Pôrod

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Pôrod

Poslaťod Winnie » Str 05.10.2011 10:37

ahojte tak uz rodime mame 4 steniatka posledne bolo pred dva a pol hodinou ... mam pocit ze v nej nieco este je .... staci este pockat alebo zavolat vetovi nech jej pride pichnut oxitocin?
Winnie
Junior
 
Príspevky: 233

Re: Pôrod

Poslaťod agah » Str 05.10.2011 12:52

SUPER! Gratulujem!! Tak co - este nieco vyliezlo?
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Pôrod

Poslaťod MisheliQ » Str 05.10.2011 17:54

Winnie prečo máš ten pocit?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Pôrod

Poslaťod agah » Str 05.10.2011 18:08

Winnie uz urcite dorodila a teraz je cela bez seba od radosti a kasle na nas zvedavych :ach:

Ale pre ostatnych bolo by dobre keby tu padla odpoved na otazku ake dlhe prestavky mozu byt medzi steniatkami a co robit ked sa rodiacemu zda prestavka prilis dlha. Ja som uz pocula mnohe verzie vratanie, ze treba s fenkou chodit po schodoch (NETREBA! Moze sa to skoncit torziou maternice), masirovat vulvu, a pod...
Preferovany a bezpecny sposob - vyprevadit rodicku na kratku prechadzku, pichnut oxy po konzultacii s vetom.
A druha cast otazky - ako zistit ci su vo fenke este steniatka?
Samozrejme nikto nema rentgenove oci, ale po domacky sa to da takto, ze chytime fenku zhora za brusko (ked stoji tesne pred stehnami) a koncami prstov, cakajuc aby sa fenka postupne uvolnovala stlacame brusko - ak sa nam prsty spoja - maternica by mala byt prazdna.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Pôrod

Poslaťod Winnie » Str 05.10.2011 19:12

Ahojte tak ja som okrem ineho musel aspon trosku - dve hodiny :lol: :lol: :lol: :lol: dospat noc ... pretoze celu noc som nespal fenka vyzera byt uz ok veterinar ju prezrel dal jej oxitocin aj nieco proti zapalu a prot zapalu dojde dat aj zajtra myslim ze ked fenka zere a tvari sa spokojne tak by v nej nic ostat nemalo .... ale ak sa mi sdaco nebude zdat zbehnem zajtra na to sono este .....
a inak mame 4 steniatka :aaa: zial piate sa narodilo mrtve :hmm: :ua:
Winnie
Junior
 
Príspevky: 233

Re: Pôrod

Poslaťod MisheliQ » Str 05.10.2011 19:21

Winnie blahoželám :aplause: v akom pomere sú sučky a psíci?? Ako dlho trval pôrod? Pomáhal ti pri tom niekto? Kľudne sa viac rozpíš :))) aj zajtra, ak by si dnes nevládala. :lol:
Nechcete dať to mŕtve šteniatko na pitvu, aby ste vedeli, prečo sa narodilo mŕtve?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Pôrod

Poslaťod casira » Str 05.10.2011 19:21

a inak mame 4 steniatka

Gratulujem a želám hlavne zdravie :smile: Budú aj fotky? :yes:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Pôrod

Poslaťod casira » Str 05.10.2011 19:23

nevládala
Offtopic: Winnie je chlap :ahoj:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Pôrod

Poslaťod bubka » Str 05.10.2011 19:27

Miska, Winnie je chlap :lol:
a maju 2 fenky (blue merle a black tri) a 2 psikov (red merle) :aaa: Tesim sa, az sa na nich pojdem pozriet o mesiac :)))
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

Re: Pôrod

Poslaťod Tatranská Afrika » Štv 06.10.2011 10:46

Winie, pôrodný dedek, gratulujeme!
Ja som na našej sučke vždy videla, že v nej ešte niečo je, vždycky jej čoskoro po pôrode šteniatka začali ďalšie kontrakcie, aj keď to potom trvalo niekedy aj dve hodiny, kým sa narodilo. Po poslednom sa vyvenčila a už bola úplne iná, pokojná... pevne dúfam, že to tak bude aj teraz..
Už len 22 dní, prosím nezabudni... :jupi:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Pôrod

Poslaťod moth » Štv 06.10.2011 11:01

Už len 22 dní, prosím nezabudni... :jupi:

Tak nech to vsetko vyjde v pohode a tak ako to ma byt!!! Budem drzat palce!

Winnie, gratulujem!!!! :jop: Je mi luto mrtveho steniatka, ale to tak uz byva, je to priroda no :ua: Inak mat sikovneho a skuseneho veterinara, ktory skutocne vie, co robi, tak to je na nezaplatenie!!!! Tesim sa na nove a nove fotky malinkych deticiek :yes:

Ja mam zial zle skusenosti s veterinarmi aj v oblasti porodov, aspon, ze ten posledny porod spred takmer 7 rokov sa dostal do spravnych veterinarnych ruk, ked sme museli riesit problem :yes:

Vzdy tak trochu v dobrom zavidim, ked sa u niekoho narodia steniatka, je to taky prirodzeny stres pre cloveka, ktory citi zodpovednost voci novym zivotom, tak mozno raz niekedy v buducnosti sa bude rodit aj u nas :yes:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Pôrod

Poslaťod casira » Štv 06.10.2011 16:29

tak mozno raz niekedy v buducnosti sa bude rodit aj u nas

U vás sa MUSÍ rodit ! :yes: Optimizmus!Žijeme len raz! :no:

U nás sa nerodilo,ani sa tak skoro nebude,ale tiež ma to velmi zaujíma a hlavne-naberám informácie.Človek nikdy nevie,kedy ich využije. :smile:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Pôrod

Poslaťod moth » Štv 06.10.2011 16:33

Si zlata! Dakujem :yes: Vies, ze jeden drobcov, ak sa teda niekedy narodia bude pre teba :no:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Pôrod

Poslaťod casira » Štv 06.10.2011 16:51

ak sa teda niekedy narodia bude pre teba

Tak na to som nemyslela vobec,ale dakujem!
Napíšem to do tejto témy,vlastne sa to týka porodu - sused chová NO.Jeho fenke zistili pyometru,liečili a vyliečili.Choroba sa objavila po krytí.Mysleli si,že šteniatka nie sú,ale milá fenka aj po liečbe /neviem presne aký čas,možno 3-4 týždne/ priviedla na svet dve šteniatka.Živé a zdravé.Už sú z nich dospeláci.Je toto možné? :oo:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Pôrod

Poslaťod hafanana » Pon 17.10.2011 12:39

toto je jedina tema na celom fore kde je spomenuta eklampsia
nez to dojde do toho stadia krcov ze treba pichnut injekciu, cim by sa tomu dalo vyhnut?
staci detsky kalciovy sirup alebo viete mi dat nazov konkretneho doplnku vapnikoveho pre psikov?
vdaka

som to asi zanedbala, nedavala som jej doplnky ziadne :-( ale kazdy den je vela kosti a ze dychci mi bolo povedane je pre laktaciu normalne :-(
hafanana
Šteniatko
 
Príspevky: 64

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo