LABANATO

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

LABANATO

Poslaťod moschino » Pon 17.06.2019 12:53

Nejako sa s tými granulami u nás roztrhlo vrece :lol:
Teraz na mňa vyskočilo na instagrame https://www.labanato.sk/
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: LABANATO

Poslaťod elfinka » Pon 17.06.2019 13:02

Sušený losos 35%, zemiakové vločky 21%, zemiakový prášok 19%, sladké zemiaky 6%, ľanové semiačka 2.50%, jablká, hrach, slnečnicový olej, hydrolyzovaná kuracia pečeň, karobová múčka, mrkvové vločky, lososový olej, pivovarské kvasnice, čučoriedky, morské riasy, extrakt zo zeleného čaju, yucca schidigera, oregano, petržlen, majoránka, rozmarín, harmanček, šalvia, tymián, žihľava, koriander, púpava, sladké drievko, žerucha, divoký cesnak.

Hrubý proteín 30,50%, hrubý tuk 9.60%


Jak sa im podarili taketo hodnoty :oo: Ked cerstve maso z lososa ma pomer T/B 19/14
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: LABANATO

Poslaťod Exor » Pon 17.06.2019 15:24

Ako pri vsetkych surovinach, ked ich vysusis, dostanes koncentrat. Taketo mucky maju aj 60-70% bielkovin a po zmiesani s inymi surovinami priemerne bielkoviny zasa klesnu.
Labanato vsak je len slovenska znacka, nie slove sky produkt. Takychto je viacej, napr. Dogs Chef.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: LABANATO

Poslaťod moschino » Pon 17.06.2019 15:42

Vďaka za vysvetlenie. Ja napr. ale nemám problém s tým, že krmivo nie je slovenské :angel:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: LABANATO

Poslaťod Exor » Pon 17.06.2019 15:46

Ved ani ja. Cely zivot som krmil zahranicnymi. Americkymi, ceskymi, anglickymi, najviac talianskymi. The best friend tiez okolo seba vytvara karmu slovenskeho produktu, ale vyraba sa v CR. Rovnako ako inde spominane Petfarm Family, ktore je tiez vyrabane v CR. To len na zaradenie a vycistenie pojmov.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: LABANATO

Poslaťod moschino » Pon 17.06.2019 16:23

Tak to ano a dobre vediet pre tych, co by kupovali s tym ze sa jedna o SR vyrobok
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: LABANATO

Poslaťod Margita » Pon 17.06.2019 16:27

Veď skoro 50% su zemiaky ,
Ja už ozaj neviem čo si o tychto vsetkych granuliach myslieť
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: LABANATO

Poslaťod Exor » Pon 17.06.2019 16:46

Margita, ale to plati takmer pre vsetky za studena lisovane, cest vynimkam. Odvratena strana lisovania za studena, o ktorej sa nehovori. Bezna granula drzi pokope prave tym, ze vplyvom tepla cukry zmazovateju a tvoria tak lepidlo. Ale ak neextrudujes, ale len lisujes, teploty su nizsie a skroby do takej miery nemazovateju. Pri vacsom podiely masa by sulcek nedrzal pohromade. Vynimkou su polovlhke lisovane, kde voda (stava) tomu moze pomahat.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: LABANATO

Poslaťod Floro F1 » Štv 08.08.2019 20:48

V tych 30,5% proteinov su zaratane aj rastlinne proteiny. Z tych živočišnych tam bude možno polovica.
Floro F1
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: LABANATO

Poslaťod bar_bora » Pon 19.08.2019 15:19

Exor píše:Ved ani ja. Cely zivot som krmil zahranicnymi. Americkymi, ceskymi, anglickymi, najviac talianskymi. The best friend tiez okolo seba vytvara karmu slovenskeho produktu, ale vyraba sa v CR. Rovnako ako inde spominane Petfarm Family, ktore je tiez vyrabane v CR. To len na zaradenie a vycistenie pojmov.


Na upresnenie - Pet Farm Family sú Slováci žijúci v Prahe, takže sa hlásia síce k Slovensku, ale je samozrejmé, že krmivo robia v ČR. :)
bar_bora
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: LABANATO

Poslaťod defender110 » Pia 18.10.2019 17:01

bar_bora píše:
Exor píše:Ved ani ja. Cely zivot som krmil zahranicnymi. Americkymi, ceskymi, anglickymi, najviac talianskymi. The best friend tiez okolo seba vytvara karmu slovenskeho produktu, ale vyraba sa v CR. Rovnako ako inde spominane Petfarm Family, ktore je tiez vyrabane v CR. To len na zaradenie a vycistenie pojmov.


Na upresnenie - Pet Farm Family sú Slováci žijúci v Prahe, takže sa hlásia síce k Slovensku, ale je samozrejmé, že krmivo robia v ČR. :)


Je to tak, vacsina ludi vo firme su SK, zijuci v Prahe, kde je vyroba. Suroviny pochadzaju ciastocne SR, ciastocne CZ (zalezi ktore, takze je to taky ceskolovensky mix).

Ad Labanato - slovenska je akurat SRO, inak je to privatka z Holandska :)
defender110
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: LABANATO

Poslaťod Izzi » Štv 31.10.2019 12:42

Dobrý deň,
v prvom rade chcem poďakovať adminke Barbore za pomoc pri registrácii.

Som nevidiaci a mojim životom ma sprevádza vodiaci psík Labrador Izzi.
Dal by som mu čokoľvek, keďže on mi venuje všetko, veľmi mi pomáha a neraz ma už vysekal aj z nebezpečných situácií. Je to strašne super pomoc. Preto by som mu rád doprial aj dobrú a zdravú stravu.
No znepríjemňuje mu život alergia, zrejme je atopik. Testy ešte nemáme, ale už sa na ne čoskoro chystáme.
Problém bol, že ho bolo treba rýchlo stabilizovať, nasadili sa mu kortikoidy - Prednison, ale iba v malých dávkach, čo mu zaberalo.
Prešli sme na hypo krmivo najprv Eukanubu, potom RC, ktorým sme donedávna kŕmili. Viem, že to vôbec nie je vhodná, zdravá strava, tak som hľadal alternatívu, keďže alergie sa úplne potlačiť nepodarilo, vkuse niečo vybehne. Niekedy je prestávka väčšia, inokedy menšia. Najčastejšie sa to prejavuje lupinami, škriabaním boky uši papuľa, vykusovaním v zadu pri chvoste a na bokoch, zapálené uši. Dlho to trvalo, kým sa to stabilizovalo na prijateľnú mieru a tak som mu teraz vysadil prednison, aby mohol ísť na testy.
Taktiež som hľadal nejaké vhodné krmivo a našiel som toto.
Je to podľa vás vhodné krmivo na dlhodobé užívanie?
Čo si myslíte o jeho zložení?
Mohol by sa k tomu prosím vyjadriť aj napr. Marco?

Taktiež si škriabe ňufák či už sám s labkami, alebo o zem, alebo sa otiera o mňa. Veterinár na tom nič nevidí, nič tomu neprisudzuje. Robia sa mu aj hrčky, už má asi tri druhy hrčiek. Jednu pri lopatke, nevieme z čoho to je, veterinár odporúča s tým nič nerobiť kým mu to nebude prekážať. Nie je to tukové, aj to skúsil napichnúť, nič z toho nešlo, tak vraj by to teraz neriešil. Potom má aj tukovú pri rebrách, asi rovnaká ako na chrbtici sa mu robí aj pri prednej labke a mal už aj nezhubný nádor. To je dosť na sedemročného Labradora.

Uvedomujem si, že teraz je ťažké hodnotiť čo by bolo pre neho najlepšie, keďže nemáme testy, tak na to sa pýtať nebudem.
Viete mi prosím poradiť na akých testoch trvať, čo naopak nepotrebuje a podobne?
Samozrejme keďže bola nasadená diéta, tak žiadne pamlsky, iba mu dám na obhrýzanie parožie, alebo mrkvu.
Ako odmenu pri tréningu, alebo pri vodení používame to s čím aj kŕmime.
Teraz máme toto krmivo Labanato, ktoré nám pomáha v tom, že príznaky pomaly miznú a tak dúfam, že nám pomôžu preklenúť obdobie bez prednisonu.
Akurát mám pocit, že stolica je síce konzistenciou v poriadku, ale je jej väčšie množstvo. Asi z nich nevie všetko stráviť. Je to kvôli zloženiu bežné, alebo príznačné s ohľadom na zloženie pre toto plemeno?
A vôbec čo si myslíte o zastudena lisovaných granuliach?
Ak by som mal do budúcna vyberať, nebol by som proti barfu, len sa obávam či by som to vedel pripravovať s ohľadom na zloženie a vhodnosť stravy. Taktiež neviem ako by som to zvládal, keďže veľmi často cestujem.

Uvedomujem si, že mám priveľa otázok, no nie preto, že by som si nič nepozrel, nič nenaštudoval, nič tu neprečítal. Ja najprv sa snažím veci vyhľadávať až potom kladiem otázky. No stáva sa mi, že čím viac hľadám a študujem, tým mám aj viac otázok.
O barfe som prečítal už tri knihy,. No píšu to strašne prekomplikovane, všetko treba prepočítavať, potraviny starostlivo vyhľadávať, kopec komplikovaných s x surovinami receptov a podobne. Preto mi to príde komplikované a keby som našiel vhodné granule, radšej by som ostal pri nich. No ak by sa našiel niekto, kto by mi urobil tzv. výživového poradcu hh, tak by som sa na to asi odhodlal.
Potom knihu Psy by žili dlhšie, keby... Toto fórum tu lúskam už niekoľko dní viacero pridružených tém už asi tristo stránok a predsa mám pocit, že sa pýtam to čo ostatní, za čo mi prosím prepáčte.

Ďakujem každému, kto si to aspoň prečítal a dostal sa až sem a budem vám všetkým ešte viac vďačný, kto mi aj odpovie.
ps. komu by bolo jednoduchšie, lepšie, príjemnejšie si o tom pokecať, určite to rád privítam. Stačí poslať nejaký kontakt do súkromnej správy, určite sa s radosťou ozvem.
Ešte raz vopred ďakujem za váš čas, záujem, pomoc a prajem vám a vašim havkáčom krásny deň.
S pozdravom
Michal Sihelský
Izzi
Okoloidúci
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Lučenec

Re: LABANATO

Poslaťod bar_bora » Str 06.11.2019 9:27

Dobrý deň, rozhodne nie som odborníčka, ale mám pocit, že u psov sú časté alergie na kuracie mäso. Krmivo Labanato má
vcelku fajn zloženie, ale vidím tam aj hydrolyzovanú kuraciu pečeň, ktorá by mohla ešte robiť problémy. Ale to sám uvidíte po výsledkoch testov. Nám osobne sa osvedčilo krmivo Canagan (Na tráve pasúce sa jahňa, Škótsky losos).
Takmer vôbec sa nespomína, že mimo stravu niekedy zvyknú spôsobovať kožné problémy aj pracie prostriedky - preto je dobré používať prírodné, prípadne na citlivú detskú pokožku.

Dúfam, že Vám čoskoro niekto poskytne odbornejšie odpovede. :)
bar_bora
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: LABANATO

Poslaťod vavrena » Str 06.11.2019 16:16

Všetko záleží od testov na alergiu, výsledky máš mať do cca 7 dní, čiže to nie je niečo, načo by sa nedalo počkať. Všeobecne najlepšia eliminačná diéta je kačka/morka a zemiaky.
Ak sú aj ryby ok, N&D má v ponuke grainfree granule treska/tekvica/pomaranč, ktoré sú aj cenovo prijateľné.
Ak je pes veľmi silný alergik, aj na zemiaky, tak Acana má kačacia granule, Free Run Duck, len teda tu je cena okolo 90 eur za 12 kg.

Kým nemáš výsledky testov, tak je naozaj zbytočné polemizovať čo áno, čo nie.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: LABANATO

Poslaťod Izzi » Str 06.11.2019 17:09

To áno, na testy určite ideme, už máme aj predbežne dohodnuté, len musíme čakať kým odoznie prednison.
Predtým som ho nedokázal úplne vysadiť a po prechode na tieto granule + počasie, tak sa nám to konečne podarilo, tak chceme ísť čím skôr na testy, no na druhej strane musíme počkať, aby neboli ovplyvnené.
Testy nám budú robené v Nemecku.
Výsledky sem potom hodím.
Len ma okrem iného zaujímalo zloženie / kvalita granúl a názor na typ granúl / výroba.
Často sa argumentuje v prospech lisovaným extrudáciou, že síce môžu mať kvalitné zložky, ale pri takých stupňoch sa aj tak kvalita stráca.
Inde zas čítam, že už existuje šetrnejšia technológia pri extrudácii a teda sa nemusia líšiť kvalitou oproti lisovaným.
Neviem, nevyznám sa, preto sa pýtam.
Lebo na jednej strane čo má pes z toho, že som vybral kvalitné zloženie, budem sa híčkať a pritom budú nekvalitnou výrobou znehodnotené.
Zas pri lisovaných je problém v podieli tuku vs proteíny + zloženie odhadujú cenou okolo 20€. Takže neviem či vyššia cena je kvôli technológii, alebo kvôli marži a podobne.
Taktiež pri týchto granuliach vraj nie je vhodné dlhodobo kŕmiť rybou.
Takže fakt netuším.

Inak napadlo mi, teraz len nahlas laicky uvažujem, že ak sa labrador používal na výlov rýb, pracoval vo vode, tak predpokladám, že sa živil rybami či?

Vďaka za vašu trpezlivosť, a že ste dočítali tieto zmätočné riadky.
Izzi
Okoloidúci
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Lučenec

Ďalší

Späť na Granule a konzervy