Zloženie granúl

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Riadite sa zlozenim granul?

ano
85
89%
nie
11
11%
 
Celkom hlasov : 96

Re: Dokonale granule?

Poslaťod Jack » Štv 21.02.2008 11:28

Ja som ďalší :dancing: :winner:
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Dokonale granule?

Poslaťod yetti » Štv 21.02.2008 11:30

dobre surove-nesurove, potrebujes to niekde uskladnit, uvarit. Co na to doma? Pytam sa. SOm zvedavy ako by si krmila denne 3-4 kg masa s prilohami doma. Co by bolo praktickejsie? :ha:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Dokonale granule?

Poslaťod Amaguk » Štv 21.02.2008 11:31

Takze je to o tom, co je pohodlnejsie pre chovatela :no:
ako sa teda krmili dogy pred tymi desiatkami rokov?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Dokonale granule?

Poslaťod yetti » Štv 21.02.2008 11:33

narazal som na kvalitu krmiv ako takych a samozrejme aj granul.... Boli dokonale ako to tu vsetci chceme? O toto mi ide :joint:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Dokonale granule?

Poslaťod Amaguk » Štv 21.02.2008 11:34

ale ved to je hadam len recnicka otazka :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Dokonale granule?

Poslaťod yetti » Štv 21.02.2008 11:35

v pohodicke, len by som rad aj odpoved tych najzarytejsich kvalitnych granuliarov o odpoved,,, ved vies o co ide...
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Dokonale granule?

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 21.02.2008 11:36

yetti píše:dobre surove-nesurove, potrebujes to niekde uskladnit, uvarit. Co na to doma? Pytam sa. SOm zvedavy ako by si krmila denne 3-4 kg masa s prilohami doma. Co by bolo praktickejsie? :ha:

Keby keby. Keby som mala doma tygre tak čo. :no:
Mám to tak ako to mám, a vyhovuje mi to. Rodičia na to nič, lebo bývam samostatne, ak si na to narážal. AKurát chlapec na to pindá, že to páchne, ke´d sa to varí. :nwm:
Varím naraz 3,alebo 4 kurence v takom kotlíku. Strihnem ich napoli, nech sa lepšie uležia, zalajem to horúcou sprchou, aby to rýchlejšie zovrelo, za hodinu pooberám a podľa toho ako veľké boli kuratá, tak to mám cca na 6 -7 dní. Ale niektoré dni dostáva aj rybu aj tvaroh, takže v konečnom dôsledku kurence varím menej často.
Naskladujem si to do sáčkov, tie si uplacatiem, aby boli skladné a dám to do mrazáku.
Dúfam, že si sa teda na toto pýtal. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Dokonale granule?

Poslaťod yetti » Štv 21.02.2008 11:37

...kurence beries s kade? :joint: ano na toto som sa pytal? Kolky si to mozu takto dovolit?
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Dokonale granule?

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 21.02.2008 11:39

Ani sa nepýtaj.
Ale dúfam, že čoskoro nájdem nejaký lepší zdroj. :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Dokonale granule?

Poslaťod Lucifer » Štv 21.02.2008 11:40

Amaguk :jop: :jop: :jop:

Yetti, vies...Keby existovala dokonala strava pre psov, ja by som ju svojim psom urcite davala...Aj keby stala velmi velmi vela penazi...Takych ludi je tu urcite velmi vela! Keby som na tych psov nemala peniaze, tak si ich nekupim...Ja chapem (z casti) aj ludi, co kupuju :censored: granule v sietiach ako je Lidl, HT...aj ked ma to neskonale vytaca a vzdy im mam chut nieco povedat, ale dobre - nemaju na kvalitne krmivo pre psov. Je to ich rozhodnutie, su to ich moznosti...Nemozes ani porovnavat dobu spred 15 -20 rokov, vtedy boli psy ovela odolnejsi a zdravsi...nemali tie ludske pliagy - choroby ako teraz...a neboli ani jednotlive plemena tak preslachtene a degenerovane...Ja si napr. vazim prispevky Marca a Fosiliu, aj ked naozaj niekedy pisu (pre mna) v inotajoch a bola by som rada, keby napr. napisali konkretne druhy krmiv, ktore sa priblizuju co najviac "dokonalosti a krmivam na prirodnej baze). Ja uznavam aj ludi :poklona: , ktori svojim psom vyvaraju domacu stravu. Ja to budem aplikovat asi tiez, ale az po ukonceni rastu toho obra, co doma mame...Neviem si momentalne predstavit, aky pomer jednotlivych zloziek by som mu mala namiesavat z varenej stravy, aby som mu zabezpecila plnohodnotny a zdravy rast, ked zo dna na den sa taha do vysky.
A to, ze si tu podaktori "majitelia" VO obhajuju svoje krmiva, to je tiez samozrejmost...skoda len, ze hovoria polopravdy, ak vobec sa to polopravdami da nazvat a na dotazy, ako napisala Ulfheiðr, alebo Marco uz nevedia ani odpovedat...Tak kde je potom pravda? :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Dokonale granule?

Poslaťod yetti » Štv 21.02.2008 11:40

pytam sa len preto ci s obchodu alebo domace? :joint: :joint: :joint:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Dokonale granule?

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 21.02.2008 11:44

Yetti: skúsim si na balkóne zriadiť kurník :hi: :ha:

Ale ujo sa vyhrážal, že z nejakého domáceho chovu berie morky (nie pre psa, pre rodinu), tak si to uňho musím overiť
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Dokonale granule?

Poslaťod Amaguk » Štv 21.02.2008 11:44

yetti píše:...kurence beries s kade? :joint: ano na toto som sa pytal? Kolky si to mozu takto dovolit?

napr. ja davam kuracie trupy po 15 sk za kg a kridla po 55, hovadzie a bravcove srdcia ma vyjdu na 65 Sk a urcite sa da zohnat aj lacnejsie, keby som mala krmit viac psov

Luci
ano, pekne povedane :smile:
ale nebala by som sa tej prirodzenej stravy ani u psa vo vyvine. minomalne pol na pol. "Vyvazenost" je strasiak, ktorym operuju vyrobcovia granul, ale ked pes dostava pestru kvalitnu stravu, dostava vsetko co potrebuje. Skor sa mi ako jednostranne, a teda nevyvazene, javi vylucne krmeni granulami. ono ani tie nemaju tie pomery zivin take idealne, ako deklaruju.
Naposledy upravil Amaguk dňa Štv 21.02.2008 11:50, celkovo upravené 1
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Dokonale granule?

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 21.02.2008 11:46

No ale v tomto prípade, je táto debata dosť zbytočná, pretože skrátka môžme napísať, že kto si to môže dovoliť, ten si to kúpi a neodsudzujme tých, čo si kúpia niečo lacnejšie. Dobre tomu rozumiem?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Dokonale granule?

Poslaťod yetti » Štv 21.02.2008 11:52

vobec sa nejedna o to co si napisla.... Jedna sa mi o to, ze vo vsetkom hladame nieco zle, konkretne v granuliach to je jedno akych, najdeme alternativu, teda riesenie a sme tam kde sme nechceli byt pri zlozeni a obsahu neziaducich latkach v granulach. Myslime si ze ked krmime masom, akymkolvek ze je to spravne, je to len mozno lacnejsia, resp pre niekoho vyhodnejsia metoda krmenia. Nie vsetko co je drahe je aj dobre.... :ha:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy