Granule pre psov s potravinovou alergiou

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod DDD » Uto 03.08.2010 6:52

Pokial pes nema nejaky traviaci problem, granule netreba zalievat, pes sa napije po zozrati granul vody, granule v brusku napucia a je spokojnost. Inak vseobecne by sa nemala sucha strava kombinovat s varenou. Ja jej rano davam suche granulky a vecer ma surovu stravu, do ktorej jej davam doplnky, napr. pupalkovy olej...Co sa tyka toho cesnaku, tak predtym som tiez davala, kym som si necitala literaturu o BARFovani, kde pisu, ze cesnak vlastne patri k druhom ako je cibula, por... co su v podstate zakazane potraviny pre psov (jedovate), tak nechapu ako moze davat niekdo cesnak... Tak neviem som tiez trochu zmatene, co sa tyka nazorov na cesnak..... :ua:
DDD
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Mackie » Uto 03.08.2010 9:19

Offtopic: no prave ked si pozries temu o cesnaku tuto na fore, tak je tam ten rozdiel a aj dovod, preco cesnak ano :no:
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod aima » Uto 03.08.2010 10:11

Ja som čítala, že cibuľa je škodlivá, o cesnaku som v téme o BARFE nevidela žiaden zlý pokec...Idem to kuknúť.. :oo: Na cesnak spolieham
aima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113
Bydlisko: Žilina

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod aima » Uto 03.08.2010 10:23

DDD píše:Pokial pes nema nejaky traviaci problem, granule netreba zalievat, pes sa napije po zozrati granul vody, granule v brusku napucia a je spokojnost. Inak vseobecne by sa nemala sucha strava kombinovat s varenou. Ja jej rano davam suche granulky a vecer ma surovu stravu, do ktorej jej davam doplnky, napr. pupalkovy olej...Co sa tyka toho cesnaku, tak predtym som tiez davala, kym som si necitala literaturu o BARFovani, kde pisu, ze cesnak vlastne patri k druhom ako je cibula, por... co su v podstate zakazane potraviny pre psov (jedovate), tak nechapu ako moze davat niekdo cesnak... Tak neviem som tiez trochu zmatene, co sa tyka nazorov na cesnak..... :ua:


Téma o cesnaku je naozaj veľmi zaujímavá a cesnak je pre psíkov naozaj všeliek.....Predávajú sa aj veterinárne prípravky, teda cesnak nemôže byť zlý. Určite cesnak dám, aj keď ako do tých suchých granúl, to teda neviem.... :plac:
Naposledy upravil aima dňa Uto 03.08.2010 10:25, celkovo upravené 1
aima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113
Bydlisko: Žilina

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod DDD » Uto 03.08.2010 10:23

No v tej knihe poukazovali na to ze, cibula a cesnak su z jednej celade, takze ked cibula je skodliva pre psov, tak preco by cesnak mal byt prospesny, ked ma tie iste ucinky...No neviem, ja obcas dam suseny cesnak masa.
DDD
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod aima » Uto 03.08.2010 19:42

Zornička píše:Som velmi naivna, ak by som chcela hypoalergenne granule do cca +/- 60€ ?
Viete mi prosim poradit ?
Nestiham velmi studovat pri PC. Syncek mi nechce jest, steniatko v domacej opatere tiez nie - stopem ich oboch, ako kacky. Nastastie stendo sa nam v krmeni trosku rozbehlo.
Psica sa nam skriabe o zivot, lize sa, vyplzla nam na chvoste, slabinach, a goliery. Ma vyhadzane brucho, ale to sa lepsi /omyvam jej to bylinkami - hlavne zihlavou, a nejako to asi zabera/. V zasade nam vzdy viac plzla, ale az takuto prehnanu reakciu nikdy nemala. Az teraz, ked sme presli na barf. Zaklad bolo kura, sliepka, bravco. Prilohy cestoviny, pohanka, krupy, ovo /co dum dal, + jablko/, zelenina /co dum dal + mrkva/. K tomu olivovy olej, pupalkovy olej, pangamin, sem tam posypka zo semien /rozdrvene lanove, slnecnicove semena, tekvicove jadra/. Niekedy jogurt, kefir, tvaroh, zltok.

Ked som doma povedala, ze by pes zral morcacinu, alebo kacacinu, muza vykotilo - takmer. Takze kompromis - granule. Len mame limit +/- 60 € :ua:

Napadli ma Trainer Fitness - ryba a zemiaky /Marco to tu niekde v inej teme spominal/... Mate niekto aj ine napady prosim ? :poklona:



Zornička, tu je niečo pre tvoj rozpočet.
http://www.4labky.eu/index.php?_a=viewP ... 17&added=1
Aj muž bude spokojný, aj havino bude mať kačičku, mne sa veľmi pozdáva kvalita aj cena. :smile:
aima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113
Bydlisko: Žilina

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod DDD » Str 04.08.2010 6:25

Ja ich tiez kupujem, ale cez zoohit, lebo 4labky ani len nereagovali na objednavku, dovolat sa im neda, na email neopovedaju... A zoohit mi to do tyzdna dovezie az pred dvere, akurat som teraz prvy krat skusila tu kacku, doteraz som brala iba ryby, tak som zvedava ako na nu bude reagovat...
DDD
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod aima » Str 04.08.2010 19:35

Ja som ich objednala cez internet, potvrdili mi objednávku, tak dúfam, že mi ich aj doručia, na dobierku....No som teraz na rozpakoch...A koľko stoja cez zoohit? V labkách ich majú za 60€ - 15 kg.
No zatiaľ sa nejdem stresovať, máme acanu, celkom pekne z nej havino pribral, aj keď vraj nie dobrá na eliminačnú povedal MAckie (preto som ju aj objednala), kým nám nedojde kačička, bude nám dobrá...a Ajovi moc chutí.
aima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113
Bydlisko: Žilina

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod swindy » Štv 12.08.2010 12:53

Ahojte. Chcel by som sa opýtať. Môj pes sa na začiatku leta na bruchu a pri slabinách vyhádzal mala to červené a svrbelo ju to.Môže to byť zo stravy napr z granúl??
swindy
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Kalinovo

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod tonamie » Pia 22.10.2010 21:06

Viete niekto viac o krmive Reddy Canine a výrobcovi? Receptúry http://www.zoohit.sk/shop/psi/granule/reddy_granule
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Monii » Pon 13.12.2010 13:00

Nám dal dnes vet vzorky TROVET Duck & Potato Diet (DPD) a RC Gastro Intestinal Moderate Calorie. Myslíme si, že jej nesadli Acany, ktoré jedla mesiac a mala stále hnačku :ua: To sú tiež granule pre psov s potravinovou alergiou, nie? :nwm:
Dala som jej do misky RC, no tých sa mi ani nedotkla. Dala som Trovet, spapala. Na môj vkus sú moc mastné :ua:
Máte niekto skúsenosti?
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Mackie » Pon 13.12.2010 13:19

ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Monii » Pon 13.12.2010 13:21

Dík Mackie :jop: Takže Trovet nie :nwm:
To nám dal vet vzorky, či sa jej zlepší stolica alebo nie. Zajtra má mať výsledky, či to je z granúl a či treba zmeniť značku alebo je to niečo iné :ua: Ja osobne mám pocit, že jej Acany vôbec nesadli a je v nich niečo, čo jej nerobí dobre :ua:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Mackie » Pon 13.12.2010 13:33

ake vysledky? ako zisti, ci je to z granul? :nwm: pisala si, ze ste na ryzi a mase
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Monii » Pon 13.12.2010 13:38

Som sa zle vyjadrila. Mala hnačku a v tom sa jej objavila aj krv. Povedali mi, že mám 3 dni po nej zbierať a potom to doniesť. Za ten čas byť na kuracom a ryži. A či sa za 3 dni stolica zmení alebo nie. Nejak rapídne sa nezmenila. Kura mi radil dávať pre to, aby sme zistili, či to má z kuraťa, keďže granule obsahujú kura/kuraciu múčku.
On povedal, že zo stolice spravia nejaké testy. Zatiaľ máme zmeniť aj kura s ryžou a dávať veterinárne krmivo. Dal mi vzorku RC a Trovet. Lenže ani jedno sa mi nepozdáva. :nwm:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy