BARDOG

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: BARDOG

Poslaťod bela2001 » Uto 27.12.2011 21:13

ano granule ktorymi krmim su kvalitne,ked som bola mala pamätam si ze sme kupovali coop jednota,potom darling,chappi,friskies a potom pedigree,dog chow a teraz acanou a royalom,ja kupujem granule zo stranky kde je nizka dan,preto su vsetky take lacne ked budem dospela a budem mat dost penazi,tak asi budem krmit varenym,alebo barfom,lebo tie granule neviem...
aj ja teraz mam acanu adult,ale nesadla,ma strasne vela exkrementov,takze musim skusit nieco ine,royal jej chutil,aj som bola so vsetkym spokojna
ja sa tu neurazam,viem ze to by vyslo tak isto,ale bolo by to zdravsie
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: BARDOG

Poslaťod bela2001 » Uto 27.12.2011 21:18

ked som si precitala zlozenie treiner fitness,tak ziadna slava,velmi malinko mäsa:Ryža, dehydrované jahňacie mäso (min. 14% ), ryžový glutén, kukuričný olej, zemiaky, frukto-oligosacharidy, vitamíny a minerálne látky, cholín chlorid, ananás, kamilky, chmeľ.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: BARDOG

Poslaťod M3M3 » Uto 27.12.2011 21:27

ked budem dospela a budem mat dost penazi,tak asi budem krmit varenym,alebo barfom,lebo tie granule neviem...

viem ze to by vyslo tak isto,ale bolo by to zdravsie


Offtopic: Mne z tej poslednej vety vychádza len tolko že nechceš krmiť zdravo :ach:
M3M3
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Bydlisko: Bratislava

Re: BARDOG

Poslaťod Lindchen » Uto 27.12.2011 21:30

Offtopic: Nehovoriac o to, že mne vyjde drahé mäso pre alergika asi na toľko, čo bežné granule pre psa jeho veľkosti. Takže ak by si kŕmila neexotickým mäsom, tak ťa to vyjde nepomerne lacnejšie. Ja nie som tak bohatá, aby som kŕmila granulami :no: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: BARDOG

Poslaťod Baarbora » Uto 27.12.2011 21:50

bela2001 píše:ked som si precitala zlozenie treiner fitness,tak ziadna slava,velmi malinko mäsa:

a precitala si si uz zlozenie RC? :oo:
ale stranku si rada pozriem, kamaratka ma podobny problem, zhana kvalitne granule, ale doma jej neprejde cena, hod prosim link!
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: BARDOG

Poslaťod hriva » Uto 27.12.2011 21:57

Baarbora www.zoofast.sk objednavam odtial stale. ceny su asi najlepsie...
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: BARDOG

Poslaťod bela2001 » Uto 27.12.2011 22:06

ano www.zoofast.sk
je to najlepsi obchod a aj spolahlivy
ano precitala,ale viem ze je na 1. mieste kukurica,ale zatial su najlepsie z tej stranky,neviem,pozri sa na nu a porad mi njake pre moju fenku,ma 12 kg a je kastrovana,je tam nad 25 eur dovoz zadarmo
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: BARDOG

Poslaťod hriva » Uto 27.12.2011 22:15

ja odtial objednavam acanu, predtym proplanky, niekedy taste of the wild. alebo orijen.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: BARDOG

Poslaťod Baarbora » Uto 27.12.2011 22:22

bela2001 píše:ale zatial su najlepsie z tej stranky

nieco mi unika? mas nejaky cenovy limit, alebo co? minimalne taste of wild, orijen, acana...
Offtopic: stravovat 12kiloveho psa masom naozaj nie je extra financna zataz, urcite mensia, ako kupovat tie granule.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: BARDOG

Poslaťod Marco Varhol » Str 28.12.2011 0:39

bela2001 ziadne suche krmivo nie je vhodne pre vsetkych psov. Preto sa lepsi vyrobcovia snazia svoj sortiment vyroby rozsirovat. Su vsak obmedzovani technologiou. Pokusy nahradit vsetky uhlohydraty len ciastocne vlakninou zlyhali a vacsina psov ma problemy s travenim. Vela :kak: a hnacky su dokazom toho, ze tadialto cesta nevedie. Ale o tom som uz tu viacej krat pisal.
RC urobil tri hlavne zmeny. Nasadil hydinove mucky a sojovy olej a ako hlavny uhlohydrat kukuricu. Preco prave kukuricu? Ked je drahsia ako zemiakova mucka. Je to jednoduche staci trochu viac citat a zistis ze je bezlepkova s vysokym podielom vlakniny a rastlinnych cukrov. Pouziva sa len Blando, ktore sa pred varenim melie. Ziska tak vyrobca vela vlastnosti, ktore krmivo potrebuje. Je nutne si uvedomit ze granula moze mat rozmer aj nad 3cm a tu uz musi udrzat svoju stabilitu tzv lepenim. Niekto moze namietat ze vyrobca moze pouzit rozne druhy vlakniny. Ano to je pravda ale potom vsetky dalsie dolezite latky musi inou formou do krmiva dodat. A tu uz sme pri additivach, ochudovadlach a aromach.
Tak a teraz navrhni, ake ine uhlohydraty ma krmivo obsahovat. Psenica, jacmen, ovos, raz su uz problemove suroviny.
Zemiaky, strukoviny ok ale musime dalsie latky doplnat cim sa krmivo predrazuje a ukazuje sa, ze plemenam vyzadujuce vyssi podiel uhlohydratov sposobuje zdravotne problemy a pes sa meni na ovcu spasajucu travu...
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: BARDOG

Poslaťod bela2001 » Str 28.12.2011 11:59

a ake granule su teda dobre?
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: BARDOG

Poslaťod bela2001 » Str 28.12.2011 12:08

aj nasi spasaju travu,ale nemaju problemy s travenim
nie nemam cenovy limit,ale aby to nebolo viac ako 40,mozno tak do 45,ale viac by mi nedovolili,ja kupujem z tej stranky a tam ja acana ovela lepsia-cena
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: BARDOG

Poslaťod krista » Str 28.12.2011 14:59

Offtopic: ja len maličký OT pre porovanie cien.... za 15 kg odrezkov mäsa ,hovädzích srdc,obličiek atd. u mäsiara zaplatím max.15 evri... 15 kíl slušných granúl ma vyjde cca. 60 evri :oko:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: BARDOG

Poslaťod bela2001 » Str 28.12.2011 15:55

ja viem,ale rodicia to nedovolia a namala by som ani cas,lebo som do vecera v skole a moj pes je zvyknuty na granule,nemohla by to zrat,lebo z toho pribera strasne aj z kuracieho mäsa a nechuti jej to velmi,ked to ma raz za cas tak ano.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: BARDOG

Poslaťod KikaNO » Str 28.12.2011 16:07

my co kupujeme maso tak pre jedneho NO nas vyjde maso cenovo na 6e na mesiac plus tieto granulky Bardog :no: a teraz este zistujem,kde kupim lacnejsie hovadzie kosti, ale to neviem kolko nas budu stat.... :yes:
Ten, kto povedal, že šťastie sa nedá kúpiť, zabudol na šteniatka. Gene Hill
KikaNO
Šteniatko
 
Príspevky: 96
Bydlisko: Prešov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy