Zloženie granúl

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Riadite sa zlozenim granul?

ano
85
89%
nie
11
11%
 
Celkom hlasov : 96

Re: Dokonale granule?

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 21.02.2008 10:56

Myslime si ze ked krmime masom, akymkolvek ze je to spravne, je to len mozno lacnejsia, resp pre niekoho vyhodnejsia metoda krmenia. Nie vsetko co je drahe je aj dobre


Nechapem, čo chceš povedať. Že drahé granule sú nie vždy dobré, ale že kŕmenie mäsom tiež nemusí byť najlepšie?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Dokonale granule?

Poslaťod katka » Štv 21.02.2008 11:02

ja sa pridávam....dokonalé granule jednoducho neexistujú...ja nemám chuť zakaždým skúmať obsah vreca a aj tak výrobcovia všetko nenapíšu. Preto kŕmime surovým....varím len prílohy....našou výhodou je aspoň to, že malamut napriek svojej veľkosti zožerie málo, takže ma to ani veľa nestojí....chystám sa na to, že jeden mesiac si to prerátam, koľko vlastne skŕmime peňazí, ale ešte som sa k tomu nedostala.
Lucifer...súhlasím s Ulf...nebála by som sa dávať aj veľkému šteňaťu surovú....ja mám Baka na surovej od jeho cca 5tich mesiacov....pridávame do jedla Roboran a chondrá + sem tam pangamín a hlavne veľa zeleného a byliniek a hafík je v pohodke...nebojím sa, že by mal dajaký problém....akurát sa vyvíja pekne pomaly ale isto....granulové šteňatá sa mi zdajú také mohutnejšie a rýchlo narástli.....som sa najprv bála, či nie je nejaký problém, ale aj jedna rozhodkyňa mi na špeciálke povedala, že je malý v pohode...rastie pekne súmerne a keď dorastie, bude vyzerať možno aj lepšie ako jeho brat, ktorý v tom čase bol riadny medveď :jop:

hmm..ale toto asi už nebolo k téme...tak to k téme ukončím....my terazky ideme vyskúšať Trainer, tak som zvedavá... :ach:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Dokonale granule?

Poslaťod Silwuska » Štv 21.02.2008 11:04

No vyjadrim sa...v skratke :lol: Absolutne akceptujem postrehy Amaguk a dalsich ktory sa angazuju v temach o granuliach...a to z dovodu, ze ona neodsudi granule, ale napise ze pozor na pomer "kvalita"-cena...nejde tu o to kto a cim krmi...aj mne to je v podstate jedno...ja varim+ raz za cas Trainer...napr. take Tesco granule su shit, ale aspon to davaju poznat aj na cene...Takze nemozme od granul ocakavat supermaximegapremiovu kvalitu za 500 sk za 15 kg...to je snad kazdemu jasne...na druhej strane vsak netreba vsadzat na to ze najvyssia cena=najvyssia kvalita...

Takze podla mna je pravda vo vine...v cervenom :lol: ..kazdy nech si krmi cim chce, ak nechce studovat ine varianty, nech to nerobi, ak chce, nech sa spyta...ak je to predajca, bude si obhajovat, ak je to clovek co ma s granulou zle skusenosti nech ich zatracuje ...ale kazdy ma pravo sa vyjadrit...koniec hlasenia :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Dokonale granule?

Poslaťod Fraga » Štv 21.02.2008 11:27

Súhlasím so Silwuškou najmä s tým červeným :lol: nie každý je chemik aby vedel do molekul rozobrať zloženie granul, ale sem predsa nepíšu len tí čo sa v tom vyznajú, alebo čo chcú s prepáčením len oblbnúť aby sa predávalo, ale aj tí, čo majú s daným krmivom skúsenosti hlavne niekoľko ročné... pochybujem, ze niekto ak mu oplešivel pes po nejakých granuliach ich bude chváliť...tak isto ak to bol len jeden prípad nebudem hovoriť, že tie granule sú preto zlé,... možno mal ten pes dáku predispozíciu a možno by oplešivel aj od niečoho iného alebo za nejakú dobu aj tak keby napr. granulami krmený nebol... takže ja si z príspevkov vyberám a hodnotim kto čo povie...ale najviac mi k tomu povie prave pes ak mu chutí a neplešivie, je zdravý tak si myslím, že nie je o čom...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Dokonale granule?

Poslaťod Van » Štv 21.02.2008 11:33

pre mna su dokonale granule tie, z ktorych je maly "odpad", je z nich pekna srst, ziadna plynatost, ziaden hlad (=pozieranie vonku)...skusili sme naozaj vela znaciek a v ramci znaciek rozne prichute, ale nakoniec sa aj tak vratim vzdy k jednym nemenovanym. Druhe nemenovane bohuzial je problem u nas dostat.
Takze diskusie na nete a hadky o granuliach uz neriesim. Sama som si odskusala, ze vychvalene granule "odbornikmi" nemusia sadnut na mojho psa.

Ak by vsak bola otazka polozena inak, dokonala strava, vyssie napisane by som nenapisala. Mam predstavu, ze raz budem krmit varenym/surovym. Raz znamena len co zmenime byvanie. V nasich podmienkach bohuzial to nejde. Musela by som dennodenne behat po cerstve krmivo, pretoze skladovat masko do zasoby alebo navarene v sackoch do zasoby nemam akosi kde. Nie kazdy ma idealne podmienky. Nie je to vzdy len o pohodlnosti alebo o strachu (aj ked priznavam, ze aj ten je trochu, lebo mojmu psovi mensia zmena a hned ma rozhadzane travenie), ale aj o moznostiach. Verim, ze to uz nebude dlho a tak vacsinu zivota prezije na lepsej strave ako granule.
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Dokonale granule?

Poslaťod anita » Štv 21.02.2008 14:24

yetti píše:
Amaguk píše:Dokonale granule asi neexistuju, ale su aj ine sposoby krmenia. ba dokonca lacnejsie, ako davat peniaze ze priemyselne vyrabane krmivo :no:
uz sme sa tu o tom bavili x-krat :no:

...kolki krmia tak ako si napisala? Kolki mozu doma varit psovi kazdy den? A davaju im naozaj plnohodnotnu vyzivu? lebo kazdeemu tu o to ide? :nie: Neverim tomu. A preto nerobme lov na carodejnice. Ako sa krmilo predtym par 10 roci dozadu? Aka bola vekovost u psov? ATd... :joint:


Smejem sa pri citani v tejto teme, lebo nieco podobne som ja napisala dnes do temy Pro nature. Kazdy ma kusok svojej pravdy co sa tyka krmnia. Keby sa take poemiky viedli o potrevinach pre ludi, kto z nas zije presne podla doporuceni?? a zijeme, kazdy podla svojich moznosti a sme niektroi aj stastni a zdravi. Presne tak su na tom aj nasi psi, akurat, ze ziju nie podla svojich moznosti ako my, ale oni ziju podla nasich moznosti.
anita
Nováčik
 
Príspevky: 28

Re: Dokonale granule?

Poslaťod Silwuska » Štv 21.02.2008 14:31

A ja sa anita smejem na tvojich prispevkoch...pretoze nase moznosti siahaju po surove maso a prilohy...(samozrejme su vynimky) ...granule su bud pohodlnost, neschopnost, alebo neinformovanost (samozrejme su vynimky :no: )
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Dokonale granule?

Poslaťod Amaguk » Štv 21.02.2008 14:35

hm, nechapem, co ti na tom pride smiesne.
aj ked podla mna to nie je ani tak o financnych moznostiach, ako o tych inych moznostiach - ci uz ako je clovek informovany, nakolko chce byt informovany, nakolko doverujem priemyselnym krmivam a kolko casu je ochotny venovat otazkam okolo vyzivy psov vratane jej "realizacie"

a argument, ze ani my sa nestravujeme super zdravo, prepac ale :ach:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Dokonale granule?

Poslaťod anita » Štv 21.02.2008 14:39

Silwuska píše:A ja sa anita smejem na tvojich prispevkoch...pretoze nase moznosti siahaju po surove maso a prilohy...(samozrejme su vynimky) ...granule su bud pohodlnost, neschopnost, alebo neinformovanost (samozrejme su vynimky :no: )


Na provokacie tohto typu sa neoplati reagovat...... citas len kazdy druhy riadok, ved ty sa ani nasnazis pochopit, co chcu ti druhi povedat......
anita
Nováčik
 
Príspevky: 28

Re: Dokonale granule?

Poslaťod anita » Štv 21.02.2008 14:42

Amaguk píše:hm, nechapem, co ti na tom pride smiesne.
aj ked podla mna to nie je ani tak o financnych moznostiach, ako o tych inych moznostiach - ci uz ako je clovek informovany, nakolko chce byt informovany, nakolko doverujem priemyselnym krmivam a kolko casu je ochotny venovat otazkam okolo vyzivy psov vratane jej "realizacie"

a argument, ze ani my sa nestravujeme super zdravo, prepac ale :ach:


trochu zle si to pochopil, mozno ked vymenis smejem sa za usmievam sa, pochopis lepsie. Chcela som len povedat, ze skor ako som nakukla sem, napisala som v tomto ducho, o com sa bavite tu, do inej rubriky a muslim, ze som napisala z kazdeho nieco.
anita
Nováčik
 
Príspevky: 28

Re: Dokonale granule?

Poslaťod Silwuska » Štv 21.02.2008 15:21

anita píše:
Silwuska píše:A ja sa anita smejem na tvojich prispevkoch...pretoze nase moznosti siahaju po surove maso a prilohy...(samozrejme su vynimky) ...granule su bud pohodlnost, neschopnost, alebo neinformovanost (samozrejme su vynimky :no: )


Na provokacie tohto typu sa neoplati reagovat...... citas len kazdy druhy riadok, ved ty sa ani nasnazis pochopit, co chcu ti druhi povedat......


Nie to nieje provokacia...provokacie je to co si napisala ty...napisat na nejaku temu ze sa nad nou dobre smejes, je ako povedat tym ludom co do nej pisu ze su idioti :no: ja citam velmi dobre co pises, aj v teme o PN...a nejak mi proste nepasuje dokopy ze v teme vedla by si za granule zivot dala a teraz napises ze ziju podla nasich moznosti...a presne to je dovod, preco bud grnanule nedavat, alebo uz ked, tak si overit ci je kvalita tych grnaul zodpovedajuca nakladom....teda tak som ja pochopila tvoj vyrok v tejto teme...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Dokonale granule?

Poslaťod anita » Štv 21.02.2008 15:28

Silwuska, NO COMMENT !!! TY sa tu asi potrebujes trochu realizovat, tak sa realizuj dalej. Pekny zvysok dna...
anita
Nováčik
 
Príspevky: 28

Re: Dokonale granule?

Poslaťod Lucifer » Štv 21.02.2008 15:50

Silwuska :no: CHILLOUT...Neplytvaj energiou na "veci", ktore nezmenis a vobec nestoja ani zato :foto: Radsej investuj energiu do svojho hafkaca a staci, ze Ty svoju pravdu vies a vobec nepotrebujes o nej sustavne dookola pisat... :aplause: SI BOJOVNIIIK :jop:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Dokonale granule?

Poslaťod Tatiana » Štv 21.02.2008 18:22

za tie roky som vyskusala ozaj dost znaciek medzi prvymi Pro Nature,bola som spokojna ,neskor som presla na ine,potom zasa, v podstate stale hladam a skusam ak sa nieco nove objavi na trhu a do granul mesacne davam ozaj dost financii,snazim sa kupovat co najkvalitnejsie,ale ako povedal Yetti dokonale granule neexistuju,v ramci moznosti teda krmim tym o com som presvedcena ze je momentalne koser,nabuduce to bude zasa ina znacka,a som rada ze teraz si mozem vybrat,lebo kedysi bolo krmenie a priprava casovo ovela viac narocna,a ak sa tu ma niekto stale dohadovat co je a co nie je v granuliach musel by studovat kazdy obal kazdej znacky a hlavne tomu rozumiet :ua:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Dokonale granule?

Poslaťod anita » Štv 21.02.2008 18:50

Lucifer píše:Silwuska :no: CHILLOUT...Neplytvaj energiou na "veci", ktore nezmenis a vobec nestoja ani zato :foto: Radsej investuj energiu do svojho hafkaca a staci, ze Ty svoju pravdu vies a vobec nepotrebujes o nej sustavne dookola pisat... :aplause: SI BOJOVNIIIK :jop:


tentokrat s tebou uplne suhlasim......
anita
Nováčik
 
Príspevky: 28

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy