Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod raky » Štv 01.10.2015 22:42

no som aj ja zvedavý... :hi: Dokonca by som povedal, že je ticho...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Puk » Sob 10.10.2015 12:11

Tak plním sľub : do roka a do dňa. :nwm:
Nechcem sa rozpisovať, tak položím len tri základné otázky :
1., Ako sa zlepšil zdravotný stav plemien psov s PP, čo bolo jedným z cieľov tejto iniciatívy.
2., Koľko množiteľov z radov chovateľov s PP ( v zmysle iniciatívy termín : nepoctivých chovateľov) bolo reálne postihnutých, odhalených, potrestaných?
3., Aká bola podpora trojlístka pánov SKJ tejto iniciatívy konkrétne, okrem odfajknutia? (Splnené v duchu : Baran celý, vlk sýty...)
A súkromná posledná otázka : V čom som nemal pravdu v mojich príspevkoch spred roka?
Ale fakt je : odpoveď ani neočakávam! :yes: :hi: :ahoj:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod MisheliQ » Sob 10.10.2015 14:16

Puk, chod a pytaj sa. Aky je problem dohodnut stretnutie s tymi ludmi, od ktorych pozadujes odpovede na tieto tvoje otazky?
Ludia maju cez internet plne reci o tom co je zle, ale ked mozu na rovinu povedat z oci do oci, co je zle, tak zrazu skutek utek.

Ked som pytala, prosila ludi, aby mi pomohli pripravit otazky tykajuce sa chovu psov s PP na besedu, vsetci cusali....zrazu sa nebolo co pytat ani co vycitat. Vo virtualnom svete sa toho asi vela nezmeni, treba sa realizovat v tom realnom svete a nielen nadavat ako to nejde a co vsetko sa robi zle....
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod akuk » Sob 10.10.2015 21:19

MisheliQ, stazujes sa, ze nikto ti nepomahal, ale vysledky maju zodpovedat ini :smile:
ak si mala iniciativu aj ty, tak daj tvoj pohlad k vysledku :no:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod zebo » Sob 10.10.2015 21:27

akuk,kua sak to s MischeliQ musis riesit osobe!!! aky mas problem ju vyhladat ??? :joint:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1181

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Puk » Ned 11.10.2015 8:23

MisheliQ píše:Puk, chod a pytaj sa. Aky je problem dohodnut stretnutie s tymi ludmi, od ktorych pozadujes odpovede na tieto tvoje otazky?
Ludia maju cez internet plne reci o tom co je zle, ale ked mozu na rovinu povedat z oci do oci, co je zle, tak zrazu skutek utek.

Ked som pytala, prosila ludi, aby mi pomohli pripravit otazky tykajuce sa chovu psov s PP na besedu, vsetci cusali....zrazu sa nebolo co pytat ani co vycitat. Vo virtualnom svete sa toho asi vela nezmeni, treba sa realizovat v tom realnom svete a nielen nadavat ako to nejde a co vsetko sa robi zle....


Mishelique však sa pýtam! :jazyk: Tu som vyjadril svoj názor, tu som mal "oponentov", tak sa ich pýtam tu. Zdá sa Ti to nelogické? :nwm:

Nepochopila si základný fakt mojich pôvodných príspevkov. Pretvárka a faloš slovenskej organizovanej kynologickej vrchnosti nikdy nemôže viesť k nijakým hmatateľným výsledkom, hoci by ich robili len poctiví a nezištní ľudia. Toto bola podstata! Ty zrejme veríš stále pekným rečiam tých troch farizejov, ktorí sa dali vyfotiť s rukami na sebe, ako bojvníci za niečo... Sú to bojovníci, ale len za seba, svoj biznis a svoje egá. Keby bola prezidentkou pani Staviarska, možno by to bolo iné (ale možno aj nie, kto vie?) ako za panovania súčasnej trasorítky...
Ľudí, ktorí mi oponovali (Maira, Mayaa. Emili) nepoznám, nemám s nimi ako debatovať zoči voči, ako píšeš., Nie som ctiteľ ss. Diskutujem verejne tu a nie poza chrbát! Debatoval som s nimi tu a sľúbil som sa im ozvať tu. Nepotrebujem sa s nimi stretnúť, pretože základný výsledok tejto kepienkovej akcie je presne ako som predpokladal, teda nula! :yes:

Mňa si sa nepýtala na nič a ani neviem konkrétne k akej besede a ani s kým - to len na okraj. Ak sa beseda mala týkať PES pre život a nie pre biznis - tak podľa mňa bola totálne zbytočná. V chove psov tieto pravidlá dávno FCI nastolila a SKJ ako jej predstaviteľ na SK ich prostredníctvom svojich chovateľských klubov mal od svojich členov vyžadovať. Tí členovia, keď sa stávajú chovateľmi, tak predsa musia poznať pravidlá hry. O čom tu debatovať? Či napr. o tom, že chovom (ktoréhokoľvek plemena) sa vylepšuje jeho zdravie, ako to má FCI v základnom dokumente? Opýtam sa - skutočne sa organizovaným chovom to zdravie vylepšuje? Lebo prax posledných napr. 20 rokov je diametrálne odlišná od "snáh"... Takže o čom to je? Chceš ďalšie otázky? Myslím, že netreba. Len nechoď prosím, na mňa s tým - a ty si čo urobil... Dostaneme sa na kolotoč. :nwm:
Reálny svet - bez emócií - spoznávaj ho, ale bez ideálov. Ja som ich v podaní sk kynológie stratil. A toto o čom si píšeme je len ďalší fakt, že mám tak trochu pravdu... :no:
Naposledy upravil Puk dňa Ned 11.10.2015 8:30, celkovo upravené 1
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod hruska » Ned 11.10.2015 8:24

mne to pridu take recnicke otazky, odpoved nik necaka, ci? A nie preto, ze sem nik z nich nechodi, ale preto, ze sa nic nezmenilo, ci dalsie ci? :lol:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Puk » Ned 11.10.2015 8:33

hruska píše:mne to pridu take recnicke otazky, odpoved nik necaka, ci? A nie preto, ze sem nik z nich nechodi, ale preto, ze sa nic nezmenilo, ci dalsie ci? :lol:


Žiadne či. Máš úplnú pravdu, nečakám a asi ani nik. Len sa divím (rečnícky :heh: ), že pred rokom sa tu na mňa vyrútilo pár ľudí a keď po roku mali dodať sumár, čo "poriešili", už sa nemá kto vyrútiť...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Puk » Ned 11.10.2015 8:35

Poprosím môj duplicitný príspevok vymazať. Tak trochu blbne odosielanie...

Hruška máš pravdu, relevantnú odpoveď nečakám. Ja len, že keď sa pred rokom na mňa pár ľudí za názor vyrútilo, po roku keď sa mohli pochváliť výsledkami, ostalo ticho...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod hruska » Ned 11.10.2015 8:37

ved ja tiez necakam, nikdy som necakala, ale myslienka to bola pekna, musis uznat :D
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Puk » Ned 11.10.2015 8:40

QuintipaNO píše:Tak ešte ja na chvíľu. :smile:
Každá jedna iniciatíva je pekná, a keď sa stretnú ľudia čo ju chcú robiť z určitého presvedčenia a odhodlania treba ich podporiť a nie hádzať polená pod nohy. :yes:
Len bohužiaľ poväčšine pri aktivitách ktoré zastreší skazená organizácia ona sama nedovolí členom čo sa chcú angažovať a dať do toho svoje odhodlanie aby táto cesta dozrela aj nejaké svetlo na konci tunela. :ua: Lebo akonáhle by sa cesta začala vymykať z nastavených koľajníc neváhajú použiť zbrane najtvrdšieho kalibru a to väčšina slušných ludi neustojí. Ono totiž nie nadarmo sa vraví že na sviňu sa nejde z dobrým slovom. :no:


Hruška, tu je gro... :ahoj:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod hruska » Ned 11.10.2015 8:49

myslim, ze toto by si ini mali precitat, ja mam nazor aky mam aj bez tohto :no:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod zebo » Ned 11.10.2015 9:11

ale mohli nas prist niecim preliecit :smile:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1181

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Puk » Ned 11.10.2015 12:13

Hej, vraj psychiatri majú deň otvorených dverí. Tak že by som išiel kuk? ...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod zebo » Ned 11.10.2015 19:13

ak ti to tu nestaci, nech sa paci :ha: :joint:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1181

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo