Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod Bad » Sob 15.10.2011 16:56

Matifu píše:Lindchen a prečo to miešaš :nwm: skús napr. na ráno im dať masko a na večer Granule.

Přesně tak. Míchání granulí a masa v jedné krmné dávce vede přesně k tomu co píšeš.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod BasenA » Pon 24.10.2011 21:45

Tak ja krmim takymto sposobom uz 4 den svoju NO.Rano dostava granule ,vecer maso (BARF).Nema s tym absolutne ziaden problem.Ja mam ovela lepsi pocit,ze jej doprajem nieco lepsie a :kak: je super.
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod Zenei » Sob 05.11.2011 22:03

Otázka pre tých, ktorí sú odporcami striedania granúl a mäsa.
Ste aj proti striedaniu granúl a konzerv? Asi áno, však? Ja len že je tu téma - Správny pomer granule a konzervy, tak ma to zaujalo.

A ešte aby ste chápali, prečo ma táto téma stále zaujíma, prikladám jednu moju dávnejšiu diskusiu s Tobinom. Osobne som stále presvedčená, že pokiaľ to psíkovi nerobí žiadne viditeľné problémy, nie je na tom nič zlé striedať, práve naopak. Ale to ani náhodou neznamená, že ma nezaujímajú, alebo že nie som otvorená názorom ostatných, najmä pokiaľ by boli dostatočne presvedčivé...

Zenei píše:
anemika píše:
Zenei píše:Krmim granulkami aj varenou stravou, osvedcilo sa nam to asi najviac, ani nikdy neboli ziadne problemy :ahoj:

je to tazke pri rozhodovani. Mne veterinat povedal, ze to miesat v ziadnom pripade nemam. Ze busd jedno, alebo druhe.

Neviem, moznoze je to individualne, ze niektorym psikom to nemusi robit dobre a inym to nevadi. Ja predpokladam, ze ked za cele roky nebol ani len naznak ziadneho problemu, tak je to v poriadku. Inak nasemu veterinarovi som uz viac krat hovorila, ze takto krmim a nikdy mi na to nic nepovedal...ale to len taka poznamka na okraj.

Tobin píše:
anemika píše:Mne veterinat povedal, ze to miesat v ziadnom pripade nemam. Ze busd jedno, alebo druhe.

Dobre ti povedal.
Konstatovat, ze pes "nema ani naznak problemu" a ze "nikdy neboli ziadne problemy" je podla vsetkeho vysledkom rentgenoveho pohladu, analyzy krvi poskrabkanim za uchom, urcenie stavu chrupu podla toho, ze ked ma rafne, tak to boli, zistenie stavu klbov podla toho, ze ved beha, zazivacieho traktu, mechura - ved kadi a cura, pecen a slezina nebolia.
To je naozaj odborna a fundovana diagnoza.
Este mi prosim ta. Zenei, povedz, co povazujes za "naznak" problemov? Ked sa uz problem vyskytne, je obycajne neskoro, naprava dlha draha a niekedy uz aj nemozna. Maloktora vnutorna porucha pride zo dna na den, to je dlhsi, mozno aj dlhorocny proces, ktory nici organy postupne, az sa dostanu na hranicu funkcnosti a vtedy je uz NESKORO!
Tak sa tes, ze ziadne naznaky problemov so svojim analytickym a rentgenovym odbornym veterinarnym pohladom nevidis... :ua:

Zenei píše:@Tobin
Poznam mnozstvo psikov ktori su alebo boli takto krmeni a dozili sa bez problemov krasneho vysokho veku. Ja takto nekrmim z vlastnej hlavy, ale vdaka vela dobrym referenciam. Raz za cas navarim masko a davam ho zopar dni malej namiesto granuliek. Niekedy aj zeleninku ci biely jogurt. Dost pochybujem o tom, ze by jej to tak vyrazne mohlo ublizovat. Nemyslim si, ze moj pohlad je “analitycky rontgenovy odborny veterinarny“, ale taktiez by nebol, ak by som takyto sposob krmenia zavrhovala, pretoze na to nevidim najmensi dovod. Napriek tomu, ze ako som uz pisala vyssie som o tomto nasemu veterinarovi (ktoremu mimochodom velmi doverujem) vravela viac krat, mozem sa ho specialne na to este nabuduce spytat.

btw. anemika mozno myslela miesat naraz dokopy v jednej davke (tu by som si aj vedela vysvetlit dovod preco nie), neviem... Ja som pisala len, ze krmim granulkami aj varenou stravou.

Tobin píše:Amen Obrázok

Zenei píše:
Tobin píše:Amen Obrázok
9. strana
Naozaj úžasná reakcia... Mám veriť úplne cudziemu človeku, alebo veterinárovi, ktorého poznám celé roky a skutočne mu dôverujem? Pýtala som sa na to a vraj je to úplne v poriadku, ak ju tak kŕmim od šteniatka a práve naopak by bolo škodlivé kŕmiť psíka iba granulami. A preto som neodpovedala skôr (aj keď na takú reakciu sa veľmi nedá odpovedať), lebo som sa na to pýtala iba prednedávnom.
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod Zenei » Pon 07.11.2011 13:37

Jo a keď už sme pri tom :angel: Je vedecky dokázané, že striedanie granúl a mäsa u psa bez zjavných vonkajších prejavov spôsobuje (prípadne môže spôsobovať)
dlhší, možno aj dlhoročný proces, ktorý ničí orgány postupne, až sa dostanú na hranicu funkčnosti, kedy je už neskoro
:otaznik:
Sú nejaké analýzy, ktoré to potvrdzujú?
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod Sunny » Pon 07.11.2011 13:53

Či také sú, to neviem, ale viem že takouto miešanou stravou je kŕmená drvivá väčšina psov u musherov, ktorá je v ťažkej záťaži (hovorím o psoch na vrcholovej úrovni behajúcich La Grande Odyssee) - keby im to malo spôsobovať nejaké problémy, tak nedokážu podávať takéto výkony.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod krista » Pon 07.11.2011 14:17

...a aj veľa dostihových chrtov je takto krmených a podávajú skvelé výkony :yes:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod Lindchen » Str 15.02.2012 11:40

Pridávam aj moju skúsenosť. Arisiačik je momentálne na ďalšej eliminačke, papá very spešl granulky (keďže je alergický takmer na všetko), je z nich hladný, tak prikrmujem pštrosom a husou. Ak prehliadnem klasické nedostatky granulovania ako zvýšenie pitie (a teda prilievanie vody aj 2x za noc) a neskutočne veľké množstvo trusu, tak žiadne problémy. Ani nafukovanie a prdenie, hnačka, zvracanie, nič. Cíti sa dobre a je vitálny, pekne prospieva :smile: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod Minnie » Str 15.02.2012 12:54

pridam aj ja moju skusenost :no: Eddiemu tiahne na desiaty rok, hlavnou zlozkou jeho potravy su granule a maso. maso - surove ci varene, kosti - surove ci varene, ked bol mladsi tak dostaval aj kosti pecene, tie teraz uz nedostava. obcas dostane rohlik s maslom, syrom. obcas mlieko, jogurt, tvaroh, vajicko, tuniaka. sem tam dostane kusok kolaca, alebo pagac, ci za lyzicku bravcovej masti. niekedy mu primiesam do masoveho vyvaru vlocky a mrkvu.
pred pol rokom bol na vysetreni krvi. nie pre to, ze by musel, ale pre to, ze ma zaujimalo ako na tom je. vysledky boli prekvapujuce. sam veterinar sa divil, ze na to aky ma vek, ma skvele vysledky. proste zdravy pes. takze pokial to tomu psovi nerobi viditelne problemy som za striedanie granul so surovym a varenym masom. :smile:
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod Dana D » Str 15.02.2012 13:12

Offtopic: Trošku ťa poopravím. Skvelé krvné výsledky ešte neznamenajú, že pes je zdravý. Len túto skutočnosť predpokladajú. Na čo najpresnejšie určenie zdravia najmä u seniora je potrebné zvoliť aj iné vyšetrovacie metódy. Napríklad rontgon alebo sono.
Aj navonok zdravý pes môže mať v tele nádor alebo trpieť iným špecifickým ochorením, ktoré bežné krvné vyšetrenie nezistí.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod Minnie » Str 15.02.2012 13:19

Offtopic: ok, asi mas pravdu, len preventivne ho asi rtg a sonom zatazovat nebudem, kedze nejavi ziadne znamky "neprirodzenosti" :nwm: tak ja budem dalej predpokladat, ze to je zdravy pes :no:
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Predchádzajúci

Späť na Granule a konzervy