Uchovnenie

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: uchovnenie fenky

Poslaťod milka1 » Uto 22.01.2013 13:39

fuuu, takze vystava nas neminie teda...no co uz, musime sa asi naucit vsetko co treba na vystavy....dakujem velmi pekne za rady.
milka1
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Uchovnenie

Poslaťod leukoplast » Ned 26.01.2014 14:14

Ahojte, chystám sa uchovniť psa, mám borderku. Všetky omáčky okolo uchovnenia mam ( RTG a pod ). Mám absolvované výstavy (aj klubovú). A na stránke www.bbck.sk v chovateľskom poriadku je napísané:

(1) prvá varianta: troch výstav (so známkou výborný, veľmi dobrý – jedna klubom organizovaná výstava – povinne, ďalšie výstavy typu celoštátna, národná, medzinárodná, európska, svetová (posudok z oblastnej výstavy sa nebude rátať k posudkom na zaradenie do chovu.

A tu je ten problém, "so známkou výborný, veľmi dobrý " ako by ste to pochopili, alebo ako to vlastne je. Že či pes môže mať známky VD,VD,VD alebo napr. V,VD,VD aby bol uchovnený ?! Nepýtala by som sa, ale kedže mi každý hovorí inak a mám z toho omáčky v hlave, tak ešte si vypočujem rady od Vás :smile: :smile:

Btw. nemáte niekto nejaký vzor ako ste žiadali o uchovnenie ? :lol: Slušnosť káže aby som nejaké omáčky napísala o tom, že žiadam o uchovnenie :lol: Prípadne čo ste písali ak nemáte vzor :)

Ďakujeeeem :jupi:
leukoplast
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Uchovnenie

Poslaťod gaidheal » Ned 26.01.2014 15:53

leukoplast , a čo takto napísať priamo poradcovi chovu pre border collie : http://www.bbck.sk/kontakt/ :jupi:
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: Uchovnenie

Poslaťod leukoplast » Ned 26.01.2014 16:00

gaidheal - super, toto som čakal. Že sa nájde niekto taký "chytrí". Jasné, že som písal už poradcovi.
Ale zatiaľ neodpisuje nik ( asi majú plnú schránku mailov :ach: ). Tak sa pýtam tu na rady a skúsenosti :zz:
leukoplast
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Uchovnenie

Poslaťod gaidheal » Ned 26.01.2014 16:12

leukoplast píše:gaidheal - super, toto som čakal. Že sa nájde niekto taký "chytrí". Jasné, že som písal už poradcovi.
Ale zatiaľ neodpisuje nik ( asi majú plnú schránku mailov :ach: ). Tak sa pýtam tu na rady a skúsenosti :zz:


je tam aj číslo,môžeš zavolať, "poradca" je na to aby poradil :no:
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: Uchovnenie

Poslaťod MisheliQ » Ned 26.01.2014 16:28

Ja tomu rozumiem tak, že sučka musí získať na týchto 3 výstavách buď známku výborná alebo veľmi dobrá, žiadna iná známka neprichádza do úvahy a tieto známky (výborná či veľmi dobrá) nie sú limitované počtom, že napr. max. 2x výborná či max 2x veľmi dobrá a pod. takže môže mať 3x výborná, či 3x veľmi dobrá...

A čo sa týka tej žiadosti o uchovnenie, hľadala som ho v mailoch, lebo nie som na svojom pc, ale s týmto ti žiaľ nepomôžem :/
ale našla som niečo na google, no z tohto pc to neviem otvoriť, takže nepoznám jeho obsah ŽIADOST O ZARADENIE DO CHOVU.doc (zdroj http://www.koliaklub.sk)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Uchovnenie

Poslaťod bibika » Ned 26.01.2014 16:32

Miška, ale koliaklub s borderami nič nemá, oni majú svoje tlačivá.
Tuto: http://www.bbck.sk/klub/tlaciva/ :smile:
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Uchovnenie

Poslaťod MisheliQ » Ned 26.01.2014 16:37

bibika to viem (a aj leukoplast), mohla sa tým inšpirovať (nakoľko si žiadala vzor a tu ho mala, predpokladám..keďže ako som už písala, mne to otvoriť nešlo) :)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Uchovnenie

Poslaťod Bad » Ned 26.01.2014 16:43

Leukoplst, na stránkách klubu máš "žádost o uchovnění", fakt nemusíš nic vymýšlet ani psát jakoukoliv omáčku. S těmi výstavami je to tak, že musíš mít z daného typu výstavy nejhůř VD.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Uchovnenie

Poslaťod Lindchen » Str 04.02.2015 11:26

Dá sa uchovniť psa-samca aj z triedy veteránov, resp. ak budem chcieť výsledok z veteránskej triedy zaradiť k žiadosti o chovnosť? Na klubovej stránke som nenašla ustanovenie, ktorému by to odporovalo, ale tak pre istotu, či ste sa stretli počas toho, čo sa venujete chovu/kynológii.

EDIT: pozerám lepšie podmienky chovnosti, vidím, že sa minulý rok menili, a to dosť :oo: . Arisiak má týmto splnené.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Uchovnenie

Poslaťod Kača » Str 04.02.2015 12:05

Lindchen píše:Dá sa uchovniť psa-samca aj z triedy veteránov, resp. ak budem chcieť výsledok z veteránskej triedy zaradiť k žiadosti o chovnosť? Na klubovej stránke som nenašla ustanovenie, ktorému by to odporovalo, ale tak pre istotu, či ste sa stretli počas toho, čo sa venujete chovu/kynológii.

EDIT: pozerám lepšie podmienky chovnosti, vidím, že sa minulý rok menili, a to dosť :oo: . Arisiak má týmto splnené.


Mimo edit :lol:
Aj trieda veteránov sa ráta. Pes môže byť plodný a chovný aj nad hranicou 8. rokov. Vždy je určené "minimálne od triedy mladých" - ide o to, aby zviera bolo ako tak dospelé. IMHO logicky pretože u šteniat sa niektoré veci posúdiť nedajú - a to mimo exteriéru ide najmä o zuby, semenníky,...
A gratulujem Lindi !! :smile:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Uchovnenie

Poslaťod Lindchen » Str 04.02.2015 13:06

Ďakujeme :hi: .

Tiež som si tak myslela, keďže chovnosť samca obmedzená nie je.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Uchovnenie

Poslaťod Efa » Str 04.02.2015 14:56

Lindchen, nebodaj zvažuješ uchovniť Arisa? ale vzhľadom k tomu že si písala že je alergik, tak len dúfam že ho nezvažuješ aj použiť v chove ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Uchovnenie

Poslaťod Lindchen » Str 04.02.2015 15:04

Zvažujeme to ako možnosť nechať si jeho šteňa. Je to v rovine uvažovania, nakoľko nie som spokojná s tým, čo chovatelia momentálne (ne)ponúkajú. Keďže Aris ešte nekryl, neviem, či z toho vôbec niečo bude. Majiteľ sučky bude o jeho alergii opoznámený, bude na ňom, ako sa rozhodne, ak nastane vôbec niekedy takáto debata (finančné náklady a pod.). Konzultovala som s mojím veterinárom a dermatologičkou, ako je to s dedičnosťou alergie, dedičná nie je. Nikto z jeho súrodencov ani rodičov alergik nie je, informovala som sa, mám kontakty na súrodencov, nikto tento problém nemá.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Uchovnenie

Poslaťod mairi » Str 04.02.2015 17:03

ehm ako nechcem byt zla, ale aris nema problem len s alergiou, pokial si ja spominam tak kazdeho pol roka s nim daco riesis, ja osobne by som uz "len" na alergikovi, dedicom nededicnom, nechovala nikdy :ach:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo