Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Madnesska » Sob 04.04.2020 8:33

Zas tých pár kg pre mna nieje problém :lol: ja posledné týždne nerobím nič len bilancujem... tá srsť je väčšia prekážka, neviem síce ako plznu greyhoundi ale viem že labrador krížený so springrom a husky desne :pac: :lol: preto je ťažké vybrať z tých utulkacov a malé plemeno zas nechceme .... keď pre mna je stredná veľkosť od 20 do 30 :lol:
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Sob 04.04.2020 8:46

Vahovo ano, ale vyskovo tazko. Priestor doma, v aute, hladanie ubytovania na dovolenkach - tam asi nezavazia kilogramy, ale vyska. :nwm: kazdopadne je to fuk, len teda si napisala len 2 kriteria, z ktoreho jedno vobec nesplna, tak je to zvlastne... a druhe je tiez na zamyslenie, kedze hladkosrste psy plznu rovnako - srst vypadava rovnako. Chumace sa sice netvoria ako z podsady, ale o to horsie sa to upratuje. :no: vlastna skusenost - zlaty NO... zo stafbulky srst bola cista katastrofa.

No a ta nekonecna ohradena vinica je vasa? A ten les na behanie - s adoptovanym chrtom to bude asi problem, tam maju take dost cudne podmienky. Mna osobne to velmi odradza, voditkovat a chodit do psich vybehov odmietam..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Madnesska » Sob 04.04.2020 9:09

v poriadku, nevravím že to je konečné rozhodnutie. Do lesa sa chodíme len prechádzať ja si z vodítka nedovolím pustiť žiadneho môjho psa, máme tu šialených poľovníkov a taktiež veľa športovcov v lese nechcem ich obmedzovať, ľudia sa boja mojich “stredných psov” :D a naše mestské výbehu sú skoro vždy prázdne naše mesto je malé my už sme naučený kto o koľkej chodí :D a tá srsť neviem, úprimne poviem nevidela som ešte takéhoto chrta na živo ale ak má podobnú srsť ako vipet tak podľa mna to nebude také isté ako napr labrador alebo stafbul skôr mi tá ich srsť pripomína mačaciu :D tá naša krížená labradoria to boli ako ihly nedalo sa to dať ani dole z oblečenia plus mal ešte aj trochu podsadu proste ráno som upratala a o hodinu to nebolo vidieť.O starostlivosť sa nebojím my sme pro psíčkari celá rodina a teraz bývame v podstate v troch bytoch a delíme si toho chudáka 10 ročného a všetci sa sním chcú prechádzať a jemu sa už toľko nechce :lol: mne prišlo skôr škoda investovať do papierového chrta ak má byť o pár cm menší keď nemám žiadne ambície a aj tak by som ho dala radšej vykastrovať a neviem či to je možné vôbec s týmito papierakmi. Tieto plemena pudel a chrt som si vyberala podľa povahy. A zas psík z útulku je tiež v podstate mačka vo vreci jedine nejaký overený z dočasky :lol: veľa tu lamentujem a nakoniec skončím s nejakým ktorého nájdem pri ceste :joint: aj takého už máme ale to je nejaký kaukazský ten je u priateľa na dome už :lol:
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Sob 04.04.2020 10:27

Tak pudel a chrt povaha - to je ako den a noc... :heh:

A ako jasne, nemusis sa obhajovat :lol: len nas to zaskocilo, clovek nevie, co ma poradit uz :joint: kazdopadne dat domov takemu chrtovi je tiez dobry skutok, len teda treba vediet, do coho clovek ide. Aj vzhladom na ich povahu, nielen podmienky oztiek.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Madnesska » Sob 04.04.2020 10:31

Veď to sedí, aj ja som rozdvojena osobnosť :ha: sadli by mi oba... potom sa pochválim s prírastkom :ahoj:
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Sob 04.04.2020 10:32

Tak drzim palce pri vybere :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Str 08.04.2020 23:31

wer, myslím, že chrty nemajú takú pichlavu srsť ako stafbulíci. skôr takú jemnučkú, aspoň čo som vipety hladkala.

ale veru teda, chrt a pudel sú teda poriadne rozdiely... a čo tomu psovi vlastne poskytneš? chystáš sa robiť nejaké športy? či gaučovanie? prechádzky na vodítku, ak čítam dobre?
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Štv 09.04.2020 6:15

Offtopic: tak ono nejde o pichlavost, kratky chlp ti zapadne a nedostanes ho odtial nijako... podla mna akekolvek hladkosrste plemeno je v byte katastrofa. A pada to nonstop. Kdezto taka podsada 2x za rok a potom je klud. A tie chumaciky sa lahko zbieraju.
To ja len tak, lebo sa vzdy zasmejem na tej poziadavke, ze kvoli chlpom do bytu radsej hladkosrste plemeno :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Štv 09.04.2020 6:26

Offtopic: najlepši sú drsnaci :angel:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Štv 09.04.2020 6:32

Hej, ale zas to treba upravovat :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Štv 09.04.2020 6:46

Krátka srsť v byte, to je katastrofa. Bígel ma trápi s nimi každý deň a žiadna pauza. :ach: Buď púšťa veľa chlpov alebo strašne veľa. :heh:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Štv 09.04.2020 7:36

ale zas neviem, ci "podsada 2x za rok a potom je klud" nie je trochu zavadzajuce tvrdenie :lol: vsak ti vnutri byvajuci psi plznu celorocne, len sa to parkrat do roka zosilni :ha:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Štv 09.04.2020 7:39

Ale je fakt, ze tie makke chlpy dlhe sa ovela lahsie upratuju. Ani tolko nelipnu na obleceni. Ja by som kratkosrstaka nemohla mat. A to mi fakt chlpy nevadia, ale vadi mi, ze nejdu poriadne upratat, ked mam naladu na upratovanie :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Štv 09.04.2020 7:47

s tym rozhodne suhlasim. a uplne si ma vystihla tou poslednou vetou :lol:
ja len, ze by som sa netvarila, ze pes s dlhsou srstou v byte bude plznut len 2 do roka a inak nic.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Štv 09.04.2020 7:48

Clupko, ja mam v byte uz tretieho NO a nemavam chlpy, fakt. Teraz som neupratovala uz 2 tyzdne napr :angel: a chlpy ziadne. Ani cesaniu moc nedavam..
Ale zas mam blato opadane, lebo ja psa neumyvam a toto je lahsie s tymi hladkosrstymi - to staci pretriet.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách