Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne granúl.
Odoslať odpoveď

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Pon 13.12.2010 13:44

chapem.. cudne.. fakt by ma zaujimalo, ako z rozboru stolice zisti, ci to bolo z granul, resp. za 3 dni jedenia kurcata, ze to je z toho :ach: resp. nie je, kedze napr. eliminacna dieta na vylucenie trva minimalne 6 tyzdnov
s granulami ti neporadim, ja by som ostala na mase, kazdopadne drzim palce

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Pon 13.12.2010 16:33

Ono išlo tou diétou hlavne o to, aby sa stolica upravila. Teraz samozrejme pokračujem na kurati s ryžou. Vet mi odporučil aj nejaké tie diétne granule, ktoré som spomínala. Ale radšej ostanem na tom mäse s ryžou. Nechcem kupovať nejaké RC-čka alebo Trovety. Poprípade skúšať rôzne druhy granúl, kým sa nezistí, z čoho to je.
A zbieraním :kak: išlo o to, že sa z toho spravia testy a zistí sa, prečo má v stolici krv. A či riedka stolica nemá nič spoločné s nejakými parazitmi alebo s čím.
Píšem ako maďar, asi som to predtým nevysvetlila správne. :pac:

Ďakujem Mackie :ahoj:

Akými testami zistia intoleranciu resp. alergiu na niektorú zložku v strave? :nwm:

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Sob 29.01.2011 11:53

Práve som si prešla celú tému o alergiách, ktorá sa aj nám v posledných mesiacoch veľmi zhoršila.. Mám 4-ročnú fenku LR, alergickú od jedného roka na kuracinu. Skúšali sme viacero krmív, ale napokon sme zostali u PP losos a ryža, ktorý jedla doteraz a neboli v podstate problémy. No teraz nám z ničoho nič prepukla neobvykle silná alergia (určite sa nedostala k iným granuliam alebo potravinovým alergénom), kúpili sme preto PP Drm losos, alergia začala ustupovať až po takmer 4 týždňoch diéty (museli sme nasadiť aj biseptol kvôli ranám) a teraz váhame, aké granulky vybrať ďalej. Bojím sa totiž, či sa nám nepridružila alergiu aj na ryžu, preto uvažujem nad Acana Pacifica, prípadne vedeli by ste poradiť niečo iné? Vopred ďakujem za každú radu.

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Sob 29.01.2011 23:07

Vela krat sa mylne domnievame, ze ryza nie je alergen. Preto spickovy veterinar vie, ze pre intolerancnu metodu musi predpisat krmivo, ktore tuto zlozku neobsahuje.

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Uto 15.02.2011 23:27

Skus Barking Heads Fusspot (Losos), alebo Barking Heads Bad Hair Day. Ja mám s oboma extrémne dobrú skúsenosť.

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Uto 15.02.2011 23:34

Offtopic: Presne, ryža je alergén a riadny. Na zozname máme už aj tú :ua: .

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Ned 20.02.2011 2:18

viktor píše:Skus Barking Heads Fusspot (Losos), alebo Barking Heads Bad Hair Day. Ja mám s oboma extrémne dobrú skúsenosť.

to viktor: Ahoj ozaj máš také dobré skúsenosti s týmito granulami? Tiež nad nimi uvažujem,ako som tu už písal aj vo vlákne o nich ,mám bernáka s alergiou a citlivejším trávením,tak rozmýšľam nad tými jahňacími,len sa trocha obávam veľkosti granúl,tuším si spomínal,že nie sú moc veľké,tak neviem či budú vhodné aj pre veľké plemeno,no a Marco mal k nim tiež nejaké výhrady :oo:

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Ned 20.02.2011 8:50

Moje vyhrady su jasne. Pri prvom malo masa, vysoky popol, repkovy olej.
Druhe ma vyssi podiel masa ale jahnacia mucka bude brutal. Popol je extremne vysoky k N-latke v krmive.Ostatne ok.

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Pia 04.03.2011 22:48

ahojte rada by som sa pridala moj psik je tiez alergik neviem vsak na ktoru zlozku potravy sme tyzden na hypoalergennych granuliach rc ale ciste mi jest nechce davam mu do nich trocha jogurtu s probiotickou kulturou tak vylize misku hned chcela by som sa opytat preco je zakazane miesat granule s meskom napr hovedzim zatial sa moj psik skrabe sem tam v oblasti papulky cervene miesta ustupili neviem asi to bude tymi granulami ze mu zaberaju ale este sa skrabe neviem kedy sa to upravi dakujem za odpoved

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Sob 05.03.2011 7:03

Najskor sem opis zlozenie krmiva, ktorym si krmila pred prejavm intolerancie. Ten jogurt je tvoj napad?
Pozri sa co obsahuje. Lactobacillus bulgaricus, Streptococcus thermophilus, Lactobacillus acidophilus...
A ked chces nasadit probiotia u psa potrebujes dodat hlavne Enterococcus faecium.

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Ned 06.03.2011 19:16

no ten jogurt som mu dala len aby nieco v tych granuliach mal urcite by bolo najlepsie aby jedol tie granule ciste ale on ich potom je ako za trest pred nasadenim hypo granul jedol granule fitness trainer a do toho som mu miesala hovedzie meso aj bravcove aj kacacie proste ciste granule nejedol vobec vzdy miesane s varenou stravou este som zvykla as syr bambino syr karicku a nejako sa mi rozskrabal tak preto skusam tie hypo rc ale urcite niekde robim chybu este sa skrabe som z toho dost nestastna ved niektori psici zjedia uplne vsetko a nic im neni

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Ned 06.03.2011 19:24

asi mu dam urobit aj kozne testy este chvilu pockam ostanem na tych granuliach tri mesice a ked nebude ziadny vysledok tak ako som spominala tie testy on sa skrabe stale len na papulke a pod fuzami ma take cervene miesta usi a analne vacky ma v poriadku v piatok sme boli na veterine aj odcerveny je tak uvidime co este ostava pricin moze byt mnoho :nwm:

vhodne granule pre stena alergicke na kura

Pon 15.10.2012 13:45

Dobry den, mam 7 mesacnu fenku krizenca alergicku na kuracie maso (prejavy: skrabanie, lupiny, riedka stolica). Ako prve sme vyskusali granule FM australian lamb and patato - zlepsenie stavu, ale nijak extra ju nezaujimali. Presli sme teda na F4D treska, zo zaciatku velky uspech.. objednali sme teda chovatelske balenie.. velmi jej prospievali, srst krasne leskla, psik aktivny po 2 -3 mesiacoch, vsak o ne stratila zaujem. Tri tyzdne sme bojovali zalievanim vyvarmi, odkladanim misky a podobne.. efekt minimalny a po case sa to prejavilo na strate vahy. Chcem preto poprosit o radu, hladame kvalitne granule, ktore neobsahuju repkovy olej a su urcene stenatam. Viac nez cena je pre nas dolezita kvalita a zdravie psika. Dakujem. PS: Psik vazi momentalne 12,8 kg - kilo naviac by jej urcite prospelo

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Pon 15.10.2012 17:33

Chiri, my používame Hills Prescription Diet DD Duck and rice... osobne som si nie istá, či vôbec existujú nejaké reálne hypoalergénne granule aj pre štenatá. Tieto používame už piaty mesiac a malý je ich stále schopný žrať.

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Uto 16.10.2012 10:51

osobne som si nie istá, či vôbec existujú nejaké reálne hypoalergénne granule aj pre štenatá.
Existuju a je ich dost len veterinari nam spinkaju a nesleduju co je vlastne vhodne pri intolerancii.
Kacica ok biela ryza mozny alergen. Pozor aj na tuky nie vsetky su dostatocne zbavene bielkovin.
Odoslať odpoveď