Switch to full style
Poradňa pre začínajúcich chovateľov.
Odoslať odpoveď

Re: Pôrod

Štv 11.02.2016 15:25

Ďakujem za odpovede :smile: dnes máme 58.deň,teplota je stále v normále,sme dohodnutí aj s vetom,tak nám držte place, aby sme to všetko zvládli. :joint:

Re: Pôrod

Pon 22.02.2016 10:52

Sunny píše:Moja Foxa sa ešte ráno spokojne vyvenčila, nažrala a do hodiny na to sa vybrala do svojej bedničky a pred obedom už liezli drobci na svet :smile: Zvládla skoro všetko sama, len pri poslednom prckovi sa nejako pozabudla a tak čistila všetky plachty okolo, až zabudla pooblizovať samotné šteňa blbka :ach: Hodila som na tie špinavé plachty rýchlo čisté, strčila jej šteňa pod čumák a už sa pekne postarala, prcek začal pískať a odplazil sa piť. To som ešte netušila že zrovna to šteňa si nechám - asi preto je Maňásek taký blbý, že jej to tak dlho trvalo (just joke) :heh:
Tie stránky rr sú úplne super, krásne popísané a vysvetlené všetko :yes:

Alebo mu nevenovala pozornost, lebo vedela ze bude "blby" :no: Ale ziadny pes nie je blby, kazdy je len svojsky :lol:

Re: Pôrod

Pon 22.02.2016 11:20

Daba dva dni pred porodom fucala dychcala jak po dobehnuti maratonu. Tiez hrabala a rodila dllho.. Som to nejak nebrala vazne bo sak asi vedela lepšie ako ja kedy co.... A posledný bonus vytlacila na druhy den.. Ten posledný bonus je tiez najblbsi vraj :D.. Ale jedno slabé stena ktoré by bez naše pomoci zdochlo, tak to je najväčšie najlepšie.

Re: Pôrod

Pia 26.02.2016 13:17

Offtopic: Maňásek je "blbý" len čo sa týka tej vychcanej inteligencie - učí sa rýchlo, všetko si pamätá, ale nikdy sa nesnaží ísť nejako cielene proti systému. Vlastne dokonalý pes :heh: Dám ho do klece, bude v nej. Beháme agi, čaká kam ho pošlem ja, žiadna vlastná trať :heh: Zle zavriem dvere na koterci, ale on v ňom bude pekne celú noc, až kým to ráno nezistím keď ho idem pustiť :pusa: Taký príjemný oddychový pes oproti jeho vychcanej pani máme alebo teriérovi :heh:

Re: Pôrod

Pia 26.02.2016 21:23

Lenka si vysnila farbu husky a ta vysnena farba bol ten posledný bonus.. Tak sa tesila ze jej nahradi jej zabitu husku, a potom zistila, ze ta jej povaha jej vôbec nesedi. Také neosobne stena.... Ale najkrajšie :D

Re: Pôrod

Sob 27.02.2016 22:54

Tak sa aj ja pridám :smile:
síce len 60 deň ale Q si myslí, že už je čas :smile:
Na obed sme odmietli papať na večeru to isté a teplotu máme 36,9°C
Čaká nás dlhá noc pravdepodobne :joint:
Prílohy
IMAG1438.jpg

Re: Pôrod

Ned 28.02.2016 9:41

zatiaľ 4 kúsky, samí chalani. Budeme mať poníky, všetky sú doteraz nad 550 g :pusa:
Naposledy upravil Nyssa dňa Ned 28.02.2016 10:00, celkovo upravené 1

Re: Pôrod

Ned 28.02.2016 9:44

Ejha, gratulujem :jop: Som zvedava na finalny pocet :smile:

Re: Pôrod

Ned 28.02.2016 11:33

Mamina sa pekne stará a maličké si cuckaju :hi:
Prílohy
IMAG1442.jpg

Re: Pôrod

Ned 28.02.2016 16:09

Tak už máme "asi" po všetkom. Palpačne vyzerá maternica už prázdna, ešte sa chystáme na potvrdenie sonom.
Posledné šteniatko o 13:10. Po ňom sa už aj Q dvihla od šteniatok, šla sa prejsť na záhradu a vypila misku vody. :smile:
Máme 5 psíkov a jednu jedinú fenočku.
Všetky šteniatka sú životaschopné, prisaté a vo váhe od 576g po 546g :hi:
Prílohy
IMAG1450.jpg
IMAG1449.jpg
IMAG1443.jpg

Re: Pôrod

Ned 28.02.2016 16:57

Gratulka! Prajem zdravíčko a skvelých páničkov!!!

Re: Pôrod

Ned 28.02.2016 22:32

Ďakujem.
Tak už oficiálne máme po tom. O pol piatej sme boli na sono kde sa ukázalo, že ešte nie je koniec. Dnu sú ešte dve šteňuchy.
Takže celkový počet 8ks všetko cez 500g, 7 v poradí sa bohužiaľ narodilo mŕtve.
7 psíkov a 1 sučka. Jeden psíček si bráškov neužije :slzy:

Re: Pôrod

Ned 28.02.2016 22:56

och, dlhý pôrod to bol, novopečenej maminke prajem veľa síl, krásny drobci, Gratulujem :)

Re: Pôrod

Pon 29.02.2016 8:52

Gratulujem k šteniatkám. Hlavne nech sú zdraví všetci aj mamina :smile:

Re: Pôrod

Pon 29.02.2016 8:53

Hlavne, ze je to uz za vami a mozete si uzivat steniatkovske radosti! Blahozelam :smile:
Odoslať odpoveď