Psy bez PP a ich šírenie

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Lindchen » Pia 22.07.2016 14:24

Ľuďom stačí názov alebo približný vzhľad. Radi kupujú lacné veci, lebo "to im stačí". Preto sa tak darí fejkom všetkého druhu :ua: .
Pamätám si, keď leteli biele topánky s 3 prúžkami. Že vydržali 2 mesiace a mali 4 prúžky? Nevadí, hlavne, že sa to aspoň podobá. Lenže o čom to je, o ničom.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Shel-chan » Pia 22.07.2016 14:30

Linda my to tiež vieme, ale proste... wtf. presne. že o ničom.
(a potom si kúpiš šeltiu a fejková vyzerá viac ako šeltia ako tá po rodičoch šampiónoch... :haha: no ale o tom niekedy inokedy)

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Lindchen » Pia 22.07.2016 14:31

Môjmu bíglovi sa zas smiali, že je dlhý, na Štrbskom mu dokonca povedali, že baset!! :au:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod AndreaT » Pia 22.07.2016 14:38

Moja spolužiačka zo základnej mali kokra - anglického. Bol to najdúch, našli ho priviazaného pod mostom. Keď zomrel kúpili si amerického kokra. A keď som sa rozprávala s jej mamou, že oni chceli s pp, ale že nemohli nájsť, tak potom na bazoši našli tohto a hneď preňho išli a že dobre urobili, veď načo by im boli tie papiere, aj tak by bol potom zbytočne drahší a že aj tak s ním nechcú na výstavy. Keď sa snaží človek vysvetliť, že nie o tom ,alebo že nie len o tom sú papiere, je to úplne zbytočné. Ľudia si idú svoje.
Aj mňa sa veľakrát ľudia pýtali, že načo sú mi papiere, keď s ním nechodím na výstavy.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Bratislava

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod elfinka » Pia 22.07.2016 14:52

Ja napriklad nechapem preco som rovno sla do papieroveho psa :heh: Mne nevadi kupit si nahrazkovu kabelku od vietnamca alebo hocico podobne, a to ze ma pes PP mi aj tak nezarucilo ze si sadneme povahou (rozumej - z toho co mi nakecali chovatelia a co som citala som ocakavala fakt nieco dost odlisne) :joint:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Bára » Pia 22.07.2016 16:30

No ja keď sa teraz bavím so známymi, že chceme pudla a že pomaly si robím prehľad a odkladám peniaze a tak, tak nechápavo pozerajú, prečo tak skoro a ešte nechápavejšie, keď poviem s akou cenou cca počítam. Im je veľa aj 300€ za psa, nie viac ako liter. Proste sú ľudia, pre ktorých je to stále "len pes", ktorého môžu mať na druhý deň ako si zmyslia a moc ich netrápi, ak im z toho vyrastie niečo iné.
A čo sa týka zdravia, tak tým radšej ani neargumentujem, lebo už to veru nie je záruka :ach:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod hisham » Pia 22.07.2016 16:41

Bára píše:
hisham píše:Zaujemca, ktory k vyberu pristupuje zodpovedne, dostane ladovu sprchu od chovatela? Preco preboha?

Lebo sto ľudí, sto chutí :nwm: Osobne by mi vadil prehnane "starostlivý" a vtieravý chovateľ, ktorý by ma pri návšteve vypočúval ako vraha a robil zo mňa idiota, ktorý sa bez jeho rád nevie postarať o psa a vyžadoval by odo mňa, aby som každý týždeň posielala fotky, ako sa darí jeho "decku". To by pre mňa bola ľadová sprcha a na päte by som sa otočila, hoci by to vôbec nemusel myslieť zle :no: Čo myslíš, čo by spravil človek, ktorý predtým psa nemal a začal aspoň uvažovať o PP šteňati?

Ladovu sprchu som si predstavovala trochu inak - ze chovatel posle do pecka zaujemcu - ale ano, ani toto nie je prijemne.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Shel-chan » Pia 22.07.2016 18:35

elfinka píše:Ja napriklad nechapem preco som rovno sla do papieroveho psa :heh: Mne nevadi kupit si nahrazkovu kabelku od vietnamca alebo hocico podobne, a to ze ma pes PP mi aj tak nezarucilo ze si sadneme povahou (rozumej - z toho co mi nakecali chovatelia a co som citala som ocakavala fakt nieco dost odlisne) :joint:

tak vieš, je chovateľ a "chovateľ". keď si si vybrala blbého tak to máš fakt zajedno.

mne chovateľka povedala všetko. aj keď sa sučka nenarodila, aj že by mohol prerásť, aj že nebude na obedience (a výstavy), aj o jeho povahe. aj na splátky ma nechala platiť, aj sme sa dohodli, keď dospel a ukázali sa vady. aj som u nej prespávala, keď som ho bola v 5 týždňoch pozrieť. aj poradí, aj v kontakte sme, a takto si to predstavujem. ja som veľmi, veľmi rada, že som išla do papierového psa, aj keď z neho nebude ani intersampion ani majster sveta OB, a urobila by som to znova.

btw s útulkom to bolo presne opačne - úplná nočná mora. večer pred odchodom z Košíc do Bratislavy sa riaditeľka rozhodla, že mnou dopredu rezervovaneho psa mi nedá, lebo Bratislava je ďaleko a nemohla by ma kontrolovať. napriek tomu, že som so psom už predtým bývala!! a teda som vedela dobre, do čoho idem. baba z útulku (čo pôvodne zobrala kesu z karanténky) ju ukecala, no a keď mi ju doniesla, tak mala len jednu kópiu zmluvy?? že im došli, toto je posledná a tú potrebujú, kópiu mi zašle. hlavne že peniaze chceli okamžite. po piatich rokoch píšem, že zmluvu stále nemám... a v zmluve napísané, že pes je buď už kastrovany (nie je) alebo mám povinnosť ju dať do pol roka od adopcie kastrovat - na náklady útulku, k ich zmluvným vetom. čo som samozrejme netušila, keďže sa im neračilo mi zmluvu poslať. no proste. celé zle.

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Bery » Pia 22.07.2016 20:41

Inak to keď by som bral psa z útulku, tak tú zmluvu by so mnou nejako neriešili? Proste by ju predo mňa capili a že podpíš? Lebo mne chovateľka zmluvu dopredu poslala a potom sme ju celú prebehli keď som bol u nej.
Bery
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47
Bydlisko: Bratislava

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod zuzkabluzka » Pia 22.07.2016 20:44

ja som akurát podpisovala, že sa o psa budem starať, že mu zabezpečím vet. starostlivosť a že nebude na reťazi. Iné si nepamätám. A všetko som splnila. :lol:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Shel-chan » Pia 22.07.2016 21:05

jasne že neriešili, majú jeden vzor pre všetkých. možno sa dá dohodnúť, ale teda neviem. a možno sa nedá... aspoň nie pri takej ochote, s akou som sa ja stretla.

a ja tam mám aspoň päťdesiat vecí :nwm: samozrejme tam nikdy nezabudnú dopísať, že ak by sa im niečo nezdalo, môžu si kedykoľvek vziať psa späť.

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod darksin » Str 17.08.2016 13:16

ahojte,

my ideme kupit kokra bez pp (nie je to v inzerate spominane ale typujem ze ked to nespomina tak je bez pp :)).

to kolko da clovek za psa je jeho osobna vec.

mna by len zaujmalo co take by som sa mohla chovatela spytat ked pojdeme pozriet "malu" :) . videla som foto aj mamicky, aj psa - podla mna su to krasni kokerspanieli. aj si ich pozriem na zivo.

viem ze su aj chovatelia so psami s pp a nie je to zaruka na vobec nic v podstate..podla toho co viem ;-).

da sa nejak odhadnut povaha psa pri zaciatku resp podla maminy? ci je to blba otazka?:) :lol:
darksin
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42
Bydlisko: Austria\Slovakia

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Margita » Str 17.08.2016 13:28

ako vies ze tie psy ktore uvidis su rodicia?
nakolko nemozes na isto vediet ci ta suka je aj matka steniat,tak odhadnut nebudes moct nic...
a ano je kazdeho vec kolko da za psa,ale pride mi to zbytocne a scestne platit za krizenca resp psa nejasneho povodu,ked su na Slovensku stovky opustenych psov...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Vikiki22 » Str 17.08.2016 13:29

:pac: ...nie, nikdy nevieš, aká bude povaha a či z toho vôbec kokeršpaniel vyrastie. Množiteľa je úplne zbytočné sa čokoľvek pýtať, môže pokojne vymýšľať odpovede, ktoré ani pravdou nemusia byť.
A je dosť smutné, že človek, ktorý - podľa tvojich slov, chová psy aj s PP, tak sa dal na množenie. Je evidentné, že jej ide len o peniaze, o dobro psov a plemena teda rozhodne nie. :au:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod martin_s » Str 17.08.2016 13:29

darksin píše:viem ze su aj chovatelia so psami s pp a nie je to zaruka na vobec nic v podstate..podla toho co viem ;-).

Minimalne vies ze to co kupujes je skutocne koker a nie vysledok obrovskej zurky... A taktiez ze rodicia splnaju standard... Ale to je vlastne "nic"...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo