Timberwolf

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Timberwolf

Poslaťod Aris » Sob 31.01.2015 21:00

Offtopic: Malacka, ja kŕmim BARFom, síce 10kg psa, ale dávku má okolo 500-600g a vychádza ma to 0,50centov na deň. :smile:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Timberwolf

Poslaťod Elis » Sob 31.01.2015 21:08

Malacka píše:.no ekonomické porovnávanie pre každého,kto vie počítať,je mierne povedané blbostou.


zkus nakouknut do temy BARF -tam ty vypocty z praxe mas a netvari se to jako blbost :ach:

Offtopic: a to je jen pohled ekonomicky.
pak jeste jeden prakticky duvod uvedu -dost psu nesezere potrebnou davku granuli -tak, aby pokryly jejich výdej. Rostouci stenata, psi v zatezi - dlouhodobe hladovi, maji deficit - a to se drive ci pozdeji nekde projevi.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Timberwolf

Poslaťod Malacka » Sob 31.01.2015 21:22

Ahojte,
Rada by som zopakovala-BARF je ten najprirodzenejsi spôsob a nepochybne aj najzdravsi.
Vôbec by som neporovnávala BARF Vs granule..0,5eur??..tak toto ma,priznávam,velmi prekvapilo..
Malacka
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

Re: Timberwolf

Poslaťod Gudrun » Sob 31.01.2015 21:27

Ahojte. Ja som sa dostala k Timberwolfu úplne náhodne. Môj strýko s ním zacal kŕmiť 2-3 mesiace dozadu, poznal tuto značku z minulosti. Ja mám veľmi vyberavú sučku doma, väčšinou sa trápime, už som vystriedala rôzne značky, ale vždy to dopadlo tak, že po kratkom čase jej granule prestali chutit a nechava ich. Tak som zobrala od stryka za sacok, mal Ocean Blue, a musím povedať, že miska ostala prazdna. Tak som si nechala objednať a 4.týždeň sme na rybacine. Zatiaľ som veľmi spokojná, lebo zje všetko a s väčšou chuťou, ako predtým. No uvidime...akurát sme v krízovom období...som zvedavá, či jej chuť vydrží...[WHITE SMILING FACE]
Gudrun
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Timberwolf

Poslaťod nufin » Sob 31.01.2015 21:32

Tak ale pri tej cene na BARF zalezi aj od toho odkial mäso kupujes a vobec ake mäso davas. Napr. divina stoji viac ako kura :no: a teda stoji ta to viac ked kupujes v "normalnom" obchode alebo v obchode na toto specializovanom. A napr. ked chces objednavat z internetu, vela obchodov ma min. mnozstvo objednavky 20kg - to je napr. mne privela, nemam taky velky mrazak, a predsalen je to dost vela ked mas mensieho psa. Ale toto je asi do inej temy :smile:

Super ze zatial mate vsetci dobre skusenosti, asi v blizsej dobe objednam aj ja.
nufin
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Bratislava - Rusovce

Re: Timberwolf

Poslaťod Aris » Sob 31.01.2015 21:38

Offtopic: Malacka, ono keď človek začne tak je to zo začiatku drahšie. Ale časom si nájde dobré zdroje mäsa, zeleniny. A časom získa aj "prax", že ten čas na prípravu jedla je úplne minimálny. Mne najviac času zaberie rozobrať kurence, ale aj tak je to maximálne hodina a robím to tak cca raz do mesiaca. Ani zeleninu už nedávam nejak pravidelne a pes je na tom zdravotne v poriadku. Taká bežná príprava mi trvá cca 5-10 minút a to mi zato stojí. Ja som išla so šteniatkom na BARF práve kvôli finančným dôvodom, pretože rodičia neboli ochotní dať veľa peňazí za granule. A ešte, nekupujem len mäso pre psov, ale aj normálne v mäsiarstvach a dávam rôzne druhy mäsa ( kuracie, hovädzie, bravčové, husacie). Chápem, že nie každý môže mať dobrý zdroj, ja som len chcela aby to Malacka nevidela až tak čierno :hi:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Timberwolf

Poslaťod Exor » Sob 31.01.2015 22:37

Offtopic: Keby sme v každej téme porovnávali granule vs barf, kde by sme boli? Na to sú iné témy. Toto tu ponechám, ale ak chcete pokračovať, presunte sa prosím inam, kto má potom toto fórum čistiť. :no:
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Timberwolf

Poslaťod Marco Varhol » Ned 01.02.2015 12:22

Aris píše:Offtopic: Malacka, ono keď človek začne tak je to zo začiatku drahšie. Ale časom si nájde dobré zdroje mäsa, zeleniny. A časom získa aj "prax", že ten čas na prípravu jedla je úplne minimálny. Mne najviac času zaberie rozobrať kurence, ale aj tak je to maximálne hodina a robím to tak cca raz do mesiaca. Ani zeleninu už nedávam nejak pravidelne a pes je na tom zdravotne v poriadku. Taká bežná príprava mi trvá cca 5-10 minút a to mi zato stojí. Ja som išla so šteniatkom na BARF práve kvôli finančným dôvodom, pretože rodičia neboli ochotní dať veľa peňazí za granule. A ešte, nekupujem len mäso pre psov, ale aj normálne v mäsiarstvach a dávam rôzne druhy mäsa ( kuracie, hovädzie, bravčové, husacie). Chápem, že nie každý môže mať dobrý zdroj, ja som len chcela aby to Malacka nevidela až tak čierno :hi:


Plny suhlas, :jop: ale nespamuj Exorovi forum. Tato tema patri inde.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Timberwolf

Poslaťod nufin » Sob 07.02.2015 16:45

Chcela som ist objednat Timberwolf, ale nejak sa mi to cele nezda. Ked som na anglickej stranke, tak pri zradle, ktore som pozerala (Black Forest Platinum aj Original) maju "In stock". Ale ked prepnem na slovensku stranku tak uz zrazu to zradlo nie je na sklade ?! Velmi cudne. A ten manipulacny poplatok ako ma byt co :hmm:

Exor ty si ako objednaval?
nufin
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Bratislava - Rusovce

Re: Timberwolf

Poslaťod Exor » Ned 08.02.2015 20:18

Nufin, pravdupovediac neviem nič o manipulačnom poplatku. Skladom majú zaručene všetko, len možno neaktualizujú web. Práve keď som si ja objednával, tak vraj prišiel kontajner. Ja som to objednal osobne a osobne aj prevzal v Nitre.
Veď kúp to v Zoodome v BA, tam by mali mať rovnaké ceny.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Timberwolf

Poslaťod Malacka » Pon 09.02.2015 19:55

Ahojte,
Ten manipulačný poplatok bude zrejme cena dobierky..ked som si to objednávala ja,tak som to platila kartou. Ten manipulačný poplatok som neplatila.
Ozaj Exor,pokracujes s bizonom?
Malacka
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

Re: Timberwolf

Poslaťod Exor » Uto 10.02.2015 10:00

Nie, bizóna sme vymenili za Wilderness receptúru, teda los. Schválne zatiaľ nič nepíšem, aby som niečo nezakríkol. Krmime vyše týždňa. Prechod z predošlej značky bez problémov, prechod medzi príchuťami detto. Ešte počkám pár dní a potom sa vyjadrím a podelím sa s mojim nadšením. :no:
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Timberwolf

Poslaťod lenli » Pia 27.02.2015 10:18

Exor - kolko mate na Timberwolfe dennu davku? Akurat som videla tabulku v eshope a mne vychadza pri stredne aktivnom 36kg psovi 550g co sa mi teda zda nejako vela. Predpokladam, ze tvoji vlciaci su rozmerovo cca rovnaky a gaucaci to nie su, tak davkovo by mali byt rovnako na tom.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Timberwolf

Poslaťod Malacka » Pia 27.02.2015 12:08

Naša fenka,ma 24kg,je po sterilizacii. Predvčerom sme boli u veterinára a ten sa čudoval-vravel,ze ma super postavu(hladova dolina ako ma byt)..ze čakal,ze ked prídeme,tak bude ako súdok..naša denná dávka sa ustálila na 220g/deň..absolútne staci- pri tejto dávke nechudne a ani nepribera a pritom to nie je žiaden lenivec..
To dávkovanie je potrebné brat velmi orientačne-ja predpokladám,ze pri váhe 36kg absolutne postačí 300g..som presvedcena,ze pri 500g/deň by vam riadne psík pribral.
Ako exor písal,odpadu je nepomerne menej ako pri predošlých granuliach-je to zrejme tým,ze receptúry sú zostavené tak,ze psici vyťažia z danej kŕmnej dávky maximum..čiže aj ked sa vam bude zdať,ze ta dávka je mala,vskutocnosti to bude Ok..toto mame odpozorované u našej fenky. A som tomu aj rada,Timberwolf tak nevychádza až tak draho:-)
Malacka
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

Re: Timberwolf

Poslaťod Exor » Pia 27.02.2015 19:58

Nevedel som, tak som to pred kŕmením odvážil.
Bref má teraz cca 40kg a jeho celodenná dávka sa skladá z rannej (tretina hrnčeka) a večernej (1,5 hrnčeka). Dokopy to vychádza cca 400g na deň. Fenka Khaleesi má cca 28-29kg a vychádza dávka asi 320g. LENŽE - je to zimná dávka a poriadne z nej nabrali obaja, pri striedaní receptúr 26% N-látok a 16% tukov. Dávku na jar preto budeme kalibrovať nižšie. Teraz som nasadil 20kg vrece receptúry Dark Forest (jeleň a jahňa), ktoré má 22% N-látok a 12% tukov, pričom dávkovanie zatiaľ nemením. Predpokladám, že sa trochu dostanú do formy. Plánujem potom Ocean Blue a tam už dávkovanie znížim a skúsim to dokalibrovať na jarnú formu. :lol:

Inak je status veľmi pozitívny. Konečne sme našli krmivo, kde psy nepotrebujú spásať trávu, ani cudzie výkaly. Ich odpad je naozaj oveľa menší, tmavší, pevný. Prechody medi receptúrami nerobia problém ani zo dňa na deň.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy