Nechuť na granule

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Nežerie granule

Poslaťod FiLoo_PD » Str 26.12.2007 16:17

Zdravím.
Neviete mi poradiť ako naučím moje šteňa na nové granule?...dostal ich preto, lebo sa stále škriabe a vraj môže mať alergiu na tie granule čo mal doteraz (Royal Canin)...nasadil som mu tie nové , antialergénne či jake sú to, ale moc mu nechutia...jak ho na ne naućím? :oo:
FiLoo_PD
Okoloidúci
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Baník Prievidza

Poslaťod LadyTrixiKe » Str 26.12.2007 16:30

ak mu ich checes davat tak mu to najprv miesaj k royalkam mu primiesavaj stale viac a viac novych az nakoniec bude mat len ti nove ... a ak ich nechce zrat tak ich tam len proste nechaj a kym nezozierie tie tak mu nedaj nove .... inak mozno mu nevyhovuju skus mu najst ine ktore mu budu chutit
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Poslaťod MisheliQ » Str 26.12.2007 18:35

hm ak má alergiu na royalky, tak tie by som radšej asi nemiešala s novými granulami, aby sa alergia nezhoršila...viem, tak by sa to správne ale malo robiť..ale no ono to je z dôvodu, aby sa predišlo hnačkám a žalúdočným ťažkostiam..čiže nič vážne by sa nemalo stať, ak by si hneď prešiel na nové granule a ak ich nechce papať, skús k nim primiešať nejaké mäso, predtým mrazené a upravené varením..a uvidíš, možno to pomôže..mäsko chutí všetkým psíkom, alebo by aspoň malo, veď je to prirodzená strava /ale v surovom stave/
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Ulfheiðr » Str 26.12.2007 18:49

keď som ešte kŕmila granulami, tak som prešla z jedných na druhé okamžite bez prechodu. Z tých prvých stále hnačkoval. Prechod prebehol v naprostom poriadku, stolica sa upravila doslova okamžite, takže ak má na to alergiu, tak sa vykašli na prechodové obdobie.
Lepšie pár dní hnačky ako alergia. Si myslím.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod MisheliQ » Str 26.12.2007 18:53

Ulfheiðr píše:keď som ešte kŕmila granulami, tak som prešla z jedných na druhé okamžite bez prechodu. Z tých prvých stále hnačkoval. Prechod prebehol v naprostom poriadku, stolica sa upravila doslova okamžite, takže ak má na to alergiu, tak sa vykašli na prechodové obdobie.
Lepšie pár dní hnačky ako alergia. Si myslím.

jo aj ja si myslím..a ako ja som tiež prešla na nové granule bez prechodu, pretože ak som chcela kúpiť nové granule, novej značky al. zloženia, tak to len preto, lebo s predošlými mal problémy... :ua:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Ulfheiðr » Str 26.12.2007 18:57

tak tak. ešt eby som snáď len dodala, že alergia na RC nieje nič výnimočné, lebo je to skráta továreň na chémiu.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

granule

Poslaťod Tatiana » Uto 01.01.2008 15:26

nikdy sme Royal neskusali,ale tiez som pocula ze nie je bohvieco,a psica ak nechce nove papat skus mu ich trochu pred podanim ochutit masovym vyvarom,slabym a iba pre vonu,malo by to zabrat
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Nežere mi granule ...

Poslaťod FiLoo_PD » Ned 09.03.2008 19:28

Nadár.
Môj malý zmrd (jack russell terier) nechce nejako jesť granule. Ako prvé mal Royal Canin, tie ako tak jedol ale musel som ich vypustiť lebo mal na ne zrejme alergie. Teraz skúšam tri druhy: Acana, Pro Natura a Faminy ...no ani jedny mu "nevoňajú" ... nejedáva poriadne, už to bude aj druhý deň. Vie mi niekto poradiť ako ho naučím to jesť??..alebo nejaký lepší druh granúl?
FiLoo_PD
Okoloidúci
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Baník Prievidza

Re: Nežere mi granule ...

Poslaťod Lucifer » Ned 09.03.2008 19:34

Naco si si kupoval psa, ked ho volas zmrd? Alebo si chcel byt tym iba akoze vtipny a cool? Asi Tebe bude aj zbytocne pisat, aby si zacal tomu "zmrdovi" napriklad varit, vsak? :pac: :pac: :pac:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Nežere mi granule ...

Poslaťod Jack » Ned 09.03.2008 19:34

Skús Eukanubu,Purinu pro Plan, Frist Mate,Eagle Pack, Trainer
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Nežere mi granule ...

Poslaťod kikula22 » Ned 09.03.2008 19:56

No skús mu dávať mäasko. Určite to viac ocení ako by si mu mal jesť stále tie isté granule. Môj je tiež taký anti na granule. Tiež som mu zo začiatku dávala ale ked som videla tie smutne oči ktoré stoja nad plnou miskou granúl a čakajú či mu nič lepsie nepríde tak som sa inak rozhodla.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nežere mi granule ...

Poslaťod kika a rocky » Ned 09.03.2008 20:11

Mne sa stala podobna vec.Zasla som na veterinu a kazde tri dni sme chodili na injekcie.Skus to aj ty.
kika a rocky
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46
Bydlisko: Trnava

Re: Nežere mi granule ...

Poslaťod FiLoo_PD » Ned 09.03.2008 20:26

for Lucifer:
A čo máš proti tomu, že ho volám zmrd? :lol: ... to hneď znamená, že ho nemám rád alebo čo?jáááj sa zamysli dievča...keby mi na ňom nezáleží tak sa tu nevypytuj a neriešim problémy, ktoré trápia mňa a jeho. :jop: cmuk ...
noo a pre ostatných, normálnych: jj dávam mu aj mäso, ale jaké je najlepšie? inak skúsil som mu granule posipať prachom z piškót a normálne mu to tak chutí, ale nevem či je to dobre či ne.. :fizel:
FiLoo_PD
Okoloidúci
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Baník Prievidza

Re: Nežere mi granule ...

Poslaťod lusy » Ned 09.03.2008 21:13

ked chces aby zral granule, tak ich staci aj poliat trochou vyvaru-nesoleneho alebo bieleho jogurtu. tie menej skodlive granule su napr. trainer, eagle pack, pro plan, first mate. co sa tyka masa, tak pozri do tem o varenej strave. je tam toho popisaneho straaaaaaaaasne vela. :no:
inak co sa tyka toho pomenovania tvojho psa si to aj podla mna prehnal.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Nežere mi granule ...

Poslaťod noisi » Ned 09.03.2008 21:53

Nezufaj aj moja Lara pohrdala Eukanubou, Royalom aj Hill´s. Zakotvili sme na First Mate a tie zere ako diva/ale tiez len tie cucoriedkove/. Kolko ludi/psov/,tolko chuti :no:
noisi
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38

Ďalší

Späť na Granule a konzervy