Granule pre psov s potravinovou alergiou

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod hviezdicka » Pon 07.06.2010 15:20

ahojte,
neviem ci je to zrovna alergia na nejaky protein, ale u nasho labradora sa objavil na papulke resp. na lici taky flak, najprv to vyzeralo ako zaparenina, liecili sme to betadinom, 2x denne vymyvali, vysusali. po tyzdni ziadna zmena, resp. krvavy flak, vyskrabnuty o velkosti 1x1 cm. mozno aj 2x2. foto radsej nedam, lebo sa rozplacem.ako krmivo davame PP jahnacie a ryzu. dnes ideme k vetovi, ale chcem sa opytat, to ci je to demodex vie veto zistit zo zoskrabu ihned, ale na co je alergicky pes vramci stravy to sa neda nijakymi inymi testami, len eliminacnou dietou? cize nedavat jahna a ryzu ale napr. ryba a zemiaky. alebo podobne?
diky za odpoved.
hviezdicka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Mackie » Pon 07.06.2010 15:45

tu je nieco o alergii viewtopic.php?f=11&t=9346
v inej teme pisala Stanislava, ze uz existuju aj testy na potravinove alergie, ale nie u nas, oni maju nejaku takuto dohodu s laboratoriom v Nemecku, cena 80 eur len za samotny test + dalsie naklady (doprava, odber krvi), a robi sa to teda z krvi
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod hviezdicka » Pon 07.06.2010 16:03

fuuuu, to je teda paletka... no uvidime co povie dnes veto. PP zerieme skoro rok a nikdy ziadne problemy neboli. Mozno to nakoniec bude trava, chodime do pola skoro kazdy den.
hviezdicka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod DDD » Pon 07.06.2010 18:08

No neviem, toto nevyzera ako alergia, ked to ma iba na jednom mieste. Nech ti veterinar zoberie vyter a mal by hned vediet ci su tam kvasinky. Lebo v ranach po alergii kvasinky niesu, aspon tak bolo nam povedane a zaroven potvrdene. Inak ja som take ranky liecila skorocelom a pomohol...
DDD
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod hviezdicka » Pon 07.06.2010 20:54

no vetko ma ubezpecil ze to ziadna potravinova alergia nemoze byt, je to infekcia roznesena z rany ktoru mal pred 3 tyzdnami. nechcela som atb, tak ich znova mame na 8 dni + omyvat betadinom a cistit od hnisu, to predchadzajuce sme nedoliecili a roznasalo sa dalej. tak dufam ze to teraz bude uspesne. aj tak prechadzame na ine granulky.
hviezdicka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Zornička » Pon 28.06.2010 21:34

Som velmi naivna, ak by som chcela hypoalergenne granule do cca +/- 60€ ?
Viete mi prosim poradit ?
Nestiham velmi studovat pri PC. Syncek mi nechce jest, steniatko v domacej opatere tiez nie - stopem ich oboch, ako kacky. Nastastie stendo sa nam v krmeni trosku rozbehlo.
Psica sa nam skriabe o zivot, lize sa, vyplzla nam na chvoste, slabinach, a goliery. Ma vyhadzane brucho, ale to sa lepsi /omyvam jej to bylinkami - hlavne zihlavou, a nejako to asi zabera/. V zasade nam vzdy viac plzla, ale az takuto prehnanu reakciu nikdy nemala. Az teraz, ked sme presli na barf. Zaklad bolo kura, sliepka, bravco. Prilohy cestoviny, pohanka, krupy, ovo /co dum dal, + jablko/, zelenina /co dum dal + mrkva/. K tomu olivovy olej, pupalkovy olej, pangamin, sem tam posypka zo semien /rozdrvene lanove, slnecnicove semena, tekvicove jadra/. Niekedy jogurt, kefir, tvaroh, zltok.

Ked som doma povedala, ze by pes zral morcacinu, alebo kacacinu, muza vykotilo - takmer. Takze kompromis - granule. Len mame limit +/- 60 € :ua:

Napadli ma Trainer Fitness - ryba a zemiaky /Marco to tu niekde v inej teme spominal/... Mate niekto aj ine napady prosim ? :poklona:
Zornička
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Mackie » Uto 29.06.2010 9:28

Offtopic: este ma napadlo - aku ma pes dennu davku? Kaufland kacacie krky 1,59 za kilo, prepocitaj, ci sa ti to neoplati :no: obcas tam svacnut zemiaky (aj ked v granuliach je ina odroda), obcas kupit "drahsie" srdcia alebo zaludky..
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Zornička » Uto 29.06.2010 10:13

Mackie
pozriem sa na to. Taketo rozhodnutia neviem robit na rychlo. Skoda, ze Kaufland nemame v meste /ale snad by sa to dalo nejak poriesit, + malicky mrazak /. Len neviem, ako by nasej Sare sadli tie krky. Totiz po morcacich mala tvrde :kak:, tak som musela pridavat maso.
Citala som, ze Marco odporuca netradicnejsie druhy masa. Nasla som krmivo exclusion jelen a zemiak na zoohite za celkom slusnu cenu. S vetom sa radit nebudem. Ten mi odporucil RC, alebo Hils :nie: .
Zornička
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod DDD » Uto 29.06.2010 10:57

No tie Exclusion sme prave dobrali 15 kg vrece ale mali sme ryby+zemiak, kvoli alergii, stale sa lizala a skrabala. Mozem zhodnotit, ze ano su dobre, nerobia jej ziadne reakcie, ale teraz som zobrala Fish4Dogs, kde je vacsi obsah ryby a to sa neda porovnat s Exclusion. Ta granula je uplne ina, taka mastnejsia a vonia neuveritelne po rybach a co je podstatane, ma uplne male a pekne tvrde :kak: :)))
DDD
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Zornička » Uto 29.06.2010 11:00

DDD
ja by som sa rada vyhla rybam. Tusim Amaguk tu spominala, ze tie "rybacie" krmiva nie su velmi vhodne na dlhodobe krmenie :nwm:
Zornička
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod DDD » Uto 29.06.2010 11:20

No lenze ked vam je pes skoro na vsetko alergicky tak na vyber velmi nemam, a vyslovene ked som presla na ryby tak jej stav sa zlepsil o 80%, a tolko energie nemala ani ked bola stena, ale chcem zacat pridat pomaly aj ine druhy masa ako ta kacka alebo kralik aby to mala pestrejsie...
DDD
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Zornička » Uto 29.06.2010 11:35

Jasne, tomu rozumiem. Mam pocit, akoby sa s tymi alergiami vrece roztrhlo :hmm:
Zornička
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Mackie » Uto 29.06.2010 11:48

na ryby sa uz alergie objavili, jelen, kralik kacka este nikto nespominal
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod DDD » Uto 29.06.2010 13:02

no otazka casu, doteraz vsetci krmili kuratom a hovadzinou a teraz su vsetky psy na to alergicke :ua: No to je udel dnesnej doby, ja uz radsej ani neratam kolko penazi som do tej mojej lasky vrazila, lebo by ma asi vyrutilo ....
DDD
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod aima » Pon 02.08.2010 19:33

Ahojte,

vopred sa ospravedlňujem, ak sem táto otázka nepatrí....
dávate granule suché alebo ich zalievate vodou....? Ja som mu zalievala prevarenou vodou, vraj sú ľahšie stráviteľné...teraz mu dávam striedavo, ráno suché na pochrumkanie a prečistenie zubov a večer zaliate prevarenou vodou, olivovým olejom, omega 3 tabletkou a pangamínom, dávam aj hlivu, no tú skôr zo zotrvačnosti, vraj nezaberá u psov... uvažujem, že by som mu tam pretlačila aj cesnak, ak je dobrý na parazity, nemohol by pomôcť aj na svrab? :ach:
aima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy