Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a mačky

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Amaguk » Sob 21.02.2009 18:56

Puk píše:silwuš, strava ako taká je len jeden z faktorov. Percentuálny podiel ti nikto nepovie... Žiaľ, alebo našťastie - toť otázka... Vieš k intolerancii - jasné, granule nie sú ani prirodzené a ani "najzdravšie". Ale vie mi zástanca surovej stravy povedať, čo v jednotlivých komponentoch či zložkách skrmuje? Ťažko - keď si premietnem svoju zootechnickú minulosť a predstavím si, čo všetko sa dávalo napríklad do kŕmnych zmesí, ako sa "clonili" proti chorobám mláďatá, ako sa v konečnom dôsledku na bitúnkoch obchýádzali liečené zvieratá, atď, je mi mdlo. A už vôbec nechápem napr. tých, ktorí pokladajú za delikatesu teľaciu pečeň (detoxikačná stanica tela :hmm: ), či napríklad hydinové mäso. To sa ešte stále nebavíme napr. o kurčatách dovezených z Číny a prebalených do slovenských obalov, o ktorých vie slovenský spotrebiteľ trt a dva orechy ... :ha: Takže zhrniem - je to o zdravom rozume a o "viere" v neškodnosť, či škodlivosť jedného, či druhého... :

puk,
ty si nebodaj myslis, ze do granul idu nejake plnohodnotnejsie vstupne suroviny, nez tie, ktore zakupim v ludskom masiarstve?

...a cinske kurence prebalovane do slovenskych obalov? neviem si celkom dobre predstavit, ako sa taketo nieco da urobit s cerstvym kuratom :ach:
ale inac, suhlas: ano, je to o zdravom rozume... :no: :angel:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty


Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Whip it » Uto 24.02.2009 22:32

Vdaka Marco :jop: .
Ja len vypichnem, keby to niekomu uslo>>>
Další látky, které se mohou vyskytovat jak v léčivých přípravcích, tak i v potravinách, jsou butylhydroxyanisol a butylhydroxytoluen (BHA&BHT), tedy éčka 320 a 321. Tyto látky dráždí kůži a jsou popsány případy výskytu kopřivky. Dále mohou prokazatelně dráždit oči a sliznice a jednoznačná nejsou jejich toxikologická hodnocení, proto je lepší se těmto éčkům raději vyhýbat.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Amaguk » Pia 27.02.2009 11:08

max píše:Offtopic: Pjosim, pjosim ale moj prispevok tam este nechaj hadam sa Puk ozve

skor to vyzera tak, ze sa Pukovej odpovede asi nedockame...skoda... :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Agility-ds » Sob 28.02.2009 20:09

no.......precitala som si to cele,a mozem povedat,ze ma to zarazilo :oo: :oo: a teraz im zacnem dávat aj nieco neromálne :lol:
práve im varím maso a cestoviny na veceru,aj ked sme to este neskusali...dufam,ze sa nam v noci nepo..... :lol:
http://www.youtube.com/user/RiayHolly
Agility-ds
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 258
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod krista » Ned 01.03.2009 12:13

Offtopic: Agility :ahoj: ,ako dopadla noc?Aj my sme mali problém zo začiatku keď som začala prestriedavať granule s vareným,ale hlavne vtedy keď dostával iba mäso,bez príloh.Keď dostane k tomu povedzme ryžu alebo ovsené vločky,všetko v poho.Ja cestoviny nedávam,nie sú mi sympatické a psík má nábeh na priberanie .Zeleninu surovú nesce,tak ju varim a roztlačim a takuto zamaskovanú zje.Ešte stále sa však mám čo učiť,a tak čítam a čítam....... :no:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Agility-ds » Ned 01.03.2009 17:07

Offtopic: super to bolo.......nic sa nestalo...a dnes mali po celi den krááásne :kak: :kak:
:lol: :lol: :jop:
http://www.youtube.com/user/RiayHolly
Agility-ds
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 258
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Merlin » Pon 02.03.2009 16:18

Ludia, jedli ste niekedy salam, parky, pašteku? mam vam sem hodit nejake offtopic obrazky? :) slubujem ze to uz viac nezjete :ha:

Je to dobry a poucny clanok, uz na zaklade neho sa da vyradit 80 % granul... Ale este stale boli aj v tomto clanku pouzivane vyrazy ako: "vacsina komercnych granul" co znamena ze existuje aj ta mensina... Ale uz len na zaklade dvoch odstavcekov sa daju vyradit giganti RC a Eukanuba :lol:

Ja som ale aj po precitani kludny a granulami neprestanem krmit..a nie je to pripad komu niet rady tomu niet pomoci :dancing:
Merlin
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Tobin » Pon 02.03.2009 18:45

Merlin píše:Ja som ale aj po precitani kludny a granulami neprestanem krmit..a nie je to pripad komu niet rady tomu niet pomoci

:haha: ved neprestan... to naozaj nie je pripad 'komu niet rady...', ale pripad :no:
Merlin píše:Ludia, jedli ste niekedy salam, parky, pašteku?

A co si TYMTO chcel povedat??? Ze pasteka je z kopyt a peria? A salam zo sliach a criev a paznechtov. selijakych mucok a otrub? BTW, to patri sem http://dogforum.sk/viewtopic.php?f=17&t=4933
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Amaguk » Pon 02.03.2009 18:46

Merlin píše:
Ja som ale aj po precitani kludny a granulami neprestanem krmit..a nie je to pripad komu niet rady tomu niet pomoci :dancing:

a co ine to je? :nwm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Merlin » Uto 03.03.2009 15:46

To, co by malo ludi v tomto clanku najviac odradit sa netyka vsetkych granul, mylim sa?
Merlin
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Amaguk » Uto 03.03.2009 16:29

obavam sa, ze sa to do istej miery tyka vsetkych granul na nasom trhu - niektorych viac a niektorych menej...
myslim, ze take, ktore by sa z toho celkom dali vynat u nas proste nie su dostupne :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Merlin » Uto 03.03.2009 16:52

Offtopic: mmm... no dobre, tak slubujem ze ked budem na dochodku a budem mat veela veela casu budem barfovat a prestanem krmit tymi zlymi granulami...
Merlin
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod max » Uto 03.03.2009 17:50

Offtopic: Merlin ale Barf nie je casovo narocny...ja chodim do prace a popritom kazdy den viem nachystat cerstve jedlo, rano aj vecer :no: Trva mi to asi 5-10 minut a za to mi moj psik stoji :yes:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky

Poslaťod Merlin » Uto 03.03.2009 17:54

Offtopic: fakt? a to obstaravanie cerstvych surovin na pripravu cerstveho jedla?
Merlin
Nováčik
 
Príspevky: 35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy