Escape Rooms

Rôzne slovné hry.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o hrách, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto hier ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Escape Rooms

Poslaťod Kulunuru » Štv 16.06.2016 9:44

ER.jpg
Original Photo: Undeadarena.com

Dvere sa zabuchnu, svetla takmer zhasnu a zvukove efekty nahanajuce strach zacnu naplnat priestor. Neviete kade, neviete ako ale viete ze musite. Musite prezit a utiect. Tapajuc v tme zacinate prehladavat miestnost. Postupne nachadzate kluce, kody, indicie ci rozne premety. Ich vyuzitie vam nie je na prvy pohlad jasne ale viete ze bez nich to nepojde. V ceste vam stoja sifry, rebusy, hadanky a zivi nepriatelia. Postupne sa spolu s partakmi prepracujete na koniec. Adrenalin vam tecie z usi a vy trasucimi rukami otvarate posledne dvere ktore znamenaju vyslobodenie. Gratulujem, prave ste absolvovali Escape Room.

Pomerne novy fenomen "Roomiek", ako im s kamosmi skratene hovorime, zaznamenava v sucasnosti pomerne silny boom aj v nasich koncinach. Tematicky rozmanite roomky sa rodia ako huby po dazdi. Historicke, vtipne, tazko logicke, hororove alebo dokonca po novom aj tie, ktore sa hraju v exterieri, v uliciach mesta. Je ich velke mnozstvo a ich kvalitativna uroven casto kolise. Aj ked sa neda narazit na vyslovene nudnu alebo zle nadizajnovanu roomku, skusenosti a odporucania su na nezaplatenie a dokazu pomoct pri vybere tej spravnej roomky. Ci uz tematickym zameranim, kvalitou ale aj narocnostou. Myslim ze si zasluzia svoju vlastnu temu a priestor, kedze ide o hry vynimocne a zabavne. Nech teda tato tema sluzi ako priestor na zdielanie zazitkov a emocii, chvaly i kritky. :smile: A samozrejme aj na nejaky ten Dogforacky spam. :ha:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Escape Rooms

Poslaťod moschino » Štv 16.06.2016 10:37

ty si rýchly :heh:
inak tú historickú, vojnovú v tom bunkri, by som si tiež vyskúšala :angel:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Escape Rooms

Poslaťod Kulunuru » Štv 16.06.2016 11:10

Ktoru? Hod nazov alebo link :smile:

Hadam sa niekedy podari zorganizovat aj nejaku dogforacku roomku, to by bola paradicka :aaa:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Escape Rooms

Poslaťod zuzka:) » Štv 16.06.2016 11:49

my sme boli v tutanchamonovej hrobke. mne sa to páčilo. ale museli sme dostávať nápovedy. inak by sme to nestihli
a potom sme boli v saw, to sme si dali ale radšej ľahšiu verziu a tiež nápovedy. ja mesiac pred termínom pôrodu, som sa bála otvárať veci, z ktorých hrozilo, že niečo vyskočí, som radšej sestru furt poslala, že aha, toto sa dá otvoriť, kukni tam :haha: ale tiež sme na poslednú chvíľu ušli :lol:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Escape Rooms

Poslaťod Kulunuru » Štv 16.06.2016 11:59

zuzka:) píše:ja mesiac pred termínom pôrodu, som sa bála otvárať veci, z ktorých hrozilo, že niečo vyskočí


:oo: :haha:

Ta Tutanchamonova hrobka vyzera podla fotiek na ich webe fakt luxusne. Kedy ste tam boli? Alebo ako sa volal vas team? Chcem si kuknut foto vasho teamu na fb :lol:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Escape Rooms

Poslaťod katkariinka » Štv 16.06.2016 12:04

Super tema :)
Ja som bola zatial v 5tich roomoch. Prva bola izba c13 v Bratislave, nasa premiera a hned uspesna, bez napoved. To som bola vtedy tehotna. Dalsie dve som absolvovala s malou v satke - jedna zilinska bola nasim prvym neuspechom, izba bola fakt tazka a neskoro sme si zacali napovedy pytat. Dalsia v martine bola mimoriadne lahka, to sme asi za polhodinku boli vybaveni.
Stvrta a piata boli opat v Ziline, obe sme dali, v stvrtej sme potrebovali asi jednu napovedu a piatu sme dali komplet sami, a to nebola veru lahka.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Escape Rooms

Poslaťod zuzka:) » Štv 16.06.2016 12:14

https://www.facebook.com/therooms.eu/ph ... =3&theater tutanchamona sa mi nechce hladať, to bolo dávnejšie, ale volali sme sa tak isto :lol:
katka, tak to vy ste iní makači :jop:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Escape Rooms

Poslaťod Barbor » Štv 16.06.2016 12:15

ja neznasam tieto hry :nie: vždy prehrajem, vždy som každému na smiech, nikto mi nikdy nepomože :hmm: ciže radšej som zalezena doma a nesocializujem sa :yes:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Escape Rooms

Poslaťod moschino » Štv 16.06.2016 12:19

inak toto vyzerá dobre http://www.divnabratislava.sk/. Ale skôr by som tak na jeseň, v zime, nech je večer vonku aj tma, nech to má atmosféru :lol:

a túto som myslela v bunkri, hlavne keď čítam teraz toho Schindlera, malo by to atmosféru :angel: ale nikoho som tam nenahovorila ešte :lol: http://www.ripbunker.sk/

a toto by mohlo byť super :aaa: http://www.undeadarena.com/

vlastne je ich viac :heh: hlavne také viacizbové

kedy ideme? :aaa: df teambuilding
edit: a po escape roome skočíme na niečo ozajstné :hih: napr. tá opustená nemocnica pri Modrom kostolíku :joint:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Escape Rooms

Poslaťod Kulunuru » Štv 16.06.2016 12:36

Katariinka aka drticka! :aaa: Brazdi cely stat a dava dole roomky. :ha:

Zuzka v komente je ze "Veľmi chválime kolektívnu spoluprácu a nadšenie do hry" Si to viem zivo predstavit to nadsenie ... :aaa: Ked si predstavim co sme stvarali v Undead Arene ... :ha: Fotku z Tutanchamona si najdem neskor, je ich tam strasne vela.

Moschino Divnu Bratislavu sme nedavno absolvovali a mozem odporucit. Prijemna prechadzka po meste, nic tazke, vsetko slo uplne v pohodicke. My sme boli cez den ale vecer to ma urcite vacsie caro, hlavne vdaka atmoske mesta. :yes:

A Undead Arena ... to je total luxus. Najlepsia roomka na akej som bol. Ja ich nemam zatial na konte tak vela ale partaci co boli aj na inych sa na tom zhodli. Uplne spektakularny zazitok. Zvukove, svetelne efekty, para, vybavenie celej hry ... zivy komparz ... cele dobre, priam najlepsie. A ta atmoska ... a hlavne, nie je to len roomka ale cely komplex miestnosti, hal a chodieb. Co sa tyka obtiaznosti, je fantasticky zosuladena potreba myslenia a akcneho postupu. A na DF teambuilding ako stvorena lebo je az pre 20 ludi. :yes: Ale kedze ju uz mam odohranu, ja by som asi tym padom nesiel. :ua:

Bezrucka? :aaa: A dostaneme sa tam? Lebo ja ked obcas idem okolo tak je vsetko zatlcene, zavarene a dobijat sa tam silou co ja viem... Ak vies ako na to, podme! Berieme fotaky, protitetanovky, Margitu a ideme. :lol: Lebo sa moze stat ze ju zburaju alebo zacnu rekonstruovat. :ua:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Escape Rooms

Poslaťod Kulunuru » Štv 16.06.2016 12:40

Barbor sak ked bude DF roomka, pojdes s nami a dame to. Roomka je speciaaal vec :yes: a ked je dobra, stoji za to aby sa aj asocial (ako som tak trochu aj ja) premohol :ha:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Escape Rooms

Poslaťod moschino » Štv 16.06.2016 13:02

Offtopic: práve neviem, ako sa tam dostať :ua: ale niekde by mohla byť nejaká škáročka :angel: aj by som si pýtala povolenie, len by mi ho asi nikto nedal. Inak do toho zatvoreného Lunaparku v Budapešti, tam by som ako išla :aaa: :aaa: to musí byť úplne šialené, tie spustnuté kolotoče :aaa: taký Joyland :angel: už neraz ma napadlo vygoogliť nejakú kompetentnú osobu a skúsiť povolenie. Aj by som sa nikam nešplhala, a išla len po chodníku slušne, keby mi tam dovolili ísť :hi:

iná roomka tak pre viac ľudí nie je? Aby sme mohli ísť viacerí odtiaľto. Teraz ideme napr 5ti a už v tom dome prekliatych to bolo dosť veľa, sme sa trochu aj tlačili.
edit: klnr, v tom Undead Arena je toho viac ako pozerám, vraj aj nové scenáre. Už aj v tej dvojke, v Asylum si bol? (ježinku, to skoro ako v tom American horor story II, v tom sanatóriu :aaa: :aaa: :aaa: čo práve kukám)
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Escape Rooms

Poslaťod Barbor » Štv 16.06.2016 13:12

peti včera mi akurať baška hovorila ze boli na tom divná? divná basa?
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Escape Rooms

Poslaťod Kulunuru » Štv 16.06.2016 13:18

Offtopic: Na Bezrucku podla mna "UE" povolenie nevydaju ... tam bud HC cez nejake okno alebo "skarocku" (Mind the Gap! :lol: )... ked pojdem najblizsie okolo tak si to obidem a popozeram. V pripade ze by tam bolo nieco pouzitelne mozeme zahajit rychlu misiu.

Co sa tyka tej Undead Areny, ja som bol prave na Hostel Room 2 Asylum a to je jedine co maju momentalne aktivne. Ale urcite casom otvoria nieco nove a ak budu mat tak velkoryse priestory ako maju teraz tak to bude urcite pre dost ludi. :yes:

Barbor Divna basa? Tam sme boli pred dvoma ci troma tyzdnami. Celkom dobre, dost originalne a neobvykle. Hlavne druha polovica hry nabrala grady. Zo zaciatku sme boli dost dreveni. Najlepsi bol admin a jeho hlaska na konci ked nam vravel taky suhrn nasej hry: "Chvilu som sa na vas nepozeral a ked som sa pozrel co robite, videl som len lietat knihy" :haha:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Escape Rooms

Poslaťod moschino » Štv 16.06.2016 13:22

NIe, to len Baška bola v Divnej base, my sme boli v Dome prekliatych. Robia to tí istí, Dom bol ich prvý escape room, potom bola basa. Tá ma najskôr moc nezaujala, ale keď Baška povedala, že každého zavrú do inej cely, tak to už je niečo inééé, to už by mohla byť sranda :angel:
joj, ale tento Asylum, to musí byť pecka :aaa: poďmeeee, poriadny df teambuilding :aaa: sa musíme socializovať aj my, nie len psy stále socializujeme :ha:

Offtopic: klnr, pokukaj škáročky :hih: hlavne aj či sa tam nepohybuje nejaká sbs. A keby nevyšlo to, môžme aj tú dnv :angel:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Hry