Granule pre psov s potravinovou alergiou

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Marco Varhol » Uto 16.10.2012 10:57

Chiri hod sem vysledky z vysetrenia krvi. Nasad intolerancnu metodu. Ak je riziko ziv. protein skus vegetariansku stravu a postupne monoproteinove krmivo. kaciva, kralik, koza, kon, bazant, sob, diviak...
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Chiri » Uto 16.10.2012 13:20

Ahojte, Zuzka, Marko - v prvom rade dakujem za reakcie. Zuzi: Brittky (sice jahnacie) nasadila kamoska, ktora ma segru mojej fenecky (su z jedneho vrhu, rovnake reakcie na kuracie maso). Nakoniec ich vsak vymenila za Acanu kacaciu /adult/, pretoze psik jej nepriberal na vahe, napriek vyssim davkam. Preto som nad nimi, zatial neuvazovala.. ale diky.

Marko: krvne testy sme nerobili. Hned ako sme zistili, ze je pravdepodobna alergia, riesili sme intolerancnu metodu - vysledok: jedine co robi problem je kuracie maso. To nam aj poradila veterinarka,, vraj krvne testy sa robia pri alergiach na roztoce a podobne, nie pri tych potravinovych. Ryza, hovadzie, ovos, ci ine potraviny znasa dobre (ziadne skrabanie, lupiny, ci riedka stolica). Mam pocit, ze za tych par mesiacov som presla snad vsetky mozne granule, ktore ponukaju SK a CZ eshopy. Prestudovala som skusenosti a nazory chovatelov tu na dogfore (najma tvoje) a na par zahranicnych strankach.. a uz jednoducho neviem. Vsimla som si, ze konkretne znacky zvacsa neodporucas, ale aspon nejake usmernenie by pomohlo. Tych stenacich, bez kurata (kt. su vsak kvalitnejsie do obsahu) som naozaj nasla malo. V pripade, ze by to bolo vhodnejsie mozem napisat SS.

Este raz obom dakujem a prajem prijemny den.
Chiri
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod zuzkabluzka » Uto 16.10.2012 14:18

chiri, ja som si dávala robiť test na potravinové alergie (krv sa posiela do Nemecka) a podľa výsledkov sme horko-ťažko vybrali granule, keďže je alergický na mnoho vecí, čo by som bez týchto testov nemala šancu zistiť - okrem iného je alergický aj na jahňacie, ktoré býva veľmi často v hypoalergénnych granuliach. :no:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Chiri » Uto 16.10.2012 14:39

Ahoj Zuzi, ak to spravne chapem, nie vsetky potravinove alergie mali u Vasho psika viditelne prejavy.. ? Ako som vyssie spominala na odporucanie veterinara, sme robili len vylucovacku, viditelne negativne prejavy na cokolvek ine ako kura nemala. Ak je vsak z preventivnych dovodov vhodne urobit krvne testy, urcite by som ich spravila. Riesila si to cez bratislavskeho veterinara? Diky za info
Chiri
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod zuzkabluzka » Uto 16.10.2012 14:49

U mňa to bolo trošku zložitejšie... on sa len škriabal, sem-tam kýchal a tak. Potom sa mu začali robiť také hnisavé pľuzgieriky. Tiež mi bola doporučená vylučovačka, že výsledky z krvi nie sú spoľahlivé či čo, ale kým by som sa vylučovačkou dopátrala, ak vôbec, nakoniec som išla na tie krvné testy a naozaj neľutujem, i keď to bolo finančne náročnejšie. Išla som cez BA veta. Sú základné testy - na 12 zložiek a nejaké rozšírené, na viac zložiek, treba sa informovať u veta a pozisťovať/porovnať si ceny. :no:

Ak viete, že je alergický havo len na kuracie, v čom je problém?
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Chiri » Uto 16.10.2012 15:23

Nastastie az taketo zavazne problemy nemame. Ked sme si ju zobrali z docasky mala tri mesiace. Mala vela lupin a stale sa skriabala. Najprv sme vylucili bezne dovody /parazity, sampon (dievca, co ju malo v docaske ju tesne pred odovzdanim kupalo/. Trosku som presla net a hladala granule, kt. zlepsuju kozne problemy. Tak som sa dostala k FM, najprv ku kuracim.. Riedku stolicu som zo zaciatku pripisovala prechodu na granule (aj ked sme sli postupne), po dvoch tyzdnoch, som uz mala podozrenie, ze problem bude vaznejsi. objednali sme preto FM jahnacie, travenie sa dalo do poriadku. Takze sme zacali s vylucovackou. jedla morcacie maso, s postupnym pridavanim inych zloziek. Negativne sa potvrdilo len kura. Vlastne odkedy sme ho vylucili zo stravy nema ziadne problemy a aj imunita je v poriadku. Samozrejme za tie 3-4 mesiace, co vieme o probleme sa uz stalo, ze sa nedopatrenim dostala ku kuratu, alebo k nejakemu pamlsku, co ho v malom mnozstve obsahuje.. reakcia vzdy ta ista.. hnacka. Tie F4D jej velmi dobre sadli, bohuzial ako som uz predtym pisala zacala vymyslat a po troch tyzdnoch sme prisli o vsetku kreativitu ako jej ich zatraktivnit.
Chiri
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Marco Varhol » Uto 16.10.2012 16:20

Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Cathie » Ned 21.10.2012 22:13

Tiez som vylucovackou prisla na to, ze ma fena pravdepodobne alergiu na kuracie - v mensom mnozstve bud reakcia nie je alebo je taka, ze si ju takmer nevsimnem, pri vacsom mnozstve alebo krmeni 2-3 dni ma reakciu, pritom sa to vzdy ale tyka iba :kak: , zvycajne je redsie a pripadne zmeni farbu. Ale je fakt, ze pri dlhsom krmeni reaguje aj na krmenie bravcovym masom, aj ked menej a trva to ovela dlhsie (az po tyzdni a viac). Reaguje aj na granule s kuracim masom.

Uz cca 3 roky krmime lososovym Pro Planom a som dokonale spokojna - krasna srst bez lupin, :kak: je pekne a je ho pomerne malo (ked vidim, co vyprodukuju niektore psy jej velkosti vonku krmene tesco granulami alebo konzervami.. uf :lol: ). Davala som robit aj biochemku krvi (okrem ineho aj kvoli pomeru Ca:P, funkcii obliciek a pod) a vsetko bolo ok.
Jedina chybicka krasy je, ze je tam pomerne vysoky obsah tuku a aj v krvi jej vysla horna hranica cholesterolu. Ale granule menit velmi nechcem, ziadne ine jej zatial tak nesedeli :nwm:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Chiri » Uto 23.10.2012 14:24

Dakujem za reakcie, tie testy jej dam spravit. Marco vdaka za poucne video.
Chiri
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Deco » Str 07.11.2012 15:22

Vedel by mi niekto poradit, precital som tu hrozne vela tem a som z toho uz pomyleny. Moi psi mali blchy a jeden sa tak doskriabal, ze ma na niektorych miestach riedku srst. Veterinar mu dal nieco proti skriabanu a dal mi male balenie Eukanuba dermatosis a odporucil aby som presiel na nejake rybacie granule. Doteraz som krmil lacnejsimi krmivami, potom som presiel na Eminent sensitive, bohuzial bolo to v tej dobe ked mal pes blchy a skriabal sa, tak teraz neviem ci to sposobili len blchy alebo mal nejaku reakciu aj na zlozku. Vlastne ide o to, ze obaja psy to chytili v rovnakom case. Vedeli by ste mi poradit nejake granule podobne Ekanuba dermatosis, avsak nieco v strednej triede do 40€ za 12-15 kg balenie?
Deco
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Marco Varhol » Str 07.11.2012 19:06

Takze pekne po poriadku. Eminent nie je krmivo pre psov.

Preto si treba pozriet zlozenie krmiva, ktore mu teda vyhovuje a nesposobuje dalsie problemy.

Eukanuba dermatosis:
Potato, fish meal, animal fat, dried beet pulp (3.9%), fish digest, dicalcium phosphate, calcium carbonate, sodium hexametaphosphate, fructooligosaccharides (0.39%), potassium chloride.

Nasledne sa popozerat po podobnom zlozeni. Urcite najdes daleko lepsie granule za menej penazi ako tento rybaci odpad so zivocisnym tukom.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Deco » Str 07.11.2012 19:37

Marco: ake znacky by si odporucal?
Deco
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Golden Eagle versus Acana Pacifica

Poslaťod polly » Uto 15.01.2013 14:31

Prosím o radu, môj pes GR je silný alergik, jediné granule na ktoré mi nezareagoval je Acana Pacifica a Golden Eagle holistic Salmon a Potato. Potrebujem ale vedieť, ktoré sú lepšie pre psa žijúceho v byte, so strednou záťažou. Veľmi pekne ďakujem za každú radu.

Acana zloženie: dehydrované lososí maso (40%), červenohnědé brambory, hrách, čerstvý vykostěný losos (zdroj DHA), čerstvý vykostěný sleď, dehydrované maso ze sledě, tykev, vojtěška setá sušená na slunci, čerstvý vykostěný platýs, lososí olej, jablka, mrkev, listy tuřínu, ekologicky pěstované mořské rostliny (chaluha, řasa měchýřnatá, mořská řasa Dulse), bobule jalovce obecného, brusinky, bobule oskeruše, černý rybíz, kořen anděliky, kořen čekanky obecné, jetel luční, listy maliníku obecného, kořen smetanky lékařské, lístky máty peprné, květy měsíčku lékařského, květy heřmánku lékařského, rozmarýna lékařská, lactobacillus acidophilus, enterococcus faecium + vitamíny a minerály

Deklarované akostné látky: bílkovina33.0 %chondroitin800.0 mg/kgfosfor1.1 %glukosamin1000.0 mg/kgomega-3 mastné kyseliny1.3 %omega-6 mastné kyseliny2.6 %popel/popelovina7.5 %tuk18.0 %uhlohydráty27.0 %vlhkost10.0 %vláknina3.0 %vápník1.4 %

Golen Eagle zloženie: lososia múčka (min. 29%), zemiaky (min. 29%), dužina z cukrovej repy, lososový olej (konzervovaný vitamínmi), pivovarské kvasnice, šťava z lososej pečene, ľanové semienko, juka, riasy, L-karnitín, beta-karotén, beta-glukány ( MOS), inulín (FOS), probiotiká (DFM), vitamíny a minerály - Neobsahuje obilniny

Deklarované akostné látky: N-látky 26%, tuky 12%, vláknina 3,4%, popol 9,75%, vitamín A 22000 mj / kg, vitamín E 170 mj/ kg, kalcium 1,9%, fosfor 1,0% , meď 20 mg / kg, selén 0,22 mg/kg,Omega-6 2,4%, Omega-3 2,1%
polly
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Bublina » Pia 08.02.2013 14:13

Ahojte,
Ja krmim Orijenom uz asi vyse roka a zatial spokojnost :smile:
Bublina
Okoloidúci
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov Posen

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Exor » Sob 09.02.2013 12:27

deco: Marco ti neodporučí značky, ak si nenájdeš niečo sám. Maximálne ti poradí, z ktorých si máš vybrať. V tvojich cenových kategóriách sa pohybuje Trainer Fitness 3 a to buď losos s kukuricou, alebo losos s ryžou. Nepíšem ich preto, že by som ich odporúčal, ale preto, lebo ich poznám. Kvalitou použitých surovín určite lepšie ako spomínaná Eukanuba s neurčitou rybou zmesou. Nenašiel som v tvojom príspevku, akého máš ale psa.

polly: To ti asi nikto neporadí zo skúsenosti, s Golden Eagle nemá veľa ľudí skúsenosť. Fakt ti pes dobre zareagoval iba na rybacie granule? Tiež by bolo dobré uviesť plemeno, pretože aj rozdiel v pomeroch bielkovín je dosť iný.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy