Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Anavi » Uto 22.12.2015 10:04

Áno,samozrejme :lol: ja už mám poslanú aj chovku, len to uznanie trvá hrozne dlho. Viem,že sa dá aj tak, ale keď som si poslala chs,tak mi bolo povedané,že sa dá PP vybaviť,keď mi chs príde. T.j napríklad mesiac,dva po narodení šteniatok,mozno ked uz budu v novych domovoch. Alebo mám zavolat na SPZ a nevedeli by mi povedať,že v akok "stave" je to? Koľko treba ešte čakať?
Sny sú na to , aby sa splnili .
Anavi
Hafan
 
Príspevky: 583

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Lindchen » Uto 22.12.2015 10:07

SPZ podľa mňa stav nebude vedieť, je to administratíva v rukách FCI :nwm: . Dodatočné vybavenie PP ok, len to nepôsobí moc dobre na majiteľov, hlavne keď sú všelijaké špekulácie furt niekde o PP :lol: . Príp. nejaké potvrdenie, že si žiadala o CHS či sa nedá. Na druhej strane, ak teoreticky FCI CHS neuzná kvôli názvu, tak prakticky CHS nemáš :nwm: . Nejako ste sa poponáhľali, snáď to bude ok.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod pigie » Uto 22.12.2015 10:09

Treba majitelom vysvetlit situaciu. Ja som tiez dostala PP az neskor, lebo bola chyba v povodnom PP. Chovatelka mi ho ukazala, povedala, ze to musi poslat naspat. Takze ja by som tiez nejak ukazala, ze cakam na schvalenie a tak. A povolenie ku krytiu ale mas, ze?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Anavi » Uto 22.12.2015 10:12

Potencionálnych záujemcov som o tom samozrejme informovala,nebudem ich predsa klamať :smile: . Viem, veď Jeannie sa hára ako sa jej zachce :ha: poprípade to potom napíšem na chs Jeannkinej chovateľky. Ďakujem za názor :ahoj:
Sny sú na to , aby sa splnili .
Anavi
Hafan
 
Príspevky: 583

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Anavi » Uto 22.12.2015 10:14

pigie píše:Treba majitelom vysvetlit situaciu. Ja som tiez dostala PP az neskor, lebo bola chyba v povodnom PP. Chovatelka mi ho ukazala, povedala, ze to musi poslat naspat. Takze ja by som tiez nejak ukazala, ze cakam na schvalenie a tak. A povolenie ku krytiu ale mas, ze?


Áno,baby nebojte :lol: veď ja to idem normalne,všetko je vybavene, steniatka budu s PP, rodicia maju vysetrenia. Takisto som na tom ako iný chovatelia,len tato chovka. Toto mi povedala predsedkyna klubu,ze papiere by som im mohla vydat až po schvaleni,ze tam nie je žiadny problém,len som chcela vediet, či sa tu s tým niekto stretol :smile:
Sny sú na to , aby sa splnili .
Anavi
Hafan
 
Príspevky: 583

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod pigie » Uto 22.12.2015 10:18

Ja som to tak myslela, ze aspon to poukazovat majitelom, spolu s tou ziadostou o nazov, aby to vypadalo doveryhodnejsie. To je cele :smile:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Anavi » Uto 22.12.2015 10:20

pigie hej hej jasné chápem. Ďakujem :smile:
Sny sú na to , aby sa splnili .
Anavi
Hafan
 
Príspevky: 583

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Elis » Uto 22.12.2015 10:30

Anavi píše: Toto mi povedala predsedkyna klubu,ze papiere by som im mohla vydat až po schvaleni,ze tam nie je žiadny problém,


v CR se musí vrh prihlasit do trech mesicu od narozeni. to by pro tebe mělo byt teda limitni datum -pak uz to bez problemu nebude :-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Anavi » Uto 22.12.2015 11:42

Pozerala som a u nás do 60 dní :lol: ďakujem za odpovede :no:
Sny sú na to , aby sa splnili .
Anavi
Hafan
 
Príspevky: 583

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod hruska » Uto 22.12.2015 11:44

uplne teoreticky, ak sa neschvali nazov stanice, tak asi jedine dat do na inu chs, ze?
psisko mas pekne vybrate, som zvedava :)
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Leila Tobrok » Str 30.12.2015 14:02

otazka, ktora mi neda spat: ak sa chovaju na chovku dve plemena, musi mat kazde svoju abecedu alebo je to na chovatelovi a moze dat napr. prve 4 vrhy su A,B,C,D jedno plemeno, potom E,F, druhe a dalsie vrhy zase ine???
alebo je to jedno fakt? vidim aj aj a nie som si ale ista.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Lindchen » Str 30.12.2015 14:05

Len postreh, že ja som videla také chs, kde majú jednu abecedu a viac plemien, ale fundovane sa vyjadriť neviem. Chovateľský poriadok to neuvádza?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Leila Tobrok » Str 30.12.2015 14:11

praveze som to nikde nenasla.
dokonca napr. v polsku sa moze hocake pismeno, napr. vrhy S,M,O,K,...
tak neviem ako je to u nas. kedysi daaaavno som to mala v rukach, lebo som o tom aj pisala, ale teraz to neviem nikde dohladat.lebo poznam chovatelov, co maju dve plemena a dve abedecy ale aj chovatela, co ma dve plemena a jednu abecedu. a jeden cas som videla, ze sa da ist aj od Z spatne
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Lindchen » Str 30.12.2015 14:15

Našla som citáciu z ČMKU, to ti asi nepomôže, ale vyjadrila sa tam v zmysle, že to bolo možné a už nie je, teda že sú samotatné 2 abecedné rady pre každé plemeno.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Leila Tobrok » Str 30.12.2015 14:17

aha, no prave v cr poznam tych ze maju abecedu zvlast ale u nas stale ta ista... tak sa trochu divim. no jo, skusim pogooglit este... (nie ze by som to potrebovala, neidem ine plemeno teraz chovat, ale zaujima ma to)
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo