Gravidná sučka

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Gravidná sučka

Poslaťod ??Maria?? » Pia 28.05.2010 19:41

Ahojte. Asi kolko dni od krytia zacne fene rast brucho?
Obrázok
??Maria??
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 878
Bydlisko: Bratislava- DNV

Re: Gravidná sučka

Poslaťod mairi » Pia 28.05.2010 19:47

zalezi od poctu steniat a velkosti suky ale cca od 6 tyzdna to uz zvykne byt vidno.
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Gravidná sučka

Poslaťod ??Maria?? » Pia 28.05.2010 20:01

ďakujem :smile:
Obrázok
??Maria??
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 878
Bydlisko: Bratislava- DNV

Re: Gravidná sučka

Poslaťod ivana1 » Ned 23.01.2011 19:30

Naša Hoshiko je v 28dni kotnosti. To, že pár dní veľmi nežerie, mi ani nevadí, čítala som, že to môže byť. Cez víkend zožrala trochu mäsa, ak som jej núkala- inak len očuchala a nechala tak. Ale - veľmi veľa pije. Neviem, či to preto, aby zahnala hlad, alebo čo. V piatok sme boli u veta na ultrazvuku, našiel 3 (4) šteniatka. V sobotu i v nedeľu ma aj budila ráno, lebo musela ísť von - bodaj by nie, keď obe noci vypila celú misku s vodou...
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Gravidná sučka

Poslaťod agah » Uto 25.01.2011 6:01

teplota?...
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Gravidná sučka

Poslaťod ivana1 » Uto 25.01.2011 19:39

Inak je všetko ako inokedy. Teda - lenivá Hoshiko (nikdy po háraní nechce chodiť von - len vycikať a späť, ak sa chceme prejsť viac, musíme sa odviezť preč a odtiaľ ťahá domov... :ach: ) - pospáva, mojká sa - chodí za mnou, pohladkám - rozčapí nohy, ako že hladkaj ma na bruchu - a pospáva si pri tom...
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Gravidná sučka

Poslaťod roman24 » Ned 10.04.2011 11:38

Zdravím.
Mám jednu otázočku do pléna. Koľko pribrala Vaša fenka pri gavidite (kotnosti) ?
Naša labradorka Lara bola vždy na hranici štandartu (27kilá +/- 2kilá) a teraz má 6 dní pred termínom a má okolo 42 kíl :oo: :oo: :oo: čo sa mi zdá dosť veľa.
Chodil som s ňou pravidelne von, ešte do minulého týždňa so mnou behávala denne okolo 8km, ale teraz sa už ledva motá pri prechádzke okolo domu. Inak je všetko OK. Kurnik koľko bude tých šteniatok :ach:
Dík.
roman24
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Gravidná sučka

Poslaťod sjulia » Pia 15.04.2011 13:21

Roman, vôbec sa nad tým netráp, myslím že to nie je veľa. Ja som našu ani nevážila, pred pôrodom už vyzerala ako vzducholoď, myslela som že dosť pribrala. Lenže okamžite po pôrode, skutočne okamžite po odrodení posledného deviateho šteniatka vyzerala presne ako predtým. Nemala na sebe ani gram tuku navyše.
Keď mala tvoja fenka dostatok pohybu, nemusíš mať obavy. Skôr by som počítala s peknou nádielkou šteniatok. :no:
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: Gravidná sučka

Poslaťod Yorkshire Terrier » Ned 09.10.2011 12:09

Dobrý deň prajem

Prosím, kedy je sučke po krytí, vidno že sa jej už nalievajú struky ?

Ďakujem vopred za všetky odpovede :no:
Yorkshire Terrier
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Gravidná sučka

Poslaťod Tatranská Afrika » Ned 09.10.2011 17:34

U každej sučky je to troška iné, mojej sučke sa začali cecíky zväčšovať a ružovieť asi po 3 týždňoch od krytia.
Mliečko sa začalo objavovať až po 50.dni.
Ak potrebuješ určiť, či bolo krytie úspešné, najlepšie je samozrejme vyšetrenie sono po 25. dni.
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Gravidná sučka

Poslaťod Yorkshire Terrier » Uto 18.10.2011 20:45

Dobrý večer prajem

Sú to už 2 týždne, od nakrytia mojej sučky. Psík bol v nej na 100% 4 krát, ale žiaľ, nezviazali sa.
Bola som s toho nanervy, že sa nezviazali. No, tu som sa dozvedela, že aj s toho môžu byť šteniatka a že to má 70% úspešnosť. Sučku teraz aktívne sledujem.


Ale v poslednom čase som si všimla, že má nejaké guľaté bruško a vystúpené struky. Neviem, či je len prežratá alebo neviem. No ale bola som u kamarátky, ktorá ju od nakrytia nevidela. Tá ma pred dverami prívítala zo slovami -Bože, tá má ale brucho. Nieje tehotná?

Preto mám pre Vás jednu otázočku-

Je možné, že jej už začína rás brucho? Nieje to skoro? Ona bola chudá jak laň..a teraz je taká plnšia.

Vopred ďakujem za všetky odpovede. :lol:
Yorkshire Terrier
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Gravidná sučka

Poslaťod Tatranská Afrika » Str 19.10.2011 8:06

Áno, je určité percento, že sa to mohlo podariť, v 2 týždňoch by sučka ešte nemala jesť viac ako obyčajne, ale cecíky sa už môžu zväčšovať. Kŕm ju normálne, pestro a po 25. dni zájdi na sono.
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Gravidná sučka

Poslaťod Yorkshire Terrier » Str 19.10.2011 13:36

Ano, viac jej chutí papať.. nie, sučke dávam papať tak isto ako aj vždy.. keby bola už teraz tehotná, môže jej viac chutiť papať??

Júúúj...keby sa to tak podarilo tak :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa:
Yorkshire Terrier
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Gravidná sučka

Poslaťod Tatranská Afrika » Štv 20.10.2011 10:43

Podľa kalendára by do 1 mesiaca nemala dostávať viac, potom každý týždeň postupne o 10 - 50 % viac.
Ja sa priznám, že naša sučka nieje normálne moc pažravá, takže v tehotenstve jej chute rešpektujem - v 1. mesiaci už jedla o 10 - 20 %, teraz posledné 2 týždne už zasa nežerie oveľa viac... a z dávky si zoberie polovicu a druhú zje neskôr - takže je asi 4-5 x denne polovičné dávky.
Ak by veľmi pribrala už v prvom mesiaci, nieje to pre ňu veľmi dobré.
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Gravidná sučka

Poslaťod Yorkshire Terrier » Štv 20.10.2011 14:36

Nie, určite to burško z papania nemá. Papá ako vždy, a to bola chudá ako ľaň. No neviem.. :ua:
Yorkshire Terrier
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo