Úmrtie šteniat a cisársky rez sučky

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Úmrtie šteniat a cisársky rez sučky

Poslaťod MichaelaC. » Uto 18.08.2015 10:24

Dobrý deň, prosila by som radu niekoho skúseného. Mám fenku Chodského psa, ktorá bola nakrytá a bohužial po začatom pôrode a narodení mrtveho šteniatka som šla na veterinu a urobil sa cisársky rez kde prežila jedna fenka. Bohužiaľ po 6 dňoch sme ju dali utratiť pretože prvý deň vôbec neccela piť to som ju donútila až na druhý deň, a potom už aj keď to vyzeralo že sa chytila papať nepriberala a mojej suke ako keby prestávalo tiecť mliečko a ani ona už nechcela cicať. Tak sme prešli na mliečnu náhradu a vyzeralo to dobre... papala spala, suka sa o ňu starala ale potom v noci ako keby mala krče nafúklo sa jej bruško ale kakala normálne. piť už ale nechcela. na druhý deň večer už len ležala a skúšali sme všetko možné zohriať, dať piť , aj vodu s prípravkom na hydratáciu ale nepomohlo. Suka sa už ku nej taktiež nemala a tak po 4 hodinách sme sa rozhodli, že už nech sa netrápi. Nechápem čo sa mohlo stať. ďalšia vec čo ma zaujíma... Suka ktorú som opisovala sa taktiež narodila cisárskym rezom ale rozdiel bol ten že jej mamina nedala vedieť, že prišiel pôrod, nemala kontrakcie, netlačila a vybrali sme cisárskym rezom ju a jej brata a 5 mrtvych steniat. Preto sme si teraz dali pozor, chodili na sono každý deň a srdiečka bili pekne. čo sa mohlo zvrtnúť. Suku už pripúšťať nedám ale rada by som vedieť kde mohla nastať chyba. Ešte teraz sa neviem spamätať. ďakujem za odpoveď
MichaelaC.
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Úmrtie šteniat a cisársky rez sučky

Poslaťod Lindchen » Uto 18.08.2015 11:30

Čo sa mohla stať neviem, ale aspoň tu vidieť, že je niečo pravdy na tom, že komplikovaný pôrod sa dedí a nie je ok chovať na zvieratách, ktorých matky mali problémy normálne rodiť. Mrzí ma, čo sa vám stalo.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov


Späť na Chovateľstvo