Royal Canin

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Royal Canin

Poslaťod simm » Str 08.08.2007 18:59

Ake mate s tymto krmivom skusenosti?? Alebo popripade hodte sem nejake info o Royal canin...

ja mam s nim dobre skusenosti... myslim si ze je to naozaj kvalitne krmivo.. odporucam ho kazdemu.. ale je aj dost drahe. a mam tak skusenost s tym krmivom ze moju jednu fenku naucilo papat granule...
[img:bbee06979b]http://www.dogs.wz.sk/download/administrator.gif[/img:bbee06979b]
simm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Leopoldov

Poslaťod Bendy » Uto 14.08.2007 10:22

Mojej fenke som raz skusala davat granule RC, chutili jej len tak tak. Druhykrat ich uz nechcela. Ovela viac chutili Proplan salmon&rice alebo kura, no a uplne super chuti aj FM holisticke.

Royal Canin granule su konzervovane chemikaliami BHA a BHT, ktore maju rakovinotvorne vlastnosti, namiesto masa pridavaju do granul iba masovu mucku... Preto mnoho chovatelov toto krmivo neodporuca :no:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Rika » Uto 14.08.2007 10:45

Ja RC kŕmim už dlho a som spokojná.... a o chemikáliách BHA a BHT -neviem, že by tam boli :oo:

Teta je veterinárka a v TT robili voláky výskum krmív a RC boli vraj najlepšie a najkvalitnejšie, preto som sa rozhodla kŕmiť nimi.

Ale taktiež kŕmim Calibrou, je to fakt dobré a zdravé krmivo vhodné naozaj pre každého, aj problémového psa - odporúčam ! Obrázok
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Lenka_T » Uto 14.08.2007 11:29

Bendy píše:Royal Canin granule su konzervovane chemikaliami BHA a BHT, ktore maju rakovinotvorne vlastnosti, namiesto masa pridavaju do granul iba masovu mucku.



O tom som už niečo počula.
Lenka_T
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135
Bydlisko: Smižany

Poslaťod Iwka » Str 15.08.2007 13:47

Niekde vravia ze RC su najlepsie granule, ale kazdy uznaza vhodne co je pre jeho hafana naj. Niekto tvrdi ze RC ani hydine, nieto psovi. Ja osobne RC nekupujem, krmim Trainerom s ktorym som spokojna. :aplause:
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod BIGBOSSS » Štv 16.08.2007 7:46

vravia ze royal canin su najlepsie a ja to mozem len potvrdit :cool:

Kód: Vybrať všetko
http://www.royalcanin.cz/
NEAPOLSKY MASTIN - DIANA BRILLIANT SLOVAK-FLES
BULLMASTIFF - ARGO
Obrázok

Obrázok
BIGBOSSS
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Bydlisko: Dudince

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 17.08.2007 19:02

mne na to dostal alergiu. a to viem ze niesom jedina. uprednostnujem bez chem. konz. stejne granule pouzivam len ako prikrm, ale predsa.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Bára » Pon 20.08.2007 7:35

Ja ním kŕmim normálne a som veľmi spokojná...Konkrétne RC Yorkshire. Psík mal po ňom veľmi pekné zuby...Keď som začala dávať rôzne značky(prípad núdze!), tak to nebolo bohviečo... Najprv sa všade písalo, že aké je to super krmivo...teraz naňho počúvam v prevažnej miere už len kydy, že je to čistá chémia... :ach:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 20.08.2007 7:39

Bara: ja nechcem na nic kydat, ale RC su skutocne konzervovane tvrdou chemiou, ku cti im sluzi ze to tam napisu. Dalsi sposob konzervacie je vitaminom e (tokoferol) a rozmarinom. Ako ten vitamin je tiez sintetika, ale je to podla mna lepsie. Len sa mozem spoliehat ze tie granule co mam (pouzivam lem ako prikrm) na etikete nic nezatajuju. :ach:
ono si zober co zakaznici chcu: pekna srst, zravost a dobre hovna (sorry) toto vsetko sa da zariadit umelymi pridavkami. POpripade bielidlo na zuby. Ale skutocna vyzivova hodnota castokrat unika.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Bára » Pon 20.08.2007 7:42

Úlfheidr: No ale priznám sa, že asi prejdem na inú značku. Moc sa do tých všetkých výrazov v zložení krmiva nevyznám, ale nechám si poradiť radšej :smile:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 20.08.2007 7:49

Ja som tym tiez zacala krmit, lebo sak vsade sa pise... aj som si na nete porovnavala zlozenia. Lenze ouha, na obale bolo sakra ine zlozenie. Ale ako ja nikoho preboha nechcem odhovarat. Tam je skutku jediny problem ten konzervant. Snad. Verim ze puzivaju aspon kvalitnejsiu mucku ako napr tie moje. Len ja som s tym musela prestat, lebo sa zacal strasne skrabat a obhryzat. A to ze take veci citas v poslednom case, nevim, mozno sa im nejak zhorsila kvalita,nevim.
POdla mna je najlepsie si poctivo nastudovat zlozenie potravy a zacat varit a popripade pridavat to co potrebujes naviac. Ale su aj taky psi, co sa na maso len kuknu a uz maju hnacku. Je to individualne.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Bára » Pon 20.08.2007 8:04

NO napríklad nikto nič nemal proti RC..normálne som žila v tom, že je to najkvalitnejšie krmivo..tak suepr, budem ním kŕmiť.. A teraz počujem už len to zlé... Fakt sa im asi znížila kvalita, alebo si ľudia až po dobrých dvoch rokoch konečne prečítali zloženie a zamysleli sa nad tým?? :ach: Neviem no...Rada by som varila, ale stačí mi úplne to, že aj keď len varím pirohy, tak mi šetko vykypí....A s mäsom by to určite nedopadlo najlepšie:-D
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 20.08.2007 16:21

neboj, ja varim dve kurata naraz vo velkom kotly, nic nekypi, za hodinu a pol mam papu na 5 dni a ak mas yorka (podla toho nazvu granul, co si pisala), tak dve kurata ti vystacia aj dlhsie. navarim, rozvazim do saklov a sup do mrazaku. a uz len vytahujem :lol:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Amaguk » Pon 20.08.2007 17:01

RC su priserne predrazene granule vyrobene z mucky neznameho povodu, konzervovane chemicky. Kvalita ani zdaleka nezodpoveda cene. :hmm:

ja teda tie kurence ani nevarim - takze mi nic nemoze vykypiet :no: :lol:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Amaguk » Pon 20.08.2007 17:08

priznam sa ziadne :no:
urcite nie na dlhodobe a uz vobec nie celozivotne krmenie.
na nasom trhu zial naozaj kvalitne granule nie su, vsetko je len vacsi alebo mensi kompromis, a vacsi ci mensi odpad potravinarskej vyroby.

ja osobne davam granule len doplnkove krmivo, inac krmim prirodzenou stravou (teraz som dava link na info v teme Granule).

s tych lepsich znaciek u nas: Trainer, ANF, FM, mozno Eagle Pack pripadne aj Eukanuba (len niektore su fakkt otrasne predrazene)
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Ďalší

Späť na Granule a konzervy