Citlive travenie - Pomeranian

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Citlive travenie - Pomeranian

Poslaťod Giccobe » Sob 13.05.2017 10:52

Dobry den,

som tu novacik, no nic to nemeni na veci, nakolko som takisto velky milovnik psov. Prave mame doma uz 8 mesacneho Pomeraniana z ktoreho sa velmi tesime, avsak nas trapi jedna vec a to jeho travenie. Spociatku nebol ziadny problem, no posledne 2 mesiace s tymto zapasime. Hoci byvame v krasnej casti mesta s kopou zelene, tak aj napriek tomu sa mu obcas podari nieco zjest/obliznut. Hoci sa ho od toho snazime odnaucit, nejak sa nedari a tak sa nam stava, ze musime prejst na dietu a podavat mu predtravene konzervy od veterinara, pretoze ma v stolici hlien/krv. Mame tym padom citlive travenie. Mame ale aj podozrenie, ze mu sucasne granule nerobia dobre - Wellness Core. Pred tym sme boli na Brit-e (od malinka) a tie mu chutili a isiel sa za nimi zbesnit, no po case mu prestali chutit. Takze otazka je, viete mi prosim povedat, aka je sucasna spicka v granulach, idealne pre citlive travenie? Viem, ze kazdemu psikovi sadnu inak, ale asi je nejaky rebricek TOP granul. Na cene granul nezalezi. Dakujem velmi pekne.
Giccobe
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Citlive travenie - Pomeranian

Poslaťod Slausa » Ned 14.05.2017 20:36

Prečo zakladáš dve témy na jeden problém? :ach:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Citlive travenie - Pomeranian

Poslaťod Giccobe » Pon 15.05.2017 6:19

Pri vsetkej ucte, zdá sa Ti, ze tema vyslovene k citlivemu traveniu a specialnej strave sa nejakym sposobom prelina so standardnym krmivom, kvalitou srste, doplnkami, vitamínmi a celkovou starostlivostou? Lebo ak ano, kludne sa moze jeden topik zmazat. Ja si to ale nemyslim...
Giccobe
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Citlive travenie - Pomeranian

Poslaťod Slausa » Pon 15.05.2017 6:26

Áno. Určite áno. A myslím si, že tu nejaká téma na citlivé trávenie určite je. Stačí trochu hľadať :smile:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Citlive travenie - Pomeranian

Poslaťod Elis » Pon 15.05.2017 7:41

Giccobe píše: pretoze ma v stolici hlien/krv. Mame tym padom citlive travenie.


je to hlavne stene, nemel by mit "citlive" traveni - monotoni dieta jednim druhem granuli tohle udela docela často -jakmile pak pes jen oblízne cokoliv jiného -uz je mu zle.
zkuste ho krmit pestrou stravou.
Delal vet nejake vysetreni? na parazity?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Citlive travenie - Pomeranian

Poslaťod Giccobe » Pon 15.05.2017 17:45

Praveze pes (Daniel) bol aj na varenej stravy, ktora nam bola doporucena chovatelkou (Kuracie prsia, brokolica, ryza) a to 2-3x tyzdenne. Inak granule a maskrty. Raz-dvakrat mal konzervu Wellness core. Nie, VET nerobil ziadne vysetrenia. Mam stiahnutu knihu v pdf od poprednych chovatelov tohto plemena, kde vysvetlili, ze to moze byt aj parazit. Tak ked pridemzo sluzobky ho beriem do bojnic na vyšetrenie.
Giccobe
Okoloidúci
 
Príspevky: 3


Späť na Granule a konzervy