rizikach krmenia granulami
atd, atd.

alee, nie som ziadna odbornicka, len ma tieto veci trochu zaujimaju, tak obcas hladam nejake spolahlive info.

Moj pes je podstate na prirodzenej strave - tam aspon presne viem, co mu davam, pomery, reps. zlozenie jedalnicka sa dast na nete (hlavne aj ovladas a.j. alebo n.j.), plus pridavam chondro a mineraly
:)
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Amaguk » Pon 20.08.2007 17:26

Mima117 píše:Myslíte, že Friskies sú dobré granule???

ee :ua:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 20.08.2007 17:31

Amaguk: diki, ja som to citala, je to priserne. Na nete je toho vela, len mam bordel vtych cislach ako mu to vsetko vypocitat, ale to je moj problem. Skusim si na to povolat priatela, je ekonom :heh:
Budem sa musiet tych granuli vzdat, ja som to tusila :lol:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Amaguk » Pon 20.08.2007 17:36

vies anglicky?
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy