Kŕmenie 6 dní zo 7

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: krmenie 6 dni zo 7

Poslaťod Poca » Pon 31.03.2008 13:10

Briardka dostava 2x denne koli torzii zaludka ale bradacka dostavala len raz a mavala postny den, hlavne pred sutazou, alebo ked sme sli 2. den na stopu..Tiez pravda, ze ona sa precistovat musela z tych granul co dostavala..chudatko. Ale co uz, ked nebolo na ine a myslela som si ze ak som raz za cas pri peniazoch, tak najlepsie co mozem kupit je pedigree. Ale zije. To je hlavne.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: krmenie 6 dni zo 7

Poslaťod unicorn » Štv 03.04.2008 8:26

to hej, u velkych psov sa odporuca 2x denne aj v dospelosti.
co sa tyka postneho dna, ak sa neodvazite, ze uplne bez jedla, tak snad nejake jogurty, vlocky, ovocie a zelenina nezaskodi.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: krmenie 6 dni zo 7

Poslaťod Amaguk » Štv 03.04.2008 8:30

:yes:
dvakrat denne je lepsie
...akurat, ze nas dvakrat denne nechce a postny den si ordinuje sam :ach: :nwm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: krmenie 6 dni zo 7

Poslaťod kikula22 » Štv 03.04.2008 15:11

Nam to veterinar odporucil. Ze ked bude dospely tak bude mat 1 den bez jedla.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: krmenie 6 dni zo 7

Poslaťod ladymacbeth » Štv 03.04.2008 15:19

Amaguk píše:...akurat, ze nas dvakrat denne nechce a postny den si ordinuje sam :ach: :nwm:


No tak nejak :lol: ... Nepoznám fajnovejšieho psa, ako bol Barry! Dostával 2x denne a vždy v nedeľu MUSEL hladovať, aby cez týždeň ako tak jedol... a to bol 76kilový hafan! :pac: :smile:
www.exocats.webnode.sk
cicúchy GIC Business Boy Magic Pleasure, SK, Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK
Morgiana a Morgoth

hafani in memoriam
Barry Modrý golf (novofundlandský pes), Don Paulenov dvor (anglický špringeršpaniel), Ťapka
ladymacbeth
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27

Re: krmenie 6 dni zo 7

Poslaťod Tobin » Pon 18.08.2008 14:02

Hladam, hladam, nenachadzam. Bud hladam zle, alebo to tu nikde nie je.
Pes by mal mat vraj jeden den v tyzdni hladovy, tvrdia veti, aj psickari, bez krmenia (okrem vody). K tomu mam otazky:
1. Aky vyznam v psej vyzive ma takato hladovka? Nie je to trapenie psa hladom? Na "precistenie" sa mi to zda dubiozne, ved v priebehu 24 hodin aj tak skoro vsetko vykadi.
2. Nie je to prilis casto? Nestacilo by raz za mesiac? Alebo teda "obcas", nie pravidelne?
3. Ked uz teda psik hladny musi byt (ak vobec musi), mysli sa absolutne ziadna strava, ani maskrtky za odmenu?
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: krmenie 6 dni zo 7

Poslaťod Mackie » Pon 18.08.2008 14:06

nemusi to byt :no:
ale u nas ked sa stane, ze z normalnej davky zje polovicu a zvysok len na prehovaranie, tak viem, ze na druhy den nemusim rozmrazovat maso a na dalsi mozem ist na pole bez obav a s plnym vreckom ready na cvicenie
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: krmenie 6 dni zo 7

Poslaťod Tobin » Pon 18.08.2008 14:19

Mackie píše:nemusi to byt :no:

Diky, to rad pocujem. Offtopic: Bolo by treba vidiet tie oci, ked sa vratime z poslednej vychadzky a miska prazdna :nwm:
Ale aj tak (otvoril som temu na toto, ale Silwuska ju promptne zamkla), rad by som vedel, co sa poklada v na puostnom dni za uzitocne, preco ho psikom tatovia a mamky ordinuju, co sa od toho ocakava. Este som sa to nikde nedocital.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: krmenie 6 dni zo 7

Poslaťod Amaguk » Pon 18.08.2008 14:27

Vzhladom na to, ze barf ma za ucel co najviac sa priblizit prirodzenej strave predatora v divej prirode, sa hladovkovy den odporuca ako simulacia prirodzeneho postu, ktory selmy za normalnych okolnosti maju vynutene - ludovo povedane, ked nyst neulovia :no:
moj pes si napr. ordinuje taketo postne dni sam
co sa toho precistenia tyka - teoreticky sa vychadza z tej iste logiky ako je ludsky post
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: krmenie 6 dni zo 7

Poslaťod Tobin » Pon 18.08.2008 14:30

Jezisimisi, dik moc, konecne jedno jasne a zretelne logicke vysvetlenie...
Ale z toho mi vyplyva, ze pravidelnost nie je potrebna a staci naozaj "obcas", napr. ked zabudnem dat rozmrazit maso, alebo nemam uvarenu prilohu... Mylim sa?
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: krmenie 6 dni zo 7

Poslaťod Amaguk » Pon 18.08.2008 14:35

pes nie je stroj, takza podla mna to vobec nevadi,ak to nebudes dodrziavat s nejakou zeleznou pravidelnostou...
(napr. ja moc nie som nadsena, ze si to moj pes takto sam reguluje, lebo je tak ci tak chrdy ako trlica a neviem ho za ten svet trochu vykrmit )

na ilustraciu, vysvelenie ako FAQs
I'm confused, do I have to fast my dog on occasion?

No, you do not have to fast your dog. In nature, canines (wolves, feral dogs, etc.) don't eat everyday. The theory behind fasting our dogs is that it gives their digestive systems a chance to rest. Most people who fast their dogs do it once a week. Many people give recreational bones or liquid meals on fast days to help their dog get through the fast day. The choice to fast is a personal decision. Many, many BARFers fast usually on days that would be stressful like traveling, vet days, and so on. Many dogs will fast themselves and we must listen to them.

Now, if your dog pooped numerous times after fasting, this is good as he/she must have had some build up to get rid of and with the daily meals his/her system wasn't getting around to it. As long as they were not extremely loose from the start, then he/she sounds fine.

http://www.njboxers.com/faqs.htm
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: krmenie 6 dni zo 7

Poslaťod LadyTrixiKe » Pon 18.08.2008 15:29

ja nekrmim jeden krát týždenne a to pred cvičákom Dastyho ... Blacka len keď nemá veľa pohybu (buď som chorá alebo nejaký iný problém)
Obrázok
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Re: krmenie 6 dni zo 7

Poslaťod Mackie » Pon 18.08.2008 15:56

z tej opacnej strany je lepsie sa na to pozriet - ak zabudnes rozmrazit maso alebo pridete neskoro domov, netreba sa plasit a nevadi, ak nebude jest
niekde som citala, zdroj si nepamatam, ze niektore psy hladovku neznasaju dobre, takze sa odporuca len vtedy, ak s tym pes nema problemy, a nie za kazdu cenu nedat mu jest
je to dobre aj pred vycvikom stopy
ja ked niekam idem na dlhsie, pripravujem jedlo pre psa o 1-2 davky menej na ako dlho ideme, lebo mi aj tak prvy den jest nebude.. a neubudlo z nej este (skor naopak :lol: )
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: krmenie 6 dni zo 7

Poslaťod Tobin » Uto 19.08.2008 10:27

Offtopic:
Amaguk píše:...... and we must listen to them.

Tak toto sa mi strasne paci....



Dik za vsetky rady a nazory. Ten moj je chrdy a potrebuje nabrat tak 2-3 kila, papa ako kyselina... A mam pocit, ze sa cez hladove dni nielen cudoval, ze nema veceru, ale sa aj dost trapil. Tak kym sa mi vykrmi, puost nebude a potom si ho mozno naordinuje aj sam :ha:
Ze si traviaca sustava psikova potrebuje obcas oddychnut je asi nutne, ale budem to riesit takto:
Amaguk píše: Many people give recreational bones or liquid meals on fast days to help their dog get through the fast day.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: krmenie 6 dni zo 7

Poslaťod Whip it » Uto 19.08.2008 10:47

Ja neviem, asi je to individualne...Teraz hovorim za seba - niektore male plemena maju sklony k hypoglykemii a mali by dostavat zrat 2x do dna aj v dospelosti. Takze pre taketo asi postny den nebude vhodny.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy