Gravidná sučka

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Gravidná sučka

Poslaťod Sunny » Uto 24.07.2012 9:28

Behá mi ich doma 5, takže skúsenosti veľmi čerstvé :heh: Tesne pred pôrodom neprespaté noci, lebo čo keď už, po pôrode zase neprespaté noci, lebo šteňátko píplo, treba skontrolovať, potom zase neprespaté noci, lebo šteňátka prišli na to, že vedia vydávať zvuky a ohromne ich to bavilo :aaa: :heh: A potom ešte len začala sranda, jak sa naučili chodiť...a hrýzť. Ale tak ja to mám trošku ťažšie, "šteňátka" majú okolo 7 kíl, sú to obludy veliké, takže je problém pred nimi čokoľvek schovať, aj tie mláčky od nich už stoja za to, ruky nohy dokúsané, tepláky majú asi o pár dierok navyše... no človek sa nenudí :heh: Jediné šťastie, že to aspoň pred a po robote môžem vypustiť na dvor, nech sa to tam vyblázni. Ja zatiaľ aspoň môžem upratať bordel, čo za tých 10 hodín narobili :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Gravidná sučka

Poslaťod Wyerka & Isis » Uto 24.07.2012 9:37

Na parada , nuda ocividne nehrozi :aaa: heh ze 7 kil , tak tolko nema ani dospela fena v prijemne blahobytnej kondicii ... Steniky sa rodia cca 100g tak ich hadam ustrazim. Chcem sa opytat davala si nejake vitaminy tvojej fenke ked bola kotna ? Lebo ja som docitala ze len vapnik a mame prvy krat doma "tehotnu" tak este nie som taka zbehla. Dakujem. Pripadne nieco ine ? :nwm:
čo žije, je živé, nemože byť vec! tvoj najlepší priateľ je pes, maj srdce! ♥
Wyerka & Isis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 220
Bydlisko: Zilina

Re: Gravidná sučka

Poslaťod Sunny » Uto 24.07.2012 9:47

Tak moji mali tých 400-500g pri narodení :heh:
Poradiť bohužiaľ neviem, ja som do 5-6 týždňa netušila, že mám kotnú sučku :ua: Potom som akurát pridala stravu, žrala za štyroch - keďže kŕmim BARFom, snažila som sa o maximálnu pestrosť. Pridávala som Micromineral od Baronu a sem tam trochu Biocalu.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Gravidná sučka

Poslaťod Bad » Uto 24.07.2012 11:25

Sunny, tak to jsou váhově přibližně v kategorii hovíků, copak to měl táta za předky?! :ha:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Gravidná sučka

Poslaťod Dana D » Uto 24.07.2012 11:36

Offtopic: Tiež si myslím podľa fotiek a ukážky ich rýchleho rastu, že budú mať aj zo 25 kíl (v tom lepšom prípade) :heh:
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Gravidná sučka

Poslaťod Bad » Uto 24.07.2012 11:39

Offtopic: No, jeden Badýskovo potomek měl při narození slabých cca350g, teď bude mít dobrých 45kg :joint:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Gravidná sučka

Poslaťod Sunny » Uto 24.07.2012 11:41

:rip: Nestraš... Mama má 20kg, tata 23, tak snáď to krpci nezrátajú dokopy :heh: Teraz v 8 týždňoch majú tých 6 - 7kíl.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Gravidná sučka

Poslaťod Moniak » Uto 24.07.2012 11:44

Offtopic: sunny si si ista otcom? moja suka RR, teraz 34 kg, mala v 8 tyzdnoch 4800g :oo:
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 839
Bydlisko: Bratislava

Re: Gravidná sučka

Poslaťod Sunny » Uto 24.07.2012 12:02

Offtopic: Som, decká ho nezaprú ani keby chceli. Len teda kto bol tata tatu je záhada, majitelia nevideli ani len jeho matku keď ho brali. :ach:
Ale teda s tými váhami ma mierne dosť desíte :aaa: Ešte je jedna šanca - že mi tá domáca váha váži úplne na :kak: aj keď na rukách sa mi zdajú ťažší než 6kg Gili, takže asi to sedí. Zajtra ideme na očkovanie a čipovanie, tak prevážim u vetky a zreferujem.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Gravidná sučka

Poslaťod Moniak » Uto 24.07.2012 12:04

Offtopic: aha jasne, geny preskakuju generacie, to sa stava ... nedivim sa, ze si vydesena, ale mozno len teraz rychlo rastu a potom sa to spomali :angel:

edit: pozrela som presne tabulku kde mam vahu tej mojej RR po tyzdnoch(vaha samozrejme v gramoch):
pri narodeni 540g, 1.tyzden: 940, 2. 1450, 3. 2300, 4. 3400, 5.4000, 6. 4200, 7.4400, 8.4800
v 6 mesiacoch mala priblizne 17 kg, teraz 33 mesiacov tych 34kg :smile:
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 839
Bydlisko: Bratislava

Re: Gravidná sučka

Poslaťod Priscilla » Uto 24.07.2012 12:20

Offtopic: Ak ťa to upokojí, Phoebe mala v deviatich týždňoch 6,5 kg a Megča 6 kg, v dospelosti majú okolo 20 kg.
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Gravidná sučka

Poslaťod Sunny » Uto 24.07.2012 12:28

Offtopic: Hneď mi je lepšie, dík :heh: Ono takí macatí sú hlavne tí strapáči, čo sa dali na tatka, tí majú teraz labky rovnako veľké jak Foxynka :ach:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Gravidná sučka

Poslaťod Dana D » Uto 24.07.2012 13:21

Offtopic:
Sunny píše:hlavne tí strapáči, čo sa dali na tatka, tí majú teraz labky rovnako veľké jak Foxynka :ach:

:heh: :heh: :heh:

Tak ja teda seriózne tipujem, že keďže sú to všetko chlapci, tak budú v dospelosti vážiť od 23-27 kg. Howgh :lol:
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Gravidná sučka

Poslaťod Sunny » Str 25.07.2012 21:47

Offtopic: Tak prevážené u vetky - najmenší Crash 7kg, najväčší Bandit 7,8kg :rip: Tip vetky cca 30kg určite :aaa:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Gravidná sučka

Poslaťod Wyerka & Isis » Štv 16.08.2012 10:45

Ahojte :smile: dnes je chlpata uz 55.den kotna a zacala mi oskrabavat a olizovat omietku :ua: mam kupene tabletky s vapnikom urcene po porode, ale nemam jej dat uz teraz ? Nechyba jej nieco ked toto robi ?
čo žije, je živé, nemože byť vec! tvoj najlepší priateľ je pes, maj srdce! ♥
Wyerka & Isis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 220
Bydlisko: Zilina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo