Granule pre psov s potravinovou alergiou

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod zuzkabluzka » Sob 02.03.2013 17:22

meggie26 píše:hej ale je to len na IgG protilátky ... nemá spravené IgE :ua:
dožvie čo by tam vyskočilo

Vyznáš sa v tom? Vieš mi laicky vysvetliť rozdiel? My sme mali spravené oba ukazovatele, ale menej položiek.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod hriva » Sob 02.03.2013 19:31

krista píše:
hrivushka píše:Koľko ta stal taky test na alergie?

85 evri
Brit care u nás dopadol tiež zle :ua: mali sme tento http://www.svetzviratek.cz/index.php?ro ... ct_id=2214


Tak to je iná suma
Ešte dobre ze nemám podozrenie na žiadne alergie
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod veroncek » Str 20.03.2013 13:46

ahoj ľudia..chcem poprosiť o radu..
náš psík má všetky príznaky potravinovej alergie..
je to onedlho 5 ročný kastrovaný pes Cane Corso..chcela by som vedieť ktoré granule sú pre neho vhodnejšie:
- Arden Grange Ocean fish alebo
- Exclusion Diet ( napr.duck a potato)
vďaka za rady.
veroncek
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod zuzkabluzka » Str 20.03.2013 15:40

Arden Grange by mala byt kvalitna znacka. :no:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod veroncek » Štv 21.03.2013 9:57

tušila som že AG bude zrejme istejšia voľba, no ani tá veterinárna rada Exclusion nevyzerá najhoršie..
skôr mi ide o to aby som tomu nášmu hypochondrovi nepoškodila ešte viac..dnes už človek nevie čomu má veriť..
tak si radšej nechám poradiť
veroncek
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Marco Varhol » Štv 21.03.2013 11:22

veroncek AG nie je ziadna veterinarna dieta. Exclusion ano.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod zuzkabluzka » Štv 21.03.2013 11:26

Ja kupujem veterinárnu diétu od Hills a som spokojná. Nie som si istá, ako je to s Exclusion.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod veroncek » Štv 21.03.2013 11:44

marco mala som na mysli AG Sensitive White Ocean Fish - či toto krmivo nieje vhodné pri potravinovej alergii??
zuzka idem pozrieť ten hills, to som zatiaľ neskúmala vďaka :jop:
veroncek
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod veroncek » Štv 21.03.2013 11:55

takže z "hills-u" som našla Hill's Prescription Diet Canine - D/D
ale keďže obsahuje ryžu nie som si istá či by som zrovna týmto krmivom hafanovi pomohla, či? :nwm:
veroncek
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod zuzkabluzka » Štv 21.03.2013 14:09

veroncek, hillsu je oveľa viac druhov, ja to beriem zo zoofastu (najlepšia cena, akú som zatiaľ našla). Ja som krpcovi dala robiť testy na alergiu a až podľa výsledkov som sa snažila napasovať krmivo... :no:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod meggie26 » Štv 21.03.2013 21:31

zuzkabluzka píše:
meggie26 píše:hej ale je to len na IgG protilátky ... nemá spravené IgE :ua:
dožvie čo by tam vyskočilo

Vyznáš sa v tom? Vieš mi laicky vysvetliť rozdiel? My sme mali spravené oba ukazovatele, ale menej položiek.


IgE sú to protilátky, ktoré sa vyskytujú pri alergii, je to vlastne okamžitá odozva imunitného systému a aj tvorbou histamínu
IgG sú protilátky, ktoré sú zväčša produkované pri potravinovej intolerancie a nieje tam priama odozva imunitného systému .... dúfam, že je to trochu pochopiteľné :smile:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Marco Varhol » Štv 21.03.2013 21:51

AG Sensitive White Ocean Fish nevhodne! Chemia spatne zlozenie. Odkial mas ze je to na intolerancie?
Hills tento cesky vyrobok so sojovym experimentom nevhodne. Lacno vyrobene bez kvality. Skoda odchodu z Holanska ale tato nadnarodna spolocnost Colgate-Palmolive asi riesi skor prasky, zubne pasty ako krmivo.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod veroncek » Pia 22.03.2013 9:03

marco čo sa týka AG sensitive, tak na jednej stránke ho ponúkajú ako krmivo vhodné pre psov s potravinovou intoleranciou..
teraz naozaj neviem, mám sa dať na tie Exclusion?
alebo niečo z diet Forza 10?
veroncek
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Puk » Pia 22.03.2013 9:34

Marco Varhol píše:AG Sensitive White Ocean Fish nevhodne! Chemia spatne zlozenie. Odkial mas ze je to na intolerancie?


Milý Marco. Už som si akosi zvykol, že neodpovedáš na otázky, ktoré sa Ti "nehodia do krámu" a naopak, zase dokážeš povedať polopravdu, resp. nedopovedať iné veci, aby sa zložil celkový obraz. To, že na viacero otázok si nezodpovedal - OK. Tak trochu podpichnem Tvoju samoľúbu ješitnosť a na toto určite odpovieš:
Zacitujem z originál stránky AG, aby to nebol český, či slovenský "básnik" :

- Free from artificial colouring, flavourings and preservatives.
- Contain added antioxidans - cranberry, vitamine E, Yucca and rosemary extract.


Na margo Tebou tak rád spomínanej skrytej konzervácie :

There has been much recent media concern regarding the safety of the synthetic antioxidants ethoxyquin, BHA, BHT. These preservatives are often added to pet foods and simply listed as EU approved or EEC permitted preservatives. They are sometimes added to the raw materials that contain fat before these ingredients are
incorporated into the pret food and therefore are not listed in the ingredients. Arden grange are pleased to declare that ONLY mixed tocopherols and vitamine E are used to preserve our raw materials and our finished products.
Kecajú? Nedá sa tomu veriť? Prečo potom veríš inému napísanému? Určite si to dokážeš preložiť sám. Len neviem, či už aj konečne pochopíš... :pac:

Mimochodom k skrytej konzervácii: podľa Teba o tom rozhoduje množstvo vitamínu E. Čo potom povieš na receptúru PERFORMANCE tohto výrobcu, ktorá toho vitamínu E obsahuje 750 UI? Tam "skrytá konzervácia" nie je? :heh: Myslíš, že výrobca nedokáže byť taký chytrý (a stojí to skutočne len pár centov naviac), aby dokázal do krmiva dať povedzme 400 UI tokoferolu, hoci použité suroviny budú chemicky konzervované? Ako to potom zistíš? Nijako, Tvoja teória padne ako domček z karát... :smile:

Ešte jedna vec k živočíšnym tukom. Pes je mäsožravec a vždy bude preferovať živočíšny tuk. Neviem o žiadnej psovitej voľne žijúcej šelme, ktorá by si lisovala slnečnicový olej. Alebo hocijaký rastlinný olej, ako ho preferuješ Ty. Prečo nepovieš pri tej príležitosti aj to, ako rastlinné tuky disbalancujú pomery omega 6 a omega 3 kyselín, a aký to môže mať dopad na organizmus psa? Určite to, ako odborník vieš...

Takže ak dovolíš, milý Marco, skús viac objektivity a aj dopovedať ďalšie fakty, aj keď sa Ti veľmi nehodia. Viem, je to trochu ťažšie... :ach:

Veronček - Ty skús posudzovať veci podľa vlastného rozumu a konkrétnych skúseností konkrétnych ľudí. :ahoj:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod veroncek » Pia 22.03.2013 10:15

veď práve o to sa snažím, hľadám konkrétnych ľudí s konkrétnymi názormi na konkrétne krmivá..preto som na tomto fóre..nie všetci sme odborníci na danú problematiku a častokrát nerozumieme zašifrovaným chemickým analýzam..
bohužiaľ chovateľov kŕmiacich Exclusion-om tu veľa nie je, tak pátram ďalej..a v prípade veľkého plemena aké mám ja, si nie som istá či je dlhodobé kŕmenie krmivom obsahujúcim zemiaky vhodná alternatíva..
veroncek
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy