Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod hriva » Uto 11.10.2011 1:37

ja tak krmim, granule proplan/acana/taste of the wild, konzerva gran carno a aj surové dostáva a všetko v najlepšom poriadku.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod zuzlik » Str 12.10.2011 15:34

Ja pridám názor.
Vili surové nechce, jednoducho mu nechutí a to mu pár krát bolo núkané kvalitné mäsko, žiadne odpadky, čiže toto neriešim.
Varila som mu, sledovala všetky tie potrebné veci okolo toho - neustále mal problémy, každý druhý mesiac - vet nám vždy povedal giardia - napokon nám normálni veti (museli sme za nimi ísť z KE do Opavy :ua: ) povedali, že giardia to síce je, ale druhotná a nepodstatná, vôbec sme ju nemali riešiť. Ale samozrejme som to uvážila a aj počas tej akože giardie menila stravu - viac vlákniny atď.
Po info od týchto vetov a "diagnóze" od nich som zmenila stravu a na odporúčanie chovateľov (keďže je Vili s PP, tak sa pohybujem v tomto svete chovateľov - to je podľa mňa dôležitá info, keďže je to kusa iný chov ako domácke množenie) miešam granule s vareným (keď dovolenka, alebo výlet tak konzerva). Zatiaľ teda klopem, ale konečne nemá Vili žiadne problémy, dokonalé :kak: (ani by som neverila ako ma raz v živote poteší každý deň :kak: :lol: ), krásna srsť, plno energie, ale on je celkovo 2ročné šteňa, takže to nie je veľmi objektívna info, že plno energie :smile: Ale hlavne vidim, že je konečne ok, žiadne zvuky mu z bruška nejdú, nebolí ho nič, kakáme pravidelne, množstvo adektvátne jeho veľkosti a príjmu potravy.

Čiže ja miešam, nehovorím, že je to ok, ale nám to vyhovuje a rovnako aj dlhé roky mojim chovateľom v okolí. Určite to nie je pre každého psíka a verím, že je viac názorov aj dôkazov, ale ja sa riadim zatiaľ tým, čo vidím a mám overené v praxi.
zuzlik
Šteniatko
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Košice

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod krista » Str 12.10.2011 16:08

Offtopic: zuzlik,máš krásny podpis :klobuk:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod monika.ms » Štv 13.10.2011 7:52

Čaute,
prosím poradíte, čo by bolo podľa vás lepšie...?

http://www.bozita.cz/cs/bozita-robur-breeder-puppy-1/
http://www.proplan.cz/www/cz/pro-plan-p ... s-kurecim/

Ďakujem M. :no:
monika.ms
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod zuzlik » Štv 13.10.2011 10:12

krista píše:Offtopic: zuzlik,máš krásny podpis :klobuk:


ďakujem, Dostojevskij má toho plno, bol vegetarián a vedel prečo :smile:
zuzlik
Šteniatko
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Košice

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod katkariinka » Štv 13.10.2011 10:18

zuzlik píše:Vili surové nechce, jednoducho mu nechutí a to mu pár krát bolo núkané kvalitné mäsko, žiadne odpadky, čiže toto neriešim.

Offtopic: Ono psikom casto viac chuti prave ten odpad - trosku smradlavy uplne idealne :lol:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod hriva » Štv 13.10.2011 11:36

monika.ms píše:Čaute,
prosím poradíte, čo by bolo podľa vás lepšie...?

http://www.bozita.cz/cs/bozita-robur-breeder-puppy-1/
http://www.proplan.cz/www/cz/pro-plan-p ... s-kurecim/

Ďakujem M. :no:

podla mna určite proplan
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod zuzlik » Štv 13.10.2011 13:18

katkariinka píše:
zuzlik píše:Vili surové nechce, jednoducho mu nechutí a to mu pár krát bolo núkané kvalitné mäsko, žiadne odpadky, čiže toto neriešim.

Offtopic: Ono psikom casto viac chuti prave ten odpad - trosku smradlavy uplne idealne :lol:


vidíš, tak to som neskúšala :lol: ale on aj keď ideme von a niečo je v tráve či pri košoch, tak doslova odvráti ňufák, že fuj čo to je toto :prd: ale to je možno až veľmi .. musím asi nájsť stredný zlatý odpad
zuzlik
Šteniatko
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Košice

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod Lindchen » Štv 13.10.2011 15:00

Vyskúšala som na Browníkovi kombináciu granule + mäso a nem dobre :ua: . Prdel neskutočne, zatiaľčo po mäse pohodka. Takže vyzerá, že mám ďalšieho negranulového psa.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod moth » Štv 13.10.2011 15:03

Kombinovat urcite nie je dobry napad, moj nazor :ua: A skusala si u Brownika len granule, vlastne ako bol krmeny u predosleho majitela? Ja som teda optimista pre kvalitne granule rovnako ako pre BARF, sama som si doma urobila polrocny vyskum v ramci skupiny 3 psov a vyslo mi z toho kvalitne granule rovna sa BARF, riesila som problemy s usami...
Smiesne ale zaroven realne, no bola som sama zvedava na vysledky :yes:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod Lindchen » Štv 13.10.2011 15:14

U povodnych majiteľov papal pomyje a odpad, u chovateľky RC. Ale mám ten pocit, že granule nie sú ideál preňho. Prdká a aj stolicu má trošku mäkšiu.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod moth » Štv 13.10.2011 15:22

No je to na tebe ako sa rozhodnes! Tie vysledky BARF = granule som dokazala prostredictvom Firstmate Pacific Ocean Fish Large Breed, ale je to len moj individualny "vyskum", osobne som stastna, ze psy, ktore mali velke problemy s usami uz nemusia byt vyskumnymi kralikmi, ktore ATB resp. kvapky a maste budu fungovat...
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod Amaguk » Štv 13.10.2011 15:27

Lindchen píše:U povodnych majiteľov papal pomyje a odpad, u chovateľky RC. Ale mám ten pocit, že granule nie sú ideál preňho. Prdká a aj stolicu má trošku mäkšiu.

ak na barfe nema tieto traviace veci, tak myslim, ze nie je velmi o com spekulovat :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod Lindchen » Štv 13.10.2011 15:29

Ja som bola rozhodnutá, že bude papať mäso, lebo výsledky krvi boli čo sa bielkoviny týka otrasné, ale mám od chovateľky granule, tak som myslela, že to skúsim dať ako prílohu k mäsu, však nech to skŕmime. Ale zdá sa, že ee. Mne to nevadí, na nosenie mäsa kade-tade po akciách som zvyknutá od Ariska, tak je to jedno.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Granule + varené/BARF - striedanie/miešanie

Poslaťod Matifu » Sob 15.10.2011 6:58

Lindchen a prečo to miešaš :nwm: skús napr. na ráno im dať masko a na večer Granule. Jasné že ked to dáš k masku akože prílohu to nebude dobre fungovať. Podla mojich skúseností je lepšie ak to nepreženieme s tou pestrosťou vrámci jedného hodu. Ja napr ku mäsku ked nejakú zeleninu primiešam lepšie len jeden druh napr mrkvu, potom na další deň pridám k masku paradajky, potom cviklu atd. Ja ked takto robím je všetko ok ale ked som to zmiešal tak :kak: bolo riedké. Je to ťažké :ua: môj starý pes môže zožrať hocičo a mu to trávi super :kak: pekne tvarované ale u štenda musím dávať pozor lebo je háklivá na žalúdok. :ua: Napr rybu vôbec nezje ked mu dám cestoviny tiež má riedkú stolicu. Ryža s mäskom tak akurát ku tomu zvyknem primiešať špenát alebo mrkvu....alebo petržlen. Zeller mi nezje.
Teraz im dávam orechy, trošku nanich klepnem a oni lúskajú to sami starý pes predtým rozhryzol a lúskal sám ale zuby už má obhryzené (už má 14 rokov)tak už to nerobí.
To je zlé že chodím, na 12-ky a vtedy musím dať aj granule lebo pol dna nie som doma a štenda má len 4 mesiace.
Matifu
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy