Granule pre psov s potravinovou alergiou

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod vietorina » Štv 22.04.2010 9:49

Chudacik, tolko alergii! Okrem tej kuraciny ma aj ine potravinove alergie? Treba sa zariadit podla toho na co vsetko je alergicka.
Najlepsie by pre nu bolo barfovanie, bez cerealiì.
Alebo ked z nejakeho dovodu nemozes dat barf, tak sa skor orientuj na granule grain free (samozrejme v pripade ak nie je alergicka aj na zemiaky): Acana Pacifica, Orijen 6Fish, Exclusion Diet (pozor, nie Mediterraneo).
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Mackie » Štv 22.04.2010 14:08

tymto som si presla a vysledok je tiez alergie na vsemozne travy pele a roztoce
nejako nerozumiem, ako moze s touto alergiou pomoct strava - ak ma alergiu aj na nejake potravinove zlozky, tak ok, ale inac :nwm:
co vam navrhol veterinar? ake ma vlastne prejavy, skrabanie a nasledne tie rany, alebo len tie rany?
ja som mala 3 moznosti - dopovat psa kortikoidmi celozivotne - na utlmenie priznakov, teda svrbenia (postupne sa davka znizuje, az sa urci ta minimalna, aka je ucinna) - samozrejme, pri vysokych davkach je riziko mnohych vedlajsich ucinkov
druha moznost - nieco podobne, ale setrnejsie, ale tiez prakticky dozivotne pes musi brat liek na utlmovanie priznakov
tretia moznosti - nechat si vytvorit vakcinu podla alergenov a aplikovat, po cca 3-4 mesiacoch sa po postupnom zvysovani davky nabehne na plnu-udrziavaciu davku a prejavi sa, ci to zabralo alebo nie (princip je ako u ludi, do organizmu sa vpravuje alergen priebezne a pes si na neho zvyka/alebo aj nie, a tym padom nema take prudke reakcie), ak to zabralo, hura, tiez ju musi brat neustale, ale je to prakticky bez vedlajsich priznakov ci inych vplyvov

ja tom si vybrala tretiu moznost (tusim aj najdrahsiu, ale podla mna treba ist od tych najsetrnejsich moznosti), medzitym, kym vakcina zaberie, pes berie antihistaminika (vraj u psov nezaberaju, u mojho zabrali, v noci sa uz nebudi poskriabat sa)
pre istotu je aj na eliminacnej diete, kacka, obcas zemiaky (maso, nie granule) - pre pripad, ze ma aj potravinovu alergiu, aby sme si nemysleli, ze vakcina nezabrala - dietu ma uz skoro 3 mesiace, takze zrejme to budu len tie pele atd., lebo telo ju svrbi stale

no a samozrejme, po kazdej prechadzke treba poutierat psa mokrou handrou, idealne celeho, aby sa zmyli tie pele zvonku (lebo ved preco sa nevalat rovno v pupave, ze), a hlavne oci a usi a hlavu teda

trosku OT, ale snad pomoze
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Marco Varhol » Štv 22.04.2010 15:55

Mackie :jop: presne nie je co viac dodat.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod DDD » Pia 23.04.2010 8:42

Ano, suhlasim s tretou moznostou, pretoze nam tiez veterinar navrhol bud kortikoidy (co som rozhodne odmietla) a preto sme robili tie testy a zasielali sme ich do Holandska, z kade prisla odpoved, ze na tie vsetky alergie nas bude stat vakcina 210 EUR a vydrzi 10 mesiacov, a potom znova a znova...Pytala som sa na uspesnost, tak mi povedali, ze u 30 % psov zabera super a zvysok bud vobec alebo iba ciastocne. Vies co, keby som mala aspon 90% nadej ze to zaberie, tak ani nevaham, ale je to dost penazi na to ze "mozno to zaberie"...Zatial berie Claritine, normalne ludske anitihistaminika, a mozem povedat, ze jej to zabera. Jej prizanky su: zapalene usi, mokvaju labky, cerveny flak na brusku, chrasty na brade a nekonecne sankovanie. Ako sme presli na BARF cca 3 mesiace, tak usi ako carovnym prutikom sa vyliecili. Labky sa jej napravili az ked zacala brat tie antihistaminika, ale mozem vsetkym odporucit Sagradin (ludovo draciu krv), je to vytazok z rastliny latex,ten nam labky zahojil za par dni a nevratilo sa to...No zostalo nam brada, tu si doslova "drhne" dakedy az do krvy, brusko a sankovanie ako kedy (podla mna to je reakcia na najeku potravinu)... Veterinar povedal, ze bud RC tu rybaciu, alebo z krmiva mi vsetko vyskrtal a zostalo mi iba: ryby, mrkva, tvaroh, syr, kvasnice. No a vycaruj z tohto kazdy den nieco pre 35 kg psa...
DDD
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Mackie » Pia 23.04.2010 9:36

moja vakcina stala 315 :no: a do psa som pchala Flonidan (claritine nezabral)
co sa tyka percenta uspesnosti, mne dala veterinarka cislo 70%, co sa s vekom (pes do 5 rokov) a celkovou kondiciou psa zvysuje

nerozumiem, preco ti vybral len ryby
AK ryby, tak su aj ine granule, nie len RC, ktore obsahuju ryby ako jediny druh proteinov
uz spominane kacacie, konske maso, divina, kralik su tiez vhodne na eliminacnu dietu (lebo povedzme si rovno, veterinar nema sancu len tak si urcit diagnozu)
mna osobne prekvapuje ten syr a tvaroh, kedze mlieko a mliecne vyrobky mozu tiez sposobovat alergicke reakcie

takze ak nemas moznost ako napr. ja krmit psa dlhodobo kackou, pripadne nechces, vytipuj si granule, ktore napr. spominala vietorina, ja som si vybrala tu kacku a zemiaky a uz som zohnala aj granule s tymto zlozenim (jedine Exclusion ich ma), takze mam pre psa aj pamlsky
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Amaguk » Pia 23.04.2010 9:49

len taka drobna poznamka - aj ryby mozu alergizovat.
z info, co som citala, tak na eliminacnu dietu vychadzaju ako najvhodnejsie bud ta kacica alebo kralik
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod DDD » Pia 23.04.2010 10:09

Ďakujem, potrebujem to prestriedať, ako mojej psice to nevadí sa dookola napchávať tým istým, ale ja už nemôžem ryby ani cítiť, hlavne lososa :) Inak či sa týka tvarohu a syru, myslím že jej nerobí zle, alebo možno nemá iba výraznú reakciu...No len keď aj to vylúčim, tak mi zostalo iba mäso a zelenina. A ešte sa chcem spýtať, ak mi viete poradiť, môžem v rámci dňa kombinovať suché krmivo s mokrým, totiž ona je naučená kŕmenie 2x denne a už má vyše 5 rokov a nechcem jej to teraz meniť a že by som jej ráno dala granule a večer normálne nejaké mäsko so zeleninou? Ďakujem
DDD
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Mackie » Pia 23.04.2010 10:39

ak potrebujes zistit, ci je pes alergicky na niektoru zlozku potravy, tak musis vydrzat aspon 2 mesiace na eliminacnej diete a pozorovat, ci priznaky ustupia, kedze tvoj pes ma aj tie ine alergie, tak idealne je zotrvat na eliminacnej diete tak dlho, kedy by uz mala zabrat aj vakcina
to znamena, ze ziadna kombinacia roznych jedal, ziadne "nejake" masko na veceru, vylucit VSETKO okrem jedneho zivocisneho proteinu a pripadne jedneho uhlohydratu
to znamena len jeden druh masa - niektory z tych spominanych, a jeden druh prilohy - na zaciatok snad tie zemiaky, pripadne ovsene vlocky tusim (ryzu radsej nie)
a to bud vo forme granuli alebo ziveho masa, alebo teda obidvoch, ale s rovnakym zlozenim
ziadna zelenina, ziadne pamlsky, nic okrem tohto
inac nemas sancu zistit, ci ma pes aj potravinovu alergiu alebo mu nezabrala vakcina, a tym padom ostanes niekde na pol ceste riesenia problemu
samozrejme tu davku mozes rozdelit na dve, rano a vecer, ale musi to byt stale to iste "eliminacne jedlo" :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Marco Varhol » Pia 23.04.2010 18:07

Nie je ryba ako ryba. Biele morske ryby su minimalnym alergenom. Naopak cervene ryby mozu byt alergenom.
Exclusion duck ano ten veterinarny alebo ten druhy co ma napisane white fish monoproteic.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod DDD » Pon 26.04.2010 11:58

No po precitanie zlozenie hadam vsetkych kvazi "hypoaletgickych" krmiv, som chcela objednat Exclusion Ryba a zemiaky alebo Kačka a zemiaky, ale to som ešte netušila, že to bude problém zohnať. Veterinári 0 bodov...RC má silnú reklamu teda a cez net jedine "4labky" ich ponukajú, ale ani oni ich asi nemajú a nedá sa s nimi ani skontaktovať...Ak náhodou vie niekto o nejakom inom zdroji z kade ich zohnať, tak budem poďakovať :)
DDD
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Mackie » Pon 26.04.2010 12:12

ja som ich kupila na zoohit.cz (tiez som dost dlho hladala)
plati sa kartou alebo prevodom z ceskeho uctu, kurier privezie az domov
Offtopic: taky maly hacik - pri zadani slovenskej registracnej adresy ponukne len moznost platby kartou, vraj sa inac platit neda, ale pri zadani ceskej je tam aj moznost platit prevodom a nabehnu aj udaje IBAN a SWIFT cislo, potrebne pri platbe zo zahranicia; dodaciu adresu si samozrejme das Slovensku
stalo ma to vela nervov, platila to kamoska z ceskeho uctu, ale nakoniec sa podarilo a vrece je doma
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod DDD » Pon 26.04.2010 13:02

Ďakujem, idem skúsiť ....
DDD
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod bennytn » Pon 24.05.2010 11:17

Ja by som jednoznačne d Firmy FirstMate Potato and fish a od Firmy Fish4dogs Losos alebo Rybu. Toto sú podľa mňa hypokrmivá, lebo obsahujú len jednu bielkovinu - rybu a zemiak / zemiak neobsahuje bielkovinu /. Píše san že na rybu je alergických asi len 0,5% psov. Iné hypo-krmivá majú ešte aj ryžu, pšenicu, kukuricu .... . Pozorale, pri potravinovej alergií nedať psíkovi nič len vodu a krmivo !!! Ani piškótku. Tá tiež obsahuje minimálne tri druhy bielkoviny - vajco, a obilniny.... .
bennytn
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod silvia911 » Sob 29.05.2010 17:50

Moj sarpej je velky alergik, kedze alergia u neho prepukla este ako u stenata, mali sme problem s granulami. Na odporucanie sme krmili firstmatom = fish and potato puppy. skrabanie neprestavalo. Skusali sme aj cisto veterinarne diety, nepomohlo, je alergicky na nejaku zlozku v kazdej granule. okrem toho, ze je alergicky na ryzu, az teraz v jednom roku som zistila, ze je alergicky aj ryby (takze tie stenacie granule boli uplne zla volba). okrem potravinovej alergie ma psik aj alergiu na pele a prach. sme teraz na BARFe, jedine tak vidim, co pes zje...
silvia911
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod DDD » Sob 29.05.2010 18:22

No poznem to, my sme na tom podobne, alergie na pele a roztoce, zacali sme BARFovanim, ale museli sme vylucit skoro vsetko, a ked sme zostali iba cisto na rybach a zelenine, tak sa napravila, labky sa zahojili, uska vyliecili...len je to velmi narocne varit toto pre 35 kg psa denne, teraz som pokusne zobrala Diet Maintance Fish+Potato, zlozenie vyzera fajn, mozem zhodnotit, po 3 tyzdnoch je to zatial OK, akurat labky sa jej trochu zapalili, len neviem ci to je z krmiva, lebo je prave top sezona pre alergigov...
DDD
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy