Kotné sučky a naše šteniky

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod Bebis » Štv 22.11.2012 17:53

Atrioša píše:Inak termín pôrodu je najpravdepodobnejšie na Štedrý deň

Darčeky :smile:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod Atrioša » Štv 22.11.2012 18:47

Presne. :lol:
Sme sa aj dohodli s mužom, že si nič nebudeme dávať, že Sanuška sa postará. :smile: Bolo by to super, budeme doma cez sviatky, len sa bojím, že v prípade komplikácií by bol problém s veterinárom, lebo cez sviatky budu na klinikach asi len najmladsi doktori. :ua:
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod Anavi » Pon 26.11.2012 19:04

:ach: Máme šteniatka ...an ienvie mči sa tešiť či nie ..otec má na firme xrotvajler ktorý si tam doniesol malú 5kg sučku xbradvečík ...včera ju nevedeli nájsť a dnes ju mamian našla dehydrovanú a zničenú pod paletami s 3 šteniatkami :plac: ...an ineviem či sú to toho rotvajlera alebo niekoho iného :ach: sú 2 čierne a vlkosivé ...preniesli sme ju odtiaľ a ona sa tam zase vrátila tak sme jej to tam napchali dekami :ua: ...ak by ste mali niekto záujem o čistý mix mixov dajte vedieť :smile: , chcem ich určite darovať :smile: a čím skôr sa ozvete tím lepšie pretože by mohlo dojsť naším na rozum niečo krutejšie :au: ale ja im to určite nedovolím...zajtra ich idem pozrieť tak pridám dúfam aj pár fotiek a povážim ich :smile:
Sny sú na to , aby sa splnili .
Anavi
Hafan
 
Príspevky: 583

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod Anavi » Uto 27.11.2012 20:03

Zajtra prinesem fotky jednotlivých šteniatok :) ...sú to 2 sučky a 1 psík :) ..čierne je teda len jedno (zle som videla na fotke :ach: ) ..mamča sa o ne vzorne stará :smile: nechá nám ich chytiť a nie je nervózna :) . Jedno u nás ostane ale aj tak hľadajú stále dobrý domov :no:
Sny sú na to , aby sa splnili .
Anavi
Hafan
 
Príspevky: 583

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod MisheliQ » Štv 27.12.2012 16:36

Chcem len informovať, že 2 mesiace po cisárskom reze, a teda po šteniatkach, máme podráždenú sliznicu maternice. Viac o tom píšem tu viewtopic.php?p=972757#p972757. Píšem to tu preto, aby v budúcnosti na to každý dával pozor. Jeden uživateľ tu už aj niekde písal, že po šteniatkach ich sučka mala pyometru-zápal maternice.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod Lučíja » Ned 30.12.2012 11:50

ahojte!! objavila som tuto temu tak sa idem zapojit :smile:
my mame dnes 58.den gravidity, steniatka kopu ako dive, teplota nam trosku poklesla, papa nam tak na polovicu, ale je strasne akcna, vonku nam chce behat a hrat sa..je to normalne v takomto pokrocilom stadiu tehotenstva??? :oo: cakala som ze sa jej nebude chciet ani pohnut ked vyzera jak mala veleryba :lol:
DARK SIDE LEGION chovateľská stanica plemena australian kelpie - http://www.kelpie.sk
Lučíja
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 255
Bydlisko: Bratislava

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod MisheliQ » Ned 30.12.2012 12:03

Fergie bola taká istá. Váľala sa po zemi a tak a ja som ju v tom nechala, nebránila som jej a potom sa stalo to, čo sa stalo... :ua:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod Lučíja » Ned 30.12.2012 12:09

je mi luto co sa stalo tvojej fenke :plac:
mne sa Eb nevala akurat jej nerobi vobec problem skakat na postel, z postele a vonku pobehnut alebo sa pohrat s inym psikom, tak som len chcela vediet ci je normalne ze fena ma takuto energiu aj ked je uz tesne pred porodom. ono nasa Eb bola vzdy psycho..teda nulovy pud sebazachovy a tak, ale dufala som ze ked bude tehotna ze si to nejak uvedomi a bude viac opatrna :smile:
DARK SIDE LEGION chovateľská stanica plemena australian kelpie - http://www.kelpie.sk
Lučíja
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 255
Bydlisko: Bratislava

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod maktub » Ned 30.12.2012 12:11

Lučíja píše:ahojte!! objavila som tuto temu tak sa idem zapojit :smile:
my mame dnes 58.den gravidity, steniatka kopu ako dive, teplota nam trosku poklesla, papa nam tak na polovicu, ale je strasne akcna, vonku nam chce behat a hrat sa..je to normalne v takomto pokrocilom stadiu tehotenstva??? :oo: cakala som ze sa jej nebude chciet ani pohnut ked vyzera jak mala veleryba :lol:


Niektoré sučky sú také, ale mala by si jej to zamedziť, je v 58. dni, tesne pred okotením, tak by mala byť hlavne v pokoji, aby sa niečo nestalo...
Rita bola v tomto vzorná :lol:, už sa jej nechcelo ani chodiť, iba sedávala na slniečku a vyhrievala sa...a žrala :lol: , čo jej ostalo doteraz, dosť pribrala, škoda, že ju nemám kde odvážiť.
One Dogue de Bordeaux is never enough ! :smile:
maktub
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 467
Bydlisko: Ružomberok

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod Lučíja » Ned 30.12.2012 12:16

vdaka za odpoved :smile: tak ja dufam ze sa dostane naspat do formy co najskor :lol:
DARK SIDE LEGION chovateľská stanica plemena australian kelpie - http://www.kelpie.sk
Lučíja
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 255
Bydlisko: Bratislava

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod maktub » Ned 30.12.2012 12:22

:lol: Určite dostane, teraz ešte dostáva žrať viac krát denne, kvôli šteňatám, ale keď prestanú cicať, dávky sa zmenšia a bude mať viac pohybu, rýchlo to z nej zlezie.
Keď sa vám to už blíži, želám ľahký priebeh pôrodu a aby boli šteniatka aj sučka zdravé. :ahoj:
One Dogue de Bordeaux is never enough ! :smile:
maktub
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 467
Bydlisko: Ružomberok

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod Lučíja » Ned 30.12.2012 12:28

dakujeme!! v to dufame vsetci ze to dopadne na vybornu a steniatka aj fena budu zdrave :smile:
no veru blizi blizi a ako poznam nasu Eb nechava si porod presne na silvestra :lol:
DARK SIDE LEGION chovateľská stanica plemena australian kelpie - http://www.kelpie.sk
Lučíja
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 255
Bydlisko: Bratislava

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod lajsinda » Uto 01.01.2013 12:49

Prosim vas je možne že si fenka zožerie vlastne šteniatka? Mali sme 10 šteniatok a už ich je len 7 a tie 3 nikde nemôžeme najsť :(
Pes, ktorého si uzdravil, ťa nikdy nepohryzie. V tom je hlavný rozdiel medzi zvieraťom a človekom.
lajsinda
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod Buchťa » Uto 01.01.2013 15:07

Ano je to možné.To je prostě matka příroda.Pokuď fena (né každá) "zacítí",že ty štěňátka nejsou na 100% životaschopná a zdravá,tak je odvrhne a i sežere.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod Lučíja » Str 02.01.2013 19:04

ahojte!!
tak my uz mame po tom!! :smile: vcera sa nam narodilo krasnych 6 steniatok :smile:
povodne ich bolo 7 ale to posledne islo von prilis dlho a komplikovane tak sa narodilo mrtve, zadusilo sa plodovou vodou :plac:
zvysna sestica sa ma uzasne tu je foto nasich drobcov a hrdej maminy :smile:
Obrázok
DARK SIDE LEGION chovateľská stanica plemena australian kelpie - http://www.kelpie.sk
Lučíja
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 255
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo