Bodreek

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Bodreek

Poslaťod Elis » Pia 14.06.2019 9:40

Exor píše:aby to množstvo, napr. 7% králičieho, bolo garantovateľné aspoň s toleranciou 1%.


a poradi surovin podle množství na etikete nedodržujete?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Bodreek

Poslaťod MisheliQ » Pia 14.06.2019 11:17

Pýtal sa schválne zamerane otázky? Chcel otvoriť hádku? A čo takto, že chcel ujasniť určite fakty ako sa to tu v granulárskej téme robí od nepamäti. Či to sa môže iba pri iných krmivách? Keby toto krmivo vyrobili hoci aj v Austrálii a sem ho dovážali - tak by Puk poukázal na rovnaké fakty a spýtal sa na rovnaké otázky, pretože tie otázky vyplývajú z údajov na etikete! Keby na to, čo sa píše v zložení, reagoval Puk pri inom krmive, tak je to ok. Ale tu to sú zrazu tendenčne zamerané otázky s úmyslom poškodiť krmivo. Nie je to už tak trochu stihomam? Pri VŠETKÝCH krmivách (by sa malo) sa rieši, kde sa vyrába, čo sa používa do výroby, čo sa napíše do zloženia. Dokonca si Puk dovolil poukázať na zdroj používaných surovín v BARFe (napr. tu).

Puk poukázal na to, že králičie mäso nemá schválený bitúnok na SR (a mnohé ďalšie, na čo si teraz neviem spomenúť) a že je problém s množstvom mäsa pre ľudský konzum, nie to ešte, aby ho bolo dosť pre krmivo pre psy.

Vo vašej skupine sa ani nemôžete vyjadrovať k niečomu inému ako k zloženiu krmiva a jeho cene - veď nie každý pozná pozadie výroby a zdroj suroviny (to sa vyčítať z etikety totiž nedá), o čom má očividne prehľad Puk, preto do toho vrtá (a dokonca je v tomto nekompromisný aj pri barfe!!).

Rozdiel medzi ľuďmi tu a tvojou skupinou je ten, že tu sú ľudia nestranní a nezaujatí, nenadržiavajú jednej či druhej strane. Za osobne invektívy sprdnú kohokoľvek, pretože to nemá v debate čo robiť. Na tvojom profile na FB sa ľudia predbiehali, kto pošle viac :kak: . To je fakt úroveň. Tie reakcie boli na grc, ale na tvojom profile si s tým nič neurobil - vadí ti to len, keď sa to týka teba.

To, že DF nepotrebuješ - nuž kedysi si ho potreboval a kedysi ti pomohlo vyrásť. Smutné, že teraz nim pohŕdaš. Tu sa mi hodí, že zabudol vol, že teľaťom bol (= odkiaľ vedomosti získal). A ešte raz zopakujem, DF má na dnešnú dobu veľmi slušnú sledovanosť. Len námatkovo, napr. taká skupina Barfování má cez 25 tisíc členov (takže tak ako je vaša skupina o granuliach, táto je o barfe).
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Bodreek

Poslaťod Exor » Pia 14.06.2019 12:05

MisheliQ, čítaš asi iba pukove príspevky a moje ingoruješ. Nerozumieš tomu, že králičie mäso sa dá zohnať aj inde ako z bitúnku? :haha: Nerozumieš, že on tieto keci dáva schválne? Písal, že na slovensku mäso nie je vôbec a ani bitúnky. Ja ti tvrdím, že ja ti zoženiem mesačne 100 ton mäsa jedným telefonátom. Tvrdím, že mäso so slovenska sa vyváža na kamiony do taliansky na výrobu krmív. To, že puk a ty nevieš kde to mäso brať, to je váš problém. Ja to viem a taliani to vedia, vedia to aj česi, vie to sokol falco. Na slovensku je všetkého mäsa dosť a nemusí na to byť žiaden schválený bitúnok. Nenechaj sa manipulovať.
Puk nechcel vidieť čo bolo v zložení. ani si to zloženie neotvoril. Len rovno zaútočil, že 56% sa vyrobiť nedá, čo uviedol aj tu. Dnes som dotelefonoval s výrobcom a garantoval, že dokážu zapracovať viac ako 60% mäsa v sušine. zváži ako postupovať, či nevydať oficiálne vyhlásenie. To nechám na nich. Takže zasa si sa len nechala zmanipulovať, lebo Puka poznáš dlhšie. Všetky údaje sú na etikete a nie je potrebné sa na toto pýtať. Ak mi niekto položí inú otázku, rád odpoviem.

Avšak, skús sa spýtať coca coly, na ich recept. Napíš Becherovke, aké bylinky treba ako dlho macerovať, či ti odpíšu detaily. Poviem to takto, Ing. Vraník je technický inžinier. On vie ako funguje extrúzia, Puk to nevie. Ing. Vraník vie stroje vyrábať a prerábať. No napiek tomu, ten stroj to dokáže aj bez jeho zásahu. Čo Puk netuší sú nastavenia tlakov, pary atd, čo výrobca vie. Opakujem, nenechaj sa manipulovať, Puk toto netuší. je to vyštudovaný veterinár, vie očkovať kravy, ale nikdy nič nevyrábal (bez urážky).

Ano, neriešime v skupine iba zloženie a cenu, ale aj výrobu. napríklad mnoho ľudí si myslí, že ontario sú kanadské krmivá, tak je to treba vysvetliť. Ako som písal, sám som v troch fabrikách bol a v konzervárni tiež. Nie som úplné tupelo ani čo sa týka výrobných postupov, ani výživy. S výživármi výrobcov som strávil dlhé hodiny. Viem odkial berú múčky a viem odkial sa dá brať mäso. opakujem, puk toto očividne nevie.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Bodreek

Poslaťod MisheliQ » Pia 14.06.2019 12:18

Puka nepoznám o nič lepšie ako teba :lol: Nenechávam sa zmanipulovať ani tebou ani ním. Tie hygienicke záležitosti som nikdy nemala nejak v merku, ale na výrobu krmiva sa môže použiť mäso, ktoré nie je z bitúnku? A kde bolo to zviera porážané?

Ja sa nepýtam na to ako mám vyrobiť tvoje krmivo. Logicky ma zaujíma zdroj použitých surovín, nič viac a nič menej. Tak ako sa tu oháňaš čínskymi, španielskymi a talianskymi múčkami (predpokladám, že tým narážaš na ich nedostatočnú kvalitu) - ktovie, možno časom vznikne nové označenie slovenská múčka.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Bodreek

Poslaťod Jannka » Pia 14.06.2019 12:54

Na Slovensku vznikla nova znacka, su nou granule Bodreek. Je to Lukasov splneny sen, pri ktorom som bola od zaciatku, ked mi o svojich planoch nesmelo rozpraval pred par rokmi dozadu. Vtedy som mu povedala jednu vec - Lukas, cokolvek vyrobis, rataj so mnou. Povedala som mu to preto, lebo ho poznam a verim mu a viem, ze nie je clovek, co robi veci pre prachy. Ale je ako ja - chce ludom pomoct, priniest kvalitne produkty a potesi sa, ak sa to stane aj zdrojom jeho prijmov.

Mrzi ma, ze ste sa tu do Bodreeka pustili len preto, lebo ma Puk nejaky osobny problem s Lukym (Puk prepac, ak to tak nie je, ale bohuzial to tak vyzera a posobi z tejto diskusie...a je mi jedno, kto to zacal a kto v tom pokracoval). Je jasne, ze Puk je na fore dlho, mate ho radi, ale to neznamena ze budete teraz bezhlavo utocit na vsetko bez toho, aby ste si vypoculi aj druhu stranu. Lenze druhej strane nedavate zjavne ziadne sance sa obhajit, lebo ho len chytate za slova a ani necitate co pise. Samozrejme, su tu aj normalne prispevky, zvedave otazky....to je oki a tak to ma byt.

Bodreek su poctive granule s dobrou recepturou, bez akejkolvek chemie, z poctivych kvalitnych surovin. Je to prosto tak. Kazdy ma moznost sa rozhodnut, ci ich skusi a ci nie. To co jednemu sadne, druhemu nemusi. Ak kvalite granuliek alebo tomu co Lukas pise neverite, jednoducho to nekupte a kaslite na to. Ale ociernovat, utocit a strapnovat? Preco? Naco je to dobre? Treba klast jasne otazky, Lukas odpovie. Ak chcete hodnotit, treba skusit kupit vrecko, dat psovi....a napisat referenciu. Dobru ci zlu - kazda sa rata. Ale zaondievat temu hadkami, to je k comu dobre?

Snad nebudem hadzat hrach o stenu, ale tak skusim - prispiet ja na zaciatok svojimi dojmami. Moji 4ja psikovci dostali Bodreeka zhruba pred tyzdnom. Je to kratka doba na posudenie prosperovania psa, ale prve dojmy posudit viem - chutnost a zravost vysoka, dali tomu prednost aj pred masom (blazni? :D ), hovienka hned dobre a to som urobila len 1 dnovy prechod z povodnej znacky granuli (N&D). Ziadne traviace tazkosti, ziadne nafukovanie. Spokojnost. Uvidime vplyv na kondiciu a vahu po dlhsom krmeni. Ja sa tesim a mam radost, ze krmim tak ako krmim. Moje psiky maju pestru stravu, dostavaju aj Barf, ale ano, sme prevazne na granulkach, mam na to svoje dovody. A Bodreek sa mi zda ako dobra volba.

A ano, aby som nebola obvinovana z neobjektivity - som aj ich predajca, mala som tu cest dostat od Lukasa zastupenie byt distributerom pre vychodne Slovensko. Napriek tomu si viem zachovat objektivitu, ti ktori ma poznaju osobne vedia, aka som. Aj moji zakaznici to vedia. Ja nehladim na znacky, hladim na konkretne poziadavky a tak ludom radim a pomaham. Lebo si myslim, ze takyto servis k tomu patri. Ako chovatel som na to aj zvyknuta, je to pre mna nieco ako ked poskytujem mojim steniatkam chovatelsky servis. Tak k zakaznikom pristupujem rovnako - snazim sa im poradit a pomoct ako najlepsie viem. Lebo spokojny zakaznik sa vrati znova. Ludia co ma poznaju vedia ze by som nikdy nekrmila nicim comu by som sama neverila. A vedia aj to, ze ak by aj Bodreek nesadli mojim psikom, s cistym svedomim ich mozem odporucat, pretoze toto su prve granule kde verim, ze to co je na vreci napisane, je aj pravda. Pretoze za tie roky naozaj pevne verim Lukasovi.

Dakujem a verim, ze sa tato tema zmeni na normalnu diskusiu a ze ti co sem chodia a skusia Bodreka, napisu svoje dojmy, tak ako som urobila i ja.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Bodreek

Poslaťod Renata » Pia 14.06.2019 13:07

MisheliQ píše:Tie hygienicke záležitosti som nikdy nemala nejak v merku, ale na výrobu krmiva sa môže použiť mäso, ktoré nie je z bitúnku? A kde bolo to zviera porážané?

tiez som sa na to pytala a nedostala som odpoved. Teda dostala som odpoved, ze maso je mozne zohnat z ineho zdroju ako z farmy, alebo bitunku. O.k. ved aj ja si ho viem zohnat. Ale myslim, ze pokial je to maso na komercne pouzitie a dalsie spracovanie (i ked len do granul), tak nemoze byt odhocikial a musi byt kontrolovane, tak ja uz potom neviem odkial moze byt :nwm:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Bodreek

Poslaťod Renata » Pia 14.06.2019 13:17

Jannka píše: Treba klast jasne otazky, Lukas odpovie

Janka no a to je kamen urazu, ze neodpovie .. kopa omacky a odpoved ziadna, ja som sa pytala na povod slovenskeho masa do prvych slovenskych granul, lebo vraj nie je z bitunku ani z farmy. Mozno mam obmedzene moznosti a schopnosti, ale mna nijaky iny zdroj masa na Slovensku nenapada, teda masa na komercne pouzitie v mnozstve 100 ton?

Bodreek su poctive granule s dobrou recepturou, bez akejkolvek chemie, z poctivych kvalitnych surovin. Je to prosto tak.


Nikto netvrdil opak, nikto nepovedal, ze su zle, ze su plne chemie, len sa ludia pytaju a je to prosto tak je odpoved pre tych, ktori slepo nasleduju, nemozete ocakavat, ze ak sa clovek zaujima, ze tato odpoved bude stacit.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Bodreek

Poslaťod MisheliQ » Pia 14.06.2019 13:27

Citujem, čo písal Puk na 1. str. tejto témy
Puk píše:Takže rada : prečítaj si zloženie a porozmýšľaj nad reálnymi možnosťami a napísaným.

Puk má určité vedomosti, z ktorých vychádza. Ale je možné, že sa mnohé zmenilo. Nedá sa povedať, že je vo výžive mimo (stačí si prečítať jeho príspevky týkajúce sa výživy :no: ). Alebo ty máš iný pocit? Je logické, že reaguje, tak ako ty reaguješ v oblasti, v ktorej máš najviac vedomosti zasa ty. Neviem prečo robíte z toho takú kovbojku - v obyčajných otázkach vidíte hneď útoky na krmivo :pac: Prečo ten stihomam?

Puk píše:A ak sa rozhodneš, kúp a vyskúšaj. Ak psovi sadne a po pol roku bude všetko OK, kŕm ďalej. Ak nesadne, hľadaj ďalej.

Toto nevyzerá ako očierňovanie krmiva

Mne môže byť Puk ukradnutý. Nepotrebujem nadržiavať žiadnej strane.

(edit: upravená bola farba v citácii)
Naposledy upravil MisheliQ dňa Pia 14.06.2019 13:29, celkovo upravené 2
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Bodreek

Poslaťod wer » Pia 14.06.2019 13:29

jannka, v polke som prestala citat... ty si inak fakt citala tuto temu? ze fakt? vsimla si si, ako to zacalo a KTO zacal? :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Bodreek

Poslaťod Exor » Pia 14.06.2019 13:30

Jannka - ďakujem :winner:
MischeliQ, Renata: Ano, mäso vôbec nemusí pochádzať z bitúnku. Dokonca by som povedal, že do granúl sa mäso z bitúnku používa minimálne. Odkiaľ ho berú? Prepáčte že neodpovedám, ale skrátka toto nechcem hádzať verejne a povedať to každému, verejne dohľadateľne. Prečo? Pretože mám viacero komerčných plánov, možno aj s konzervami, či sušeným mäsom. Zvažujem viac možností a preto skrátka nebudem rok-dva dopredu všetkým dávať to, čo som si sám zisťoval dva-tri roky. Ale poviem toľko - je to možné zo zákona, mám to overené tak na veterine, ako aj na UKSUP, ako aj priamo od dodávateľov. Tých zdrojov je viac a to isté platí aj pri ovocí. Nezháňal som ho z fariem, zháňal som ho od výrobcu iného produktu, ktorému ostávajú krásne výlisky z ovocia, šupky aj s dužinou, teda len zbavené vody. Zasa, ja to prezrádzať nechcem nie preto, že by som mal čo tajiť, ale preto, že nechcem dávať návody. Aj pri ovocí ide o ostatky z produkcie pre ľudí, teda čistá potravinárska kvalita. To isté platí z mäsom. Ja vás nehejtujem že tieto veci neviete, lebo skrátka vás to doteraz nezaujímalo. Ale nejehtujte mňa, že vám to tu nevysypem všetko. Pretože mňa to zaujímalo a ja som po tom pátral, ja som chodil po úradoch a firmách a prepáčte, ale nie, nešplechnem sem všetky výsledky mojej práce. Takže je to len otázka, či mi veríte, alebo nie. Či veríte mne, ktorý som ten produkt vymyslel a dotiahol, ktorý zverejnil napr aj fotky toho ovocia, alebo veríte človeku, ktorý krmivo len dovážal a nikdy nevyrábal, ani nemenil a nemal možnosť ovplyvniť ani jednu receptúru.
Preto opakujem, mäso v Bodreek by sa dalo nazvyť, ako mäso z produkcie pre ľudí. Nie z bitúnku. Nejde o múčku, nikto to nekupuje ako múčku a ani nepedáva ako múčku. Skrátka sa to všetko pracne suší, odtučňuje a čerstvé mäso vstupuje do výroby v čerstvom stave. Nejde o bitúnok, ani o žiadne konkrétne farmy. A ešte stále mám v hlave viac možností odkiaľ mäso zobrať. Avšak zasa - nebudem to tu prezrádzať. Nie že b som sa za to mal hanbiť, ale mám s tým mäsom plány. Prezradím len, že z rovnakých zdrojov berie mäso napr. Sokol falco do svojich konzerv. :jop:
Naposledy upravil Exor dňa Pia 14.06.2019 13:34, celkovo upravené 1
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Bodreek

Poslaťod MisheliQ » Pia 14.06.2019 13:34

Vďaka exor za odpoveď :jop: A rozumiem, prečo to nechceš zverejňovať, len mi nebolo jasné ako sa môže človek dostať k inému zdroju než z farmy alebo bitúnku.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Bodreek

Poslaťod Exor » Pia 14.06.2019 13:35

MisheliQ - bežný človek sa k tomu mäsu nemôže dostať zo zákona. Iba takáto spoločnosť sa môže. To je dôvod, prečo to nevie bežný smrteľník a preto to nechcem riešiť. Ale dá sa to a sú to stovky tisíc ton ročne. Len na slovensku.

EDIT: Tento systém zháňania mäsa využíva snáď každý väčší a lepší výrobca krmív, ktorý si bud múčky sám vyrába, alebo používa čerstvé mäso. Niektorým takto nosia za kamiony zmrazených kureniec - celých. A dá sa to aj na slovensku, na tony. Aj ryby, aj teľacie.
Naposledy upravil Exor dňa Pia 14.06.2019 14:41, celkovo upravené 2
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Bodreek

Poslaťod Exor » Pia 14.06.2019 13:40

Mimochodom, z bitúnku toho veľa kvalitného nezostane. Tam sú odrezky, nohy, hlavy, kopytá, uši, rypáky. Z bravčového neostane takmer nič, okrem krvavých kostí. To je to, čo nájdete v krmive pod označením vedľajšie živočíšne produkty a ako vidíte, Bodreek ich tam nemá. Tam sa spotrebováva takmer všetko. Takže ani mi nie je jasné, akú má niekto predstavu, že z tohto by sa dalo robiť krmivo. Dá sa odtiaľ získať vápnik z kostí, to je asi všetko. To, o čom sa bavíme pri krmive Bodreek, to je svalovina, tzv. mäkké časti. Samozrejme napr. králik je aj s kosťami, pretože tie kosti pes potrebuje. Nikto asi nemá záujem potom tam dosýpať umelo vápnik. Kosti sú top, ak sú v primeranom množstve a to viete aj vy barfisti.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Bodreek

Poslaťod zuzka:) » Pia 14.06.2019 14:00

Exor, takze to maso je zo zvierat chovanych na slovensku?
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Bodreek

Poslaťod Exor » Pia 14.06.2019 14:11

či sú všetky chované na slovensku sa garantovať nedá. Je to mäso zo zvierat na slovensku zabitých a spracovaných. Ale úplne vylúčiť nejaké percento importu osobne neviem. Napríklad morčacina je čisto slovenská, pokiaľ viem. Každopádne všetko pochádza od slovenských dodávateľov a spracovateľov. A ako som spomínal, väčšina mäsa dokonca priamo z regiónu Liptov.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy