Zloženie granúl

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Riadite sa zlozenim granul?

ano
85
89%
nie
11
11%
 
Celkom hlasov : 96

Re: test granuli

Poslaťod mia1 » Štv 10.01.2008 17:40

Silwuska píše:Pozor..mia..musis pozriet na co boli testovane...na umele latky...v lidlovych ich moze byt az az...keby spravili na maso?! :jop:


Len ma prekvapuje kde ich zaradili. Nicim takym nekrmim a zasadne nekupujem v hypermarketoch krmivo pre psov.
mia1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: test granuli

Poslaťod Marco Varhol » Sob 12.01.2008 19:57

Uz tento text vam musi napovedat, zohledněn byl obsah vápníku, fosforu ze sa jedna o hodnotenie pre laicku verejnost zvlast pre skupinu nakupujucich v nemeckych hypermarketoch. Zohladnuje sa totiz pomer a az potom mnozstvo. To bolo ucelom tohoto hodnotenia nie testu. Len pre zaujimavost napr testovanie noveho krmiva pre vet. ucely stoji okolo 3mil.Sk a test tv.klasiky okolo 800 tis.
Ani OKO odborny casopis pre hodnotenie produktov v Nemecku si to nemoze dovolit testovat krmiva. Len ich hodnotia.
Ano kontrola na tazke kovy ci pliesne je nieco uplne ine ako hodnotit krmivo z pohladu kvality. Zo spominanych krmiv totiz ziadne nesplna zaklad zdravej vyzivy a pouzite zivocisne suroviny v tychto krmivach nepatri pod slovo kvalita.
Bohuzial vacsinou taketo hodnotenia robia casopisy, kde velke nadnarodne spolocnosti dostatocne financuju cez reklamu ich existenciu a ako odmena je dobre obcas urobit hodnotenie. Samozrejme vitaz je jasny.
Pre chovatela to neprinasa ziadnu dolezitu informaciu skor sa jedna o zavadzanie a vplyv reklamy na neho. :joint:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re:

Poslaťod milannnn » Sob 19.01.2008 21:24

kikula22 píše:to som netusila ze pedigree je lepsie ako Purina
http://www.dogforum.sk/posting.php?mode=quote&f=4&p=21421#
:oo:
milannnn
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Dokonale granule?

Poslaťod yetti » Štv 21.02.2008 10:55

...mozeme aj zmenit nazov temy, nic ma mudrejsie nenapadlo...
Vratim sa k teme. Opytam sa vsetkych. Mate vsetci tolko penazi, alebo rodicia vam daju tolko penazi aby ste si kupili dokonale granule? Ake to vlastne su? Viete co by stali dokonale granule, pokial by vlasntne existovali. Budme uprimny, skoro v kazdom prispevku pri kazdych granuliach sa spekuluje a hlada co tam je a co tam nie je. Co je skodlive a co nie je. Uvedomme si jedno ze je uolne odlisne zlozenie granul pre male, krpate plemano ako pre giganticke plemeno. Preco hned pri zlozeni granul s vysokym podielom obilnin hned odsudzujeme ? Ano male plemena su narocnejsie na prijem bielkovin ako velke plemena, ktorym vyssi podiel vlakniny neskodi... Neverim tomu ze kazdy jeden z Vas co sa tu vyjadril ma dokonale :ha: :ha: :ha: vedomosti ohladom vyzivy a krmeni? Dovolim si tvrdit ze Vas tu nie je ani 1/10. To co nastudujete na nete a vycitate s mudrych prispevkov VIP, nie je az take jednosnacne a smerodatne. Na jednej strane sa snazime dat psovi len koser granule a na druhej strane mu pri prvej moznosti slahneme kus udenej salamy. Co je horsie? Polemizovat mozeme ale nic neodsudzujme. Jednemu vyhocuje to inemu zase ono. Kolko z Vas je rado ze da psovi aspon granule s HM? Mozno je tu dost chaosu ale pracujem pri tom a myslienky som sem dal len tak ako ma napadli... ale ked ma nieco napadne napisem nizzsie.... Hodil som rukavicu,mozete ma aj ju roztrhat... ale prosim argumenty ale rozumne a sakramentsky dobre si uvazte co napisete.... a preco?

poznamka na zaver? Neodsudzujem tu na fore posobenie dvoch VIP odbornikov, ale bohuzial je to vsetko cista teoria a s nasho pohladu UTOPIA... :joint:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Dokonale granule?

Poslaťod Amaguk » Štv 21.02.2008 11:03

Dokonale granule asi neexistuju, ale su aj ine sposoby krmenia. ba dokonca lacnejsie, ako davat peniaze ze priemyselne vyrabane krmivo :no:
uz sme sa tu o tom bavili x-krat :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Dokonale granule?

Poslaťod irenej » Štv 21.02.2008 11:04

YETTI - súhlasím s Tebou :jop:
irenej
BANNED
 
Príspevky: 16

Re: Dokonale granule?

Poslaťod Amaguk » Štv 21.02.2008 11:05

ani sa nedivim, ked je to tvoj kamarat :no: :joint:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Dokonale granule?

Poslaťod yetti » Štv 21.02.2008 11:11

...a mam o kamarata viac :joint: a basta :no:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Dokonale granule?

Poslaťod Amaguk » Štv 21.02.2008 11:14

no vidis, aky sa ti ten den dobre vyvija :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Dokonale granule?

Poslaťod yetti » Štv 21.02.2008 11:21

Amaguk píše:Dokonale granule asi neexistuju, ale su aj ine sposoby krmenia. ba dokonca lacnejsie, ako davat peniaze ze priemyselne vyrabane krmivo :no:
uz sme sa tu o tom bavili x-krat :no:

...kolki krmia tak ako si napisala? Kolki mozu doma varit psovi kazdy den? A davaju im naozaj plnohodnotnu vyzivu? lebo kazdeemu tu o to ide? :nie: Neverim tomu. A preto nerobme lov na carodejnice. Ako sa krmilo predtym par 10 roci dozadu? Aka bola vekovost u psov? ATd... :joint:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Dokonale granule?

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 21.02.2008 11:22

Ja varím a nemám s tým problém. Ani finančný ani časový.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Dokonale granule?

Poslaťod yetti » Štv 21.02.2008 11:24

ano to si Ty... :poklona: kolko toho varis denne pre 20 kg psa ? a dalsi? kolko Vas je? Podme... :joint:
Naposledy upravil yetti dňa Štv 21.02.2008 11:28, celkovo upravené 1
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Dokonale granule?

Poslaťod Amaguk » Štv 21.02.2008 11:26

myslim, ze kto, chce, tak si tu cestu najde a nemusi v jednom kuse spekulovat na granulami, kde ma clovek k dispozicii casto krat zavadzajuce, prinajlepsom neuplne informacie. :no:

Ako sa krmilo predtym par 10 roci dozadu? Aka bola vekovost u psov? ATd... :joint:

neviem, co si tymto chcel povedat? granule sme nemali, psov sme mali a ich priemeran dlzka zivota bola vacsia. ale to nesuvisi len s krmenim.

mne ja v pricipe fuk, kto cim krmi, ale je dobre ked si clovek zisti co najviac info o tom, co svojmu psovi vlastne dava :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Dokonale granule?

Poslaťod Amaguk » Štv 21.02.2008 11:27

yetti píše:ano to si Ty... :poklona: a dalsi? kolko Vas je? Podme... :joint:

tato tema tu uz je, staci pohladat :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Dokonale granule?

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 21.02.2008 11:28

Myslím že už aj Aris varí.
ja som si to rátala a to ako kŕmim teraz ma pri našej krmnej dávke (netuším, ako by to bolo trebárs pri nejakom obrovskom psovy), výde rovnako ako superprémia granule. Škoda, keby som nemusela variť, bolo by to ešte lepšie. Možno s ním pôjdem na hypnózu odblokovať nechuť na surové :ha:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy