Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Slausa » Štv 20.07.2017 21:37

Offtopic: ozaj, od kedy vlastne ten zákon platí?
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483


Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Puk » Str 26.07.2017 18:41

Slausa - je to len NÁVRH, ale pani ministerka ho berie ako hotovú vec... :nwm: Kým prejde čítaním, schvaľovaním, pozmeňovacími návrhmi, atď., ešte sa môže veľa zmeniť. Veľmi často sa totiž stane, že novými zapracovanými pripomienkami samotná Novela stratí svoj pôvodný význam. A to ho ešte tých 150 vajčiakov z Vodného vrchu ani prijať nemusí... Príjmať sa má v januári 2018, ak sa nemýlim. Ale moja klasika : som dosť veľký skeptik, pretože : Povinné čipovania je alfa a omega! Ale ak sa nebude dodržiavať plošne a neuskutoční sa v priebehu pár mesiacov, dostaneme sa na kolotoč, keďže suka je gravidná len 2 mesiace a štence sa budú sypať a bude sa odvolávať na všetkých svätých... Ak sa čipovanie neuskutoční do cca 6 mesiacov, celá Novela stratí zmysel, pretože znovu budú neidentifikovateľní psy a ich prostredníctvom aj majitelia. Problém tu bude výhovorka, že majiteľ nemá na začipovanie zvieraťa, a tak... Druhý problém, ktorý vidím, bude v tom, že nebudú k dispozícii prostriedky a ľudia, ktorí budú vykonávať kontroly a riešiť priestupky. Jednoducho - nebude "nato"... Riešiť prípadný konkrétny prípad je nedostatočné, ak sa nenabehne na systém. ˇMožných zádrhelov bude zrejme ešte viac... Ale niekde začať treba (len nech to má hlavu a pätu) a ja sa budem tešiť, keď ma faktami z môjho skepticizmu vrátia do krajiny snov. :yes:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Elis » Str 26.07.2017 21:28

Puk píše:Povinné čipovania je alfa a omega! Ale ak sa nebude dodržiavať plošne a neuskutoční sa v priebehu pár mesiacov,


k tomuhle jen dodam -ze jen ocipovat nestaci....taky je treba cipy nekde registrovat.

nevim, jak je to na Slovensku, ale v CR jsou registry cipu vlastnictvim soukromych osob :pac:
je jen jeden st. registr -s evidenci vztekliny, ktery je dostupny pouze vetum.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Slausa » Štv 27.07.2017 3:28

Aha, ja že už hotová vec to je. Diki, puk
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Puk » Štv 27.07.2017 15:16

Elis píše:k tomuhle jen dodam -ze jen ocipovat nestaci....taky je treba cipy nekde registrovat.


Jasné, ako píšeš! Ale predpokladám (možno mylne), že keď sa uzákoní čipovanie, akosi automaticky príde centrálny register a povinnosť veta ním očipované zviera doň zaregistrovať. Bez toho to fakt nemá zmysel.

U nás na SK to je aj doteraz tak, akurát je pravda (ukázala už prax), že nie každý vet to aj urobil. Začipoval, prachy zobral, ale nezaregistroval. Až keď sa pes stratil sa prišlo na to, lebo sa nenachádzal tam, kde sa mal. Zo strany zákazníka - takému vetovi skopať riť ako záhradku. Z odborného hľadiska by si takýchto vetov mala riešiť Komora.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Aris » Pia 28.07.2017 15:27

Offtopic: Tak som to zo srandy pozrela a my tiež nemáme registrovaný čip :oo: akože wtf, 4 roky od čipovania, ďakujem pekne
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Predchádzajúci

Späť na Chovateľstvo