Rozbor rodokmeňa

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Rozbor rodokmeňa

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 12.10.2012 22:28

no takže asi hodinu tu sedím, v niektorých častiach rodokmeňa som už v 10 generácii, xy otvorených stránok a ja dám späť práve v tej nesprávnej :pac: aaaaaaaaaaa (ale teda sa tam ináč tie mená opakujú)
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Rozbor rodokmeňa

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 13.10.2012 1:22

tak mám to hotové :jupi:
som totálne grogy :lol:

takže vyšlo mi toto:
ADRI GENIUS LOCI
Inbredu: 0 (0%)
AVK (wspolczynnik utraty przodków): 96.33431085044%
Obliczenia zostały wykonane dla 10 pokoleń

prosím napíšte mi, či dobre chápem, že je to lepšie než sa na prvý pohľad zdalo :lol:

niektorých som však vôbec nenašla, Nemci si veru vedú celkom peknú databázu, ale veľa tam toho chýba. čo som si všimla, tak som sa dostala niekde k roku 1990, ale nie som si istá, lebo tam neboli uvádzané roky narodenia, len čo som našla na stránkách chs

sory za toľko príspevkov
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Rozbor rodokmeňa

Poslaťod agah » Pon 15.10.2012 6:31

Je to vyborne :jop:
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Rozbor rodokmeňa

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 15.10.2012 11:18

len zo strany matkinej matky som sa dostala len po 4 generáciu, nikoho iného som nenašla, ani na webových stránkách tých psov nemajú rodokmene, nič. tam je to dosť slabota, ináč som toho našla viac než som sama čakala. :smile:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Rozbor rodokmeňa

Poslaťod martin » Pon 15.10.2012 12:55

Co je na tom vyborne.Prosim vysvetlit....
martin
Snoopy
 
Príspevky: 126


Re: Rozbor rodokmeňa

Poslaťod martin » Str 17.10.2012 17:34

:poklona: :poklona: :poklona:
martin
Snoopy
 
Príspevky: 126

Re: Rozbor rodokmeňa

Poslaťod Nero 18 » Str 13.02.2013 0:08

Inbredu: 0 (0%)
AVK (wspolczynnik utraty przodków): 96.774193548387%

Ale pred tým v rodokmeni niektorých predkoch sa párili aj otec s dcerou a podobne ... musím to asi spraviť na viac generácií a našla som rok 1947 :smile:
Obrázok
Nero 18
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Nitra

Re: Rozbor rodokmeňa

Poslaťod Levriero » Štv 21.02.2013 2:50

Zaujimalo by ma preco mi to nechce vyratat COI pre 1O generacii, teda pise tam, ze 0% ale to je blbost lebo pri 5 generaciach je to okolo 3% a moj pes ma dost silny inbreed od tej piatej...ma este niekto tento problem?
Levriero
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85

Re: Rozbor rodokmeňa

Poslaťod Connie » Štv 21.02.2013 4:24

Kokšo... nahadzujem tam Fleckyn rodokmeň a niektoré mená už viem naspamäť,čo sa tam tak často objavujú :oo: (o tom , že si necítim prsty nehovorím :aaa: ) a inak, ja som sa dostala k sučke narodenej v roku 1958 a bola som aj ďalej ale tam už neboli dátumy narodenia :ua:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Rozbor rodokmeňa

Poslaťod Connie » Pia 22.02.2013 2:47

Máám to :heh: Nakoniec som sa dostala až do roku 1942 :ha:
Výsledok je :
Inbredu: 0 (0%)
AVK (wspolczynnik utraty przodków): 82.942326490714%
Nechápem ako som mohla dostať takýto výsledok, veď sa tam neustále opakovali rovnaké mená :oo: otec s dcérou,teta so synovcom , brat a sestra atď :pac: Až sa budem nudiť najbližšie tak to urobím aj Veverke :lol:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Rozbor rodokmeňa

Poslaťod lila.claire » Pia 22.02.2013 3:32

Levriero píše:Zaujimalo by ma preco mi to nechce vyratat COI pre 1O generacii, teda pise tam, ze 0% ale to je blbost lebo pri 5 generaciach je to okolo 3% a moj pes ma dost silny inbreed od tej piatej...ma este niekto tento problem?
ten inbreeding je zo strany matky aj otca, na spoločných predkov pre oboch? ak aj spojíš dve línie s vysokým COI ktoré sú navzájom nepríbuzné, šteňatá budú mať COI 0%... plus tá generačná vzdialenosť.
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Rozbor rodokmeňa

Poslaťod Levriero » Sob 23.02.2013 1:00

No praveze aj otec aj mama su z rovnakej linie a predkov maju spolocnych od siestej generacie, dookola sa tam opakuju stale tie iste mena z oboch stran...on je z jednej nemecko-francuzskej linie ktora s dost silnym inbreedom, vyzera presne tak isto ako jeho predkovia pred 50 rokmi, tie geny su fakt neskutocne silne pritom linia je cista na geneticke ochorenia (zakladatel linie je dnes vyse 90 rocny pan vo Francuzsku ktoreho za to co vytvoril neskutocne obdivujem)
Ale ked tak pozeram prispevky ako to vyslo inym v tych 10 generaciach tak kazdy tam ma COI 0% co sa mi zda divne...
Levriero
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85

Re: Rozbor rodokmeňa

Poslaťod lila.claire » Sob 23.02.2013 2:31

:nwm: neviem.
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Rozbor rodokmeňa

Poslaťod agah » Sob 02.03.2013 10:47

O% by teoreticky mohlo vyjst ked matka ma vysoky inbred a otec ma vysoky inbred ale na ine linie. Ak maju spolocnych predkov inbred musi vyjst, len v tomto programe treba davat obrovsky pozor, aby mena boli spravne napisane - velke male pismeno, nejaka medzierka, ciarocka, nebodaj titul a program to cita ako rozdielne mena.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo