Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod vietorina » Štv 21.01.2010 21:08

Nefi a Mercy, bolo by nam sveta zit, keby tie granule boli aj pre ludi! :aaa: Som za!!!! :jupi:
Amarouny mmmmmnam! :heh:
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Amaguk » Štv 21.01.2010 21:10

vietorina, ale tu uz predsa otazka padla, ze preco si tie granule z tych vybornych a kvalitnych surovin nedas aj ty? Co ti brani, ved amarouny for ever su uz predsa tu :jupi:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Offca » Štv 21.01.2010 21:12

vietorina píše:Nefi a Mercy, bolo by nam sveta zit, keby tie granule boli aj pre ludi! :aaa: Som za!!!! :jupi:
Amarouny mmmmmnam! :heh:

Znova sa pýtam...prečo si myslíš, že psie by neboli pre človeka vhodné? ..ked teda obhajuješ bezchybnosť vstupných surovín.. Zloženie to má deklarované také, aké kludne môže jesť aj človek. :no: Jahňacinku? Zemiaky? Nejaké vitamínky? Dokonca divinu.. bylinky.. citrusy.. Zaješ rožkom (pre doplnenie obilovín) a máš vyváženú ľudskú stravu. Čo nepotrebuješ, vylúčiš :jop:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Amaguk » Štv 21.01.2010 21:15

no prosim :aplause: mnaaaaaam :jupi:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod vietorina » Štv 21.01.2010 21:20

A vy si myslite, ze som ich neochutnala? Velmi podcenujete moju zvedavost! :heh: Mozem povedat, ze nie su zle, aspon nechutia ako ine granule, tie maju chut piesku. Tieto dokonca aj dobre vonaju. :yes: No nemozem predsa zezrat veceru hafanom, to nie. :haha:
Ak vy budete jest BARF, ja sa dam na Orijen, plati! :lol:
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Rauke » Štv 21.01.2010 21:20

preco si tie granule z tych vybornych a kvalitnych surovin nedas aj ty?

asi preto, prečo si ty nedáš kosť

toto je ozaj debata na úroni

buď človek kŕmi barfom, alebo nie je normálny však? fakt smiešne
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Amaguk » Štv 21.01.2010 21:23

Renique, fakt odpoved na urovni...najma ta tvoja posledna veta

len neviem, preco reagujes prave na mna (zeby zo znamych dovodov? :ach: :ha: ) a nie na moju predrecnicku. Ja som totiz len reagovala na toto :jazyk:
vietorina píše:Nefi a Mercy, bolo by nam sveta zit, keby tie granule boli aj pre ludi! :aaa: Som za!!!! :jupi:
Amarouny mmmmmnam! :heh:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Rauke » Štv 21.01.2010 21:28

keďže píšem: "debata", tak asi nereagujem len na teba, ale aj na poniektoré iné príspevky, snáď si každý sám zhodnotí. mne je to úplne fuk... takých "debát" je tu aj tak XY...

a z akých známych dôvodov? z takých, že stokrát povedané sa stáva pravdou, hoci to vôbec pravda nie je? :no:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Offca » Štv 21.01.2010 21:30

Nuže. Granule už asi ochutnal každý. Ja sa pýtam, rpečo sa nimi nestravuješ? A prečo je teda lepšie pre psy, aby sa nimi stravovali?
- Preto, pre čo ja nejem BARF.
Ha, lenže ja jem jednak aj BARF, dvak aj varené a do tretice aj spracované mäso, ktoré teda psy dostávajú najčastejšie v surovom. Žeby trefa? Nie! Pretože to mäso v granuliach je tiež nejakým spôsobom spracované tak, že aj človek sám je ochotný granulu zjesť.

Prečo sa tým teda nestravovať, ked to má byť tak dobré?
Skôr ako začnete narážať na úroveň otázky a úroveň debaty, skúste si ozaj položiť otázku PREČO. Ja sa nehrám na blbú, ja v tomto prípade asi som blbá, ked mi to jasné nie je.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Nefi a Mercy » Štv 21.01.2010 21:34

Myslím si, že keby som nebola lenivec a chcelo sa mi variť tak by bolo lepšie varené ako granule a ak granule tak tie kvalitnejšie.Je dobré ak psik žerie aj granulky, lebo stať sa môže hocičo a ak nestíhate tak nehladuje. Ja som sa snažila aj BARF ale to je pre mňa zložité...neviem to vyvážiť a namiešať a keď som to skúšala tak som strávila v kuchyni pol dňa :ach:
A pri mojich pokusoch sa mi moje lásky aj po :kak: aj pogrcali.... a hlavne mám v živej pamäti ako som im uvarila jahňacinku s čiernou ryžou z Bali...a v noci tú čiernu ryžu aj jahňacinu vygrckali do postielky :haha: mojej postielky, samozrejme....inak v mrazáku mám ešte jahňacinu ale neviem prečo nesedí im...minule serkali
Svičkovú miluju surovu, to im dávam keď si robím tatarák a kuracie varím. Vnutornosti im nedávam.
...nuž keby som nebola lenivec tak varím...
Nefi a Mercy
Okoloidúci
 
Príspevky: 20
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Offca » Štv 21.01.2010 21:35

otázka do pléna:

Prečo nie je pre človeka vhodné stravovať sa psími granulami?
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod vietorina » Štv 21.01.2010 21:39

Ja zase nechapem, preco sa ma pytate, ze preco sa nestravujem Orijenmy?
Vy sa stravujete presne tym istym BARFom co davate psovi? tz: surove maso, surove pluca, surove oblicky, surove srdcia, kosti, surove kuracie kridla...

Preco by som mala jest Orijeny ked vy nejete BARF? Ved sa snad bavime o tom, co je lepsie pre psov, nie pre cloveka! :yes:
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Amaguk » Štv 21.01.2010 21:41

Renique píše:keďže píšem: "debata", tak asi nereagujem len na teba, ale aj na poniektoré iné príspevky, snáď si každý sám zhodnotí. mne je to úplne fuk... takých "debát" je tu aj tak XY...

a z akých známych dôvodov? z takých, že stokrát povedané sa stáva pravdou, hoci to vôbec pravda nie je? :no:

renique, :nie: ale nehovor... citovala si konkretne jednu moju vetu, tak neotacaj
a ked ti je diskusia fuk, tak naco sa zapajas a zbytocne viris vodu? :nwm:
tvoje "hodnotenia" urovne debaty na hranici flame totiz naozaj ku konstruktivnej debate neprispievaju, tak nechapem preco zbytocne provokujes :nie:
k comu sa vztahuje tvoja posledna veta snad rozumies asi len ty sama, ale upozornujem ta, ze urobis lepsie, ked prehodnotis svoj ton komunikacie, ako aj dovod preco si sa do tejto debaty vobec zapojila :vykricnik:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Amaguk » Štv 21.01.2010 21:44

vietorina píše:Ja zase nechapem, preco sa ma pytate, ze preco sa nestravujem Orijenmy?
Vy sa stravujete presne tym istym BARFom co davate psovi? tz: surove maso, surove pluca, surove oblicky, surove srdcia, kosti, surove kuracie kridla...

Preco by som mala jest Orijeny ked vy nejete BARF? Ved sa snad bavime o tom, co je lepsie pre psov, nie pre cloveka! :yes:



:pac: no asi pre toto
vietorina píše:Nefi a Mercy, bolo by nam sveta zit, keby tie granule boli aj pre ludi! :aaa: Som za!!!! :jupi:
Amarouny mmmmmnam! :heh:


ved sama si to zelanie vyslovila, tak preco sa cudujes? :nwm: mas ich mas rovno pod nosom a v akej vybornej kvalite, tak hadam je ta otazka uplne logicka
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod vietorina » Štv 21.01.2010 21:46

Ja chcem ludske granule, nie psie. A bolo to zo srandy, ved je tam :heh: :haha:
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy