Krytie

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: krytie

Poslaťod Nyssa » Pon 22.12.2008 12:37

ja chápem že sa budete teraz obhajovať
Lena, to snad nemyslis vazne! nikto sa tu obhajovať nemusí...a to, ze niekto bude este viac ignorovat pravdu, je pre mna primitiv...takze asi tak
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: krytie

Poslaťod Lena » Pon 22.12.2008 12:42

tak isto ako tí čo urážajú sú primitívy pre tých ktorí sú urážaný :aaa: :no: ja sa nechcem s tebou nejak dohadovať, len som napísala svoj názor. urážkami sa nič nevyrieši. skús robiť osvetu medzi ľuďmi a hovor im aký sú bezcharakterný debili a uvidíme či potom budú súhlasiť s tvojim názorom. (bezcharakterný debili-bolo povedané ako príklad keby sas chce niekto obúvať do toho že to tu nebolo použité)
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: krytie

Poslaťod Owecka753 » Pon 22.12.2008 13:38

Ema012 sak jasne mala pomoc je pomoc,ale aj tak sa tym nic nezmeni,bude este vela ludi co bude davat nakryvat svoje bez pp feny bez bb psami.....asik tak....ja mam nato taky nazor
Owecka753
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1055

Re: krytie

Poslaťod wasaabi » Pon 22.12.2008 15:24

Nyssa píše:wassabi mne osobne je ľúto teba :pac: tvoj pes je ešte mladý vôbec nevieš ako sa vyvinie jeho povaha a úprimne, to čo čítam z tvojich niekedy primitívnych detských príspevkov ani nič dobré nemôže vyjsť, ale hlavne, že ťa už oslovili dvaja záujemcovia a nemôžeš sa dočkať, kedy už bude môcť pes kryť...je to úbohé a keby môj pes v živote nemal vidieť suku a suka psa, nebudem množiť niečo, čo môže mať k prenosu dedičných chorôb. máš jedno z plemien, ktoré má týchto genetických predispozícií až až a už je NO ako nasr.... to chceš k tomuto prispieť, aby ďalších 9-10 šteniat bolo celý život na reťazi alebo kto vie kde? a také báchorky, že presne budeš vedieť, kde šteniatka budú u mňa neobstoja. JE TO NEKONTROLOVANÝ CHOV A V ŽIVOTE TO NEUSTRIEHNEŠ



a co som sa na zaciatku pytala? ze kedy moze,ne ze ho cil berem po vsetkych sukach a davam mu zatrtkavat ,kde to fasa som napisala ze sa uz neviem dockat,kedy urobi nejakej sucke mlade?? to su tie fantasmagorie co si kazdy tu dovymysla :ach:
mam dojem,ze nerozumies ani tym mojim "primitivnym detskym prispevkom" ,na jednoduchu otazku sa ziada jednoducha odpoved,asi som toho vela cakala :pac: :ach:
pokial viem,tak su aj chovy aj PP psy co maju decne vady a mnozia taktiez... ale sak to je jedno,lebo je to pes "papierovy" :ach:


a takisto neustriehnes ,ked si aj niekto kupi PP psa,ze ci neskonci v utulku alebo ako strazny pes abo neviem kde(nehovorim,ze taketo veci netreba brat v uvah,ze "sak je to len zviera", ale to mas za jedno ci je to pes s PP alebo bez PP)
Naposledy upravil wasaabi dňa Pon 22.12.2008 15:29, celkovo upravené 1
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: krytie

Poslaťod wasaabi » Pon 22.12.2008 15:27

Nyssa píše:nemám sa za čo ospravedlňovať :nie: takisto sme my vyjadrili názor ako ona. ako si napr. wasaabi môže dovoliť napísať, že jej je windy ľúto? to už nikto iný nemôže? a prečo? lebo ona je ten chudáčik menšina? Lena sorry, ale pokiaľ viem, zo začiatku nikto osobne wasaabi neurážal, bolo to väčšinou vo všeobecnej rovine



tak ja si nemozem dovolit jej hento napisat? a ona si moze dovolit napisat to,ze "ked chce aby si uzil,nech si klaknem, pred neho a uzije si to so mnou" to si znovu nepostrehla :ach: :ach:
ako by si sa citila ty,keby ti toto volado napise? "urcite sa tomu potesis a este aj zagratulujes tomu cloveku,ze?" :pac: :pac: :pac:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: krytie

Poslaťod raky » Pon 22.12.2008 16:05

Lena píše:nechcela som ale musím. to že je toto fórum na niečo zamerané beriem, je to fajn ale prečo ju urážate??? kokos veď sa správate ako nejaký burani. ako chcete aby vás niekto počúval o nekontrolovanom krytí keď reagujete takto? ja som tiež v škole počúvala radšej učiteľku ktorá ma viedla a neznášala tie ktoré ponižovali študentov a robila som im len napriek.....niektoré vyjadrenia na wasabi boli skutočne choré a hanbím sa za to že patrím medzi tých s vašou ušlachtilou myšlienkou pretože potom tí "na druhej strane" aj mňa berú za človeka ktorí sa nevie správať.....a mimochodom aj v PP je bordel a že to klub zatrhne? :aaa: :heh: najskôr by napr. taký CC musel mať klub aby videl ako chovajú na fenkách s ťažkou dyspláziou.....čiže v čom sú lepší?

jednou vetou:prehnali ste.....myslím že akurát silvuška sa ospravedlnila za to ako zareagovala


Smiem sa spýtať - kde som prehnal napr.JA?
Wassabi - nepochopila toľko príspevkou a žial ani nechce, že to niektorých už vytočilo - to je všetko..., ja sa im ani nečudujem. Ak niekto niečo pre plameno chce spraviť a niekam ho dostať, čo najlepšie prezentovať a znížiť genetické vady, dysplázku atď..., tak tažko pochopí takúto aktivitu... :no:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: krytie

Poslaťod Nyssa » Pon 22.12.2008 17:35

ja by som sa chcela spytat,ze v akom veku moze pes NO zacat nakryvat.teraz mal pol roka a do buducna mam uz par ponuk :yes:

asi si nepamätáš ani vlastné slová, toto je tvoj výrok
raky:preco by to mal robit? no ja si myslim,ze raz to bude urcite muset urobit :lol:
Pre koho? pre 2 zname osoby o ktorych viem,ze sa o tie ich sucky dobre staraju a vybrali si mojho psa,lebo sa im paci a po pravde,chcela by som mat po nom nejakych potomkov,ci je na tom nieco zle? :no:

táto haluz je tiež od teba
tak prečo si myslíš, že raz to bude určite musieť urobiť?
windina veta neznamenala to, že si máš kľaknúť ( a že kto má uchylné myšlienky, že? :ha: )
pokial viem,tak su aj chovy aj PP psy co maju decne vady a mnozia taktiez... ale sak to je jedno,lebo je to pes "papierovy" :ach:

nemáš šajnu o tom, čo píšeš. PP PSY SA Z CHOVU VYRAĎUJÚ, to, že ich potom majitelia používajú opäť na tvorbu bPP je druhá vec a vlastne sú to, čo budeš ty - MNOŽITELIA
a takisto neustriehnes ,ked si aj niekto kupi PP psa,ze ci neskonci v utulku

videla s PP psa? hovorí ti niečo tetovanie a evidencia? asi ee že? nehovorím, že sa to stať nemôže, ale určite je to minimum
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: krytie

Poslaťod Borderka » Pon 22.12.2008 18:08

No teda, ale je tu husto :oo: .
ja si myslím, že krytie je pre psa veľmi dôležité tak isto ako pre fenu ´´materstvo´! Samozrejme keď sa na to pozrieme z pohľadu zvieraťa. Pud sebazáchovy je veľmi silný.
To, či bude kryť PP pes PP fenu alebo nebude, je čisto na ľudoch.
Bohužiaľ je pravda aj to, že bez PP psy ako by boli menejcenné a ľudia s nimi často krát aj tak zaobchádzajú. Takže aj krytie bPP jedincov môže byť naškodu.Bývam na dedine a tak isto poznám veľmi veľa ľudí ´´chovateľov´´ Naozaj je to niekedy katastrofa ako tie zvieratá žijú resp. živoria.
Samozrejme sú aj výnimky, ktoré síce neobdivujem,len som im vďačná, že sa správajú k svojím psím miláčikom tak ako to má byť. :jop:
No na druhej strane sú aj PP jedinci, ktorí si žijú nie moc dobre. No naozaj ich je o niečo veľa menej.
Je fakt, že keď si niekto kúpi PP psa a vycaluje za neho veľa peňazí, dobre si rozmyslí, ako s ním bude ´´zaobchádzať´´...
Ale to tu už asi niekto písal, len dúfam,že som neodbočila od témy. :hi: :ahoj:
Borderka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Re: krytie

Poslaťod Puk » Pon 22.12.2008 19:12

Borderka píše:Samozrejme keď sa na to pozrieme z pohľadu zvieraťa. Pud sebazáchovy je veľmi silný....
....Ale to tu už asi niekto písal, len dúfam,že som neodbočila od témy. :hi: :ahoj:


Nepochopil som, čo má spoločné pud sebazáchovy s krytím... :oo: Takže si asi predsa len odbočila :yes: Ale len kúštik... :heh:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: krytie

Poslaťod Ema 012 » Uto 23.12.2008 0:58

Borderka píše:ja si myslím, že krytie je pre psa veľmi dôležité tak isto ako pre fenu ´´materstvo´! Samozrejme keď sa na to pozrieme z pohľadu zvieraťa. Pud sebazáchovy je veľmi silný.

toto som nepochopila. prečo je velmi doležitééé?? :nwm:
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: krytie

Poslaťod Tasha » Uto 23.12.2008 10:21

wasaabi píše:
Nyssa píše:nemám sa za čo ospravedlňovať :nie: takisto sme my vyjadrili názor ako ona. ako si napr. wasaabi môže dovoliť napísať, že jej je windy ľúto? to už nikto iný nemôže? a prečo? lebo ona je ten chudáčik menšina? Lena sorry, ale pokiaľ viem, zo začiatku nikto osobne wasaabi neurážal, bolo to väčšinou vo všeobecnej rovine



tak ja si nemozem dovolit jej hento napisat? a ona si moze dovolit napisat to,ze "ked chce aby si uzil,nech si klaknem, pred neho a uzije si to so mnou" to si znovu nepostrehla :ach: :ach:
ako by si sa citila ty,keby ti toto volado napise? "urcite sa tomu potesis a este aj zagratulujes tomu cloveku,ze?" :pac: :pac: :pac:

:haha: :haha: :haha: tak toto bolo dobré!!! a že kto má aké uchýlné myšlienky. ty sa normálne nezdáš!!! Písala niečo o nastavení NOHY. Myslím, že si videla alebo aspoň počula ako psi zvyknú skákať či už majiteľom alebo ich známim na nohy...to bolo myslené tak... Ale kebyže nemáš úchylné myšlienky, tak ťa nenapadne takáto hovad...! :haha: :haha:
Ja som proti množeniu. Je to zbytočné. Na čo riskovať, že si vezmem šteniatko z úplne nevyhovujúceho spojenia? šteniatko, ktoré bude choré a tak či tak doňho vrazím toľko peňazí (veterinár, lieky, príp.operácie), že by som mohla mať psa s PP, postupne ho uchovniť a mať šteniatka s PP. Keď si stále poniektorí myslia, že sa na tom dá zarábať...(NEDÁ)
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: krytie

Poslaťod Puk » Uto 23.12.2008 12:10

[][quote=..."ze "ked chce aby si uzil,nech si klaknem, pred neho a uzije si to so mnou" ...
Offtopic: Zaujímavá myšlienka... :heh: Ak teda nebudú hlavy súbežne ale v jednej rovine, to "krytie a užitie si" by aj mohlo vyjsť. No dosť by ma zaujímalo, aké "štence" by z toho vzišli... :oo: Aby som nebol za zvrhlíka :čiste z profesionálneho záujmu... :haha:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: krytie

Poslaťod tana » Uto 23.12.2008 18:39

Borderka Napísal:ja si myslím, že krytie je pre psa veľmi dôležité tak isto ako pre fenu ´´materstvo´! Samozrejme keď sa na to pozrieme z pohľadu zvieraťa. Pud sebazáchovy je veľmi silný.

Ja len poopravím, pisatelka zrejme myslela sexuálny pud, ktorý mimochodom vo zvieracej ríši nie je najsilnejší.. :no:
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Re: krytie

Poslaťod wasaabi » Uto 23.12.2008 19:10

a takisto neustriehnes ,ked si aj niekto kupi PP psa,ze ci neskonci v utulku

videla s PP psa? hovorí ti niečo tetovanie a evidencia? asi ee že? nehovorím, že sa to stať nemôže, ale určite je to minimum[/quote]


ANO VIDELA SOM!!! VIEM CO TO JE!!(MYSLIM EVIDENCIA)
aspon v niecom sa zhodneme a to v tom,ze aj psy s PP su v utulkoch a to ze ich je pomenej
ale kedze som narazila na stranku,kde vsetci vsetko vedia,tak mi vysvetli ako je mozne,ze aj ked sa zisti u nejakeho plemena nejaka dedicna vada ,ale aj tak predaju toho psa s PP a chodia s nim na vystavy a kryju?
alebo preco dohadzuju niektori vetosi bez PP suky bPP psom?
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: krytie

Poslaťod wasaabi » Uto 23.12.2008 19:14

Puk píše:[][quote=..."ze "ked chce aby si uzil,nech si klaknem, pred neho a uzije si to so mnou" ...
Offtopic: Zaujímavá myšlienka... :heh: Ak teda nebudú hlavy súbežne ale v jednej rovine, to "krytie a užitie si" by aj mohlo vyjsť. No dosť by ma zaujímalo, aké "štence" by z toho vzišli... :oo: Aby som nebol za zvrhlíka :čiste z profesionálneho záujmu... :haha:



ja neviem,co by z toho vzislo(po pravde sa nad tym ani nezamyslam :ach: ),ale opytaj sa iných kompetentnych ludi,ti ti urcite odpovedia,teda odpisu :pac: :jop: :pac: :pac:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo