Krytie

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Krytie

Poslaťod Elis » Štv 16.10.2014 20:10

Mayaa píše:Pred takou dlhou cestou si výlet za krytím bez riadneho stanovenia hladiny progesterónu vôbec nedokážeme predstaviť


:yes: :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Krytie

Poslaťod ivana1 » Štv 16.10.2014 20:23

Bad píše:za prvé obecně je optimální doba 8.-14.den, za druhé je to individuální, a jestli stěry hovoří takto..... :nwm:
stery fakt nie sú veľmi dobrým ukazovateľom, ale nás poslal vet za psom na základe progesterónu a tiež to bolo skoro (ale tak Hoshiko je celá iná, u nej sa nakrývalo na 22-26 deň hárania).

A prekrytie by malo byť po dvoch dňoch ideálne...
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Krytie

Poslaťod Connie » Pia 17.10.2014 10:52

Neviete prosím, kde mi v BA alebo niekde v okolí urobia progesteron na počkanie? Do TT sa nakoniec nedostanem.
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Krytie

Poslaťod raky » Pon 23.02.2015 21:42

Viete poradiť minimálne veterinára na progesteron v okolí Ružomberka? Ďakujem moc!
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Krytie

Poslaťod Winnie » Uto 21.04.2015 15:49

Dobrý den chcem sa opýtat v sobotu sme bolli na stere a podla veterinara v pondelok robit progesteron, včera sme spravili progesteron a hodnoty boli 0,3 ng z coho bol i veterinar prekvapeny, dnes je to 8 den harania, kedy odporucate dalsi progesteron v stvrtok alebo az v piatok? nemoze byt nejaky problem ked sa to nezhoduje so sterom? vdaka.
Winnie
Junior
 
Príspevky: 233

Re: Krytie

Poslaťod pegy » Uto 24.11.2015 11:37

Viete mi,prosim, povedat, ci je mozné, ze by jazvecik- pes nakryl labradorku? Mam labradorku a stryko si priniesol jazvecika - mame spolocny dvor. Mozem kludne spavat s tym, ze jazvecik ma kratke nohy a na nu nevyskoci?
pegy
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Krytie

Poslaťod Vikiki22 » Str 25.11.2015 10:45

Určite by som nespávala pokojne. Ak ide o rozmnožovací pud, psy sú schopní robiť divy. V čase hárania by som ich určite minimálne oddelila.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Krytie

Poslaťod pigie » Str 25.11.2015 12:11

Heh, kolko jazvecikoidov beha po svete :heh: Urcite oddelovat. Fena si lahne a jazvecik sa moze cinit. Uplne bezne.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Krytie

Poslaťod Aris » Štv 26.11.2015 11:54

Niečo podobné mám doma :heh:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Krytie

Poslaťod pegy » Štv 26.11.2015 19:26

Ďakujem za odpovede, no to bude... To je tak keď niekto nehľadí na ostatných len na seba. Teraz ich možem naháňať po dvore.
pegy
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Krytie

Poslaťod Efa » Pia 27.11.2015 8:34

pegy píše:.... Teraz ich možem naháňať po dvore.

žiaľ bohu v čase hárania tvojej sučky ti ich naháňanie nepomôže a jednoducho ich nemáš šancu mať 24 hodín pod dozorom ... pre vlastný kľud a pohodu tvojej sučky preto navrhujem daj ju sterilizovať v opačnom prípade budeš pravdepodobne onedlho hľadať domov pre krížence jazvečíka a labr.
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

moze 10 mesacny pes nakryt 7 rocnu fenku?

Poslaťod miškus » Uto 22.03.2016 10:40

Mam 2 rotvajlerov , 7 rocnu fenku Reny ktora este nemala mlade a 10 mesacneho psika Aresa. Je mozne ze ju tak mlady pes dokaze nakryt? A ak vobec nebude to pre fenku v tomto veku nebezpecne? A este jedna otazka, ako ukazat Aresovy ako sa to spravne robi? pretoz on Reny skace na hlavu namiesto toho aby to robil opacnym smerom :lol: ak mu zdvihnem predne nohy a chcem mu ukazat ako na to akosi to nejde :ua: :smile:
miškus
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Krytie

Poslaťod Vikiki22 » Uto 22.03.2016 10:44

Áno, možné to je. A áno, gravidita u suky RTW v takto vysokom veku môže byť viac než nebezpečné. ...a uniká mi význam, prečo chceš tak mladému psovi kázať, ako sa to robí, keď je to vôbec pre tú suku nebezpečné? :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Krytie

Poslaťod wer » Uto 22.03.2016 10:48

a ked nie su uchovneni a krytie dopredu planovane, tak urcite nie! dost xrtw beha po svete...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Krytie

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 24.10.2016 11:37

neviem, ci spravne zaradene, ale...
suka hara - rozharala ju druha, ktora u nas bola na krytie, je to 11 den. uvazujem na krytim, ale ako pred tym, urcite nerozhara celkom, len bude farbit. a teraz otakza - je rozumne ist dat ockovat pravidelne rocne ockovania teraz ked hara a ked je mozne (i ked minimalne) krytie? dik
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo