SKJ smernica - obchodnici so psami

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: SKJ smernica - obchodnici so psami

Poslaťod Banshee » Uto 15.04.2014 12:01

Lindchen píše:Ok, suhlásím, tento bod mi však príde až príliš jasný. Obchodníkom so psami sa stáva každý, kto daného psa neodchoval a predáva ho ďalej. Vyplýva mi z toho, že "nepotrebného" psa je možné len darovať.

... a presne na to som narazala. Podla tohto bodu by mohli vyrazit z SKJ hned vacsinu chovatelov ktori odchovali viac ako 1-2 vrhy a maju doma nejake krycie psy. Predsa ked kupim psa za 2-5000 eur, ktoremu z nejakych pricin (akychkolvek) po par rokoch najdem novy domov, psovi nic nie je, pes je super, ma mi niekto pravo nariadovat aby som ho darovala?! Ja som svojho krycieho psa tiez kupila od cloveka, ktory ho sam neodchoval. Psa vo svojom chove vyuzil, ale pes mu nesedel vo svorke. Bol inak super, preto ho dotycny po 2 rokoch posunul inam (nie neznamemu cloveku, pozname sa 13 rokov!), s tym ze neskor ho este v chove mozno vyuzije. A urcite ze to nebolo zadarmo. Nic zle na tom nevidim, SKJ ale zjavne ano?!

Efa :jop:
Naozaj neviem co sa tym vyriesi, tento bod ma tiez fascinuje:
A)chovatelia, ktorí predávajú psov zo svojho chovu osobám definovaným v bode I odst. A až E tejto smernice, ak je im táto skutočnosť známa

... takze ked dotycny povie, ze on predsa nevedel ze predava cely vrh priekupnikovy, nestane sa mu nic. "Super"...

Bara - ja rada pravidla dodrzujem, tak ma rozculuje ak su prijate take, ktore mi pridu nezmyselne...
Banshee
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 193

Re: SKJ smernica - obchodnici so psami

Poslaťod Lindchen » Uto 15.04.2014 12:35

Nič sa tým nedokáže, len to, že psy sa budú akože darovať na darovaciu zmluvu za ktorú sa bude platiť. Asi tak, ako to kedysi bývalo s externým štúdiom - bolo vtedy zdarma, ale škole "bolo treba" darovať 30000 tis. za výuku...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: SKJ smernica - obchodnici so psami

Poslaťod Banshee » Uto 15.04.2014 12:47

... takze to je cele fakticky nanic. Ale kedze to plati 10 rokov spatne, tak sa moze stat, ak sa 2 chovatelia nepohodnu, jeden na druheho "bonzne" ze mu pred 5 rokmi predal psa, ktoreho sam neodchoval, bude mat na to pravdepodobne aj kupnu zmluvu ako dokaz - spravi sa z neho obchodnik so psami a vyhodia ho z SKJ - lahke zbavenie sa nepohodlneho chovatela ...
Banshee
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 193

Re: SKJ smernica - obchodnici so psami

Poslaťod raky » Uto 15.04.2014 14:29

Banshee - nie nemyslím len UCI - myslím všeobecne... Len sa mi to zdá ako na hokejovom zápase v krčme - všetci - sú lepší hokejisti, ako Tí na lade ale ani korčulovať nevedia... Nevravím, že je to super - ale myslím, že lepšie ako nič... :ua:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: SKJ smernica - obchodnici so psami

Poslaťod Mackie » Uto 15.04.2014 15:19

Ma v SR niekto realne chov psov ako zivnost? Par rokov dozadu totiz takato moznost neexistovala, kamoska si naklady riesila cez cinnost vycvik psov.
Ako tak pozeram, stale to tam nevidim.
http://www.minv.sk/swift_data/source/ve ... VNOSTI.pdf

Taktiez u nas existuju pravidla pre predaj veci "pre vlastnu potrebu", nie pre zisk, napr. auto mozete predat jedno rocne bez platenia dane; pes je vec, a ziadne taketo pravidlo pre neho definovane nie je, a pri tych nakladoch, ktore s chovom su, by som chcela vidiet toho blbca, ktory by tento "iny" prijem nahlasil bez moznosti kompenzovat to vydavkami :nwm:

Co tym chcem povedat, moze si FCI vymyslat co chce, no co sa tyka napr. dani a priznavania prijmov, medzery su inde, s tym nepohne.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Predchádzajúci

Späť na Chovateľstvo